Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Napallergia hatékony kezelése fórum

Napallergia hatékony kezelése (beszélgetős fórum)


2020. júl. 11. 00:05

Ma láttam egy lányon;), egy nagyon jó cuccot.

Sort volt rajta és trikó+ez a takaró, ami teljesen átlátszó tüllhatású vagy muszlinszerű anyag volt, az alján és az ujja alján pedig valami nem átlátszó anyag volt. Karcsúsított kabát fazonja volt és térdig ért. Ha nem bicajozok, akkor lefotóztam volna...

12. 44c70b996d (válaszként erre: 11. - Kis Mumpic)
2020. júl. 10. 12:29
Fotóm az nincs róla. Egy teljesen szellős anyagú kis fekete felső, háromnegyedes ujjal. Nincs rajta semmi gomb, semmi olyan amivel zárni lehet. Derékig ér. Azt hiszem még valamelyik turiból van vagy ilyesmi. Nagyon jó minőségű, mert már évek óta megvan, pedig rendszeresen hordom.
11. Kis Mumpic (válaszként erre: 7. - 44c70b996d)
2020. júl. 10. 12:01
Pedig érdekelne! Képed nincs róla?
10. Kis Mumpic (válaszként erre: 6. - Porkkala)
2020. júl. 10. 12:00
Mifelénk sajnos nincs ilyen. :-/
9. Kis Mumpic (válaszként erre: 5. - MrsCooper)
2020. júl. 10. 12:00
Köszönöm szépen, utánanézek!
8. 44c70b996d (válaszként erre: 7. - 44c70b996d)
2020. júl. 10. 08:49
Még szerencse, hogy rövid és szinte minden nőcisebb szettemhez illik... :D
2020. júl. 10. 08:49

Kb. vagy 35 fok van kint, de fel kell vegyem most is a kis felsőm, ami egy nagyon lenge, nyitott, fekete lepel izé. Bocsi, tényleg nem tudom mi a neve. :D

Francos napallergia...

6. Porkkala (válaszként erre: 1. - Kis Mumpic)
2020. júl. 8. 16:24

Szia!

Nagynénémnek ugyanez volt a problémája,neki télen is ha fény érte egyből kiütéses lett.

Azt mondták,hogy ezt nem lehet gyógyítani.

Aztán valaki rábeszélte egy kínai akkupunktúrára és azóta elmúlt neki!!

Alapvetően nálunk a család nem hisz az alternatív orvoslásban,nem is reklamnak szánom ezt.... de tény,hogy mióta végigjárt egy 10 alkalmas kezelést elmúlt neki a nap allergia (pedig nagyon nem hitt benne, egy próbát megér alapon ment...).

Hátha másnak is bejön!

5. MrsCooper (válaszként erre: 1. - Kis Mumpic)
2020. júl. 8. 15:30

Szia! Nekem több nap napozás után szokott csalánkiütés-szerű piros, viszkető pöttyökkel tele lenni a bőröm, minél többet vagyok napon, annál több és annál jobbban viszket és fáj. Leginkább dekoltázson, felkaron, arcon, ahol a legtöbbet éri a nap. Az Eucerinnek van napallergia elenni napteje, ha azt használom, akkor nem jönnek ki a kiütések, már több éve bevált. Nekem nem olyan durva, mint neked, de egy próbát megér, hátha neked is használ:

[link]

2020. júl. 8. 15:04

Nagyon fehér bőröm van, úgy nézek ki, mint aki vérszegény, vagy világ életében egy sötét szobában élne.

Mindenem van, amit itt felsoroltatok, baseball sapka, napellenző, szalmakalap. Strandra strandruha, még úgy is, hogy jóformán csak beltérben úszkálok. :-D


Gyógyszertári cinkes rázókeverék ideig-óráig jó, de folyamatos használat mellett eltömíti a pólusokat és újabb (bőr alatti) pattanások jönnek ki.

Az arcom már csupa folt a sok pirulástól és allergiás kiütés nyomaitól.

A legkisebb közvetlen napfény is irritációt okoz és kitart egész nyáron, jóformán tavasztól őszig. :-/

2020. júl. 7. 19:51

És ez neked egész nyáron kitart?


Én úgy szoktam lenni, hogy az első néhány napon töltött program alatt kijön. Most pl. kb. 1 hónapja tiszta kiütés vagyok. Az első rövid ujjas bicajozáskor jött ki, azóta szinte folyamatosan egyre több. Most vasárnap az arcom és a nyakam is kiütéses lett.


Nekem jellemzően a karom lesz elsőre kiütéses, majd később az arcom és a dekoltázsom, a hasam majd az első bikinis akciónál lesz kiütéses, a lábaimra nem jellemző, hogy kijönne rajta valami.


Nincs rá semmi. Majd szépen fokozatosan eltűnik, ha csak nem kapok egy nagyobb dózist a napból, de jellemzően nyár végére már elmúlnak:DDD


Én amit teszek: van vékony szinte átlátszó blúzom, amit magamra veszek strandon is, ha nem a vízben vagyok, baseball sapka a bicajozáshoz, illetve, ha leülünk napra, akkor horgász sapka, illetve vettem egy nagy karimás szalma kalapot is a strandra, és persze, kerülöm a napot, ahogy tudom.


Az igazság az, hogy én már teljesen hozzászoktam a kiütéseimhez, mert én sok mindenre allergiás vagyok, így az év 365 napjából csupán kb. 20 nap az amikor nem ütött ki rajtam valami:DDD


Most tavasszal nem a naptól lettem kiütéses, hanem a nem létező epém szórakozott. Gondolom nem volt az igazi a méregtelenítésem, így a szám körül, az orrom kívül és belül is kiütéses volt, illetve ugyan ez miatt vakaróztam is:S


Tehát, kitartást! Erre nincs semmi, csak az, ha kerülöd a napot és takargatod magad, amennyire tudod...

2. 44c70b996d (válaszként erre: 1. - Kis Mumpic)
2020. júl. 7. 19:30

Én sem tudom mivel kezeljem. Semmi krém nem használ még a direkt erre kikevert sem. Nekem barna foltok vannak a kezemen, lábamon. Picit keményebb tapintásúak ezek a foltjaim és nyáron erősödnek fel. Kb., ha valaki rám néz, azt hiszi nem fürödtem meg. :D

Nem zavar túlzóan, de azért jó lenne megszüntetni vagy halványítani.

2020. júl. 7. 18:46

Sziasztok!

Napallergiás vagyok. Ez az én esetemben azt jelenti pontosan, hogy ha egy kis napfény éri a bőrömet, akkor apró,pattanásszerű kiütések jönnek ki rajtam. Főként a fejemen (homlokon, állon), a mellkasomon, a kézfejemen. A többi területet ruhával tudom takarni.

Nincs az a fényvédő faktor,ami jó lenne, ráadásul ezek a krémek általában zsírosak, és csak rontanak a helyzeten.

Van más is hasonló helyzetben? Esetleg tudtok javasolni valamilyen természetes és jó megoldást?

Köszönöm a válaszokat előre is!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook