Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munkahelyi stressz fórum

Munkahelyi stressz (beszélgetős fórum)


1 2 3
43. nibrin (válaszként erre: 30. - Anka71)
2009. okt. 5. 12:56
Jól megfizetnek-e? 77 EFt-ot kapok, én keresem a legkevesebbet a csoportban, mert fiatal vagyok (22 éves). És a kisfőnök is csak nyafog, a többszörös bérével, hogy Jaj, mi szegények, mennyi a munka. De leoszt persze mindent. Most is olyat csinálok, ami az ő dolga lenne. Köszönet nem jár érte, csak ha hiba van benne találnak meg. Mondjuk tőle nem is várok túl sokat, tavaly ő rugdalt a depresszióig és a pánikrohamokig. És most ő is előadja a nagyhalált, hogy ő sem tud éjszaka aludni.
42. jucusmucus (válaszként erre: 41. - Enikö)
2009. okt. 5. 12:55
Szerintem túl sok lenne, nem győznénk végigolvasni. Inkább az ellenkezőjét kellene :))
41. enikö (válaszként erre: 40. - Jucusmucus)
2009. okt. 5. 12:27

kéne egy olyan oldalt csinálni ,vagy egy olan fórumot aminek a neve:ajánlott/ nem ajánlott /munkaadok!!!

:)

2009. okt. 5. 12:17

A munkáltatók teljesen kihasználják a helyzetüket.

Képesek az végsőkig hajtani az embert. És még meg kell nekik köszönni, hogy van hol doglozni, sőt az én főnököm azt is fel szokta hozni, hogy időben megkapom a fizetésem...

Egyébként állandóan a kiadásokkal van elvarázsolva. De azt nem számolja, hogy mennyi a bevétele.

39. jucusmucus (válaszként erre: 36. - 00346cf747)
2009. okt. 5. 12:14
Hát igen. Abból nehéz lenne megélni.
38. enikö (válaszként erre: 37. - Enikö)
2009. okt. 5. 12:13
ja és nyiltan,a fizum 90.000ft(egészségügy)
37. enikö
2009. okt. 5. 12:11

Nállunk is ez a divat 3az 1ben,vagyis három külön munkakör betöltése egy szerencsételen halálba rángatottt munkavállalóval...:(

És ezután még az a csúcs...hogy ..ugyse csinálun k semmit..örüljünk hogy még ezért is fizetést kapunk..

Na de van határ is...akkor már robbani fogok..és nem csak én egyedül...

36. 00346cf747 (válaszként erre: 35. - Jucusmucus)
2009. okt. 5. 11:57

Ez a baj... :(

Nekem a bruttóm is 5 számjegyű... ↕

A szakmámban mindenütt ilyen, de amúgy szeretem a munkámat, mást nem tudnék elképzelni, ez nem utolsó szempont. Szerencsére nem ebből élünk.

2009. okt. 5. 11:45
Egyébként és is rengeteg újat bevezettem, én is, csakúgy, mint naki egyedül csinálom a dolgokat. És tényleg a főnök nagyon hozzászokott, hogy secc-perc alatt elkészülnek a dolgok. Kár volt elkényeztetni :DD
34. jucusmucus (válaszként erre: 32. - 00346cf747)
2009. okt. 5. 11:44

Szia!

Csak 5 számjegyű????? Az enyém 6. Igaz, 1-el kezdődik, a második szám sem sokkal több :DDDD

33. Anka71 (válaszként erre: 32. - 00346cf747)
2009. okt. 5. 10:57

Nem semmi.

Ennyire túlzottan igénybevéve, lelket kihajtva, magánéletet semmibe véve...

Mondjuk a hugommal is ilyet művelt a munkahelye, a nagyfőnöke, de neki hatjegyű volt, (kb. 400 nettóban(!). Igaz, 32 évesen már festenie kellett a haját. Kisfiát csak alvás közben látta, stb. De mondjuk legalább a pénze megvolt.

Ha nyaralni ment, a céges mobilját a medence szélén kellett tartania, mert bármikor hívhatták:((

32. 00346cf747 (válaszként erre: 30. - Anka71)
2009. okt. 5. 10:30
5 számjegyű :)
31. Anka71
2009. okt. 5. 10:18
Bocsánat, "amik vannak".
30. Anka71
2009. okt. 5. 10:17

Hát, lányok, borzasztó, amiket vannak a munkahelyeiteken.

Megkérdezhetném, hogy legalább megfizetnek Benneteket? (még az sem túl nagy vigasz persze az egészség megromlásáért, meg a stresszelésért).

2009. okt. 5. 09:47

"nem kell agyondolgoznod magam, mert semmi pluszt nem érsz el vele csak azt, hogy még raknak rád egy csomót."

:)))) Pontosan így van! A normál tempóra már azt mondják, csiga vagy... Én a munkahelyemen bevezettem egy rakás újítást (egyedül vagyok), ahol tudtam, egyszerűsítettem, gyorsítottam, így bizonyos dolgok secperc alatt elvégezhetők, és annyira hozzászokott a főnök, ha netán mégis 2 mp-cel tovább kell várnia egy iratra, már dobol az ujjával, és a plafon felé forgatja a szemeit.

Ilyenkor mondom, hogy talán várjon annyit, mint "régen": nem rendszerezett mappából venném elő, és kutatnék érte negyed órát. Érdekes, akkor úgy is jó volt?

28. jucusmucus (válaszként erre: 27. - Klészi)
2009. okt. 5. 09:13

Szia!

Persze, tudom én az eszemmel, hogy mit kellene tennem. De sajnos ez úgy működik a munkahelyen, hogy a főnök kiad 1 csomó dolgot, hogy most azonnal meg kell csinálni. És sietek, mint a bolond. Már gyomorideggel járok dolgozni, tegnap délután már tök ideg voltam, hogy ma is be kell jönnöm. Ha csörög a céges telefon, már a vérnyomásom az egekben. Nem tudom, hogy hogyan tudnám alkalmazni a "leszarom" tablettát, mert a munka egyre több és bonyolultabb is. Már csak azért is bonyolult, mert a főnök, ha az irodában van, 20 percig egyfolytában beszél, és már nem igazán tudom leszűrni, hogy mi is a lényeg. Össze-vissza beszél. Már javasoltam neki, hogy vegyünk diktafont. Tudom, hogy hamarosan váltanom kellene (már kevesebb pénzért is elvállalnék munkát), mert már a férjem is azt mondja, ez nem állapot....

Ma reggel pl. mondtam a főnöknek, hogy nem járkálok az autommal a cég ügyeiben vidékre. Mit ne mondjak, nagyon nem tetszett neki. Közölte, hogy ő nem futár.....

27. klészi (válaszként erre: 1. - Jucusmucus)
2009. okt. 4. 22:20

Szia!

Nekem kettő évvel ezelőtt ugyanígy kezdődött az egész. Sajnos én nem léptem időben és addig terheltem magam, amíg enyhe szorongás miatt pszichológushoz kellett mennem és 3 hétre betegszabadságra. Azóta tudom, a munkához való hozzáállásommal volt a baj: nem kell agyondolgoznod magam, mert semmi pluszt nem érsz el vele csak azt, hogy még raknak rád egy csomót. Fontos, hogy minél hamarabb megtanuld a "leszarom" tablettát sikeresen alkalmazni. Nem mondom, hogy most mindig sikerül, de jó úton haladok. Remélem, neked is sikerülni fog.

26. Castellina (válaszként erre: 25. - 9f8e6b2378)
2009. okt. 2. 12:14
igen
25. 9f8e6b2378 (válaszként erre: 24. - Castellina)
2009. okt. 2. 09:23
elfogadta?
2009. okt. 1. 21:11
Egy ismerősöm mesélte el az esetét. Régebben esett meg vele, hogy egy új munkahelyre kerülve jól érezte magát. A főnöke kedvelte és jó barátok lettek. Egyszer behívatta a a nagyfőnök és közölte vele, hogy a főnökét kirúgják és őt kérik fel a helyére, szóval előléptették. Ő ettől teljesen kiborult, mert váratlanul érte az eset. Esze ágában sem volt a főnöke helyébe lépni, ráadásul barátok voltak. Arról nem is beszélve, hogy pletykázni kezdtek, hogy biztosan ő furta meg, pedig nem tehetett róla. Úgy volt vele, ha nem ő fogadja el, akkor más. de azért megviselte az eset. Mi a véleményetek róla? Ti mit tettetek volna a helyében?
2009. okt. 1. 20:51
Hát én csak annyit mondhatok, hogy egyre gyakrabban utálok mindent és mindenkit. Ebben benne vannak a részletek.
22. nibrin (válaszként erre: 20. - Jucusmucus)
2009. okt. 1. 19:37

Igen, persze, de még válaszra sem méltattak. Aztán most meg kutyaszorítóba is kerültem. Az egyik munka kapcsán kapok külön pénzt, nem keveset, ha megcsinálom, de ahhoz maradnom kell min. 1,5 évet. aztán uezen meló kapcsán kiderült, hogy tovább kéne képezni (ezt én is régóta szeretném, csak nincs pénz). Most felajánlották, hogy fizetik, persze tanulmányi szerződéssel. A tanfolyam 2 éves és utána még 2 évig kell maradnom vagy fizethetem vissza a tanfolyam díját.

Szóval ott vagyok, ahol a part szakad, 4 évre el kell köteleznem magam, nem tudom, hogyan bírom. Persze azt is tudom, hogy ez majd sokat lendíthet a karrieremen (mármint hogy itt vagyok, ilyen dolgokban lesz gyakorlatom, továbbtanulás, a plusz pénzről nem is beszélve), de én nem vagyok túlságosan karrierista, sőt mondhatni egyáltalán nem. csak valahogy úgy alakult, hogy ide bekerültem és beváltam. És persze mikor azt mondom, hogy inkább elmegyek szalag mellé, akkor mindig azt mondják, hogy képes vagyok lemondani a lehetőségekről?

Szóval tényleg nem tudom. 22 évesen teljesen kiégettnek érzem magam és ez baromira sz..r érzés. Nem erről álmondtam lány koromban-ahogy szokták mondani.

21. fd8e423e9e (válaszként erre: 19. - Nibrin)
2009. okt. 1. 19:33
Nekem az a szerencsém, hogy a szakmai vezetőm (hr igazgató) bp-i, és azért nincs akkora hatalma, hogy itt borsodban keresztbe tudna tenni nekem.
20. jucusmucus (válaszként erre: 19. - Nibrin)
2009. okt. 1. 19:30

Ez nagyon mocsok dolog. Gondolom, nem ők dolgoznak a legtöbbet. Szörnyű, mi megy ebben a "pénzéhes" világban.

Szerintem ha a főnökkel én is összekapnék, elintézné, hogy a városban ne nagyon tudjak elhelyezkedni.

Te próbáltál már valami mást keresni?

19. nibrin (válaszként erre: 16. - Jucusmucus)
2009. okt. 1. 19:28
Az a baj, hogy nálunk a főnökök baromira nagy hatalmú emberek, ha nagyon felmérgesíted őket képesek elintézni, hogy az egész megyében ne kapj munkát. Vissza is élnek vele rendesen.
18. jucusmucus (válaszként erre: 14. - Fd8e423e9e)
2009. okt. 1. 19:28

Mindenhol a spórolás van, sokszor 3 ember munkáját kell egynek megcsinálni. A munkaadók kihasználják a helyzetüket, tudják, hogy több munkát akár ugyanannyi, vagy még kevesebb pénzért is képesek a munkavállalók megcsinálni.

Jól tetted, hogy nem szoktál rá. Én néha azért bekapok egyet, ha már "szétvet" az ideg.

17. jucusmucus (válaszként erre: 13. - Szilvóca)
2009. okt. 1. 19:24
Igen, végülis nemcsak a főnökök a hülyék :DDD
16. jucusmucus (válaszként erre: 12. - Nibrin)
2009. okt. 1. 19:22

Nálunk is hasonló a helyzet, azzal a különbséggel, hogy 1 főnök van, és sokszor ő magának mond ellent :DDDD

Az igazságtalanság valóban nagyon rossz, én sem bírom elviselni.

A főnökömnek egyébként meg szoktam mondani, ha hülye.

15. fd8e423e9e (válaszként erre: 12. - Nibrin)
2009. okt. 1. 19:15
Igen, ahogy mondod. Én humán partnerként együttműködöm, és segítem valamennyi ágazat helyi vezetőjét, a problémájukat megoldom, foglalkozom a munkavállalók ügyeivel, küldenek Bp-ről határidős feladatokat folyamatosan, kitalálnak országos projektfeladatokat, és vannak a havi rendszerességű feladatok, ezt oszd be, ennyi helyre felelj meg, és persze vannak a váratlan előre nem kiszámítható dolgok (beiszik valaki, meghal valaki, szakszervezet elkezd kötözködni...)
14. fd8e423e9e (válaszként erre: 7. - Jucusmucus)
2009. okt. 1. 19:13
Én próbáltam számtalanszor jelezni, hogy kellene egy normális szakképzett segítség (van egy lányka, de fősulira jár, ha nem engedik ki, akkor táppénzre veteti magát, persze nem akarom mondani, hogy mindig a legnagyobb meló közepette voltak a vizsgái, a konzultációk, stb), hogy nem megy, látványosan küldtem késői e-maileket, amikor végre befejeztem egy határidős munkát, évkezdéskor-záráskor (jah mert az adó és bérszámfejtés is hozzám tartozik) jeleztem, hogy egyedül nem fog menni stb... válasz más régiók humán partnerei bírják, én miért nem? nah persze mindenki viszi haza a munkáját. Az egyik humán partnertől már elvált a férje, a másik közölte a kutyáival kíván élni, a harmadik nyugtatókat szed, folytassam? Én egyik utat sem választottam, szimplán kikészültem, de legalább a kutyák helyett van egy csodálatos férjem, és boldok vagyunk, és nem szoktam rá a nyugatókra.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook