Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » MVM számla fórum

MVM számla (beszélgetős fórum)

1 2 3
82. Channa* (válaszként erre: 79. - Nilem023)
ma 09:43

Átalány havi 97 ezer? Vagy ez az elszámoló számla?

Azért nem mindegy, hogy miről beszélünk!

Megírod pontosan, hogy ez a számla mi volt?

Mennyit fizetsz havonta?

Mikor van az éves leolvasás?

81. Channa* (válaszként erre: 77. - 55Judit)
ma 09:41

Majd írd az óraállást, hogy lásd!

Én bízom benne, hogy a szárítógép nem használata megoldotta a magas villanyszámlát.

4 kw/mosás és szárítás, azaz nem kevés!

A decemberi fogyasztásunk kb. 1700 Kw volt, most úgy 900-nál olvastam az órát 23-án + nekünk van még egy óránk, amin viszont minimális fogyasztó van.

Hó végén majd írom, hogy mennyi lett.

Ja, a bátyámmal pont most beszéltem erről, azt mondta, hogy 1 db klíma kb. 8 eFt/hó, és ő is azon gondolkodott, hogy nálunk mi löki meg ennyire a fogyasztást, mert az ő számolása alapján max. 50 ezer lehetne a villanyszámlánk.

80. 55Judit (válaszként erre: 77. - 55Judit)
ma 09:39
Bojler is van.
79. nilem023 (válaszként erre: 73. - Channa*)
ma 09:38
Nem diktálós, átalány.
78. 55Judit (válaszként erre: 77. - 55Judit)
ma 09:32
jav: a desztilláló napi 1.5Kw.
77. 55Judit (válaszként erre: 76. - Channa*)
ma 09:31

Köszi.

Azért kíváncsiskodok, meg akarom saccolni, nálam kb mennyi lehet a jövő téli számla. A mostaniban még összevisszaság van, de tavasztól csak villany lesz.

Nem fűtöm az egész házat, egyedül leszek, így kb. 38nm-t fűtök majd.

Villanytűzhely, fagyasztó, hűtő, mosógép, 1 klíma, tv, számítógép, víz desztilláló (ez napi 15Kw), időnként aszaló, és h.kisgépek. Nem tudom mennyire jöhet ki. Főleg télen.

76. Channa* (válaszként erre: 75. - 55Judit)
ma 09:12

Igen!

120 nm, minden villannyal megy, azaz a fűtés 4 db klímával, 2 db indukciós lap, 2 mosó és mosogatógép, bojler, világítás és minden!

De nem szabad elfelejteni, hogy ez 2 lakás! Egy házunk van, de 2 lakást alakítottunk ki. Nekünk és a fiamnak!

Most, hogy a szárítógépet nem használtam, a fele lesz kb.

75. 55Judit (válaszként erre: 73. - Channa*)
ma 09:09
Havonta értsem a 120 ezret?
74. globus (válaszként erre: 67. - ,zumba)
ma 09:08

Nincs ezzel semmi baj. Csak akkor nem kell pörölni a téli magasért.

Ha már boltról van szó, havi nagybevásárlást sem csináltam soha. Nem szeretek felhalmozni, mást éppen ez nyugtat meg.

73. Channa* (válaszként erre: 70. - Nilem023)
ma 09:06

Na, erről beszéltem!

Diktálós vagy ugye?

Én ezért döntöttem az átalány mellett. Inkább fizetek nyáron is többet, csak ne kelljen ilyen nagy összeget a téli hónapokban fizetnem.

Nekünk villannyal megy minden és az eddigi számláink elérték a 120 ezret is.

Igaz, januárban eddig 65 ezer a számlánk, de ezt annak köszönhetjük szerintem, hogy januárban nem használtam a szárítógépet

Köszi Katt2!!!!

72. nilem023 (válaszként erre: 71. - Piroska52)
ma 08:58
Mi is figyeljük, írjuk. Eddig idén jól állunk. Ugye most még a tavalyi fogyasztás szerint számláznak ezért is ekkora összeg a mostani 😕
ma 07:59

Régen diktáltam, akkor is felírtam minden reggel a naptárba mennyi gáz fogyott.

Most átalányt fizetek, minden reggel felírom mennyi fogyott.

Van szenes kazán,mind a kettő megy váltva.

Még benne vagyok a keretben bőven.

Majd a fűtés végén derül ki, mennyi az annyi.

Egy biztos, figyelni kell mennyi fogy, mielőtt jön a meglepetés.

ma 07:46

Megjött tegnap a december 16-január 17-e közötti számla, 97 ezer😫😂

Ez van🤷🏻‍♀️

69. Napsugár8 (válaszként erre: 68. - ,zumba)
tegnap 14:15
Én is asztali naptáron reggelente ahogy ébredek, nézem, írom... és az előző naphoz viszonyított különbség mutatja szépen, hogy kb. ugyanakkora volt-e a fogyasztás. Rögtön ordítana, ha valami őrületes felhasználást mutatna. Mondjuk én ezt a gáznál csinálom, panelban ha a vízzel gond lenne, akkor nálam, vagy az alattam lakónál biztosan vizesedne a fal, tehát sokáig az sem maradna titokban.
68. ,zumba (válaszként erre: 64. - Channa*)
tegnap 10:36
Igazad van, némi odafigyeléssel kellemetlen meglepetéstől kímélheti meg magát az ember. Van okos telefonon biztos olyan hely, ahol rögzíteni lehet a saját fogyasztásokat. Én az asztali naptáron vezetem. Lehet egy vízszivárgás is heteken át pl: a vízóra aknában, aztán hopp, sokat kell fizetni. Én azt is figyelem.
67. ,zumba (válaszként erre: 62. - Globus)
tegnap 10:31
Részben, illetve miért fizessek előre??? A Pennyben, vagy bármelyik boltban a jövő heti vásárlást fizeti valaki akár kp-ben, akár kártyával? Mert én nem! Hideg sincs, ez nem téli hőmérséklet, beleférünk a több mint 300m3-es e hónapra megállapított jelleggörbés fogyasztásba.
66. Ryu (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
tegnap 09:47

Bemenni személyesen a hozzátok legközelebbi irodába, időpont nélkül is fogadnak.

Mi diktáljuk.

Padlófűtésünk van, a jelenlegi legújabb technikával van lerakva.

Főzésre és a melegvízre van még használva a gáz.

Eddig 15 ezer volt a legtöbb amit fizettünk.

65. ssueB
tegnapelőtt 11:55

Mi amikor téma lett ez tavaly nyáron, már tudtuk, hogy 1300m3 több van az óránkban, mint amit kifizettünk addig.

Előző augusztusban költöztünk ide, 30 éves kazán, nem tudtuk mennyi lesz a tényleges fogyasztás, belőttük valamennyire az átalányt. Július végén bediktáltuk az óraállást, kitisztáztuk az addigi fogyasztást, átalányt beállítottuk az augusztustól engedett nagycsaládos mennyiségre.

Novemberben volt éves olvasásunk, nyilván addig nem volt olyan mértékű a fogyasztás, mint amit fizettünk, így kaptunk belőle vissza. Azóta ketyeg nekünk az új éves keret. Persze leolvasás után ők kalkuláltak egy havi fogyasztást az új évre, de mi azt módosítottuk a megengedettre.

Havonta párszor írjuk az óraállást, hogy hogyan állunk, úgy tűnik jó lesz ez a mennyiség, az új kazán ~12m3 kevesebbet fogyaszt naponta tavalyi ilyen időszakokhoz képest, pedig már a meleg víz is erről megy.

64. Channa* (válaszként erre: 63. - Rabankari)
tegnapelőtt 07:02

"Én pont az ellenkezőjét látom, általányt fizetők kapnak sokkot,amikor megjön az elszámolószámla."

Szerintem ez azért van mert nem foglalkozik azzal, hogy mennyit fogyaszt, nem tudja, hogy mi mennyibe kerül, azt sem tudja, mennyi volt az óraállás a leolvasáskor, stb.

Ha valaki figyel, akkor őt nem fogja meglepni az elszámoló számla.

Ismerek olyanokat, akik tényleg elhiszik maguknak, hogy csak 10 ezer a téli fűtés számla, aztán amikor megkapja az elszámoló számlát, akkor veri az asztalt a szolgáltatónál, mert szerinte inkább visszajárna pénz, hiszen nyáron is 10 ezret fizet, pedig akkor nincs fűtés...

63. rabankari (válaszként erre: 61. - Channa*)
jan. 24. 21:33

Aki belefér a kedvezményes mennyiségbe és a jelleggörbe szerint fogyaszt annak nem sok.

Max.35 ezer azt hiszem,mert januárra kb 340m³ a leosztás.

Aki előre fát vesz,az kifizet több százezret előre,nyilván a diktálós, rosszabb anyagi körülmények közt élő emberek nagyrésze is próbál nyáron félretenni,persze ha szegénynek van miből...

Én pont az ellenkezőjét látom, általányt fizetők kapnak sokkot,amikor megjön az elszámolószámla.

62. globus (válaszként erre: 61. - Channa*)
jan. 24. 20:04
Szerintem aki diktál, inkább többet fizet télen, mert nem bízik a szolgáltatói elszámolásban.
61. Channa* (válaszként erre: 60. - Globus)
jan. 24. 20:00

Igen, pont ez a veszélye a diktálásnak.

Úgy érezzük, hogy ráérünk;)

Az előző lakásunkban nálunk is 3-4 ezer Ft volt a gáz nyáron, télen meg 60 ezer.

Nehéz volt fizetni ilyen sokat, ezért váltottam átalányra, így havi 18-20 ezer volt a gázszámlám, amit könnyedén fizettünk ki minden hónapban.

Nekünk ez kényelmesebb.

60. globus (válaszként erre: 59. - Channa*)
jan. 24. 19:57

Én diktáltam sokáig (rezsicxsökkentés előtt) idős embernek, online.

Télen a nyugdíj harmada fűtésre fogyott, ment a sírás, hogy oltári drága a gáz.

Nyáron 1-2 m3-t használt, alig főzött, volt úgy, hogy nem is küldtek számlát, mert X forint alatt nincs, akkor kellett volna elkülöníteni a télire, de tudjuk, hogy van ez. Boldogan konstatálta, hogy nyáron nincs fizetnivaló.

59. Channa* (válaszként erre: 54. - Simple)
jan. 24. 19:36

Én is ezért fizetek inkább átalányt.

A téli hónapok drágák lennének. Nem mondom, hogy nem tudnám kifizetni, de inkább nem diktálom.

58. Channa* (válaszként erre: 52. - Rabankari)
jan. 24. 19:35

Nem, nem rád gondoltam.

Nem te írtál keveset, hanem többen, csak nem értem, hogy miért jó a csúsztatás.

Bocs, hogy a te hozzászólásodhoz firkantottam!

57. Channa* (válaszként erre: 50. - Rabankari)
jan. 24. 19:34

Ennyire jön ki.

Minden árammal megy.

4 klíma és 2 lakás.

56. ,zumba
jan. 24. 19:17

19/2009. (I. 30.) Korm. rendelet

a földgázellátásról szóló 2008. évi XL. törvény rendelkezéseinek végrehajtásáról. 1.§ 5a pont: jelleggörbe.

55. ,zumba (válaszként erre: 45. - Channa*)
jan. 24. 19:11
Miről tereli el a figyelmet az MVM? Jelleggörbe nem mostani találmány, csak nem került eddig a látókörbe.
54. simple (válaszként erre: 50. - Rabankari)
jan. 24. 18:39
De nekem pont ez a problémám. Világ életemben diktáltam, mindig tudtam, hogy télen mennyi a számlám és nyáron mennyi, minden hónapban kifizettem azt amit elfogyasztottam, mindig naprakész voltam. Mostmár ezt nem tudom megtenni.
53. simple (válaszként erre: 36. - Rabankari)
jan. 24. 18:37
Nekem az ügyintéző azt mondta, hogy a túlfizetésem az éves leolvasáskor lesz korrigálva, ami nálunk áprilisban van. Ez akkor volt, mikor reklamáltam a nagyon magas számla miatt. Ha valóban augusztusig ülnek a pénzemen, az még jobb...
1 2 3

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2023, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook