Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szédülés 1-2 másodpercig, csak vizszintes helyzetben fekve... mitől lehet? fórum

Szédülés 1-2 másodpercig, csak vizszintes helyzetben fekve... mitől lehet? (beszélgetős fórum)


1 2
34. Dzsudu (válaszként erre: 32. - Reva@)
2022. szept. 18. 20:48
Szia! BPPV a neve a fülkristályok elmozdulásának. Egyetlen tornát csináltam végül meg, a Youtube videói között találtam, és helyrejött. Azóta egyszer előjött, de egy torna, és jó lett. Legalább már tudom, hogy mitől lesz jó.
2022. júl. 3. 09:06
melegtol ,vernyomasproblematol,b6,mg hianyatol..........
32. reva@ (válaszként erre: 30. - Dzsudu)
2022. jún. 19. 21:54
Szia,remélem olvadod még a Hoxát,én most kutakodok mert tegnap pontosan így jártam ahogy leírtad.Szeretném tudni hogy mi történt ,hogy múlt el, hogyan kezeltetted, köszönöm szépen előre is.
2015. febr. 8. 07:44
idegeskedes,vernyomasgond.......
30. Dzsudu
2014. szept. 28. 21:14

Sziasztok!

Olvasgattam itt a fórumtémák között, kerestem, hogy ki tud tanácsot adni.

Kb. 3-4 hete kezdődtek a szédüléseim. Az első borzalmas volt. Felkeltem az ágyból, és szó szerint visszaestem, pörgött a szoba körülöttem, nagyon megijedtem. Aztán erős hányinger, és ki is jött a gyomromból ami benne volt. Utána jobb lett, azt hittem gyomorrontás vagy valami rosszat ettem. Aztán először gyengén, majd erősebben jelentkeztek a szédülések. Néha az ágyban sem mertem még megfordulni sem, annyira szédültem még éjjel is. Állva, vagy napközben nem jöttek ilyenek. Voltam fülészeten, mert azt tanácsolta valaki, hisz a fülben van az egyensúlyért felelős szerv. Írt gyógyszert (Arlevert a neve), ami csökkenti a tüneteket, meg kaptam tájékoztatókat, hogy milyen tornát csináljak a fejemmel meg. Sokat olvastam is, hogy a fülben lévő mikrokristályok mozdulnak el, és a helyére kell billennie, de úgy látszik nekem nem akar.

Ma fél nap hánytam, miután délelőtt erős szédülés jött rám, ami rosszabb volt az összes eddiginél. Hiába vettem be gyógyszert, az is kijött, elég ijesztő volt. Aztán ahogy jött, úgy tűnik elmúlt. Most próbálgatom, de nem szédülök, még hajolás közben sem (eddig szédelegtem). Túlvan esetleg valaki ilyesmin, és tud tanácsot adni, hogy vajon elmúlhatott, és ahogy jött, úgy ment, vagy ez egy roham lehetett, és visszajön?

A füldoki azt mondta, hogy 2-3 hét alatt a tornának köszönhetően helyre kellene billenjen. Ha nem, akkor neurológiára kellene menni, és ott tovább vizsgálják.

Elég pocsék felénk az egészségügy, nem tudom, hogy elmúlhat vajon magától tényleg, vagy további vizsgálatokra lehet szükség, hogy mi okozza a szédülés? A hányingert a szédülés okozza, abban biztos vagyok.

2014. júl. 1. 16:01
Sziasztok.Van még erre valaki?2 hete én rám is rámjött a szédülés,1-2mp ig tartó nagyon erős szédülés,hirtelen fejmozditásra,pl:felve gyors elfordulás,hirtelen lefekvés.Voltam körzeti orvosnál,irt 24mg os Betagent,2 hete hogy szedem de még nem igazán érzek javulást,a betegtájékoztatóban az van hogy több hét mire javulás várhat,épp ezért még bizakodom hogy hejre hoz,azt hallotam hogy ez a gyógyszer azért hat több hétre mert be kell épülnie az agyba.Természetesen további orvoshoz is el akarok menni hogy kiderüljön valójában mi okozza.A körzeti belenézet a fülembe is de semmi roszat nem látott.Kinek hány hét után hatott a fönt emlitett gyógyszer?Köszönöm előre is válaszatokat.
2014. ápr. 13. 15:28
Jobb oldali szédülés mitől van? Létezik ilyen valakinél?
2013. ápr. 1. 12:15
Sziasztok, nekem is hasonlo panaszom van, ma reggel felebredtem es jobbra balra fordulva beszedultem egyenesen fekve nem ha ulok es ugy forditom el a fejem akkor sem allva sem szedulok. Kijott az ugyelet reflexek szemmozgas erzekeles vernyomas jo hoemelkedesem van. Betagen-t es milgammat irt fel aztan itthagyott. Porckorong servem van ket hete itthon fekszem es orvosokhoz jarok bae ugy zsibbad a jobb labam felallva h inkabb visznek autoval fekve tobbnyire. Ha tudtok legyszi irjatok velemenyt.
26. briell (válaszként erre: 25. - Kryon)
2009. nov. 17. 19:59

Na most még pár napig találgatok mi lehet.

De most még ülve is szédelgek kicsit.. csak. A fejem is tompa (Mihály :P)

25. Kryon (válaszként erre: 22. - Briell)
2009. nov. 17. 19:43
Én is elmentem orvoshoz és nekem is azt mondták mint Neked.Nem csak fekvő helyzetben,hanem először akkor is amikor hirtelen oldalt fordítottam a fejemet.Aztán váltott a csak fekvő helyzetre.:))
2009. nov. 17. 15:41
Jah és a varoszoba.hu-n van erre külön fórum (bppv).
2009. nov. 17. 15:40

A benignus paroxizmális pozicionális vertigo (jóindulatú helyzeti szédülés) BPPV gyakori betegség. Ilyenkor a vertigót fej helyzetének a megváltozása váltja ki. Jellegzetes módon lefekvéskor, felkeléskor, ágyban forgolódáskor, illetve a fej hátrahajtásakor, például feltekintéskor következik be. Akkor jelentkezik a betegség, amikor a belső fülben található kálcium-karbonát kristályok egy része leszakad és a belső fül kis félkörös ívjárataiba (csatornáiba) bejut. Ezek a kis darabkák mozogásuk során, ingerlik a belső fül érzékelőit, ezáltal heves forgó jellegű szédülést hoznak létre. A vertigónak ez a típusa ijesztő lehet, de ártalmatlan jelenség. Egy-egy szédülésroham öt-tíz másodperccel a fej helyzetváltoztatása után kezdődik, és egy percen belül megszűnik, a vertigóval járó időszak pedig rendszerint heteken belül magától rendeződik. Az Epley manőver ezeket a köveket hivatott visszamozdítani a megszokott helyükre és a szédülést megszüntetni. Az érintettek kilencven százalékánál ezzel a manőverrel azonnali javulás érhető el gyógyszerek nélkül is.


Bocsi, ha hosszúra sikerült. . . :) De elég sokan szenvednek ettől, azért menj el dokihoz, hogy tuti legyen. Nekem 3 hét után múlt el magától, illetve az Epley manővertől. Egyébként Betaserc-et írnak fel még rá.

22. briell (válaszként erre: 21. - Kryon)
2009. nov. 17. 10:45

Neked is csak fekvő helyzetben jött elő?

Te kivizsgáltattad magad?

21. Kryon
2009. nov. 17. 09:26

Szia briell!

Nekem volt ilyen tünetem!Nem is egyszer.

Mindig akkor jött elő,ha valami lelki problémám volt!Érdekes,hogy a szédülés mindig akkor jelentkezett amikor úgy gondoltam,hogy már minden megoldódott.Valószínűleg sokszor elnyomtam magamba!

Azért menj el orvoshoz!!Fül,orr,gége és a háziorvos segítségét kérve ragaszkodj egy nyaki CT hez.

Egy egészen apró meszesedés is tud ilyet okozni.

A lényeg,hogy ne ess pánikba!!

20. briell (válaszként erre: 19. - Judyt640)
2009. nov. 17. 09:21

34 éves vagyok...

Nehéz gondok vannak most az életemben, és azokra fogta rá a doki.

Anyukád is csak pár másodpercre szédült meg, és ha lefeküdt vagy felült vagy moccant csak akkor jött ez a szédülés rá?


Nekem eddig a vérnyomással nem volt gond. Alacsony és kész.

19. judyt640 (válaszként erre: 18. - Briell)
2009. nov. 16. 20:20
Nemtudom megnézni hány éves vagy, és milyen helyzetröl beszélsz amire ráfogta a doki?Anyukámnak vannak ilyen tünetei neki nagyon alacsony a pulzusszáma.Kevés folyadékot ivott és most hogy odafigyel rá nem forog vele a világ ha lefekszik.De lehet nyaki dolog is.
18. briell
2009. nov. 16. 20:08
? senki...???
17. ancsika72 (válaszként erre: 10. - Briell)
2009. nov. 16. 18:18

Nem hála ilyenem nem volt.Ha Én szédelgek akkor csak pszichésen szokott lenni.

Mindenképpen menj el a dokihoz,majd utána agyalhatsz ha nem az a bajod.

Beutaló sem kell hozzá.

16. briell (válaszként erre: 15. - Bucóka20)
2009. nov. 16. 18:17

Este van most is, és kint vagyok a gépnél.. nem ér hirtelen szédülés. De ha lefekszek ahogy vizszintbe érek (és ha hirtelen fekszek) akkor azonnal olyan érzésem van mint akit fejbevágtak :(

Ez nem csak az estéhez kötött. CSak a fekvéshez. Ma is és tegnap is ledőltem napközben és csak akkor van gond... Szóval nem lehet pszichés. Így csak imbolygok kicsit, ennyiből áll a szédülésem.

15. Bucóka20 (válaszként erre: 14. - Briell)
2009. nov. 16. 18:13

Talán azért csak este jelentkeznek a tünetek,mert már benned van a félelem és saját magadnak idézed elő?!Nem tudom,csak sejtem.:)

Ha pánikbeteg vagy,akkor gondolom,hogy pszcihologusod vagy pszcihiátered is van.Lehet nem ártana őt felkeresni.

Bár amikor én beteg voltam,akkor apum mindíg azzal vigasztalt,hogy olyan nincs,hogy valaki csak este van rosszul vagy csak ha áll..stb..:)És milyen igaza is volt.

14. briell (válaszként erre: 11. - Bucóka20)
2009. nov. 16. 18:10

Persze ügyeleten voltam kétszer is, onnan küldtek ideggyogyira, de mikor a kérdéssorozatoknál kikötöttünk a jelenlegi helyzetemnél egyből rá lett fogva arra, hogy pszichésen van az egész...

Csak azt nem értem, ha pszichésen lenne, miért csak akkor jelentkezik, ha lefekszek, és mondjuk hirtelen fekszek le vagy ülök fel. Napközben amikor fent vagyok, járok nem érzek semmit. Akkor nem szédülök meg.

2009. nov. 16. 18:07

nem,bocsi:)

briellnek írtam

2009. nov. 16. 18:04
én?
2009. nov. 16. 18:03
Házi dokinál voltál ?
10. briell
2009. nov. 16. 18:01

Hát nem tudom de idegesít mi lehet, és az is, hogy az orvosok hogy állnak hozzám :(

Most a jobb lábam egy kicsit nem is zsibbadt, hanem olyan fura mint ami nem igazán van... na már lehet tényleg képzelődök...

Te ancsika72 milyen tapasztalatból írsz? Volt hasonló gondod? Leírnád, ha igen? Köszönöm előre is.

2009. nov. 16. 17:53
fogalmam sincs.Igaz hogy az egyik vesém a köldököm mellett van,de nem mondták a dokik hogy ez lenne az oka.Nem tudom.Pedig alig iszom.
8. ancsika72 (válaszként erre: 6. - Briell)
2009. nov. 16. 17:52
a belső fül egyensúlyozó rendszerének a problémája,ezen belül is a félkörös ívjáratban.
7. briell (válaszként erre: 4. - 9f8e6b2378)
2009. nov. 16. 17:47
Teneked miért kell sűrűn pisilned?
6. briell (válaszként erre: 3. - Ancsika72)
2009. nov. 16. 17:47
Fül orr gégészeti probléma mi lehet szerinted?
2009. nov. 16. 17:47

Remélem nem nyaki érszűkületről van szó... Nem küldtek fül orr gégére éppen ezen gondolkodtam...

de azon is, hogy lehetséges hogy mégis valami érszűkület, mert nekem 100/60 szokott lenni a vérnyomásom, most simán 128/75 körüli értékek jönnek sorba...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook