Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nálatok volt már az APEH ellenőrzés házvásárlás után, vagyonszerzés céljából? fórum

Nálatok volt már az APEH ellenőrzés házvásárlás után, vagyonszerzés céljából? (beszélgetős fórum)


2009. júl. 8. 09:36

Sziasztok!

Ha az Apeh hip-hop kiküldi a csekket, hogy fizess x összeg vagyonszerzési illetéket, akkor gondolom utána már nem fognak ugrálni, hogy még megnézzék a házat. Az értékbecslés is több helyen fut át és elvileg már nem lehet nagyon átvágni őket. Nem lehet, hogy helység függő és csak a gyanús adatokat, házakat vizsgálják? Akkor most várjam, hogy kijöjjenek és megnézzék a házat és 180.000 helyett 380.000-et fizessek, mert szerintük többet ér?

2009. júl. 8. 07:38
Szerintem - ha sor kerül az ingatlan újra értékelésére - akkor ez a bank és az apeh dolga.(Vagyis, hogy ők ketten állapítsák meg az értékét.) Kár,hogy én nem becsülhetem fel a volt ingatlanomat, pedig erre is van képesítésem. Ők egyezzenek meg, fejet hajtok az akaratuk előtt.
8. 1366d1807f (válaszként erre: 7. - Pintyőke72)
2009. júl. 7. 22:21
Ezek szerint az APEH mondhatná azt is, hogy kétszer annyit ér??? :-)))
2009. júl. 7. 22:19

Nem volt, de tájékoztattak arról,hogy jönnek. Eladtunk egy házat Pesten, vettünk egy másikat máshol. Most úgy gondolják, túl olcsón adtuk el.

Tőlem gondolhatnak,amit akarnak, ugyanis aki megvette, mivel kölcsönt vett fel rá, hivatalból felértékeltette és milyen érdekes: pontosan annyit ér a ház a bank értékbecslőjének is, mint amennyiért mi eladtuk. :)

2009. júl. 7. 07:52
Még annyit, hogy régen ezt intézte az Illetékhivatal, de az egyesült az APEH-hel, és már úgy hívják, hogy az APEH Illeték Főosztálya, esetleg Forgalmiérték Megállapító és Illetékkiszabó Osztály.
5. rinike (válaszként erre: 3. - D54e67bebe)
2009. júl. 7. 07:50
Ez nem a vagyonosodási vizsgálat. Akkor mennek ki, mikor valaki ingatlant vesz (teljesen mindegy, hogy adott-e el), és azért mennek ki, hogy megállapítsák az illetékalapot, azaz azt az összeget, ami után kiszabják a vevő(k)nek az illetéket, mert jogukban áll az adásvételi (vagy akár ajándékozási, tartási stb.) szerződésben írt értéket felülbírálni.
2009. júl. 7. 07:28
Néha kimennek. Főleg vidéken.
2009. júl. 7. 07:26

Már hallottam róla de nálunk még nem voltak.

Lehet hogy eztán kijönnek mert eladó a házunk. Bár sztem csak akkor mennek ha valaki nagyobb értékű ingatlant vesz mint ami előtte volt neki.

Nem nagyon értek hozzá :)

2009. júl. 7. 06:48
Mostanában nagyon gyakran kimennek, az ingatlan értékét nézik meg az illeték kiszabásához. Semmi extra nem történik...
2009. júl. 7. 04:37
Nálatok volt már az apeh ellenőrzés ház vásárlás után vagyonszerzés céljából?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook