Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nagyon erős gyomorégés mitől lehet? fórum

Nagyon erős gyomorégés mitől lehet? (beszélgetős fórum)


2012. jún. 14. 20:59
Én is gondoltam arra, hogy valami olyat megettem, ami nem tett jót, de semmi újat nem ettem, csak amiket mindig is szoktam, és eddig nem voltak nagyon ilyesmi gondjaim. Hányingerem nagyon gyakran volt/van, de azt tudom mitől. Nemrég voltam ugyanis egy hasi ultrahangon, ahol kiderült, hogy van egy veleszületett epe-rendellenességem (meg van csavarodva az epém), de gyomorégésem még soha nem volt, főleg ilyen erős.
2012. jún. 14. 17:38

Szia!


Nekem is ez a gondom, vagyis hasonló. Ég a mellkasomtól felfelé a torkomig minden, és nemrég döbbentem rá, hogy ez valóban reflux. Én már régebben is refluxos voltam, azóta el-elmúlt, de most jött elő komolyabban. Valószínűleg a fáradtság, a vizsgadrukkok, stb. Nem tudom, neked van-e ilyen a háttérben.

Ahogy Zsóka54 is mondja, magasított párnán kell(ene) aludni. Mondjuk a párna alá raksz egy plédet, vagy két párnán alszol, ilyesmik.

Emellett el kell hagyni a fűszeres ételeket, illetve a teát is, például. Én most kísérletezek. A teát elhagytam 2 napja, nem égett, de a meggyszósz után szinte azonnal. Lehet, hogy tök véletlenül alakult így, de betudtam, hogy kapcsolatban állnak egymással. :)

Ha semmi nem segít, el kell menni a háziorvoshoz. Ő majd ír valamit, aztán ha az sem jó, mással kell próbálkozni. Azt olvastam, hogy mindenkinek más a megoldás.


Jobbulást!:)

2012. jún. 14. 16:05

Szia!


Lehet erős fűszertől, fokhagymától, hagymától és számtalan dologtól még pl fasírt.


Azok nem sokat érnek, a Pantacid nagyon jó. Orovs kiírja és pár forint, de hatásos.


Ha nincs otthon más, akkor 1 teás kanál szódabikarbónát nyelj le vízzel. Az is jó erre. De nem tartósan.

2012. jún. 14. 15:56

Reflux?

Kezdetnek magasított párnán aludni.

Aztán jöhet minden más.

2012. jún. 14. 15:54

Sziasztok!

Tegnap éjjel arra ébredtem, hogy nagyon-nagyon ég a gyomrom, és az egész nyelőcsövem a torkomig, meg nagyon hányingerem volt. Hánytam is, de olyan keserűt, hogy azt hittem kimarja a torkom, és eközben úgy égett a gyomrom meg mindenem, mintha be akart volna gyulladni. Nagyon rossz volt.

Vettem be Rennie-t, de semmit nem segített, meg próbáltam rágcsáli kekszet, és ittam jéghideg vizet, hátha enyhíti az égést, de sajnos ez sem nagyon segített. Nagynehezen el tudtam aludni, de ma reggel ahogy felkeltem folytatódott, persze nem olyan mértékben, de egész nap ég a gyomrom és a nyelőcsövem. Most történik ez velem másodszor, először kb. 3-4 hete, de akkor másnapra jobb lett. Szerintetek mitől lehet ez? Nagyon rossz:(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook