Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Négy kis lurkóm születése - a második fórum

Négy kis lurkóm születése - a második (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Négy kis lurkóm születése - a második

7. flependzsi (válaszként erre: 4. - Roslin)
2009. aug. 23. 04:33
Együttérzek, és tökéletesen meg tudom érteni, milyen rossz lehetett. Én a 3. gyermekemmel jártam úgy, hogy nem hatott az első érzéstelenítő, mégsem kaptam másikat. Ebben az esetben kaptam, és hatott is, így nem éreztem semmit. Csak az volt kellemetlen, hogy még mindig ott kell feküdni, felkötött, széttett lábakkal.
6. flependzsi (válaszként erre: 2. - Ac81ccc6dc)
2009. aug. 23. 04:29

Miskolcon szültem, ha érint téged, megírom melyik kórházban.

Amúgy ezt többen kérdik tőlem, hogy melyik jobb, a sima, vagy a császáros szülés - e. Hát szerintem a sima szülés. Bátran merem neked ajánlani, hogy keress a következő babához egy olyan orvost, aki megadja a lehetőségét, hogy simán szülj. Nem tudnám elmagyarázni, hogy miben más, de tudom, hogy bennem például örökre fóbiát okozott az a remegés, amit akkor az infúzió miatt átéltem, és az a légszomj és a tehetetlenség, hogy még felállni sem tudok (ld az első szülésem történetét). Ez a szülés sem volt egy léányálom, de én szivesebben gondolok vissza rá, mint az elsőre.

2009. aug. 22. 00:45

Gratulálok!

Ismerős az az érzés mikor rád sem néz senki.

Sajnos én 37 órát voltam a szülészeten,kedden reggel kerültem be magzatvíz szivárgással este 11 körül kezdtem fájásokat érezni,hajnal 5 kor kértem fájdalomcsillapított,de sajnos nem érkezett hozzám,mert beindult egy iker szülés és mindenki oda rohant,rolam elfeledkeztek én pedig beájultam majd 1/2 7 kor a váltás ébresztett fel.8 kor kaptam egy fájdalomcsillapított és utána semmi,pedig a nap folyamán 5 alkalommal kértünk (3 szor orvos,2 szer a férjem szólt a szülésznőnek)Végül szerdán 15:20 kor megszületett a kislányom,úgy hogy az orvos akkor esett be az ajtón mikor már a feje és a keze kint volt és ép hogy eltudta kapni.Fogadott orvosom volt aki ott is volt csak átment a rendelésre,de meghagyta szóljanak,ha beindul.Sajnos a drága szülésznők nem szóltak neki.A rendelés 3 ig tartott és utána jött is vissza,ennek köszönhető,hogy beesette az utolsó pillanatba az ajtón.Mikor elvitték lemérni,megmosdatni utána azt igérték visszahozzák,de nem tették meg,mert ki kellett tolni a folyósora helyhiányra hivatkozva,hogy ott töltsem a 2 órát.Este 1/2 9 körül kihozták a korterembe,de nem mondtak semmit én meg első gyerekes anyuka létemre nem igazán tudtam hogy kell szoptatni.Későbbiek során sem kaptam ebbe se sok segítséget ennek köszönhetően átkerült a koraszülött osztályra,na ott viszont mindenben maximális segítséget kaptam amiért a mai napig hálás vagyok az ottani nővérkéknek.

Most 17 hetes terhes vagyok és remélem minden máskép lesz,másik kórházba másik orvosnál szülők és rengeteget tanultam az elsőből.

Várom a további történeteket.

2009. aug. 21. 22:00
Hogy viselted az összefoltozást? Nekem is majd egy órát tartott, és nem kaptam fájdalomcsillapítót, mert a doktornő azt mondta, hogy akkor még jobban véreznék. És a kisfiam sem lehetett velem, mert inkubátorba kellett rakni. Ez a varrás majdnem olyan rossz volt, mint a fájások.
2009. aug. 21. 15:16

Azt mondják nagyon sokan, milyen felelőtlenség otthon szülni, mert ha baj van.... Én áldom az eget, hogy otthon szültem. Az a figyelem, ami engem körülvett, a szüléstörténeteket olvasva szinte egyetlen kórházban sem lett volna.

A gyerekeidhez gratulálok!

2009. aug. 21. 14:36

Gratulálok a második gyermekedhez!

Azért hihetetlen hogy lehet az hogy nem ksérnek figyelemmel a vajúdásod alatt.Ez felelőtlenség a dokik részéről, és nagyon szomorú hogy ez ma megtörténhet.Melyik kórházban szültél? Szerence hogy jól végződött a történet! A császár vagy a sima szülés volt jobb? Én egy császáros szülésen vagyok túl (előtte végig vajúdtam, de nem illeszkedett be a picim.)

Jó egészséget a családodnak!!

2009. aug. 21. 10:03
Három gyermekem van. A negyediket várom. Úgy gondoltam, itt az ideje, hogy leírjam eddigi szüléseim történetét.
Ez a második gyermekem születésének a története.
2004-ben úgy gondoltuk, a 3 éves „nagy” mellé jöhet a kicsi.

Ugrás a teljes írásra: Négy kis lurkóm születése - a második

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook