Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Műtét altatásban fórum

Műtét altatásban (beszélgetős fórum)

24. globus (válaszként erre: 22. - Globus)
2019. jan. 7. 11:34
Teljes igazsághoz tartozik, hogy nekem a műtét előtti tablettás nyugtatás nem ért semmit, totál tiszta maradtam. Még leszúrt a beteghordó, biztosan otthon szedek hasonlókat, ezért hozzászoktam. Műtőben sem emeltek át, saját lábon jártam, felfeküdtem :) Betakargattak zöld kendővel, körbeálltak és beszélgettünk pár percet, mire végre filmszakadás lett. Attól féltem, még a végén elkezdik rajtam, ébren :DD
23. Barbaraaa2 (válaszként erre: 1. - F.Ildikó71)
2019. jan. 7. 11:31
Engem is műtöttek egyszer.Igazából vénán keresztül másodpercek alatt elaludtam.Arra emlékszem,hogy homályosan láttam a plafont és kész.Felébredtem sikeres műtéttel :)
22. globus (válaszként erre: 17. - Channa*)
2019. jan. 7. 11:30

Furcsa, amiket írsz, nekem ébredés után azonnal tiszta volt minden. Örültem, hogy megúsztam, hurrá. Fel kellett kelnem elhúzni a függönyt, mert szemembe sütött a nap.

Kicsit többet aludtam még, főleg napközben, de ilyen szellemi kiakadásra nem emlékszem, amit egyesek művelnek :)

21. Lávli (válaszként erre: 20. - 470771)
2019. jan. 7. 11:27

Nem befolyásolja.

De úgyis mész majd altató orvoshoz, ő majd megnyugtat.

20. 470771
2019. jan. 7. 11:01

Sziasztok,

Szűk 3 hét múlva lesz egy altatásos műtétem, viszont több, mint 1 hónapja, késő délutánra hőemelkedésem lesz (nem olyan vészes 37-37.5 között) voltam már házi orvosnál, elküldött kivizsgálásokra, de egyelőre nem került ki, hogy mi okozhatja. Ez fontos lehet az altatásnál, befolyásolhatja? Nagyon nem szeretném, ha későbbre tolódna a műtét.

19. Channa* (válaszként erre: 18. - Keki70)
2018. okt. 23. 14:19
Azt mesélték nekem is, hogy én is segítettem a beteghordó fiúnak, hogy áttegyen az ágyamra, de nem emlékszek rá, és arra sem, hogy miket mondhattam, csak azt tudom, hogy onnan, hogy emlékszek a beteghordó fiú nagyokat vigyorgott, amikor meglátott:DDDD
18. keki70 (válaszként erre: 17. - Channa*)
2018. okt. 23. 11:58

Ébredés után a beteghordó fiú mondta,hogy karoljam át a nyakát és átemel az ágyamba.Én meg mondtam neki,hogy ne,olyan jó itt az ölében...:-)

Utólag mesélték nekem,mert én nem emlékeztem rá,viszont őket megnevettettem :-)/Az átemelés után én vissza is aludtam/

17. Channa* (válaszként erre: 15. - Valakivagyok1984)
2018. okt. 23. 09:32

Mit szeretsz benne? Persze, vicces, hogy ébredés után órákig nem tudjuk, hogy mit mondunk, és majd valaki elmeséli, hogy százszor megkérdeztük ugyan azt, azt hittük, hogy most érkezett és csodálkoztunk, hogy már megy is haza, stb. Nevetgélünk rajta, de nem jó azért annyira. Ez a jobbik eset, de van aki hisztizve ébred, káromkodva, ami azért már annyira nem vicces....

Ja, és aztán jön az, hogy nem tudunk aludni. Ha otthon vagyunk, akkor már OK, na de egy kórházba nem aludni, borzalom....

16. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 14. - F.Ildikó71)
2018. okt. 23. 08:21
Drukkolok!Ne izgulj emiatt semmi baj nem lesz😉
15. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 14. - F.Ildikó71)
2018. okt. 23. 08:21
Semmi.Imádom az altatást!!Mondom a műtét egy más téma de az altatást hetente eltudnán viselni😉
14. F.Ildikó71 (válaszként erre: 12. - Valakivagyok1984)
2018. okt. 21. 12:17
Márminthogy semmi para nincs benned.Természetesen nem a műtétek miatt
13. F.Ildikó71 (válaszként erre: 12. - Valakivagyok1984)
2018. okt. 21. 12:16
De irigyelek
12. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 1. - F.Ildikó71)
2018. okt. 20. 16:45

Nekem most mesz a 16.altatásos műtétem..

No para😉

Szerintem rohadt jó dolog az altatás..

A műtét az más dolog..

11. keki70
2018. okt. 18. 20:34

A műtőben a kéz vagy az alkar vénájába műanyag csövecskét (kanült) vezetnek be, abba infúziót adnak. Az altatást a kanülön át adott szerekkel indítják el a műtőben, és arcmaszkon keresztül oxigént adagolnak, amiből jó mélyeket kell belélegezni. Hosszabb műtétek esetén az altatókat és az erős fájdalomcsillapítókat megismételik, vagy az oxigén és altatógázok keverékét arcmaszk, gégemaszk, vagy a légcsőbe vezetett cső (tubus) segítségével közvetlenül a tüdőbe juttatják. A tubust, vagy más légút biztosító eszközt csak akkor helyezik be, amikor te már alszol, így nem érzed meg.


Az altatás során biztonsági riasztókkal felszerelt, korszerű műszerek (monitor, altatógép) segítenek a te alapvető élettani működésednek fenntartásában.


A műtét végén a műtőben fel fognak ébreszteni, de maszkon keresztül még adnak oxigént és megfigyelnek, s csak miután teljesen felébredtél szállítanak vissza a kórterembe. A gyógyszerek hatása miatt nem biztos, hogy emlékezni fogsz erre a periódusra. A kórterembe visszaszállítás idejére a műtét alatt adott fájdalomcsillapítók hatása is nagyjából lecseng.


Előtte teljes vérkép,vércsoport meghatározás,EKG,tüdő röntgent nem mindig kérnek és műtét előtt még az altatóorvos megvizsgál és minden kérdésedre válaszol,azaz megnyugtat.


Szóval:nem kell félni!

10. Channa* (válaszként erre: 7. - Amaunet)
2018. okt. 18. 19:07

Persze, történik vérvétel (általános, nagy labor), tüdő rtg., kardiológiai vizsgálat, várnyomás mérés és kikérdez az altató orvos, akinek azt mondunk, amit akarunk. És ennyi. 3x altattak már és egyszer nem nézték meg, hogy allergiás vagyok e az altató gázra, vagy bármire, amit beadnak.


Kinek volt másmilyen kivizsgálása?

9. Bless the child (válaszként erre: 6. - Channa*)
2018. okt. 18. 18:26
Csak uzsgyi be a műtőasztalra?
8. andi6020 (válaszként erre: 6. - Channa*)
2018. okt. 18. 18:17
Engem még sosem altattak vizsgálat nélkül.
7. Amaunet (válaszként erre: 6. - Channa*)
2018. okt. 18. 18:12

Ez szomorú. Nekem volt altatásban műtétem és történtek ilyen vizsgálatok. Illetve ahogy korábban említették aneszteziológussal beszélgetés, mérések.

Lehet, hogy ma már nem szokás?

6. Channa* (válaszként erre: 5. - Amaunet)
2018. okt. 18. 18:05
Nem vizsgálják ki előtte, hogy bírja e.
5. Amaunet (válaszként erre: 1. - F.Ildikó71)
2018. okt. 18. 18:04
Nem kell aggódnod, hiszen ha a szervezeted nem bírná, akkor nem alkalmaznák. Előtte erre vonatkozóan is kivizsgálnak.
4. Magdalénia (válaszként erre: 1. - F.Ildikó71)
2018. okt. 18. 18:00

Hát persze, ez természetes. :)

Majd az anesztes orvos elbeszélget veled, kikérdez, megnyugtat, de előtte kapsz koktélt és már nem fogsz annyira félni. Nyugi! :)

3. kisj
2018. okt. 18. 17:59
Jobban szeretnéd altatás nélkül?
2. Channa* (válaszként erre: 1. - F.Ildikó71)
2018. okt. 18. 17:59
Szerintem legtöbben így vagyunk ezzel.
2018. okt. 18. 17:49
Rettegek az altatástól.El sem tudom mondani mennyire.Más is van vagy volt így vele?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook