Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munkarend módosítás, szerződés fórum

Munkarend módosítás, szerződés (beszélgetős fórum)


2020. márc. 24. 16:36

Majdnem bármit ki lehet kötni egy munkaszerződésben, amiben meg kívánnak egyezni a felek.

Ami nem azt jelenti, hogy bele fogják írni a kevedért, de legjobb tudomásom szerint a munkajog nem zárja ki.

5. Tücsök69 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 23. 21:32
Szia! Én szóbeli ígéretekkel biztos nem foglalkoznék, mindenképpen kérném, hogy írják bele. Nálunk is volt egy hasonló dolog, nem pont ugyanez, de én beleírtam, az ügyvédeink pedig jóváhagyták.
4. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 23. 21:08

Mindent lehet, vagy nem.

Ezt tényleg velük kell megbeszélni.

3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Epresturmix)
2020. márc. 23. 21:05
Érdeklődtem, szóban kaptam ígéretet. De elég nagy vesztenivalóm lenne itt 15 év után.
2020. márc. 23. 21:03
Ne haragudj, de miért nem a műszakvezetődnêl, hr-nêl, főnöködnêl érdeklődsz? Érthetetlen.
2020. márc. 23. 21:01
Sziasztok! Hátha tud valaki segíteni. A járvány miatt a munkahelyemen lehetőség van rá, hogy a határozatlan idejű 8 órás munkaszerződést 6 vagy 4 órára változtassuk ideiglenesen a gyerekek felügyelete miatt. Aggályom van ezzel kapcsolatban, bár szóban kaptam megerősítést, hogy ha lecseng ez az egész akkor ezt biztosan visszamódosítják az eredeti 8 órásra? (15 éve dolgozom a cégnél, elégedettek a munkámmal) Nem láttam még a módosított szerződés tervezetet, de állítólag abban nincs erre garancia. Lehet ezt kérni vajon, hogy vegyék bele valamilyen módon, hogy legyen biztosíték, hogy újra teljes munkaidőben fognak majd foglalkoztatni és nem "ragadok" bele részmunkaidő csapdájába? Köszönöm aki tud segíteni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook