Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » MR-t szoktak altatásban végezni? fórum

MR-t szoktak altatásban végezni? (tudásbázis kérdés)


1 2
12. emagdi
2014. júl. 14. 15:19

egyszerű: mikor felfekszel a vizsgálóágyra az még kint van a "szabadban". amikor elhelyezkedtél, becsukod a szemed, és ki sem nyitod addig, amíg nincs vége a vizsgálatnak.

közben arra koncentrálsz, hogy egy szép nyári réten vagy, vagy a tengerparton, vagy akárhol ahol szeretsz lenni és megnyugtat.

ha nem gondolsz rá, hogy egy csőben vagy (és nem is látod) akkor ki fogod bírni.

csak fejben dől el ez is. ha nem akarod, akkor persze nem fog menni.

egy orvos sem fog altatni egy ilyen miatt, mert indokolatlan (bármennyire is szeretnéd azt gondolni hogy nem).

ráadásul nagyon fognak téged utálni, ha bemozdulsz a vizsgálat alatt, vagy bepánikolsz és ez miatt újra kell kezdeni az egészet (megjegyzem ezzel nemcsak a többi embert szívatod aki még aznapra lett berendelve és ez miatt csúszik, hanem magadat is, mert előröl kell kezdeni az egészet)


szóval csukott szem, nem is tudod hogy zárt helyen vagy, és kész.

11. Andesz75 (válaszként erre: 9. - Katinkaboszi)
2014. júl. 14. 15:11

Szia!

Nem igen van aki fogná a kezem, de ötletnek ez sem rossz.

Eddig 3 orvossal beszéltem akik azt mondták olyan nincs, hogy ne bírjam ki. Ájuljak el nyugodtan. Nem veszekedtem egyikkel sem, sőt inkább könyörgőre fogtam, hogy találjuk együtt megoldást. mindenki elhajtott a csudába. Volt olyan aki azt mondta igyak pálinkát előtte. Kontrasztos vizsgálatnál nem hiszem, hogy ez jó megoldás lenne.

10. Andesz75 (válaszként erre: 8. - 82d45dcd14)
2014. júl. 14. 15:07

Én is abban bízok hátha tud valami valamit írni erre.

Engem már sokszor altattak, jól viselem, 8 műtétem volt már. Kibírok én szinte mindent de ezt nem.

Ha arra gondolok, hogy a fogorvosnál is elbódítanak akkor itt is jó lenne.

Én a fogorvost is bírom, 2 bölcsességfogamat kihúzták már úgyhogy nem arról van szó, hogy nyavalygós lennék.

9. Katinkaboszi (válaszként erre: 5. - Andesz75)
2014. júl. 14. 15:04

Szia :)


Én is klausztrofóbiás vagyok, és csináltak is MR-t, mondtam az asszisztensnek, hogy mi a helyzet, közölte, másnak is van, volt aki képes lett végigcsinálni, volt a ki be sem feküdt.

Nekem úgy sikerült, hogy mielőtt befeküdtem, kiültem az asztal szélére, a férjem fogta a kezem, majd mikor már megnyugodtam, csukott szemmel befeküdtem, egész idő alatt így feküdtem, a férjem ott állt mellettem, sőt mikor rákérdeztem, mi van, ha elalszom, azt választolták, nyugodtan.


Amelyik orvos netán kinevet, mond meg neki, ő azért van ott, hogy segítsen neked.

Ne vitázz, csak mond el neki nyugodta hangon.

ne hagyd magad.

Hol voltál eddig? Mert nem sok helyen van azért.

8. 82d45dcd14 (válaszként erre: 7. - Andesz75)
2014. júl. 14. 15:04

Hátha ír valaki valami okosságot.....

Személy szerint nincs az a pénz,amiért hagynám,hogy egy vizsgálatért elaltassanak...

Mert ha többször is menni kéne,akkor állandóan altatás..nem igazán tesz jót a szervezetnek.

7. Andesz75 (válaszként erre: 6. - 82d45dcd14)
2014. júl. 14. 15:02
3 perc alatt ájultam el. Próbáltam az agykontrollt is. Xanaxot is. Nem segített semmi. Ötletem sincs már mit próbáljak még.
2014. júl. 14. 14:59

Hát,nem tudom...

amikor a mandulámat vették,az orvosom lebeszélt róla,mert még is csak altatás....

Próbáld meg összeszedni magad egy kicsit,több önuralmat,kb 45perc

2014. júl. 14. 14:57

Sziasztok!

Tudom az MR-t ki kell bírni és ki is lehet bírni stb, stb, de én brutál klausztrofóbiás vagyok, már többször rosszul lettem ilyen helyzetben és keresném a megoldást, hogy végre meg lehessen csinálni az MR-t.

Valaki tud esetleg olyan kórházat ahol ezt elvégzik bódításban esetleg? Ahol nem röhög kőrbe az orvos hanem esetleg megérti, hogy nekem ilyen problémám van. Mert én CSAK olyan orvossal találkoztam eddig aki azt mondta, majd ha elájulok legalább nem fogok mozogni. Segítsetek légyszi mert nagyon el vagyok keseredve.

2014. júl. 14. 14:56
Teljesen felesleges!
2014. júl. 14. 14:55

Igen, de miert kell altatni ?

Gyerekeket altatnak altalaban hozza.

2014. júl. 14. 14:54
Szerintem fölösleges. ki lehet bírni!
2014. júl. 14. 14:54
MR altatásban? Van ilyen?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook