Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogy lehet szakszerűen de mégis pénztárcakímélően kisállatokat tartani? fórum

Hogy lehet szakszerűen de mégis pénztárcakímélően kisállatokat tartani? (tudásbázis kérdés)


6. 7538640561 (válaszként erre: 4. - Bnedora)
2011. szept. 18. 08:03
A halakat sose szerettem,inkább ilyen "de édes nagy gombszemű simogassuk meg őket" párti vagyok! XD
2011. szept. 18. 08:03
Nekem most egy Teddy fehér hörcsögöm volt :S De már nem akarok ketrecet,mert képzeld,majdnem megfulladt,valahogy beleakadt,és egy ideig lógott ott szegény :SMég jó,h észrevettem,és gyorsan leszedtem,szóval nekem soha többé ketrec,Arra gondoltam,hogy csináltatok fából,meg kislukú kerítésből kintre olyan házikót,ami több szintes,és tengeri malacoknak szokták.Höriknek is biztos jó,így anya se haragudna.De amúgy tudom a tisztántartást,mindig is volt hörim,de arra gondoltam,hogy az állatorvos nem tud beadni neki valamit,amitől nem lehet benne bolha?Mert nálunk többször volt,hiába takarítom naponta,ahova pisil... : /És szerintetek lehet hörcsögöt tengeri malaccal tartani?Vagy túl veszélyes lenne?És ez a kinti faház szerintetek jó ötlet lehet?Köszi a válaszokat amúgy! :) Várok még tapasztalatokat!
2011. szept. 18. 07:59
Miért nem tartasz akváriumban halakat. Egy szoba dísze is lehet, és kevesebb gond van vele, ráadásul nem büdös. Egy problémája van, hogy nem lehet a halakat kézbevenni, simogatni.
2011. szept. 18. 07:33

Négy éve vannak hörcsögeim, de eddig még egyik se volt bolhás. (Törpehörcsögök.) Nekik a legfőbb betegségük a daganat (állítólag a beltenyésztés miatt).


Jobban preferálom a törpehörcsögöket, mint a nagyobb társaikat, mert nekik lakásban jobban tudod biztosítani a helyet. (A "rendes" hörcsögnek méretüknél fogva nagyobb hely kell.) Jobban szeretem a ketrecet, mint a terráriumot, mert abban ki tudják használni a rács adta mászási lehetőséget is.


Az élettartamuk növelése (meg a szagok elkerülése érdekében) sűrűn kell cserélni a forgácsot alattuk. Esténként néha ki is szoktam őket engedni, hogy ne a rácsok között éljék le az életüket.

2011. szept. 18. 07:12
Hörcsögöt kalitka szerűségben vagy üveg akváriumban szokták tartani, bár csak 2 évig élnek, de ha megfelelően tisztán van tartva a területük, akkor kevesebb arra az esély h bolhás legyen. Viszont minden ilyen vagy ilyesmi kisállatnak megvan a saját élősködője, amit időnként nem árt rendbe tenni :)
2011. szept. 18. 07:01

Sziasztok!

Én nagyon imádom a hörcsögöket,tengeri malacokat,cicákat stb,még folytathatnám.Anya szerint az állat nem a házba való,ezért nem is nagyon engedi,hogy bármit is tartsak,de én állatok nélkül nem élek :S Most pusztult el a hörcsögöm,és újakat szeretnék.A kérdésem az lenne,hogy lehet szakszerűen de mégis pénztárcakímélően kisállatokat tartani? :S Anya legfőbb baja a bolhákkal van,amit megértek.Ezt olyan kicsi állatoknál,mint egy hörcsög,hogy oldja meg? :/

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook