Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » MVM számla fórum

MVM számla (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
37. Channa* (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 24. 17:13

Szerintem teljesen érthetetlen, amit írsz!

Elszámoló számla akkor van, ha leolvassák a számlát.

Ha átalányt fizettél, akkor ha belefértél visszakapsz pénzt, ha nem, akkor neked kell fizetni.

Havi 144 m3 van a régi áron, efelett 747 Ft/m3.


Tehát, az augusztustól-december végéig időszakban 720 m3-t fogyaszthatsz régi áron.

Ha valóban 940 m3-t fogyasztottál, akkor 220 m3 gázt kell 747 Ft-os áron számolni, ami kb. 164 ezer Ft

Tehát, a teljes időszakra kifizetsz 720 m3-t 102 Ft-os áron 73.440 Ft + az emeltet, ami kb. 164 ezer, azaz összesen: kb. 237 ezer és nem 502 ezer!


Mivel magyarázták az 502 ezret, mert sehogy nem jön ki az, amit ők számolnak.


És mi van az előtte lévő időszakkal? Mert ugye az én számításom akkor állja meg a helyét, ha augusztus végén ki volt minden fizetve a régi áron és itt nulláról indul.


Tehát, menj be! Pontosan vezessék le neked, hogy mit, mennyivel számoltak.

Te vidd magaddal az előző leolvasáskori óraállást és az újat is.

36. rabankari (válaszként erre: 34. - Simple)
2023. jan. 24. 16:57

Az éves leolvasásnál csak azt nézik,hogy adott évben minden köbméter ki van e fizetve,avagy nem és majd az audusztusinál korrigálják,ha belefértél,de mégis egyes hónapokban nem kedvezményes tarifák fizettél.

Én így értelmeztem a szabályt,persze lehet rosszul.

35. rabankari (válaszként erre: 34. - Simple)
2023. jan. 24. 16:55
Nem áprilisban kapod vissza szerintem,hanem majd az augusztusi leolvasásnál,mert a kedvezményes keretet addig nézik.
34. simple (válaszként erre: 32. - Rabankari)
2023. jan. 24. 16:51
Igazad van, én is így gondolom, hogy jobb lenne csak azt nézni, eléri-e valaki a keret határát, és csak onnantól emelt díjjal számolni. Nekünk már szeptemberben 32000-es számla jött ki, ekkor kértem át gyorsan átalányosra, sajnos ezt így is be kellett fizetni. Kiváncsa vagyok, áprilisban mennyit kapunk majd vissza. Az azelőtti számla is dupla volt, de az még nem volt annyira vészes, 5-6 ezer helyett 12000.
33. ,zumba (válaszként erre: 31. - Simple)
2023. jan. 24. 16:49
Akkor én sem értem.
32. rabankari (válaszként erre: 28. - Simple)
2023. jan. 24. 16:35

Igen a diktálósoknál jelenleg ez a szabály.

Ha a jelleggörbe szerint 30 köbméter a megengedett, a maradék 30-ra,30ezer a tarifa hiába volt előző évben a fele a kedvezményes mennyiségnek.

Nyáron van olyan hónap amikor 15 köbméter a megenhedett.Ha ez egy háztartásban nem elég melegvízre,akkor e fölött már a nem kedvezményes ár van,hiába fog beleférni éves szinten.

Ezért írtam,hogy sokkal korrektebb lenne,ha a kedvezményes mennyiség elhasználásáig mindenki a kedvezményes árat fizetné ,függetlenül attól melyik hónapban mennyit használt.

31. simple (válaszként erre: 29. - ,zumba)
2023. jan. 24. 16:24
Nálunk sem volt semmiféle változás, és az előző évi összfogyasztás 900 köbméter volt, tehát a fele a keretnek. Ezért nem értem.
30. rabankari (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 24. 16:16

Panaszt tegyél mindenképpen,a jelenlegi óraállás fotójával.

Az elszámolószámla alapja minden esetben a tényleges óraállás.

29. ,zumba (válaszként erre: 28. - Simple)
2023. jan. 24. 15:43
A mi esetünkben a jelleggörbe is rendben van, mert semmi változtatás nem történt a helyszínen a valamikori tervrajzhoz, engedélyeztetéshez és műszaki átvételhez képest. Ugyan arra a két célra használjuk.
28. simple (válaszként erre: 27. - ,zumba)
2023. jan. 24. 15:34
Én mindig diktálós voltam, de most ősszel kénytelen voltam átalányra váltani, mert hiába diktáltam be a fogyasztást, 60 köbméterre kiszámláztak 32000 ft-ot. Azt mondták ők a jelleggörbét nézik, és majd az éves leolvasáskor visszakapom a különbözetet, ami így 100-200 ezer ft is lett volna, ezért kénytelen voltam átalányra átkérni.
27. ,zumba (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 24. 15:23
Nem fog érinteni bennünket, de jobb a diktálós módszer: amit fogyasztottam, fizetem, mint bármi esetén. Nyáron félre lehet tenni egy borítékban a télire való pénzt.
26. rabankari (válaszként erre: 24. - Simple)
2023. jan. 24. 15:06

Ez meg a másik...

Erre való az éves leolvasás,hogy a számlában a tényleges mennyiség legyen elszámolva....

25. rabankari (válaszként erre: 4. - Aszparagusz)
2023. jan. 24. 15:05

Sokan meglepődnek majd,akinek most, vagy ezután lesz az éves leolvasás,mert nem tudják,hogy időarányosan bele kell férni az augusztus 1től kedvezményesen igénybevehető mennyiségbe.

Aki havi diktálós,az képben van hol tart a jelleggörbe szerint,az általányosok meg horror számlákat kapnak,amit majd jó esetben ha a kereten belül maradnak augusztusban visszakapnak.Az lenne a korrekt ha mindegy lenne mikor használom el a kedvezményes mennyiséget és azután jönne csak a magasabb tarifa,nem a jelleggörbe szerint.

24. simple (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 24. 14:58
Ezt simán meg kell reklamálni, hogy sokkal kisebb számon áll az órád jelenleg is, mint ami a számlán szerepel. Sztornózzák le, küldjenek ki egy leolvasót, vagy mutass be nekik friss dátumos fotót az óráról. Nem létezik, hogy ennyit be kelljen fizetned, hogy nem is fogyasztottad el. Jobb lenne írásban bonyolítani, a későbbiekre gondolva, mert ami az ügyfélszolgálaton elhangzik, annak nem marad nyoma, nem lesz bizonyítékod.
23. nilem023 (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 24. 14:20

Csak az ügyfelet ez pont nem érdekli.

Én boltban dolgozom és ha rossz napom van sem éreztetem a vevőinkkel. Mindig mosolygok és segítek nekik.

22. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 21. - Nilem023)
2023. jan. 24. 14:08
Igen. Így van. Nembeszélve arról, hogy előadja mennyi dolgozik és milyen fáradt. Akkor ne üljön ott.
21. nilem023 (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 24. 13:47
Sajnos sok helyen tapasztalja az ember ezt. Mikor már mosolyog valaki mikor ülsz le hozzá az már csoda.
20. Bichi (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 24. 13:46

Azt még értem, hogy becsülik, mert ha arra van állítva a szolgáltatónál, és nem jársz utána, hogy módosítsák diktálásra, akkor teljesen mindegy, hogy diktálsz-e vagy sem.

Viszont ha bemész, és igazolod, hogy nem valós, viszel fotót, vagy kérsz extra leolvasást, akkor módosítani lehet.

Nekem speciel teljesen pozitív tapasztalatom van az ügyfélszolgálattal, de én eddig telefonon is elértem őket simán, csak én szeretem, ha a kezemben van egy hivatalos papír, nem egy hangfelvétel...

Szóval szerintem menj be egy másik helyre, és intézd el, mert ha egyszer befizeted, akkor már nincs visszaút, és azt a m3-t is emelt árral fizeted, amit esetleg nem kéne...

19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - Nilem023)
2023. jan. 24. 13:45
Cegléden voltam... nem ajánlom senkinek. Elnézést a megjegyzésemért: -ritka bunkók
18. nilem023 (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 24. 13:42
Kérj máshova mint ahol előzőleg voltál hátha többre mész vele. Csak egy ötlet…🤷🏻‍♀️
2023. jan. 24. 13:41

Azért ez durva, mindegy milyen hónap.

Mi most figyeljük nagyon mennyit fogyasztunk, eddig jól állunk azt mondhatom és fázni sem fázunk.

2023. jan. 24. 13:40
Kértem egy új időpontot az ügyfélszolgálaton (Bp). Bízva abban, hogy normális magyarázatot kapok.
15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Nilem023)
2023. jan. 24. 13:39
Hát igen. 502ezer igencsak normális összeg igy januárban.
14. nilem023 (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 24. 13:38
Ez egyébként tényleg borzasztó….
13. nilem023 (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 24. 13:37
Kifizetni ki kell sajna viszont leolvasáskor ez vissza fog járni ha valóban nem használsz el többet átlagfogyasztás fölött.
12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Aszparagusz)
2023. jan. 24. 13:36

Telefonon nem elérhetők, emailre nem válaszol, ügyfélszolgálat elutasító....akkor??

Mit lehet tenni?

11. aszparagusz (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 24. 13:35

Csak az éves leolvasás után lehet átállni átalányról diktálásra.

Viszont, ha diktálós vagy és 2 hónapig valami miatt nem diktálsz, akkor automatikusan áttesznek átalányra.

10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Nilem023)
2023. jan. 24. 13:35

Énis azt érzékelem, hogy össze vissza számláznak.

Bementünk az ügyfélszolgálatra és hajlandóság sem volt arra, hogy átnézze. Rögzített egy kevesebb óraállást, majd 12 havi részletet engedélyezett. Ez nem normális.

9. aszparagusz (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 24. 13:32

Akkor ez is csak egy becsült számla?

Elmennek a jó ......-ba

8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Aszparagusz)
2023. jan. 24. 13:32
Igen havi átalányt fizettünk. Az előző évi átlagfogyasztást vették alapul, hiába diktáltam.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook