Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Műtét magánban? fórum

Műtét magánban? (beszélgetős fórum)


1 2
31. Channa* (válaszként erre: 30. - Bichi)
2022. máj. 31. 07:44

Igen, nekem a SOTE-n belül van tapasztalatom.

A gégészet egy borzalom, de az ortopédia nagyon rendben van.

30. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 30. 23:49
Én inkább az orvos és az eljárás alapján választanék, és nem a kórház állapota alapján. Arról nem beszélve, hogy állami és állami között, sőt osztály és osztály között azonos kórházban is van különbség. Én nemrég voltam az Uzsokiban egynaposon, és semmi gond nem volt, a nagyim a Margitban volt, hát szavak nincsenek a szutyokra, ami ott van. De lehet egy másik osztály ott is jobb...
29. Sütikee (válaszként erre: 26. - Channa*)
2022. máj. 29. 20:11
Így igaz, kórháza válogatja. Én három éve két ágyas szobában voltam, amiből nyílott a fürdő, ami csak ehhez a szobához tartozott, tavaly egy négy ágyasban, amihez szintén tartozott egy fürdő. Sok múlik a személyzeten is.
28. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 26. - Channa*)
2022. máj. 29. 20:09
Köszönöm szépen a hozzászólást.
27. Sütikee (válaszként erre: 20. - 9b10f3d7ff)
2022. máj. 29. 19:36
Úgy látszik, neked sikerült leszűrni a "lényeget". Tudod, mindenki azt gondol bele a másik hozzászólásába, amit akar,lelke rajta, de amíg nem ismersz, addig ne állíts rólam valótlant!
2022. máj. 29. 18:58

Tehát, én államiban voltam az utóbbi 13 évben 4x.


István 11 napot. Bár mindenki kedves volt, de a tisztasággal volt gondom. 3 ágyas szobában voltam, tusoló kint közös, ahogy a wc is. a körülmények nagyon zavartak, de nem csak a kórházi személyzeté, hanem a betegeké is. Többre rá kellett szólnom, hogy tegyen maga után rendet. A takarítónőnek 3 napba telt mire a vért feltörölte az ágyam alatt.


Aztán voltam a SOTE-n 3 éjszakát. Kaja rendben volt 2 ágyas szobában voltunk ketten, tusoló és Wc a szobából nyílt.


Utána a honvédban 3 ágyas szobában. Tusoló és WC a szobából nyílt. Nagyon kedves volt mindenki. Kaja nem volt, mert diétáznom kellett műtét után, így kekszen és teán kívül más nem volt.


Utoljára az Uzsokiba voltam 3 éjszakát, 4 ágyas szobában voltunk, első éjszaka ketten, majd hárman lettünk. Tusoló és WC a szobából nyílt. Kaját bár kaphattam volna, valahogy a nővérkéknek nem ment át, így az első napon semmit nem ettem, a másodikon osztoztam a szobatársammal, a harmadik napon szereztek egy ebédet nekem, aztán végre mentem haza. itt a szoba szép, frissen festett volt és tiszta.


Szerintem a körülmények kórházanként változnak.

25. alinka01 (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 29. 18:56
Szerencsére nincs sok tapasztalatom az állami eü-i szektorból, de csak ilyen 2személyes saját fürdős szobában voltam. És az ápolói ellátásra sem lehet semmi panaszom. De elhiszem, hogy vannak más helyek is.
24. alinka01 (válaszként erre: 23. - Channa*)
2022. máj. 29. 18:50
És? Ez mit jelent?
23. Channa* (válaszként erre: 19. - Alinka01)
2022. máj. 29. 18:48
Én ERCP után 3 éjszakát voltam az Uzsokiban.
22. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - Liliom10)
2022. máj. 29. 18:48
Köszönöm. Valami ilyesmire gondolok én is.
21. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - Alinka01)
2022. máj. 29. 18:47
köszönöm
20. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 17. - Sütikee)
2022. máj. 29. 18:36
Nem az szúrja, hogy leírja a témában valaki a véleményét, hanem az amikor nem a témához vág, és mindig nagyobbat akar valaki mondani, hogy bezzeg neki.....
19. alinka01 (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 29. 18:34

Ha magánkórházat választasz, leginkább annak nézz utána, hogy ha esetleg valamilyen nem várt probléma adódna műtét közben vagy utána szövődmény, akkor ezek elhárítására mennyire vannak felkészülve, mit vállalnak. Vagy ha ők nem tudnak minden akut problémát megoldani, melyik állami ellátóval van erre szerződésük, mert már ilyen megoldásról is hallottam. Az alapfeladatot általában jól elvégzik.

A beavatkozás utáni ápolásról pedig csak annyit, hogy nekem nemrég államiban csináltak epekő miatt ERCP-t, és utána még 5 napig ott tartottak megfigyelésen, ha belső vérzésem lenne, illetve antibiotikumos kúrán, megelőzendő a fertőzést. Magánban meg több helyen az ERCP-t ambulánsra hirdetik... Akkor?

18. liliom10 (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 29. 18:23
A férjem volt tavaly ősszel (életében először) magánkórházban. A műtéthez korán reggel kellett bemennie, utána egy éjszakát aludt ott. Kétágyas szobában volt, de egyedül, nem volt szobatársa. A szobából nyílt egy zuhanyozós,WC-s helyiség. Azt mondta, szállodában érzi magát, kár, hogy beteg. Maximális tisztaság, a nővérek gyakran ránéztek, mindenre figyeltek, kedvesek voltak. Mindennel meg volt elégedve.
17. Sütikee (válaszként erre: 14. - 9b10f3d7ff)
2022. máj. 29. 18:18

Én meg azt nem értem, hogy miért szúrja valakinek a szemét, és miért kell kötekedni, mert a másik le merészeli írni a tapasztalatait! Nem mellesleg azért "hasonlítgattam", hogy nekem pl két éjszakát kellett bent tölteni,hogy fi tudja,egy nagyobb műtét esetén is max két nap. Nem az a lényeg, hogy kinek nagyobb vagy problémásabb a műtéte!

Amúgy látom annyira nem is érdeklik FI-t a válaszok és a kérdések, mert cseszik válaszolni.

2022. máj. 29. 18:17
Nem az étel miatt mennék! Inkább az ápolási rész,ami neccesebb az államiban. Sajnos nem lehet laparoszkóposan csinálni, emiatt 3-4 nap lehet a bennlét.
15. Channa* (válaszként erre: 14. - 9b10f3d7ff)
2022. máj. 29. 17:02

Én csak az ellátás miatt kérdeztem.

Néhány napot kibír az ember egy állami kórházban adott étellel is, de heteket már nem biztos.


Bár azt nem tudom, hogy egy magánkórházba milyen ételek vannak, hányan vannak egy szobában, van e TV, jobban figyelnek e a betegre, de arra gondoltam, hogy ez lehet az oka annak, hogy inkább magánon gondolkodik, és államiban is van VIP részleg, amit meg kell fizetni...


A helyét azért kérdeztem, mert vannak ismerőseim, akiknek pl. hónaljból vagy a nyakugból vettek ki nyirokcsomót és az ambuláns volt, 1 éjszakát sem kellett bent tölteniük. És hát manapság az egynapos sebészet a menő...

14. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 10. - Sütikee)
2022. máj. 29. 16:33

Én nem értem, ha egy kérdést fel tesz valaki, miért kell hasonlítani, kinek problémásabb a betegsége, műtéte?

Látatlanban még az orvos sem tudhatja. Főleg, hogy a kérdés nem is ez volt, hány napig kell bent lenni.

13. Channa* (válaszként erre: 10. - Sütikee)
2022. máj. 29. 15:37

Valami ilyesmi miatt kérdezem.

Az epémmel én is 2 éjszakát voltam bent, de a legtöbb esetben 1 éjszaka után hazaküldenek mindenkit.


Illetve, még arra gondolok, hogy pl. az Uzsoki szeptikus osztályán csupa olyan feküdt, akiket magánba műtöttek, és a fertőzést már nem volt "kedvük" kezelni...

12. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 29. 15:10

Én meg vagyok elégedve nagy részben az állami eü. ellátással.

Ha van privát kórházra pénzed, akkor én azt tanácsolom, hogy nézz utána a neten a betegségedhez melyik a legjobb orvos és maszekon menj el hozzá.

Az állami szférában sokkal-sokkal nagyobb gyakorlatra tettek szert, nem beszélve arról, hogy maszekban is ua. akik ellátnak többségében.

Jó egészséget!

2022. máj. 29. 15:03

3 ismerősöm magánklinikára ment az elmúlt hónapokban, de csak azért, mert az államiban jövőre vállalták a műtétüket. Az orvos a meghatározó, nem az étel, vagy hasonlók. Ugyanaz műtötte magánklinikán, aki az államiban 1 évre tudott időpontot adni. Tehát attól függ, mennyire sürgős az eseted.:))

A magánból hamarabb hazaküldik az embert.

10. Sütikee (válaszként erre: 9. - Channa*)
2022. máj. 29. 15:03
Nem hiszem hogy több nap, nekem bypass műtét volt, azzal is csak két éjszakát voltam benn. Az pedig jóval komolyabb.
9. Channa* (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 29. 14:57

És ez több napos bentfekvést igényel?

Honnan kell kivenni?

8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Sütikee)
2022. máj. 29. 14:47
egy nyirokcsomót kell eltávolítani
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Channa*)
2022. máj. 29. 14:46
nem sok jót hallok a kórházi ellátásról/ ellátatlanságról :(
2022. máj. 29. 14:45
csak érdekelne, hogy megéri-e jó sokat fizetni, hogy megfelelő odafigyelő ellátást kapjak.
5. Channa* (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 29. 13:52
Milyenek a mai állapotok?
4. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 29. 13:43
Magánkórházat keresel?
3. liliom10 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 29. 13:38
Budapesten ?
2. Sütikee (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 29. 13:22
Pontosabban milyen hasi műtét lesz?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook