Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nálam a heti nagy bevásárlás elpakolási sorrendje a friss... fórum

Nálam a heti nagy bevásárlás elpakolási sorrendje a friss... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

18. szilep
2022. nov. 19. 08:21
Alapból.Semmi közöd hozzá. Egy kávézás közben elmondhatod, te hogy szoktad, aztán ennyi. Seperj a saját udvarodon!
2022. nov. 17. 09:38
Nálam az előszobában a hűtő, mellé raktam egy hokedlit. Jó rázuhanni, amikor hazaérek, de a bevásárló szatyrok is ott landolnak. Így amikor elkezdek kipakolni, logikus, hogy ami a hűtőbe való, már eleve oda rakom. Még akkor is, ha később szeletelés, porciózás, átcsomagolás miatt később előveszem.
2022. nov. 16. 22:32
Gondolod, ahol 40 balottit megcsinalnalnak egy fozeshez, mindenki egyesevel veszi ki a csirket?
2022. nov. 16. 22:29
Ha egy hus utolso fel oraja otthon volt, elotte mennyit toltott kint? Gondolkodj mar!
14. Soufflet (válaszként erre: 12. - Violet18)
2022. nov. 16. 22:24
Pakoltam en mar eleget. 15+ eve kezdtem a sajat boltom, ahol nem volt gyorsan romlado, de hely sem. Most mas uzletek, kavezok, ettermek cuccait pakolom evek ota. 2 emeletnyit hordtam fel,FIFO-zva az elozo helyen. Fel ora elpakolni otthon? Hogyan? Mit? Miert? Az oregamyam gyorsabb volt 70 evesen.
13. dfc04c70e4 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 16. 18:36

Én nemcsak a heti nagy bevásárlás alkalmával, hanem minden bevásárlás után - ha hűtendő dolgot veszek - elsőként a mirelit árut, húsféleséget, felvágottféléket, tejtermékeket teszem a hűtőbe. Így szoktam meg.


Az viszont nem világos számomra, hogy amiatt miért érzed magad hősnek, hogy nem szólsz neki? Ha a sógornődnél pont fordított a sorrend, jóindulatból szólhatnál neki, hogy húsféléket és egyéb könnyebben romlandó termékeket pakolja inkább először a hűtőbe. Aztán ha ő nem kér a tanácsodból, tegye, ahogy jónak látja. Mindenki másképp csinálja (ezt is).

12. Violet18 (válaszként erre: 7. - Soufflet)
2022. nov. 16. 18:11
Ezt gondoltam én is...akármilyen nagy is a bevásárlás akkor is pikkpakk elpakolok mindent 🧐😁
2022. nov. 16. 17:53

Pakolási sorrend?


Én elkezdek kipakolni a szatyrokból és teszem a helyére.

Van, hogy a hús kerül a helyére legkésőbb. Ráadásul én konyhakészen teszem el, azaz megmosva, szeletelve, kockázva, darálva, stb.


Sokszor azért ez az utolsó, mert kell a hely a feldolgozáshoz.

10. halao12 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 16. 15:49
Mi sokat grillezünk. Az így készített húsnál az egyik legfontosabb lépés, hogy szobahőmérsékletű legyen sütés előtt. Kb 1-2 órát van így a pulton, és még sosem volt semmi bajunk.
9. birebora (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 16. 15:29
Én is úgy, ahogy te.
8. ,zumba (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 16. 14:52

Ha én veszek húst, tudom mire akarom felhasználni. Lehet

szeletelem, kockázom, oldalast is feldarabolom...panírozok csirkemellet.Tehát eltölt egy kis időt az asztalon, pulton. Nem voltunk még beteg a sok évtized alatt a hústól.

7. Soufflet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 16. 14:48
Ti mit pakolasztok fel oran keresztul otthon?
6. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 16. 13:32
Egyetértek! Ami korábban is hűtőben volt, az menjen minél előbb vissza a hűtőbe! De reméljük, nem az a plusz 30 perc fogja tönkre tenni a kaját. :)
5. aszparagusz (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 16. 13:00

És ehhez neked mi közöd van?

Gondolom nem éltek közös háztartásban.

2022. nov. 16. 12:37
Mondjuk ebben szerintem pont igazad van, nem mintha az ő szokásait megváltoztathatnád, szóval jobb ha nem szólsz. 😅 Persze az sem mindegy, honnan van a hús, de a boltban is lehet parkoltatták már, meg amíg hazaértek vele.... Nekem is a hűtött áru első mindig, ami megy a hűtőbe, pedig nem vagyok különösebben finnyás és a belem is acélból van, de a nyers hús ne álljon már ott hűtés nélkül annál többet, amennyit muszáj. 🙄
3. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 16. 11:48
Az tisután lejön, hogy nem ápoltok barátnői viszonyt.
2022. nov. 16. 11:46
Jesszusom! Ez nálad valami fóbia?!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook