Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Náthás a 6 hónapos kisfiam, mit csináljak vele? Az édesapától kapta el. Szorcsog a nozi, köhög, prüszköl. Mitől fog meggyógyulni? fórum

Náthás a 6 hónapos kisfiam, mit csináljak vele? Az édesapától kapta el. Szorcsog a nozi, köhög, prüszköl. Mitől fog meggyógyulni? (tudásbázis kérdés)


13. mimmo33 (válaszként erre: 1. - 81fea164b2)
2010. szept. 28. 20:24

Beszélj a gyerekorvossal.Bár most mondom, hogy azon kívül amit a többiek ajánlottak- orrszívás, sok folyadék, cebion csepp-,mást ő sem fog mondani;)

Sok a beteg gyerek mostanában az orvosi rendelőkben, ezért mondtam, hogy inkább csak beszélj vele;)

Jobbulást

2010. szept. 28. 19:17

Mitől fog meggyógyulni??? Hát a fórumhozzászólásoktól biztosan nem! Vidd orvoshoz! Addig is orrszívás. Én nagyon szeretem a porszívós orrszívót. Pillanatok alatt kiszippantja a váladékot a gyerek orrából, így rögtön tud normálisan levegőt venni.

A kislányom (2 éves múlt), éppen most náthás.

(A Nasivin orrcseppet és a Sterimar orrsprayt használom ilyenkor.)

2010. szept. 28. 18:38

Bocsánat, de hülye kérdés!

Már ne is haragudj, de itt senki nem fogja tudni meggyógyitani a gyermeked!

6 hónapos gyermek nem játékszer, beteg akkor irány az orvos!

10. mmacus
2010. szept. 28. 17:27

Anno, még a múlt században volt egy Szalicilamid nevű szirup, amit recept nélkül lehetett kapni. Kb ugyanaz, mint felnőttnek a Kalmopiryn. Én sokszor átsegítettem vele a gyerekeimet pár napos náthán, persze, ha lázuk nem volt. Nem tudom, létezik-e még.

Persze, nem azért írom, hogy próbáld ki, csak eszembe jutott, hogy nekünk sokszor bevált. Meg sok folyadék, orrcsepp, C vitamin, orrtisztítás.

2010. szept. 28. 17:26

Komolyan mondom lányok irigyellek benneteket! Ilyen könnyen kezelni egy "náthát"!

Kedves Zsócika, honnan tudod, hogy vírus, vagy bakreriális a baj? Nem mindegy mit mivel kezelnek, és a hasonló tünet sem egyenesen arányos azzal, hogy pont ugyanaz a baja, az apukája immunrendszere biztos, hogy erősebb mint egy 6 hós gyereké, teljesen másképp zajlik benne és a babában a betegség!!! Miért nem viszed el a dokihoz a kicsit?

Köhög is, mit csinálsz akkor, ha tüdőgyulladást kap??

Bocsánat, ha kicsit indulatos vagyok, de nem értem miért fórumon kérdezed mitől gyógyul meg, és miért nem a dokit hívod fel legalább?

2010. szept. 28. 17:16

én is csak azt tudom írni, h orrszívás ezerrel, ez a legfontosabb, hidd el!

Ezzel lehet elkerülni a felülfertőzéseket, de a salvus vizet próbáld meg az orrába.Nekünk egy nagyon jó szakorvos ajánlotta, mert ez nem szárítja ki a nyálkahártyát.

c vitamin!

gyógyulást

2010. szept. 28. 17:14

nálunk a doki aranyszabály:

sóoldat (nasivin, fluimare), por(r)szívás, majd nasivin orrcsepp (az életkorának megfelelő koncentrátumú) a felülfertőzés elkerülésére

2010. szept. 28. 17:13

orrát ki kell szívni...

a gyógyszertárban pedig biztos tudnak ajánlani vmit a köhögésre, orrdugulásra...

de legjobb, ha elviszed dokihoz!

2010. szept. 28. 17:09
nasivin sóoldat nasivin sanft orrspray, citromos tea, meg porszivós orrszivó..jah amig még nagyon jó dokinő irta nekünk :sinuprent cseppek.. nagyon jó..
2010. szept. 28. 17:09
ahogy Krikevik is írta, szívd az orrát, adjál neki sok folyadékot, és ha bizonytalannak érzed magad, menj el dokihoz. Jobbulást Nektek!!!
3. Zorg27 (válaszként erre: 1. - 81fea164b2)
2010. szept. 28. 17:07
Orvos?
2010. szept. 28. 17:05
szivd az orrát,cebion c vitamin,sok folyadék...
2010. szept. 28. 17:02
Náthás a 6 hónapos kisfiam, mit csináljak vele? Az édesapától kapta el. Szorcsog a nozi, köhög, prüszköl. Mitől fog meggyógyulni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook