Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mozgásszegény életmód fórum

Mozgásszegény életmód (beszélgetős fórum)


15. Szegfűrózsa (válaszként erre: 13. - Liliom10)
2022. aug. 29. 05:30
A tippek nagyon távol állnak a magyarországi nyugdíjas körülményektől. Az első 15-20 oldalon átverekedtem magamat.
14. Szegfűrózsa (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 19. 10:24

Ha ő is érzi, hogy ez így rossz, akkor van remény az együttműködésre!

Talán háziorvossal beszéljétek meg a tapasztalatotokat (az örömre képtelenség az a depresszió egyik tünete!). Így van kellő ideje az orvosnak kigondolni a továbbiakat... Pl beutalás egy kivizsgálásra, gyógyszer beállításra kórházi körülmények között...

Ha ő maga nem megy ezügyben, akkor ki is lehet hívni a háziorvost. Remélhetőleg őt be lehet vonni egy olyanba, hogy: Kimegy, mint aki éppen arra jár... vagy "meg szokta látogatni a friss nyugdíjasokat, ha azok nem szorulnak gyszer-felírásra"... -ilyesmi szöveggel és elbeszélget vele, meggyőzi a továbbiakról...

VAN, amikor a családtagok rojtosra beszélhetik a szájukat..., az ész-érvek, az érzelmi zsarolás sem hat, mert KÉMIAi folyamatok forgatják fel a józan észt, az érzelmeket. Mint ahogy a magas vérnyomás vagy cukorbetegség vagy belgyógyászati baj esetén sem lehet "akarattal", "szedd-össze-magad!"-dal gyógyítani, hanem szükséges az orvosság...is.

Sajnos a pszichiátriai betegségek eü-i ellátása is gyatra általában... Ha kell, áldozzatok privát pszichiáterre!

2022. jún. 19. 10:07

Egy szuper könyvet ajánlok a nyugdíjasoknak, és a nyugdíj felé közeledőknek :

" Mögöttem a munka, előttem az élet "

[link]

2022. jún. 19. 10:01
Köszönöm nektek, megpróbálok mindent,hátha .
2022. jún. 18. 20:31
Mi len ne ha elhívnád sétálni? Ha tetszik neki, többször is. Vagy ha van egy szép hely amit régen szeretett, vagy el szeretett volna menni, talán ha elcsalnád egy kirándulásra jót tenne neki. A lényeg az len ne, hogy kezdjen el mozogni még ha apródonként is.
10. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 18. 19:03

Nincs rendszer. Azelőtt x időben azért fel kellett kelni, odamenni valahová. Jól eltelt az idő, hasznos munkával.

Most meg olyan "minden mindegy, ráérek, holnap is lesz nap, most már nem állok neki". Sajnos, nyugdíjas ismerőseim 90 %-ánál ezt látom. Nem betegek, mert orvoshoz nem járnak. Szétestek. Szerencsés esetben házastársuk aktívabb, de szenved vele, nógatja.

Szomszédom mióta nyugdíjas lett, talán ki se tette lábát a lakásból. Bolt, haza. Csak ül, cigarettázik. Olvasni nem szeret, tévé unalmas, internet is unalmas. Néha megkér, hogy beszélgessünk. 1-2 óra oké, de nem tudom felvállalni a szórakoztatását. Hirdettek nyugdíjasnak 4 órás állást a közeli boltban, eladó a szakmája. "-Tudod mikor...sajnos nem lehet segíteni azon, aki nem akarja. Ő a kényelmes utat választja, küzdjenek mások.

9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Scherlock)
2022. jún. 18. 18:45

Sajnos én is ezt latom, hogy nem akar másként élni.

Nincs motiváció nincs semmi.

De rossz neki látom rajta.

8. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 18. 09:46

Ez depresszió.

Talán ha lenne egy szoba trambulin otthon...

Nem kell azon ugrálni, ha már fel-le billeg az ember rajta, már jobb a közérzete, kedve. Erőteljesen pozitív élettani hatása van, serkenti a nyirokkeringést, ami által felgyorsul a méreganyagok kiürülése és már ettől is jobb az ember közérzete. Nekem is van, nem ugrálok, gyalogolok és billegek rajta. Főleg ha tévézek, mert minden időmet hasznosan szeretem tölteni.

Mozgásban kell lenni! A guruló kő nem mohosodik! 😀

2022. jún. 18. 09:43

Nincs motiváció.


Mindenki máshogy éli meg a változást.


Van, aki így, mint apukád.


Ha ő nem akar máshogy élni, hiába akarsz neki jót, ő nem partner benne.

2022. jún. 18. 08:54
Az előttem felsoroltak bármelyike igaz lehet. Nem talál a házon vagy a kertben munkát?
5. bozsu55 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 18. 06:50

Nem hiszem hogy a munkába járás megoldás lenne.Fáradt,elkopott.Feladat kellene neki,bevásárolni,ügyet intézni.Kertesházban akad elfoglaltság,beszélgetni régi munkatársakkal,szomszéddal.

Azt viszont furcsállom,hogy az unoka nem okozott örömet neki.

Nem fáj neki,hogy tesód külföldre ment?Nem beteg és esetleg szemérmes?

2022. jún. 17. 22:56

Hány éves az apukád?

Menjen el dolgozni. Vállaljon olyan munkát, ahol nem napi 8 órát kell dolgozni, heti néhány alkalommal.

3. liliom10 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 17. 21:18
Sokan nem tudnak mit kezdeni a nyugdíjas léttel, főleg a férfiak. Értelmes elfoglaltságot, hobbit kell keresni apukádnak, nehogy depresszióba süllyedjen ! Esetleg még dolgozhatna is, ha van kedve.
2. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 17. 21:11

Ez lelki eredetű.

Lehet olyan problémája van, amiről nem számol be nektek.

2022. jún. 17. 20:39

Apukám egésze életében fizikai munkát végzett. Másfél éve nyugdíjas .Tesz vesz a ház körül , de ugye anya főz, mi kirepültünk,leginkább csak a tv előtt ül, vagy megy fel le a lakásba. Anyu és én is azt látjuk, hogy egyre rosszabb a kedve és nincs kedve hozzánk,senkihez sem.

Tesómèk külföldön laknak, hazajöttek múlt héten a születésnapomra,először látta élőben az unokáját,de egy kis mosoly, megsimogatta és ült vissza a tv elé.

Ebédelni sem ül le velünk,hanem a tv előtt a hálóban eszik,de a tvt sem nézi,nem érdekli az sem.

Nem találja a helyét,nem érdekli senki és semmi,rossz a kedve és ingerült,és rengeteget cigizik.

Nem tud mit kezdeni magával .

Ez a fizikai aktivitás hiánya ?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook