Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munkahelyi stressz fórum

Munkahelyi stressz (beszélgetős fórum)


1 2 3
2013. febr. 6. 18:59

Sziasztok!

Az tény, hogy a helyzet sosem fog igazán javulni, csak akkor ha váltunk, viszont abban vitatkoznék, hogy igen a papíros tesztet ki lehet cselezni, de a személyeset nem. Viszont a próbaidő sem véletlen, viszont, teljesen mindegy, mert aki bolond és főnök lett sosem fogja senki beköpni, mert mindenki félti a helyét. Vannak szituációk, helyek, ahol a főnököt 10 emberből 8 nem bírja, de inkább tűrnek. Gáz, hogy nincs normális védelem nekünk... és sajnos nem is lesz.

2013. jan. 25. 08:40

Mindenkivel egyetértek . Az életünk nayg részét a munkahelyünkön töltjük,és ha már gyomorgörccsel ébredünk, hogy menni kell, és mi lesz ma..., akkor nagy baj van. Húsz évig dolgoztam egy munkahelyen, szerettem nagyon sokáig, mert sikerélményeim voltak és úgy éreztem, hogy sokan szeretnek a közvetlen munkatársaimon kívül is (ez mindig őszintébb). A utolsó két évem egy rémálom volt.

Új, fiatal, ambiciózus (ma már inkább törtetőnek mondanám)főnök,aki a szakmájában tutinak érzi magát, de a cég tevékenységébő adódó specialitásokhoz természetesen ssemmit sem ért. Jól jön a régi motoros (én), cserélgeti az újakat, midenki tőlem tanul (ez nem beképzeltség, én is az öregektől tanultam). Nagy a barátság, miindennel hozzám rohan, minden komoly ügy az enyém, csportvezető, osztályvezető helyettes leszek, rendesen megfizet. Egy idő után komolyan beépül a vezetőségbe, kineveli a bólogatós fiatal utódokat.De még mindig csak az én aláírásommal vagy szignómmal mehetnek ki anyagok, az egész csoport munkályáért én felelek,és mivel alapos vagyok, mndent el is olvasok aláírás előtt, komoly munkákat én kapok. Kicsit sok.Kérem, hogy ne legyek csoportvezető, mert sok, hibázni fogok.

Ráadásul alulról és felülről is kapom az áldást, a beosztottaknál a fónököt védem, a főnöknél védem a beosztottakat. A végső kimerülés határán kiderül, hogy akik szemben mosolyognak a hátam mögött panaszkodnak rám, a főnöknek semmi nem jó, ami addig jó volt. Teljesen elbizonytalanok, el akarok menni, de még mindig kellek, nem enged el.

Egy hiba, megingás után "kölcsönös szeretetben" elválunk. Nálam egy év betegállomány, egy év munkanélküliség 54 évesen. Szerencsére még élhettem az előrehozott nyugdíj lehetőségével, különben anyagilag teljesen leamortizáltam voltam magam. Három éve még mindig antidepresszánsokon élek, pedig viszonylag jó nyugdíjjal, már renbejöhetnék. Amikor beléptem erre a munkahelyre egy idős kolléganőm azt mondta, minden főnöknek addig vagyok jó, amíg szüksége van rám, nem tud helyemre mást. Nem hittem el, pedig igaza volt.

Ha jól végzed a munkád mindent rád pakolnak, a többieknek elnézik, hogy gyengék, majd te kijavtod, vagy megcsinálod helyettük,azután, ha már végleg kimerültél ...sajnálom,de...

Szomorú, hogy a sokáig szeretett munkahelyemet messze elkerülöm, más osztályoon dolgozó munkatársaim még mindig hiányolnak, örülnek ha találkozunk, de a közvetlen munkatársaimmal csak rémálmaim vannak.

A most kezdőknek csak azt a tanácsot tudom adni, hallgassanak az idősebb kollégáikre, lehet, hogy szakmai tapasztalaikon kívül egyébekben is igazuk van.

A fiataloknak sok sikert, kitartást, de nem a kimerülésig !!!!!

71. Inezróka (válaszként erre: 69. - Rockerlány 1988)
2013. jan. 24. 03:19
Szia! Szép, és jó az előzetes pszichikai teszt, de aki vezető, általában van annyi esze, hogy manipulatív, és tudja, mikor mutathatja ki a foga fehérjét. Tehát, ott van a teszt, tudom hogy mit csinálnék, de nem az a megfelelő válasz, nem azt húzom alá, hanem ami a standard válasz. Aztán amikor a bársonyszékben vagyok, úgy és azt szívatom akit csak akarok. 2013. Magyarország! Ez van!
2012. dec. 27. 17:43
Anita a mormális főnökök hiányoznak az olyanok, amilyen Te vagy/voltál...
2012. dec. 27. 17:37
Picit régebben írtatok, ide de úgy döntöttem én is leírom eme tapasztalataimat, melyet a fórum címe képez.Majdnem 3 évvel ezelőtt végeztem a suliban, és kb. 4 nap után munkába is álltam egy kertészeti cégnél 21 évesen. Majd lassan kiismertem az akkori főnököm. Egy idióta volt, akinek soha semmi nem tetszett. Én se, mert fiatal voltam, de fogalmam se volt, hogy miért féltékenykedik, hisz diplómája volt, ami nekem nem, család alapítás előtt állt, én nem. Szóval egyszer mikor szabin voltam, mindenki előtt kifigurázott és lehordott mindennek, ezt egy akkori kollégám mesélte. nem baj, nem érdekelt, persze nagyon bántott a dolog, de mit tudtam volna csinálni semmit, csak a dolgomat. Tényleg mindig dolgoztam, ha a növényekkel végeztem és nem volt vevő, takarítotam az üvegházban, 40 fokban és nem érdekelt, mert lekötötem maga. Majd egy őszi nap közölték, hogy szevasz, mert elfelejtették mondani tavasszal, hogy ez csak időszakos. Ez van kerestem mást, és három hét után a mostani helyemre kerültem, ahol már több, mint két éve vagyok. Most nagyon csúnyán fogom kifejezni magam, de a szarból a fosba kerültem. Eleinte az első 4-5 hónapban iszonyat ól éreztem magam, mondhatni imádtam bejárni. Az egyik főnököm pont akkor tanult be kasszafelügyelőnek, mikor én az első 4-6 hónapomat töltöttem, együtt tanultunk én a saját munkakörömet, ő meg a sajátját, de miután letelt ebben a poziciójában a fél év, megkattant. Mindenkit piszkál többek közt engem is már több, mint 1,5 éve. Idén nyáron, pedig visszarakatott kasszába, pedig már másfél éve infós voltam, arra hivatkozva, hogy sokat vagyok beteg. 2 hétig voltam itthon nyáron, megfázásból influenza lett abból felfázás majd valami vese kín, de már 10 hónapja szenvedek bélgyulladástól, amit kezelünk, és így is bejártam, hisz muszáj. De a főnöknőmnek semmi nem tetszik, mindenkit piszkál. Ezalatt a 2 év alatt haza kellett takarodnom, el kellett mennem a picsába, egyszer hozzám vágta a kulcsot, ami a kasszairodát nyitja, szünetek előtt beviszi értelemszerűen a kasszás a kazettáját az irodába, nem kis stresszt okoz nekem, már 10 kg-ot fogytam, és most megint 50 kg vagyok, de mit tehet az ember, hisz a pénz kell, elviselem. De nagyon fáj, hogy ekkora tejhatalma van. Hogy ez nem zavar senkit, a legrosszabb, hogy sokszor a vevők előtt égeti az embert, oktat ki gúnyosan, és nem oktathatom ki, hisz ki vagyok én. Elegem van, és váltani is fogok, mert nem szeretnék diliházba kerülni egy ember miatt. El sem kell mondanom azt, hogy a többi kasszafelügyelő nem is szól rá, sőt az egyik csatlakozott ehhez a stílushoz, csapda van, és tudom, hogy ez a helyzet nem fog változni. Remélem egyszer helyre áll a rend és rájönnek, hogy a munahelyi terror csak kárt okoz és nem vezet jóra. Erre kellene valami törvény, vagy mielőtt valaki vezetői beosztásba szeretne kerülni, töltsön ki egy pszichikai tesztet és teszteljék ne csak írásban szóban is, hisz így lehetne teljes leírást adni az adott személyről, hogy megfelelő e pozícióra. Szóval röviden ennyit Rólam...
68. 9f98008a3b (válaszként erre: 66. - Anita)
2012. febr. 21. 07:30

Miért nem próbálsz meg beszélni a főnököd főnökével?

Talán.....

Egyébként mindenhol ez van: seggnyalók előtt minden ajtó nyitva.... :S

67. anita
2012. febr. 19. 11:50
senki? :(
66. anita
2012. febr. 19. 11:20
Valaki tud adni tanácsot? 3 éve dolgozom egy áruházban. Kezdetben imádtam ott lenni, és mivel ezt látták rajtam, meg azt is, hogy rám lehet bizni akármilyen feladatokat, fokozatosan feljebb kerültem a ranglétrán. (pénztáros, pultos, részlegvezető, majd áruházvezető helyettes). Már fél éve helyettesként dolgoztam, amikor megjelent egy fiatal srác, aki szimpatikus volt a főnökasszonyomnak felvette, majd egyből elő is léptette részlegvezetőnek. Sülve-főve együtt voltak, együtt ettek, együtt ittak. Ami engem annyira nem is zavart volna, csak aelkezdtem olyan dolgokat visszahallani, ami szíven ütött. Elkezdett alám tenni a fiú (20 éves). Történeteket talált ki rólam, azt hazudta a főnökömnek, hogy mikor nem lát engem senki, nem csinálok semmit, stb.. Ekkor már sejtettem, hogy mi a célja (pozíciómra pályázik), de gondoltam mégcsak 2 hónapja van itt, inkább bizonyítson, ne pedíg aljas módszerekkel akarjon feljebb jutni a ranglétrán. Meg is beszéltem a főnökömmel, hogy úgy érzem ki akar túrni a helyemről. Ő megnyugtatott, hogy ha így is lenne, ő nem hagyná, és nyugodjak meg jól végzem a dolgom, biztos helyem van a cégnél. Természetesen nem nyugodtam meg, hisz kicsit rosszul esett, hogy másnap megint azt kellet látnom, hogy az eladótérbe becézgetik egymást, és kérdezik egymástól; "ma mit eszünk cukikám?" Egész nap ment a sus-mus, és a semmit-tevés (náluk). Napról napra rosszabb lett a kapcsolatom a főnökkel. Mindenbe már csak a hibát látta, minden rosszért én voltam a felelős. Otthon állandóan ezen agyaltam, stresszeltem, hogy mit vétettem. Minden egyes lecseszés után egyre lejebb taszítottak, a végén már kedvem sem volt dolgozni menni. De mentem, és próbáltam megbeszélni a dolgokat. Sikertelenül. A hátam mögött ugyanúgy folytatták az ócsárolást (nem egy embertől hallottam vissza). Ezek után 3 napja ért a hidegzuhany, amikoris behívtak az irodába. Január 31-én lejárt a munkaszerződésem (kinevezési próbaidő), és megcserélenk minket. Én leszek a részlegvezető, Ő meg a helyettes. Megalázónak éreztem a helyzetet, hisz január 31 előtt, még rákérdeztem, hogy hogy lesz tovább, azt mondták, hogy maradok a pozíciómon, majd meghosszabítják megint a szerződést. Ehhez képest... Na mindegy. Az indok a következő: nem tudom irányítani az embereket, túl közel engedem magamhoz a munkatársaimat. Erre csak azt tudom mondani, hogy azért mert én nem úgy szólítottam meg a dolgozokat, hogy csináld meg ezt meg azt, mert baj lesz, hanem megkértem őket szépen, és akár segítettem is nekik a munkájuk elvégzésében. Maradéktalanul elvégezte mindenki azt a feladatot amit rájuk bíztam, és láttam rajtuk, hogy könnyebben megy a munka, ha nincsenek cseszegetve állandóan. Amikor velem dolgoztak nyugodt volt a légkör. Most nem tudom mit tegyek, úgy érzem már nem szeretnék bizonyítani senkinek. Ott szeretném hagyni a céget, de ugye nincs kilátásba még semmi, viszont gyomoridegem van ha rágondolok hogy hétfőn kéne mennem dolgozni. Valaki segítsen!!! remélem jól fogalmaztam.. köszönöm, ha valki elolvasta :(
2011. márc. 22. 14:42

sziasztok!


A szakdolgozatom témája a munkahelyi stressz és ennek kapcsán szeretnélek az alábbi kérdőív kitöltésére kérni titeket:


[link]


rövid, anonim, de személyes visszajelzés email megadásával kérhető.


Azt vizsgálom, hogy melyek azok a tényezők, jellemzők, amik "csökkentik" a stresszt.

Köszönöm a segítségeteket, az összesített eredményeket természetesen megosztom. :)


szép napot mindenkinek!

2011. jan. 19. 20:09
Konkrétan mi a baj?Szívesen segítek!!!!!Több,mint 10 éve u.azon a munkahelyen dolgozom,megértem már sok dolgot!!!!!!
63. 9f98008a3b (válaszként erre: 62. - 4aeed0a8dd)
2011. jan. 19. 19:16
Nem tom'! ;)
62. 4aeed0a8dd (válaszként erre: 61. - 9f98008a3b)
2011. jan. 19. 19:14
az ugyanolyan hatóanyagot tartalmaz, mint a fukitol?
61. 9f98008a3b (válaszként erre: 60. - Katacska30)
2011. jan. 19. 19:13

Be kell venni a lesz@rom tablettát!

És ez komoly!

Senki hülye viselkedése nem ér annyit, hogy Te kikészülj!

Mi a baj amúgy?

2011. jan. 19. 19:02
Reggelente már gyomorideggel megyek dolgozni, segítsetek mit tehetnék.
2011. jan. 9. 20:38

sZIASZTOK!


Ti mit csinálnátok olyan "női /pfuuuuuuj/ fönökkel" aki nem enged el a lombik kezelésekre és nem is tudsz megszabadulni, magas tandíj miatt? És másra nem képes , csak a másikat porig alázni!!!!!!!!

Megvetéssel beszél, másokat maga mellé állít!!!!!!

58. nibrin
2009. okt. 7. 18:56
Ami nem öl meg, az megerősít... legalábbis remélem :)
57. nibrin (válaszként erre: 56. - Jucusmucus)
2009. okt. 7. 18:55
A gáz az, hogy nem tudok (sztem már ezt leírtam vhol), mivel beiskoláznak maradnom kell 4 évet, különben visszafizethetem a 300 E Ft-os tanfolyamot.
56. jucusmucus (válaszként erre: 55. - Nibrin)
2009. okt. 7. 14:15

Nagyon erős vagy, ez nyilvánvaló.

Gondolom, amint lehet, megpattansz onnan.....

55. nibrin (válaszként erre: 54. - Jucusmucus)
2009. okt. 7. 14:07

Nálunk meg egyfolytában támad, ha kérdezel valamit. Olyan, mint egy hörcsög. Pedig most is segítségből vagyok mellette.

Nem fogok kiborúlni, nem fogok kiborúlni!-ezt hajtogatom.

54. jucusmucus (válaszként erre: 52. - Nibrin)
2009. okt. 7. 07:52

Baccus, hát nem irígyellek ám.

Volt egy pénzintézetnél 1 hasonló főnökasszonyom. Rengeteg meló volt, a könyvelést is rám rakta. És állandóan megkérdezte:

- Mit csinálsz? B.szod a rezet?

Nem volt normális. Közben meg állandóan telefonálgatott, meg poénkodott az ügyfelekkel. Hál'istennek nem sokáig volt ott. Állítólag nem bírta a strapát :DDDDD

53. 00346cf747 (válaszként erre: 52. - Nibrin)
2009. okt. 6. 19:43
Néha az az érzésem, kell egy állandó személy, akit lehet ba...ogatni egész nap :D Ezért akár pénzt is adnának. :D
52. nibrin (válaszként erre: 51. - Jucusmucus)
2009. okt. 6. 19:38

Szoktam ezzel próbálkozni. Pl. ma: Azt mondja a kisfőnök: "Tudod, mikor lesz egy kis lélegzetvételnyi időd?"

- Nem, mikor?

- Amikor legépeli a titkárnő, amit én leírtam (tudni illik ő mindent leír kézzel egy füzetbe, amit a titkárnő begépel 21. századmi???)

- Aha, és az elég nekem ... és elkezdtem felsorolni a dolgaimat, hogy érezzze, hogy mennyire be vagyok havazva.

- Na azért annyi nem, egyébként meg nekem is annyi van, hogy itt kellen aludnom!


Szegénykém!Ezt a munkát, amit most velem csinál régebben egyedül csinálta, most végig ott állok mellette.

51. jucusmucus (válaszként erre: 50. - Nibrin)
2009. okt. 6. 13:01

Nekem is volt 1 főnökasszonyom, 1 könyvelőirodában. Csak besegítettem. De már az elején elkezdett kóstolgatni. Beszóltam neki, hogy ne szórakozzon már velem, mert csinálom rendesen a dolgom. Akkor se nyelni, se köpni nem tudott. De utána nem is piszkált, nem úgy, mint a másik csajt, aki halkan tűrt.

Szólj be neki, hogy: mi lenne? megcsináljuk. Vagy valami hasonlót.

Ha jobb vagy a nagyfőnöknél, mér nem próbálod meg szépen pedzegetni ezt a dolgot? hogy már nem nagyon bírod, hogy ennyi mindent kell csinálnod. Persze, az sem mindegy, hogy adja elő az ember. Mindenképpen kedvesen, higgadtan kell. De ne hagyd magad, mert tényleg annyit raknak rád, hogy belerokkansz !!!!

50. nibrin (válaszként erre: 49. - Jucusmucus)
2009. okt. 6. 12:52

Nem protekciós a kisfőnök, most mér senkinél, senki se bírja, nem nézik semmibe. De nekem ő a közvetlen felettesem és veszélyes volna ujjat húznom vele, mert ha akar, nagyon meg tud szívatni. Bár már most is ezt teszi..., de nem hinném, hogy jobb lenne...

A nagyfőnök rendesebb, bár nem is dolgozik semmit, de ha bajod van, akkor igyekszik azt megoldani. A kisfőnök csak kárál, hogy Jaj, most mi lesz!!! - ezt is unom már nagyon egyébként. A nagyfőnök meg keresi a megoldást.

Szerintem abból is fakad egyébként az, hogy egyre szemetebb velem a kisfőnök, hogy érzi, hogy nekem jobb pozícióm van a nagyfőnöknél. Pedig nem nyalok, csak teszem amit kell. Sztem ezért is pakol rám annyit, hogy rám lehessen mindent fogni.

49. jucusmucus (válaszként erre: 48. - Nibrin)
2009. okt. 6. 12:28

Szia !

A kisfőnök valami protekciós? a leírásodból egyből az jutott eszembe.

A hibázásról annyit, hogy én is sokat, főleg, ha nagyon le vagyok terhelve.

A te helyzetedben nem lehetne tenni valamit? Esetleg a nagyfőnöknek elsírni, hogy a saját munkádra nincs időd?

48. nibrin (válaszként erre: 47. - Jucusmucus)
2009. okt. 6. 12:04

Nem vagy egyedül a bolondok házával!

A héten megint teljesen a kisfőnök alá kell dolgoznom, ami úgy néz ki, hogy a saját határidős munkámat félre és helyette gyűjtögetek adatokat, amikkel neki csak annyi a dolga, hogy leírja őket (de van mikor a fogalmazás is az én dolgom). Ha hibázom, azt azonnal elújságolja a nagyfőnöknek, ha jó, akkor hallgat. De sajnos ebben a tébolydában egyre többet hibázom. Nem tudom, hogy hogyan bírom ezt ki...


Azért az jól esik, hogy itt látom, hogy nem vagyok egyedül és leírhatom a bajom.


Köszönet érte! :)

2009. okt. 6. 07:31

Nah, ma is bejöttem a bolondokházába dolgozni. Minden nap undorral jövök.....

Már nagyon sok ismerőst riasztottam, hátha tudnak valami melót.

Épp most jött a főnököm, hurrááááá

46. nibrin (válaszként erre: 45. - Jucusmucus)
2009. okt. 5. 18:39
Önkormányzati igazgatás, költségvetés (könyvelő vagyok)
45. jucusmucus (válaszként erre: 43. - Nibrin)
2009. okt. 5. 13:04
Milyen területen dolgozol?
44. jucusmucus (válaszként erre: 43. - Nibrin)
2009. okt. 5. 13:04
Nah, a főnöki panaszkodást én is mocskosul ismerem. Én is állandóan hallgathatom. Nem tudom, hogy jelezzem felé, hogy már nagyon unom.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook