Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nagyon erős szédülés fekvő helyzetben. Mi okozza? fórum

Nagyon erős szédülés fekvő helyzetben. Mi okozza? (beszélgetős fórum)


21. 04e95f637a (válaszként erre: 20. - Huldra)
2011. febr. 1. 10:51
meg 10 perccel utána is :P
20. Huldra (válaszként erre: 17. - 04e95f637a)
2011. febr. 1. 10:49
de heveny Másnap is tudja :D
19. sunshine24 (válaszként erre: 16. - E438349773)
2011. febr. 1. 10:48
Persze,hogy lehet. A lelki tényezők nagyon sokszor okoznak testi tüneteket. Amit leírtál, az velem is sokszor előfordult, mikor egy-egy zaklatottabb időszakomat éltem. Nem túl kellemes érzés, és akkor még enyhén is fogalmaztam. Ami megoldás lehet: ha hazaérsz próbálj kicsit ellazulni: egy pihentető zenével, könyvvel, fürdővel. Vegyél levendula illóolajat, és párologtasd az ágyad mellett. Megnyugtat és az álmod is jobb lesz.
2011. jan. 31. 21:23
:))
2011. jan. 31. 21:19
nekem orgazmus szokta :)
2011. jan. 31. 21:09
lehet lelki oka ennek az egesznek? ennyire? (elegge nagy stresszben dolgoztam ott, s most sem tul fenyes az eletem)
2011. jan. 31. 20:41

velem is elofordult parszor. egy kiskocsmaban dolgoztam nehany honapig. akkor 3-4 alkalommal fordult elo. egyik alkalom: h ejjel hazaertem, elaludtam s arra ebredtem h hanyinger kornyekez s hasi tajekon eros gorcseim vannak. (NEM ITTAM!) folkeltem, szaladtam a furdoszobaba. azt hittem talan hanyni fogok, esetleg hasmenes. de nem! ehelyett olyan eros szedules jott ram, h alig sikerult bezarni az ajtot magam utan. megalltam a tukor elott, az arcom falfeher, elontott a veritek, az ajkaim sargak lettek s mar a foldon voltam. nem birtam felallni. forgott minden korulottem, a vegtagjaim remegtek. SZORNYU ERZES! azt sem tudod mi van veled, h eszmeletednel vagy eppen vagy mar elajultal, nem tudod. azt hittem meghalok! annyira szornyu, mintha egyszeruen nem vagy ura a testednek, elhagy minden erod, csak egy emelygest erzel az egesz testedben. el sem tudom szavakkal magyarazni. nem tudom mar pontosan meddig tartott, de magamhoztertem. nehezen visszaertem a szobamba. lefekudtem. akkor ujra szedulni kezdtem! meg kb 5 percig.


nappal is eleg gyengenek erzem magam, sapadt vagyok, ha leulok s utana felallok, szedulok. ez az ajulasos dolog nem egyszer tortent, aggaszt kicsit. nem tudom mi lehet velem. voltam a haziorvosnal, azt allitja (minden kivizsgalas nelkul!) h kalciumhiany. de nem hinnem. sulyosabbnak tunik.

14. 36a26f5226 (válaszként erre: 8. - 278c85ecf4)
2011. jan. 26. 01:14
Lehet, hogy nagyon leesik a vérnyomásod...
13. 36a26f5226 (válaszként erre: 9. - Hajnalfény73)
2011. jan. 26. 01:13
Az tény, hogy a fülünkben csiga van, ami a szédülést is okozhatja, pl. részegeknél, vagy ha nem iszik valaki elegendő folyadékot, gondolom, ott is kihat a folyadék hiány, hisz a csigában is folyadék van...
2011. jan. 26. 01:05
egyensúlyszerv valószínű....nem volt fülgyulladásod?
11. sunshine24 (válaszként erre: 1. - 278c85ecf4)
2010. dec. 9. 10:51
Nekem mindig vizsgaidőszakban jött elő. Detto ugyanez. Kimerültség az oka. Próbálj kevesebbet stresszelni /tudom, nem könnyű/, minél több időt a szabadban tölteni, és ne vidd haza a munkahelyi problémákat /ez sem egyszerű/.
2010. dec. 9. 10:34
Szívritmus zavarod nincs?
2010. dec. 9. 09:33

Nálam akkor enyhébb a szédülés, amikor meg sem moccanok. Én általában hanyatt fekszem,de ha már a fejem egy kicsit is megmozdítom, már iszonyat forog minden. Felkelni nem is tudok.

Volt hogy több mint egy hétig is így szenvedtem.

Akkor jutottam el orvoshoz és akkor mondták, hogy lehet a fülemmel van a gond.

Van hogy az is segít,ha a lábam magasabban van, mint a fejem.

Folyadékot iszol rendesen? Én ha kezdek szédelegni, vagy épp a fejem fáj, rögtön inni kezdek sok-sok folyadékot és az is segít.

8. 278c85ecf4 (válaszként erre: 6. - 875f1a5663)
2010. dec. 9. 08:28

Ez aranyos. :) Köszi a választ.

Sajna nálam nem erről van szó. Alkoholt pl. egyáltalán nem iszom. Talán tavasszal ittam egy korty kis likőrt utoljára. :)

Nem kávézom (reggel egy 3az1ben-t sok sok tejjel), nem iszom energiaitalt, és ugye alkoholt sem.


Pont az előbbi hozzászólásomban írtam, hogy nem olyan ez, mint amikor be van csípve az ember.

Annál sokkal, sokkal, sokkal rosszabb és erősebb.

7. 278c85ecf4 (válaszként erre: 5. - Hajnalfény73)
2010. dec. 9. 08:24

Tavaly ősszel voltam teljes kivizsgáláson.

Akkor volt többek közt fül-orr-gége, neurológia, és még nyaki rtg is.

Semmi problémát nem találtak sehol. Bár 1év alatt sok minden változik.


Mindegyikőtöktől kérdezném, hogy milyen volt ez a szédülés? Mit csináltatok?


Azért kérdezem, mert nekem is voltak szédülős időszakaim. Volt, hogy egész nap több héten át "imbolyogtam". Viszont az olyan volt, mint amikor becsíp az ember, és kicsit bizonytalan magában.


Nálam nem ilyen a dolog. Olyan erős ez a szédülés, hogy tényleg az eszméletvesztés közelében vagyok. 1mp-re sem tudok hanyatt dőlni.

6. 875f1a5663 (válaszként erre: 1. - 278c85ecf4)
2010. dec. 9. 08:23

Bocs a hülyéskedésért, de tényleg így volt:

-Életemben egyszer éreztem ilyet, amikor legeslegelőször ittam whiskyt.Nagyon sokat nem ihattam, mert a barátnőmék 15 perc gyalogsétányi távolságra laktak ( a szülinapját köszöntöttem, férjem a gyerekkel otthon maradt) és hazatérve ágybabújtam azonnal.Na! Akkor éreztem ezt a hülye érzést!Hogy megijedtem. De a férjem tudhatott valamit, mert nagyon somolygott és azt tanácsolta, hogy ne üldögéjek föl állandóan, hanem tegyem le az ágyról az egyik lábam.Láss csodát! Azonnal elmúlt.

Remélem, hogy semmi komolyabb háttere nincs a tüneteidnek.

2010. dec. 9. 08:18

Én is jártam már így több alkalommal is.

A füled rendben van? Én jártam pár orvosnál és azt mondták,hogy lehetséges, hogy a fülemmel van a gond és az okozza.

De én arra is gondoltam, hogy akkoriban napi rendszerességgel ittam energiaitalt, majd elfogyott és nem ittam és lehet hogy így jelentkezett az "elvonási" tünet.

2010. dec. 9. 08:14

Sziasztok! Köszi a válaszokat.


Na de hogy ne legyek kimerült, ha egyszerűen nem tudok elfeküdni sem, mert azonnal rám tör a nagyon erős szédülés?


Igaz, hogy az elmúlt napokban, héten volt stressz, fáradtság, stb. De ennél sokkal több is volt már.


Igazából azért nem "fogom" a kimerültségre, stresszre, mert semmi más tünetem nincs.

Csakis bizonyos fejmozdulatok, és csak fekvő, vagy félig ülő helyzetben jön elő.

2010. dec. 9. 08:07

Kimerültség okzza én voltam idegorvosnál,

ha igaz b-1 vitamint szedtem két hétig voltam betegállományban.De ez már több éve volt.

pihi-pihi

2010. dec. 9. 08:02
Szia!Nekem is volt ilyen.Akkor szokott ez jelentkezni amikor kimerülök teljessen,de nekem nem múlik el mozgásra sőt erősödik.És 2-3 nap alatt megszűnik de addig ahogy te is írtad a poklot járom.Úgy 4-5 havonta jön rám.Én nem voltam dokinál vele,úgyhogy mi okozhatja nem tudom.
2010. dec. 9. 07:59

Hajnalban arra ébredtem fel, hogy nagyon erősen, -eszméletvesztéshez közeli állapotban- szédülök.

Ahogy felülök, felállok, ez az intenzív szédülés megszűnik.

Tehát csak fekvő helyzetben jelentkezik, de olyannyira, hogy hátra sem tudok dőlni, mert rögtön kezdődik.


Néhány hónappal ezelőtt előfordul már ilyen. Akkor 2-3napig tartott, és magától elmúlt.

Viszont addig a poklot jártam meg, ugyanis aludni sem tudok, mert fekvő, vagy félig hátradőlt helyzetben azonnal jelentkezik a tünet.


Nyilván nem orvos helyett kérek itt tanácsot.

Csak kíváncsi vagyok, valakinek volt-e hasonlóban része? Illetve hogy mi volt a kiváltó ok? Hogyan sikerült kezelni, gyógyítani?


Köszönöm a válaszokat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook