Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Munkahelyi krízis, mérgező légkör fórum

Munkahelyi krízis, mérgező légkör (beszélgetős fórum)


26. levarosbukta (válaszként erre: 17. - Epresturmix)
2020. okt. 8. 10:01
Egyik szavaddal ütöd a másikat. Meghallgat, de nem engedi a panaszkodást és árulkodást? Ha szarkeverő nő repült akkor mégis csak meghallgatja a panaszkodást és árulkodást.
25. Pingu
2020. okt. 8. 08:13
Igen szerencsére. Az előtte való jó volt a csapat, a szobalány ők vezetője voltam. De a tulajdonos.... Hát megalázás volt keményen. De mindenkinek. Mint a hurrikán végigsöpört az embereken. Onnan nemrég jöttem el. Most nagyon jó helyen van, igaz kevesebbet keresek, de szeretem a helyem, mindenki jóban van mindenkivel. Itt szobalány vagyok egy vendéglővel van egyben. Nagyon jó hely. Ez mindennél többet ér, hogy nyugalom van. Az előző helyről akiknek a vezetője voltam, mind eljöttek, de összejárunk azóta is. Megmaradtunk egy baráti csapatnak.
24. Epresturmix (válaszként erre: 22. - Pingu)
2020. okt. 8. 07:59
Az előző munkahelyemen a csoportvezető volt a legnagyobb szarkavaró nálunk. Nem a dolgozó. Most olyan jó, hogy emiatt sem kell idegeskednem. Bemegyek egy normális légkörbe, elvégzem a munkámat, nem áll senki mögöttem, nincs kavarás. Megfizethetetlen. Te jól vagy az új helyen? :)
23. Pingu
2020. okt. 8. 07:58
Magamért. Elírja a telefonom bocsi.
22. Pingu
2020. okt. 8. 07:57

Igen teljesen alkalmatlan volt.

De szerencsére már engem sem kell félteni. 31 vagyok, mára már megtanultam kiállni magáért. Addig soha nem mentem amíg nem volt más. Tudom milyen az ilyen légkör, de az embernek meg kell tanulni megerősítené magát. Nem kell senkinek sem mondani, el kell kezdeni keresni mást.

21. Epresturmix (válaszként erre: 20. - Pingu)
2020. okt. 8. 07:49
Alkalmatlan főnöknek az ilyen! Vagyis ja, főnök, nem vezető! Én nem sokáig bírom az ilyesmit csendben. ;)
20. Pingu
2020. okt. 8. 07:48
Sajnos nálunk is hiába szóltam a főnöknek, persze nem az első kis vitánál, ő konfliktuskerülő volt. Nem szóltam senkinek de elkezdtem közben mást nézni, és mikor lett biztos hely, azonnal léptem. De hidd el azzal nem tud mit kezdeni, mikor jelét sem látja, hogy idegesít, az bosszantja a legjobban.
19. Epresturmix (válaszként erre: 18. - Pingu)
2020. okt. 8. 07:47
A francnak lenne ehhez nap mint nap energiája. Minek? Felesleges.
18. Pingu
2020. okt. 8. 07:44

Szia!

Bichinek nagyon igaza van, az a legjobb módszer ha nem engeded, hogy lássa rajtad.

Nekem is volt egy ilyen hely évekig. A kollégám folyamatosan kikészített, mindennek elhordott, megvádolt. Nagyon sok tapasztalatom lett ezzel kapcsolatban sajnos. DE amit nem bírták elviselni: hogy nem mutattam ki, hogy rosszul esett, én mindig kedves voltam és ezzel nem tudott mit kezdeni. Így aztán csak azt lehetett látni, hogy ő hogy mocskolódik. Itthon persze kipanaszkodtam magam, de ott soha nem hagytam mert ezt az örömöt nem akartam megadni.

17. Epresturmix (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 8. 07:30

A főnöködnek kellene ezt megoldani. El kellene beszélgetnie vele, meghallgatni, aztán téged is, többieket is, és elmondani, hogy amennyiben ez így folytatódik megvâlik tőle összefêrhetetlensêg miatt.

Mi kb 200-an vagyunk egy műszakban, de ilyen probléma nincs. A főnökünk ha bármi van, beâll mellénk dolgozni és mindenki véleményêt meghallgatja. Aztán dönt. Nem feltétlen kirúgásról (volt rá példa, egy szarkeverő nő repült) de mindenképpen megkeresi a lehető legjobb megoldást mindenki számára.

Úgyhogy nálunk nincs feszültség! Nem is engedi. A panaszkodâst, árulkodást sem!

16. Lávli* (válaszként erre: 14. - Bless the child)
2020. okt. 8. 07:27
Megsúgták neki a manók 😀
15. Lávli* (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 8. 07:26

"... látszik, hogy teljesen megkeseredett. Ezer éve nem volt kapcsolata ... "


Ezt az egészet teljesen rosszul indítod.


Az égvilágon semmi közöd nincs egy munkahelyen a kollégád lelkivilágához, nem tartozik rád, hogy kapcsolatban él-e vagy sem, egyáltalán eleve röhejes és közönséges dolog azzal foglalkoznod, hogy él-e szexuális életet, avagy sem, és ha nem, akkor biztos azért megkeseredett.

Egy munkahelyen az a dolgod, hogy tisztességesen elvégezd a munkádat, és tisztelettel fordulj a kollégáid felé. Semmi más.

2020. okt. 8. 07:20
Honnan tudod, hogy hogyan él, ezer eve nincs kapcsolata, stb.., ha magáról soha semmit nem mond el?
13. globus
2020. okt. 8. 07:12
Jézusom, ezt az áskálódást nem tudtam végigolvasni.
12. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 10. - Amaunet)
2020. okt. 8. 06:36

Nem kell arcoskodni. Nem én írtam ki a fórumot, csak leírtam ilyen VAN, létezik. Én szerencsésnek mondhatom magam, mert MÉG nem váltam "áldozattá".

És, ahogy mások, te is , mások is leírták a hozzászólásukat, én is megosztottam, hogy bizony létezik ez a jelenség.

11. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 8. 01:01

Azt írod, "mérgező munkahely"! Te döntöd el, hogy meddig "mérgezed" magad! A sírás határa már egy egész jó jel! Szerintem három lehetséges helyzet van: vagy meghunyászkodsz, vagy sikeresen lemeccseled vele, vagy mész!


Én mindig figyelem a dolgok folyását.

Ha előttem, mögöttem, alattam, felettem is sz@r van, akkor tutira dobbantok!


Anyagi, szakmai, kollegiális szempontokat is mind figyelembe kell venni!


[link]

10. Amaunet (válaszként erre: 8. - 9b10f3d7ff)
2020. okt. 8. 00:44
Minden bizonnyal van ilyen. Nyiss róla fórumot (az 1001-et), ha felnőttként nem tudod ezt feldolgozni!
2020. okt. 7. 23:18

nekem van egy kapcsolóm kimondottan munkahelyre.

Egyáltalán nem izgat, hogy ki mit mond rólam, vagy hogy viselkedik velem. Pont ezzel lehet elérni, lévén hogy lepereg rólam bármi, és semmivel nem idegesítem fel magam, hogy a jelenlegi munkahelyemen állítólag fél évnél még senki sem bírta tovább, én már ott vagyok több mint 5 éve. Sosem engedem, hogy kihozzanak a sodromból, inkább ténylegesen elmondom a véleményem, aztán hagyom, hogy emésszék. Már mindenki megszokta, hogy nálam mindenki egy szinten van, és már az is tök kedves velem, aki eleinte nagyon próbált betörni. Persze sikertelenül. Van az a tabletta, tudod, a "lesz.rom" tabletta. Indulás előtt egy bedob, aztán annyi.

Én úgy gondolkodom, hogy a munkahelynek nem kell baráti közösségnek lenni, ha mégis az, az csak plusz szerencse.

Viszont a legfontosabb, hogy a legnagyobb fegyver az, ha nem veszed fel a harcot...

8. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 7. - Amaunet)
2020. okt. 7. 22:29
Amikor olvastam a kollegina jellemzését, akkor kb. egy volt munkahelyem jutott eszembe. Detto ez volt. Aki neki nem volt szimpatikus , ha szemernyi fogást talált valakin, kicsinálta. Volt aki 1 hónap után idegösszeomlást kapott. A főnökről tudott valamit, nem jöttünk rá mit, de ezért szemet hunytak felette, hogy ilyen mocsok, hogy sokkal többet tudó embereket elüldöz, főleg azokat, hogy maradhasson császár, és elhiszem, hogy hihetetlen aki nem élte át, én sem hittem, hogy lehet ilyen.
7. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 7. 22:19

Szemléletesen leírtad a kolleganődet. Akkor most jöhetsz a saját leírással!

Hány éves vagy? Mióta dolgozol ezen a helyen?

Saját megfigyeléseid alapján (ami minden bizonnyal egyoldalú lesz), te hogyan viselkedsz?

6. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 3. - Andi6020)
2020. okt. 7. 22:19
Ezt könnyű mondani, de nem biztos, hogy talál x ok miatt másik a végzettségének megfelelő helyet és semmi garancia nincs, hogy ott nem hozza össze a balszerencséje ilyennel, vagy rosszabbal, netán rosszabbakkal.
2020. okt. 7. 21:53
Kerülj ki a célkeresztből és ne vond magadra a figyelmét. Mindenhol vannak ilyenek.
2020. okt. 7. 21:44
Annyira jó a fizetés, hogy nem érdemes váltani?
3. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 7. 20:47
Lépj ki.
2. pteri (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 7. 20:46
Sajnos minden helyen, ahol többen dolgoznak együtt találhatsz egy ugyanilyet, ezért ne mondj fel. Nekem is az a stratégiám, hogy lehető legkevesebbett beszélni ezzel a fajtával. Mindenki máshogy reagálja le, hogy mit tegyen, de olyat még nem láttam, hogy használt volna, az ilyen tetű ellen. Megváltozni nem fog, nem veszi észre magát. Ez teszi boldoggá.
2020. okt. 7. 20:34

Adott egy 50 körüli nő, látszik, hogy teljesen megkeseredett. Ezer éve nem volt kapcsolata, egyedül él, nincsenek gyerekei. Ő maga a rosszindulat emberi megtestesítője. Régebben nagyon naiv voltam és a bizalmamba engedtem, aztán később rájöttem, hogy ezekkel az információkkal visszaél, kinevet, kibeszél, stb. Ő az aki szeret mindenkiről mindent tudni, de magáról semmit se mond el. Aki szeret tanácsokat osztogatni úgy, hogy az ő élete sem egy megfelelő minta és lenne mit sepregetni a háza előtt. Aki már reggel a munkakezdés megkezdése előtt puffog valami miatt, aki a főnök kedvence és képes vele együtt kibeszélni azokat, akikkel egy irodában dolgozik, de éppen nem tartózkodik az irodában.

Aki forgatja a szemét mindenen. Aki sokszor susmorogva kritizál másokat akár a külseje miatt, akár a szellemi képességeiből kifolyólag, holott ő sem egy szépség. “Hogy ez a nő mennyire ronda, ez mennyire meghízott...”

Egyre nehezebben tudom ignorálni, és sokszor azon kapom magam, hogy gyomorideggel megyek dolgozni, és nap végére én is olyan negatív és pesszimista/bunkó leszek, mint ő.


Ügyesen keveri a lapokat, a szemedben nagyon kedves, aranyos, érdeklődő, de ez csak egy jól felvett álca. Undorító és mocskos szájú, amiket visszahall az ember...talán jobb lenne nem is tudni ezekről. Sokszor próbál rajtam fogást találni, szerintem ki akar rugatni. A főnököm egyelőre átlátja a dolgokat, tudja milyen. A munkámat jól végzem, de mindig talál valamit, amibe bele tud kötni. Hogy nem vagyok csapajátékos, nem beszélgetek vele, nem szólalok meg. Őszintén szólva nem tudom megjátszani magam, nem tudok a szemébe mosolyogni egy olyan “nőnek”, aki ár órával később mindennek elhordott és ellenem próbálja uszítani a munkatársaimat. Annyit beszélek vele, amennyit nagyon muszáj, se többet, se kevesebbet. Pont annyit, amennyit a munka megkíván. Egyszerűen szöges ellentétei vagyunk egymásnak. A folyamatos védekezés, felesleges drámák, konfliktusok lefárasztanak. Néha úgy érzem, hogy egy 50 évesekből álló óvodába járok be dolgozni.

A jelenlegi vírushelyzet miatt nem dobálózik senki sem az állásával, ha az egyelőre stabil lábakon áll.

Viszont úgy érzem, hogy egy ilyen mérgező munkahelyen napi 8 órát eltölteni, nem egészséges.

Szinte biztos vagyok abban, hogy pletykálnak és nemlétező információkat terjesztenek rólam. Viszont úgy látom, hogy a kollégák félnek valamitől és nem mondanak el mindent.

Hogyan erőszakoljam meg magam? Hogyan legyek kedves ezekkel az emberekkel? Nem akarom, hogy ők győzzenek és elérjék a céljukat.

Nyilván a munkahelyen próbálja kiélni a felesleges energiáit ez a nő, de én nem akarok ebbe belemenni. El akarom végezni a munkámat és haza akarok jönni. Én sosem árulkodom, minek? Attól jobb lesz? Viszont nem is akarom állandóan visszaverni a támadásokat. A másik, hogy hogyan védjem meg magam, ha nem tudom miket terjeszt? Szemtől-szembe sosem pofázik.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook