Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Napi 1 étkezéses fogyókúrát próbálta már valaki? Vélemény? Tapasztalat? :) fórum

Napi 1 étkezéses fogyókúrát próbálta már valaki? Vélemény? Tapasztalat? :) (beszélgetős fórum)


1 2 3
55. Lencsy (válaszként erre: 52. - CsillagTM)
2012. júl. 20. 09:38

Köszönöm a véleményed viszont nem igazán érdekel :)

Több,mint 15 éve csinálom időközönként a "koplalásos" módszert, így hidd el én is tudatában vagyok jó néhány dolognak ! Azonban azt had mondjam el ..én azon ritka emberek közé tartozom akik rendszeresen ( évente) kivizsgálásra járnak, mert törődnek az egészségükkel , így bizton állíthatom makk egészséges vagyok , a szervezetem nem bosszul semmit ;)

Jahh és had hívjam fel még egyszer a te figyelmedet is , hogy a kérdező nem én vagyok ! Én csak válaszoltam ! Ha jó tanácsot akarsz adni akkor neki tedd ..hátha őt érdekelni fogja , de nem vagyok benne biztos :)

Üdv .

54. 5236d12e25 (válaszként erre: 1. - IvettBeatrix)
2012. júl. 19. 16:33

Napi egy étkezéssel csak azt éred el, hogy bár lehet elsőre lemegy 1-2 kg de elsősorban: kikészíted a gyomrod. Utána meg csak vissza hízod amit leadsz, a vércukrod leesik. Rém egészségtelen.

Másfelől a menzeszed is jó felborulhat.A koplalás mindig csak hízáshoz vezet.

2012. júl. 19. 16:30

Ezt én sem ajánlanám senkinek sem. Igazság szerint én is voltam olyan buta, hogy valakinek az unszolására belevágtam a napi egyszeri étkezésnek, ami nem volt más, mint reggeli...

Az elején nagyon bőséggel bereggeliztem, ahogyan azt csak eltudjátok képzelni, és aztán vártam a következő nap reggelt.


Egy idő után persze összeszűkült a gyomrom, és nem tudtam már annyit megenni reggel sem, tehát napi 1 vagy 2 zsömlével beértem, de estére már mindig rosszul voltam és ingerült voltam, nagyon korán elmentem lefeküdni aludni, hogy kibírjam reggelig!


2 hónap alatt 6-7 kilót tudtam így lefogyni, ami természetesen vissza jött, meg még plusz rá 1-2 kiló. Pedig nem kezdtem el rohamosan zabálni, csak rendszeresen és egészségesen étkezni...


Ezt nem lehet életvitelszerűen csinálni, és ha abbahagyod lesznek következményei. Soha többet nem vágnék ilyenbe bele! Butaság volt.


Mozgás, egészséges életmód, zöldségek, gyümölcsök. Mindent lehet enni, csak mértékkel, és jó időben.

52. CsillagTM (válaszként erre: 32. - Lencsy)
2012. júl. 19. 16:19

a napi 1*-i kajától lelassul az anyagcseréd, raktározni fog, vissza fog jönni később, majd nem fogod tudni leadni...mert izomból fogysz, és zsír fog visszajönni, amit kevesebb izomtömeggel elég nehéz lesz leadni...


a "nem jön vissza" és a "tökéletesen egészséges vagyok"...ezek szép dolgok, de felteszem, itt mindenki még évtizedekig akar élni. lehet, h csak 10 év múlva üt vissza az ilyesmi, de visszaüt.


konkrétan a te példád:

reggelire tej - kapásból rossz, mert a tej brutál megdobja az inzulinod, ez jó út a cukorbetegség felé

ebéd: ez OK

délutáni gyümi: uzsira tök jó, de egész délutánra+estére...mint írtam, ez nagyon kevés


nem akarom azt állítani, hogy mindenki tök ugyanúgy működik, de alapvető dolgok mindenkinél egyeznek. h h reagál a szervezet az éheztetésre (izmot bont és raktározni kezd), a magas inzulinválaszt kiváltó élelmiszerekre/italokra, stb., ez mindig adott.


ja és egy ellenpélda arra, h 2-3 héttől semmi baja nem lesz: én 16 évesen két hétig koplaltam. lementem 55-ről 48 kilóra (172 centihez), és utána évekig vérszegény lettem. nem volt vicces...


persze mindenki azt csinál, amit akar, abba hisz, amiben szeretne. csak én (sajnos) kicsit jobban benne vagyok ebben a kaja/életmód témában, ezért írtam le a véleményem.

51. Cippora (válaszként erre: 47. - Lencsy)
2012. júl. 19. 16:08
Így van.Én nem akarok soha kövér lenni,és ha ennek az az ára,hogy nem zabálhatok két pofára,akkor ez van!
50. Lencsy (válaszként erre: 45. - IvettBeatrix)
2012. júl. 19. 16:05
:);) Próbáld csak ..a te szervezeted és te érzed . Ha rosszul vagy vagy bármi egyéb akkor felhagysz vele ..és igen ..senki nem halt még bele pár hétbe ! :)
49. Cippora (válaszként erre: 45. - IvettBeatrix)
2012. júl. 19. 16:05

Itt mindenki azzal jön,hogy így nem lehet,meg dupla annyi jön vissza...szerencsére nem mindenki egyforma,és mint ahogy írtam nekem nem jött vissza...annyi,hogy ha az ember eléri a megálmodott súlyt,akkor szépen fokozatosan térjen vissza a normál étkezésekre,ne rögtön úgy,hogy napokig csak zabál.

Nekem abszolút megérte az,hogy 2-3 hétig (mert nem volt több) visszafogtam magam étkezésileg,tornáztam hozzá,és 10 kg le is ment.Ennyi idő alatt nem fog tönkremenni semmid sem :D Az első 2-3 nap csak kemény,utána megszokod,észre sem veszed...

2012. júl. 19. 16:04
:DDD
47. Lencsy (válaszként erre: 44. - Cippora)
2012. júl. 19. 16:03

Na ezt ecsetelem én is már hosszú percek óta :)

Lehet , sőt biztos ,hogy nem egészséges, de mindenki érzi mit bír és tudja mit vállal be miért :)

46. Lencsy (válaszként erre: 42. - F64f0d9a69)
2012. júl. 19. 16:01
Azért nem 3x étkezés az ha reggelire valaki tejet iszik délután meg bekap egy almát :) Amúgy a sima "valóban egyszer eszek" fogyókúrát szerintem senki nem bírná ki ..kell a folyadék és némi gyümi mindenképp !
45. IvettBeatrix (válaszként erre: 44. - Cippora)
2012. júl. 19. 15:59

Teljesen egyetértek veled! Én sem életem végéig akartam ezt csinálni, csak 2-3 hétig.. Csak úgylátszik itt már semmit nem lehet kérdezni, mert csak leoltják az embert..de kérdem én...akkor kitől kérdezzen az ember, ha nem a hasonló helyzetben lévő társaitól?vagy akik már tapasztaltabbak?



áhh.....

44. Cippora (válaszként erre: 1. - IvettBeatrix)
2012. júl. 19. 15:56
Anno csináltam ilyet,lefogytam tőle,méghozzá gyorsan és nem jött vissza,de ez genetika is.Nekem a sokszor keveset nem jön be,egy dekát sem fogynék tőle,ahogy az updatettól sem,csak akkor ha fogyi idején keveset eszem,azt is délután 2-3-ig.Őszintén szólva lehet ez nem egészséges,de két hét alatt a cél érdekében,nem halsz bele :)
43. IvettBeatrix (válaszként erre: 23. - Simple)
2012. júl. 19. 15:53

Drága, kedves, egyetlen simple! a rágalmazásodra válaszolva, azóta lement 13kg...és most állok egyhelyben, magyarul stagnálok, ha így érthetőbb! ;) azért kérdeztem erről a módszerről, mert kíváncsi lettem volna arra, hogy ez megindíthatná-e esetleg..!!!! amúgy is....szerintem nem sok közöd van ahhoz, hogy én mióta írogatok ide!!!


A többieknek pedig nagyon köszönöm a normális válaszokat!!! :)

42. f64f0d9a69 (válaszként erre: 40. - Lencsy)
2012. júl. 19. 15:35

:))

Meg attól, hogy te végülis 3x ettél, én pedig az 1x-ire válaszoltam.

A te kúrád egész jó, csak a napi egyszeri rossz!

Félreértések elkerülése végett...

Na :)

41. 9f98008a3b (válaszként erre: 39. - Lencsy)
2012. júl. 19. 15:31

Örülök neki!


Ritka példány vagy! :)))

40. Lencsy (válaszként erre: 38. - F64f0d9a69)
2012. júl. 19. 15:30
Nagyon jó és gyors az anyagcserém :) Szerintem ettől is van ...
39. Lencsy (válaszként erre: 37. - 9f98008a3b)
2012. júl. 19. 15:30

Hát mivel nem én vagyok a kérdező így nem fogok magyarázkodni :) Tökéletes harmóniában élek a testemmel,csak időközönként rámtör egy olyan érzés mintha nyakig lennék kajával ..egy teltség érzet amit máshogy nem tudok leírni ! Na én ilyenkor szoktam ezzel a módszerrel könnyíteni magamon !

Amúgy nem én vagyok a kérdező , én csak az ő kérdésére válaszoltam ..és leírtam a buktatókat is :)

38. f64f0d9a69 (válaszként erre: 34. - Lencsy)
2012. júl. 19. 15:28
Akkor benned vagy el van romolva valami, vagy egy nagy mázlista vagy! :)
37. 9f98008a3b (válaszként erre: 34. - Lencsy)
2012. júl. 19. 15:27
Na de akkor nem egyszerűbb elfogadni magunkat olyannak, amilyenek vagyunk?
36. Lencsy (válaszként erre: 35. - Annie1130)
2012. júl. 19. 15:27
Én sem azért teszem , csak példának írtam ;) Amúgy az én szervezetem köszöni szépen ..tökéletes :)
35. Annie1130 (válaszként erre: 33. - F64f0d9a69)
2012. júl. 19. 15:25
Egyetértek veled!Egy strandolás vagy egy közelgő buli kedvéért biztos nem tenném ki a szervezetemet ilyennek.
34. Lencsy (válaszként erre: 33. - F64f0d9a69)
2012. júl. 19. 15:25
Sosem híztam még vissza 3x annyit ! Max 2-3 hónap alatt visszaszedtem a leadott 3-5 kilót ...
33. f64f0d9a69 (válaszként erre: 32. - Lencsy)
2012. júl. 19. 15:23

Ez a módszer sokszorosan megbosszulja magát.

A szervezet ha éhezik, átáll raktározásra. És 3x annyit hízol vissza... :(

32. Lencsy (válaszként erre: 1. - IvettBeatrix)
2012. júl. 19. 15:19

Nálam bevált ..én csak így tudok fogyni olyan ütemben ahogy az nekem tetszik is !

Reggeli : folyadék pl. tej

Ebéd : Valami könnyű de tápláló ( ez az egyszeri étkezés )

Délután folyadék és egy-egy gyümi .

3 napig nehéz , mert éhségrohamok vannak és egyfolytában rágózni kell, mert ha éhes vagy bruti a gyomorból áradó szag ..de 3 nap után szűkül annyit a gyomor ,hogy kevésbé leszel éhes és megszűnik a kellemetlen szag is ! Mivel elsőnek a víz háztartás egy része távozik , így látványos a fogyás ..egy hét alatt lehet akár 3 kiló is ! Viszont a hátonütője, hogy egy idő után leáll a fogyás hetekre is akár és nem tartós , mert hossztávon az éhezés nem működik ! Ez csak arra jó , hogy ha tervben van egy nyaralás, buli stb . előtte egy gyors fogyás ..

31. Annie1130 (válaszként erre: 29. - A14deb9047)
2012. júl. 19. 15:00
Akinek nem inge, ne vegye magára...mégegyszer hangúlyoznám, én így ismertem a szólást...nem kell ezért letámadni egyből az embert!Na de ez neked igen jó szokásod a korábbi hozzászólásaidat olvasgatva...
30. winny (válaszként erre: 5. - Andi6020)
2012. júl. 19. 14:51

Próbáltam!

1996-ban.De komoly 4 fogásos ebéddel.

Leves, második mindig volt hús,sütemény és gyümölcs.

Használt!

29. a14deb9047 (válaszként erre: 20. - Annie1130)
2012. júl. 19. 14:44

Pedig nem ártana. Sokakat megbántottál.

Jó lenne, ha finomabb stílusra váltanál.

Bár a humort értjük mi a magunk módján.

28. 3da8f53e4a (válaszként erre: 1. - IvettBeatrix)
2012. júl. 19. 14:42

Miért akarsz csak napi egy étkezést beiktatni? A többiek már elmondták és tökéletesen igazuk van.


Ha fejben eldöntöd, akkor tudsz életmódot is változtatni. A szénhidrát és zsír szegény étel. Keress olyan kúrákat amelyek erről szólnak és próbáld ki, de csak módjával: heti - 1 kg-nál több nem kell hogy lemenjen.


Én az ilyen kúrától lépten nyomon elájulnék, aztán pedig éhezési rohamok jönnének rám. Gondolom neked sem ez lenne a tökéletes kúra?? :))

27. 9f98008a3b (válaszként erre: 26. - Zebracsikó)
2012. júl. 19. 14:23
A fórum meg a felhasználók számára. :)
2012. júl. 19. 14:19
kész gyilkosság ez a diéta a vércukor számára
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook