Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gyökércsúcs ciszta műtét altatásban fórum

Gyökércsúcs ciszta műtét altatásban (beszélgetős fórum)


17. hoxás (válaszként erre: 15. - Tejespite)
2015. ápr. 7. 17:44
A műtét hogy zajlott, altatásban? Az orrüregen keresztül, vagy a szájpadlásnál vágtak?
16. hoxás (válaszként erre: 14. - Nikk 6)
2015. ápr. 7. 17:43

Azt hittem a fogammal lesz gond, mert eléggé elbarmolták anno. Amikor kiderült, hogy mi, azt mondta a doki (fogorvos) csak akkor menjek vissza, ha gondot okoz. Bár nem tudom ezzel egy fogorvos mit tud kezdeni, szerintem semmit....

Ahogy nézem nem is akarnak vele foglalkozni, (röntgen készült róla, fül-orr doki CT-re küldött) de szerencsére nem fáj alapból. Ha elmegyek kozmetikushoz és ott nyomkodja a képem, az nem valami jó érzés.


Szerintem mutasd meg dokinak! Az nem normális, hogy valami ott nő.

2015. ápr. 2. 18:53
Nekem 16 éves koromban volt először, 75 percig tartott a műtét, álmomban ne jöjjön elő. Annyira gyulladásban volt, hogy az érzéstelenítő nem hatott. 3egymás melletti fogam felett volt. Utána az évek során még - ha jól emlékszem -négyszer műtötték, mindig helyi érzéstelenítéssel. Maga a műtét nem fájt egyáltalán, csak utána, de az már nem olyan vészes. Egyszer mire felkerültem a dokihoz (Pesten a szájsebészeti klinikán műtötték az első kivételével mindet és pont a Balatonon nyaraltam) kifakadt, de ettől függetlenül ki kellett takarítani. Kértem, húzzák már ki a fogam, de nem volt hajlandó egyik doki sem, azt mondták ez attól független.
14. nikk 6
2015. márc. 31. 09:28
Hát nem tudom.nekem meg pont azt mondták hogy muszáj műteni,mert ahogy nő roncsolja az arc csontot is...olyanról még nem hallottam egy fogdokitol sem hogy majd felszívódik.főleg hogy azt mondtad 5cm átmérőjű.az nagynak számít.nekem mondjuk panaszt is okozott már,mert annyira fájt hogy az egész arcom,fülem,nyakam lüktetett már a fájdalomtòl.kihuztak a ciszta alatt 2 fogamat pár hete,akkor kicsit jobb lett mert ürült a gennytől és nem feszült annyira.de most meg a fogam helyén is elkezdett nőni ki valami kis csomó.elég kellemetlen és ez nem tudom hogy jó vagy rossz...
13. hoxás (válaszként erre: 12. - Nikk 6)
2015. márc. 30. 21:34

Nem műtöttek. Azt mondta a fogorvos, hogy csak akkor menjek vissza, ha érzékeny lesz. A jobb oldali arcüregben van.


Azért nagy volt az izgalom, mert röntgent kért, ott látszott, hogy van ott valami, onnan irány a fül-orr-gégészet, majd ő CT-re küldött. Egyik passzolt a másikhoz, de semmit nem csináltak.

12. nikk 6
2015. márc. 30. 13:31
És neked nem is műtötték meg?pontosan neked hol volt?nekem annyit mondtak hogy muszáj műteni.a nagysága mint egy pingpong labdáé...
11. hoxás (válaszként erre: 8. - Viva70)
2015. márc. 30. 10:02
Mekkora volt? Nekem 5 centi átmérőjű. A fogorvos anno azt mondta, várjunk, majd felszívódik, nem kell egyből műteni. Hát nem tudom...
10. nikk 6
2015. márc. 29. 22:04
Altatást én sem kértem.eddig úgy tudtam hogy csak kapok egy érzéstelenitőt és már műtenek is.de a múlt héten voltam a dokinál megbeszélni a műtét időpontját,és akkor mondta hogy altatásban csinálják.21.reggel kell bemennem a kórházba és 22.műtenek.előtte több féle vizsgálat,gondolom az altatás végett.nagyon izgulok,és nem tudom mi vár rám...
2015. márc. 29. 11:36
Nekem a műtét volt leírhatatlan borzalom (ha mégegyszer át kéne élnem,amire most nagy esély van,inkább kihúzatnám a fogam,akár érzéstelenítő nélkül is.) Utána nekem semmi bajom nem volt,a világon semmit nem éreztem egyik alkalommal se. Még egy fájdalomcsillapító se kellett (mondjuk nekem a császárműtétem után se volt semmi bajom,egy hétre rá el is felejtettem,úgyhogy nem vagyok mérvadó az utóhatásokat tekintve. :-)))
2015. márc. 29. 10:03
A férjem nem kérte az altatást, de azt mondták így kell megcsinálni, mert túl nagy volt már a ciszta.
2015. márc. 29. 09:49

Csak érzéstelenítővel,szintén négyszer.

Maga a műtét egyáltalán nem fájt,hogy is fájhatott volna,de ami utána jött....

Szerintem,teljesen felesleges egy ilyen kis beavatkozás miatt altatást kérni.

2015. márc. 29. 07:15
Nekem is csak érzéstelenítéssel. Kibírható volt. A varratszedés jobban fájt, mint a műtét.
2015. márc. 29. 06:52
Altatásban nem,csak helyi érzéstelenítéssel,hááát emlékezetes marad.
4. viva70 (válaszként erre: 1. - Nikk 6)
2015. márc. 28. 22:29
Ja bocs..., neked akartam írni a választ.
3. viva70 (válaszként erre: 2. - Virag32)
2015. márc. 28. 22:29
A férjemnek volt ilyen két éve. Kibírható volt, három nap kórházi bentléttel. A baj csak az volt, hogy műtét közben átszakadt az orránál. Hogy ez most műhiba volt-e, vagy a ciszta volt rossz helyen, nem tudni... Egy hónappal később tették rendbe szintén altatásban. Nem akarlak elijeszteni, nem feltétlenül kell, hogy te is így járj. Amúgy már mindkettőnknek volt ilyen műtétünk korábban altatás nélkül. Nekem többször is...
2. virag32 (válaszként erre: 1. - Nikk 6)
2015. márc. 28. 21:36
Sajnos csak ébren, négyszer ....
2015. márc. 28. 21:26
Gyökércsúcs ciszta műtétje volt már valakinek altatasban?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook