Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nagydumások, ide gyertek! :) fórum

Nagydumások, ide gyertek! :) (beszélgetős fórum)


85. Lyrian (válaszként erre: 79. - Tina68)
2010. máj. 24. 22:27

Jó éjszakát! :)


Az öröm mindig ott van minden munkában, csak néha az ember elkanyarintja a magáét. :) Kell ez is. :)

84. msaca (válaszként erre: 82. - Msaca)
2010. máj. 24. 22:27
Ja, és a seggem is elég nagy! :-)))))
83. Dovanda (válaszként erre: 80. - Tina68)
2010. máj. 24. 22:27
jó éjt! :)
82. msaca (válaszként erre: 78. - Lyrian)
2010. máj. 24. 22:27

Bocsi! Elkalandoztam egy másik fórumon!

Képzeld még ez is stimmel! Tízújjas vakírás kipipálva! És még helyesen írni is tudok. Persze csak, ha nagyon muszáj!

81. Dovanda (válaszként erre: 78. - Lyrian)
2010. máj. 24. 22:26

szóval a tiedből írtak egy új verset....

édesek :)

80. tina68
2010. máj. 24. 22:25
Vagyis Jó éjt!
79. tina68 (válaszként erre: 77. - Lyrian)
2010. máj. 24. 22:25

Lényeg a lényeg, hogy nagyon érdekes a munkád, és a fentiekből ítélve, nem mindig okoz örömet neked:)


Viszont érdekes, és nem lehet unatkozni az hiszem:)


További hasznos munkát, nekem mennem kell, mert a lányom itt ül a hátam mögött és aggódik a barátaiért:)

78. Lyrian
2010. máj. 24. 22:12
Igazából az a legfelemelőbb, amikor a saját dolgaidat nézed át, és te adsz tanácsot a korrektornak. :) Egyszer teljes két sort kihagytak az egyik versemből. :) A vers-korrektúrázás a legrosszabb, mert ott ragaszkodnak a költők az utolsó kis vesszőhöz is, hiszen mindnek értelme van. A prózák jobbak.
77. Lyrian (válaszként erre: 76. - Tina68)
2010. máj. 24. 22:09

Nem mindig én olvasom elsőként. :) Elsőként a szerkesztő olvassa, hogy érdemes-e kiadásra. Ebbe nem lehet sajnos beleszólni, van, amit én nem adnék ki, ha fizetnének érte, akkor sem. Aztán jön az első korrektúra (ott a stílus-hibákat is javítani kell), aztán jön a második korrektúra (amikor már a képek is belekerülnek, képaláírások...stb.) és a harmadik (akkor már van tartalomjegyzék, jegyzetek, lábjegyzetek), még átolvassa a szerző, kis javítások, és a legvégén mehet a szerkesztőhöz, aki rábólint. Az igazi bólintás a próbanyomás után van. Ott még lehet javítani, később már nem.


De van amikor már kész könyvet kapunk, régi kiadásút, annak a beszkennelt példányát kapjuk word-be fordítva, és ott kell korrektúrázni. Ez már gázosabb, mert pl. tőlem rögtön megy a nyomdába. 100 oldalanként lehet benne 5 hiba, másképp nem fizetik ki. Ez még a központozásra is értendő. Úgyhogy nagyon kell vigyázni. Mert a már kiadott szövegben is lehet régi helyesírás, azt is javítani kell, angol, francia, olasz, héber, vagy bármilyen szöveg, szimbólumok. Babrás. :) Tehát seggelős. :D

76. tina68 (válaszként erre: 73. - Lyrian)
2010. máj. 24. 21:55

Gondolom, hogy nem mindig leányálom:)

De érdekes lehet, hogy te vagy az aki elsőnek olvasod a könyveket:)


A véleményedet is meghallgatják, vagy csak stilisztikai hibákat javítasz benne, vagy nem jól gondolkodom a munkádról?

75. Dovanda (válaszként erre: 70. - Tina68)
2010. máj. 24. 21:43
akkor nyüzsögtél helyettem is :)
74. Dovanda (válaszként erre: 72. - Lyrian)
2010. máj. 24. 21:42
gondoltam én ,hogy nem leányálom ... de akkor is .... :)
73. Lyrian (válaszként erre: 71. - Tina68)
2010. máj. 24. 21:42
Kööszönöm, tényleg az. Bár egy-két könyvet/írót nagyon szívesen elküldenék inkább bányába. :) De ebből élek, nincs picsorgás, csinálni kell. :)
72. Lyrian
2010. máj. 24. 21:40
amit elfelejtettem, hogy nem mindig korrektúrázol gépen, tehát az írott, vagy gépelt szöveghez ismerni kell az összes korrektúrajelet. A 10 ujjas vakon gépelés pedig szintén elengedhetetlen, mert van amikor olyan a cucc, hogy be kell gépelni a teljes könyvet.
71. tina68 (válaszként erre: 69. - Lyrian)
2010. máj. 24. 21:39
Gratula a munkádhoz, biztos érdekes lehet:)
70. tina68
2010. máj. 24. 21:39

Itt vagyok, ragyogok:)

Meggyes süti, kész, de nem a legjobb:(


Dupla adag, fele már elfogyott:)

Mi lenne, ha jól sikerült volna:)


Most értem vissza egy kis bicajozásból, most ide kéredzkedtem, és vörös bort kortyolgatok:)

És olvasok vissza:)

69. Lyrian
2010. máj. 24. 21:37
első lépésben Quark vagy InDesign teljes körű felhasználás, szövegszerkesztő felsőfokú tudás, helyesírás, és iszonyú tűrésképesség a gép előtt seggeléshez. (már bocs a kifejezésért). Na meg összeköttetés, mert anélkül nincs meló. :( Nekem is akadozik néha.
68. tina68 (válaszként erre: 63. - Msaca)
2010. máj. 24. 21:37

:)


Látod-látod, a nagy kapkodás ára:)


De az élményért legalább megérte?

67. Dovanda (válaszként erre: 66. - Msaca)
2010. máj. 24. 21:33

akkor tripla adagot kapsz :)



én is azért kacsintgatnék felé ,mert itthon lehetnék , ami egy darabig mindenképpen így van még, már több mint 5 hónapja kuksolok itthon táppénzen.... kezdek unatkozni ,pedig sosem volt még rá precedens

66. msaca (válaszként erre: 64. - Dovanda)
2010. máj. 24. 21:31
Meg még sok másra is lehetne! :-))))
65. msaca (válaszként erre: 61. - Lyrian)
2010. máj. 24. 21:30

Ez tök érdekes meló!Én kommunikácó szakon végeztem az egyetemen. Még nem tudom mi leszek, ha nagy leszek, mert babázom. De nagy kedvem lenne mások hibáit (írásbeli-stilisztikai) javaítgatni.

Jól értem, hogy erről szól a korrektor dolga?

Mit kell még tanulni hozzá?

64. Dovanda (válaszként erre: 63. - Msaca)
2010. máj. 24. 21:29
akkor most küldhetem arra a gyorssegélyt :)
63. msaca (válaszként erre: 62. - Dovanda)
2010. máj. 24. 21:27

köszi a gyorssegélyt (jelet)!

beizzítottam játszásiból a vizipipámat, amivel aztán sikerült leégetnem a légcsövemet. Most krákogok, mint egy hülye!

Istenem, de meg vagyok zakkanva!

2010. máj. 24. 21:19

a korrektorságot én is szívesen csinálnám ...

a közgázig meg van :D

61. Lyrian
2010. máj. 24. 21:18

hááát... közgáz középsuli után rögtön bekerültem az MTI-be, ott megfogott az újságírás, jó kollégák voltak, sokat tanultam, a munkám az általuk telexen küldött cikkek javítása volt, tehát már ott kezdtem. Aztán elkerültem a Kisdoboshoz, ott is sokat tanultam, de mire éppen megjelentek volna az írásaim, jött az az első gyerek.


Könyvkiadóknak dolgoztam otthon, huhh, még régi szövegszerkesztővel, majd jött egy kiadó, ott megtanultam a grafikázást, és folyamatosan képeztem magam otthon. És jöttek tovább a könyvkiadók, aztán 20 év után elkezdtem újra írni, most nemrég letettem már a sulit is, a kiadványszerkesztőit, hogy papírom is legyen róla, de igazából ha nincs is olyan igazi melóm, azt csinálom, amit szeretek, akár nappal, akár éjjel, és eltartom a családot, azaz a kicsi lányt, mert a két nagy már kirepült.

2010. máj. 24. 21:00
hogy lehet valakiből korrektor?
59. Dovanda (válaszként erre: 58. - Lyrian)
2010. máj. 24. 21:00

óóóóóóóóóóóóóóóóóóóóó

gratulálok :)


csupa csudajó dolog:)

58. Lyrian
2010. máj. 24. 20:53
ja, meg úgy mindent csinálok, grafikákat, logokat, bannereket, honlapokat, közben írok, ezt-azt, és készülök a nemsokára megnyíló képkiállításomra és szerzői estemre. Ja, és naggggyon szerééény vagyok!!! de tényleg.
57. Lyrian
2010. máj. 24. 20:51

Korrektor vagyok most éppen mellékesként, ez az egyik szakmám. Bejelentett melóm nincs, munkanélküli vagyok már másfél éve. Egyelőre mozgáskorlátozott vagyok, a meszes nyakam és a rajta lévő kinövés miatt annyira szédülök, hogy egyedül nem tudok az utcán járni. Viszont ha van velem valaki, az kapja össze magát, mert suhanok, mint a szélvész. :)

Most éppen Gulácsy-könyvet nyűvök. :) De szeretem a stílusát nagyon.

2010. máj. 24. 20:45
mit dolgozol ha nem titok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook