Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ne vásárolj kisállatot húsvétra! fórum

Ne vásárolj kisállatot húsvétra! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Ne vásárolj kisállatot húsvétra!

1 2
2013. ápr. 1. 21:59

Ízlések és pofonok.

De így legalább tudja az ember, hogy mit evett, egészséges-e stb.

Nagymamám dolgozott egy "húsgyárban" ahol a naposcsibéket bezárják és addig ott vannak amíg meg nem nőnek, egymást tapossák és a tetemeket csipkedik. Napfényt sem láttak életükben.

A csomagolásra pedig bármit ráírhatnak.

Én ebben nőttem fel ezért számomra nem megrázó, hanem természetes.

2013. ápr. 1. 21:21
A húsállat húsa és azok a kis szörgombócok amiket ilyenkor eladnak nálam nem ugyanazok:D tudomm .....meg a strucc...
46. Sunny1 (válaszként erre: 35. - Arer)
2013. márc. 31. 11:19

hozzánk is húsvétra jött a nyuszi tavaly, azóta imádjuk, szerintem a legszebb és legaranyosabb nyuszi a világon! Úri dolga van, remélem jó sokáig velünk lesz, de meg is teszünk érte mindent, állatorvossal ellenőriztetjük rendszeresen.

Ettől függetlenül simán megeszem a nyúlhúst, én gyarló!

2013. márc. 30. 15:08
:DDDDDDDDDDDDD Köszi:D
44. 1fbc7619c9 (válaszként erre: 43. - Katykóca)
2013. márc. 30. 15:03
Azé csak tedd!Bírjuk!:))
2013. márc. 30. 15:02

Én érzem ,hogy nálam nincs:D Soha nem enném meg a kutyáimat...persze nyulat ,és kiscsibáét és mittudom én mit simán,étkezésileg,ha túl kell élnem ..De kutyát nem!!!Nálam ők más kategória:DDD

Meg más kategória a haszonállat...én se vagyok vegán ,így fals a papolásom:DD

42. 1fbc7619c9 (válaszként erre: 41. - Katykóca)
2013. márc. 30. 15:00
Azért te is tudod ,hogy van az a helyzet ami felülír mindent!Sztem.
2013. márc. 30. 14:58

De ez nem tudom miért ugyanaz?? Ha valaki elvből,vagy valami miatt,undorból /pl. apósod/ nem akar elfogadni egy ételt az más mint amikor suttyamban másnak előadva megeteted vele..és nem veszi észre..Én is meg tudom ennia nyulat,és valszeg a kutyát,macskát patkámyt..bármit...Csak nem vagyok hajlandó...Akármit megkostólnék szöcskét sáskát,férget..bármit..De akik emberszámban vannak nálam tartva,pl. a lovak,macskák kutyák..őket nem..mit ahogy a barátaimat sem..:D De azt hiszem ez simán hozzáállás kérdése,és megértem azokat akik nem állatfantikusok,és nincsen kötődésuk,hogy megeszik a több hónapig hizlalt nyuszikát..én nem bírnám...

És a dzsungelban is inkább megdöglenék,mint hogy a kutyáimat felkoncoljam mert éhes vagyok..De pont a múlt héten valamilyen NG.túlélős műsoron láttam ,hogya fickó úgy élte túl ,hogy megette a saját kutyáját,aki mellesleg előtte kivezette a vadonból..Nekem ez nem menne..de értem a másik hozzáállást.

40. Arer (válaszként erre: 39. - Arer)
2013. márc. 30. 14:00
Ahogy az apósom sem eszi meg a pulykahúst, állítja ő ezerrel. Kérdezem anyósomtól, hogy tényleg nem eszi meg? Erre anyósom: dehogynem eszi, meg sem tudja különböztetni a csirkehústől. :)
39. Arer (válaszként erre: 38. - Ee1dc9ba06)
2013. márc. 30. 13:58
Azt mondanák, hogy csirkepörkölt, simán megennéd. :) Feltéve, ha szoktál enni csirkepörköltet.
38. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 35. - Arer)
2013. márc. 30. 01:56
Hát én meg nem tudnám enni...
2013. márc. 29. 20:11
Egyetértek ezzel a cikkel!! Kár, hogy ennek ellenére is még mindig rengeteg ember szerez be 3-4 napért nyuszit, aztán ki tudja mi lesz szegénnyel... :S nekem is van egy törpenyuszim már 2 éve, és már most mondta egy ismerősöm, hogy a főnökének lesz húsvétra, és utána nem kell-e nekem... borzalom :s főleg, hogy én nem tudom befogadni, ki tudja hová, kihez kerül...
2013. márc. 29. 19:54
Látod így érdemes tartani őket:D Ez tök normális!! Ha valaki ezt bevállalja,hogy gondozza nincs is ezzel gond:D Én csak a vizslák miatt nem vennék,mert biztosan infarktusba kergetnének egy nyuszkót:D
35. Arer (válaszként erre: 32. - Gumicsirke)
2013. márc. 29. 19:28
Én kaptam 11 éve a férjemtől/akkor még barátom volt/ egy hófehér gyönyörű húsvéti nyuszilányt. Nagyon örültem neki, kapott egy 3X3 méteres karámot. 2 évig gondoztuk, egy tünemény volt. Hoztunk neki egy fiú nyuszit, hogy ne unatkozzon. Hát nem unatkoztak :) Lett is szaporulat bőven. 2 év után sajnos beteg lett és elhagyott minket. A kicsiket odaajándékoztuk egy tenyésztőnek, mert nem tudtuk volna megenni őket. Most karácsonykor tudtam először enni nyúlhúst, egyszerűen undor fogott el ha csak ránéztem nyúlhúsra.
2013. márc. 29. 16:07
Ezzel én is így vagyok..álszent dolog,de húsevő vagyok,és nem értek egyet az állatok megevésével,ha saját....mármint te nevelted..és nálam is kiélik a végkorukat:D
33. 1fbc7619c9 (válaszként erre: 32. - Gumicsirke)
2013. márc. 29. 15:49
Amúgy én megeszem ,csak azt nem amit neveltem ,vagy láttam élve.Képtelen lennék rá.Na nálunk is maradna a végelgyengülés,vagy mi:))
32. Gumicsirke (válaszként erre: 28. - Katykóca)
2013. márc. 29. 15:44
Én is így vagyok vele..amikor az óóósönben ki van rakva tálcán a csirkemell, az semmi pluszt nem jelent nekem, de, ha lenne egy levágnivaló csirkém, valószínű végelgyengülésben halna meg...ezzel együtt, mióta nyuszim van, nem eszem nyúlhúst.
31. 1fbc7619c9 (válaszként erre: 30. - Katykóca)
2013. márc. 29. 15:44
Igen!Bár az ember a legbrutálabb ragadozó.Hiszen az esetek többségében nem azért öl mert éhes.Az arányokat pedig mindenkinek magának kellene normálra szabályozni.
2013. márc. 29. 15:33
Mármint arra gondolsz.hogy állatbarát,és ragadozó?:D mármint kettőség...Igen ebben igazad van...csak az arányok tolódnak el...
29. 1fbc7619c9 (válaszként erre: 28. - Katykóca)
2013. márc. 29. 15:06
Nem!De mindenkiben ,na jó majdnem mindenkiben megvan ez a kettősség.
2013. márc. 29. 15:01
Elgondolkodtam ezen...mármint mennyire álszemérem a részemről húsfogysasztóként ágálni az ellen ,hogy egy ajándékba vett kisállatból táplálékké avanzsálunk egy élőlényt..Tényleg csak nézőpont kérdése...DE ..Ha én csirkecombot vesze a közértben,vagy a piacon,azzal a lénnyel nem volt kapcsolatom,nem etettem,tisztítottam ,vicceskedtem vel hónapokig...nem tudom...lehet,hogy igaza van azoknak akik azon a párton állnak hogy nézőpont kérdése ,dea végeredmény ugyanaz...a kiscsibe is csirke,és a babanyuszi is csak egy apró pörkölt...DE szeretném ha nem ez lenne,és nem így lenne,mert az azt jelentené ,hogy az emberekből kihunyt az emberség...asszem...Megzavarodtam...szerintetek??
27. katykóca (válaszként erre: 26. - Living Dead)
2013. márc. 29. 14:54
:(
2013. márc. 29. 14:50
... csak akkor, ha azután szépen felneveljük, és finom ebédként végzi...
2013. márc. 29. 14:48
Nagynénémék nevelték úgy a csirkéiket, hogy dédelgették és simogatták őket, majd kaptunk belőlük egyet, de olyan barátságos volt az a csirke, mintha "beszélgetett" volna hozzánk, hogy alig volt szivünk levágni. Mondjuk én alaból is olyan vagyok, ha nekem kéne leölni az állatot, ahhoz, hogy húst együnk, akkor már rég vegetáriánus lennék.
2013. márc. 29. 14:34

Örülök én is ,hogy cikk jelent meg erről a dologról,mert szegény állatok mint plüssök szerepelnek ilyenkor a palettán..Élő plüss kölyökjószág..milyen cuki.

A gáz csak az ,hogy ők még bébik..méghozzá nagyon!!

Nem tarthatóak,nevelhetőek ebben a korban ,csak ha valaki baromira oda figyel,és speciálisan újszülött ellátásban részesíti őket.Szopós nyúl..ez a nevük:(

Nem véletlenül.

Nem értem az embereket! Más állatok kölykeit odadobni pár pillanat simiért,és megölni őket..csak mert cukik pár napig.

Azokat a hsz.-eket meg végképp nem akik a saját pár hónapig nevelgetett állataikból pörköltet készítenének..basszus...ez rettentő!

Ezért örülök ennek a cikknek,hogy felhívja rá a figyelmet ,hogy ne csináljuk ezt ,emberek!!Mert ez embertelen!!

23. 1fbc7619c9 (válaszként erre: 21. - Miramira77)
2013. márc. 29. 13:38
Na én meg nem enném a nyuszit ha én nevelném fel,az tuti.Pár éve vettünk egy kismalacot,dili fejel nevet adtam neki, meg játszottam vele amíg kicsi volt.Utána csak dumáltunk néha?).Na mikor leölték én itthon se voltam.De enni se ettem belőle.Amúgy csak az vigyen haza állatott ,aki gondoskodni is fog róla megfelelően.Mert az állat nem játékszer, hanem érző lény!
22. hamyka (válaszként erre: 21. - Miramira77)
2013. márc. 29. 13:35
jaj szegény csirke és nyulacska :(
2013. márc. 29. 13:12

Tavaly a szomszédunk 30 fölött szerzett így ingyencsirkét és nyulat.

Mi is ezt tervezzük idén, hogy átkonvertáljuk haszonállattá őket.

Csúnyán hangzik, tudom, de igyenszem megfelelő körülmények közt boldog csirkéket és nyuszikat nevelni majd, hiszen a boldog husi=finom husi.

20. 731e5b9ffb (válaszként erre: 19. - Gumicsirke)
2013. márc. 29. 13:10
Akkor ott tartunk, hogy megint a felelősségteljes állattartók, és a "kidobott" nyuszik járnak rosszul ezzel az egész dologgal..:S
19. Gumicsirke (válaszként erre: 18. - 731e5b9ffb)
2013. márc. 29. 13:05
Igen, csak az a helyzet, hogy a megbízhatóbb tenyésztők nem is igen adnak el húsvétkor nyuszit, pont, emiatt, hogy ne húsvéti nyuszinak vegyék őket..szóval, ha valaki egészséges nyuszihoz szeretne jutni, aki jó helyről van, és nem szaporítótól akar venni, akkor nem húsvétkor szerzi be a nyuszit.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook