Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 4 éve tartó mozgásszervi panaszok fórum

4 éve tartó mozgásszervi panaszok (beszélgetős fórum)


1 2
2019. aug. 19. 14:50
Sehol senki?! Mindenki meggyógyult azóta?! :)
2019. júl. 10. 11:09

Hogy vagytok azóta?


Nos ahogy ígértem, beszámolok a fejleményekről.

Bár végülis úgy alakult, hogy mégsem mentem el a csontkovácshoz.

Gondoltam megpróbálok előtte csinálni egy úgymond saját terápiát, és ha az nem válik be, akkor felkeresek egy csontkovácsot.

De az a helyzet, hogy úgy néz ki, hogy egész jól sikerült a saját terápiám.

Mindennap, naponta többször is tornáztam itthon, nyújtógyakorlatokat végeztem, amikor éppen eszembe jutott.

Illetve próbáltam egyenesebben tartani a hátamat, és ami talán a legfontosabb, hogy megpróbáltam egyre kevesebbet görnyedni a számítógép előtt.


És láss csodát, úgy látszik nálam ez a gyakori görnyedés volt a fő gond, mert azóta már alig fáj a derekam, ill. nagyon ritkán zsibbadnak a lábaim.

Néha azért még szokott fájdogálni itt-ott, de messze nem annyit, mint előtte.

Valamint ahol meglátok egy olyan korlátot, ahol csimpaszkodni lehet, oda felkapaszkodom, és 1-2 percig próbálok lógni ott. :)

Szóval úgy tűnik, hogy ez mind együttesen jó hatással volt rám.

Tehát valószínűleg nálam a rossz testtartás volt a fő ludas, ez okozhatta a panaszokat.


Szerintem ti is próbáljátok ki, hátha nektek is beválik, bár persze mindenki helyzete más, de sosem lehet tudni, hátha segít majd nektek is...


Ettől függetlenül persze nem vetettem el végleg a csontkovács felkeresését, de most egyelőre talonba tettem, most megfigyelem, hogy hosszabb távon is beválik-e számomra ez a saját terápia...

47. soyle74 (válaszként erre: 46. - Enough)
2019. máj. 22. 18:26

Igen már utána is olvastam ennek a tornának, köszi, hogy megosztottad itt velünk ezt a lehetőséget is.

Hát igen, megfontolandó ez a dolog is, amit te írtál, lehet pont ez segítene itt többünknek is, ki tudja...

A csontkovácshoz én csak max. pár alkalommal mennék el, nem járnék hosszú távon hozzá.

46. Enough (válaszként erre: 5. - Soyle74)
2019. máj. 22. 18:11
Mielőtt csontkovácshoz mész, Neked is a Callanetics tornát tudnám javasolni, az én összes problémám az irodai munkára volt visszavezethető, 1 éve csinálom ezt a tornát, fél év alatt minden problémám megszűnt (olvasd el az előző hozzászólásom légyszí).... viszont a Bátyám nagy csontkovács "rajongó" hosszú távon többet ártott neki mint használt, pedig jónevű "szakembernél" volt.
45. Enough (válaszként erre: 1. - Evelyn2)
2019. máj. 22. 17:56

Kedves Evelin, bocs ha bárkit ismételnék, csak elolvastam az 1. bejegyzésedet és erre írok. Az én véleményem, hogy nagyon erőltetsz valamit, amit valamiért a tested nem szeret, és ez pedig a futás (mondom ezt úgy hogy én is futok).... de van ilyen. Mindig helyrehoznak, újra futsz, és újra problémák vannak.

A Callanetics tornát ajánlották már esetleg neked? Én tavaly januárban ijedtem meg nagyon, mert konkrétan a bal karom zsibbadt, plusz a lábammal, derekammal és a nyakammal gondok voltak, úgy, hogy hétről hétre egyre rosszabb lett (47 éves vagyok). Elolvastam a Callanatics megalkotójának a történetét, egy olyan anno negyvenes nő, akinek esett szét a szervezete darabokra, de ettől a tornától helyrejött. Ebben a hónapban 1 éve hogy heti 4 alkalommal Callanetics-ezem, kb. fél év alatt minden problémám megszűnt... mondom ezt úgy, hogy a végén már oda jutottam, hogy ha csak simán egy székre leültem, akkor is zsibbadt a bal karom és fájt... nagyon ijesztő volt, azt hittem lebénulok.

Sok sikert... ja és még annyit, hogy már csak azért sem érdemes szerintem esetedben a futást erőltetni, hiszen túlsúlyod sincs.

44. soyle74 (válaszként erre: 40. - Evelyn2)
2019. máj. 22. 14:43

Igen én is olvasgattam a témában itt, de valóban már régiek azok a fórumok sajnos.


Igazából én nem ösztönzök senkit arra, hogy elmenjen egy csontkovácshoz, csak mivel sok jót hallottam róla /meg persze azért pár rosszat is/, ezért gondoltam, hogy kipróbálnám.

De szerintem ebből már csak valamikor júniusban lesz valami, ha rá tudom majd magam szánni a dologra, de ha túl vagyok rajta, akkor beszámolok itt arról, hogy mi volt a kezelésen, és hogy utána mit érzek.

43. f8db0709b8 (válaszként erre: 37. - Channa*)
2019. máj. 22. 13:26

Nekem idegsebész tanácsolta és tök jó volt a gördülőtalpas cipő és papucs.

Most se lenne semmi bajom,de az autóbalestünk rétett az egyébként is car gerincemre😔

2019. máj. 22. 13:12
Köszönöm szépen a hasznos hozzászólásokat !
41. evelyn2 (válaszként erre: 38. - Channa*)
2019. máj. 22. 13:10
Akkor ezt a gördülős cipőt lehet h hanyagolom, úgyis annyi mindenre költöttem már. Végső soron, úgy itélem meg a torna lehet a legjobb, persze a megfelelő. A McKenzie módszer ezek szerint nem a legmegbizhatóbb. Láttam, nincs jó véleményed róla.
40. evelyn2 (válaszként erre: 36. - Soyle74)
2019. máj. 22. 13:07

Néztem itt a Hoxán van sok ilyen fórum, de már elég régiek, azért érdemes belenézni. Az talán hasznos lehet hogy orvos-csontkovácshpz érdemes fordulni?

Minden esetre, ha elmentél, megirod majd a tapasztalataidat?

39. viva70 (válaszként erre: 34. - Evelyn2)
2019. máj. 20. 21:27

Szia! Semmi különös nem volt. Négy alkalommal voltam összesen eddig. De már régebben. Azok a problémák, amikkel mentem nem oldódtak tőle meg. Volt, amit megoldott az idő, meg van, ami hol jobb, hol rosszabb...

Nekem jók a gördülőtalpas cipők, bár nem kimondottan gerincproblémára vettem őket.

2019. máj. 18. 07:21

Röntgen, CT, MR mutatja ki.

És vannak jellegzetes tünetek, pl. köhögéskor, tüsszentéskor éles fájdalom.

37. Channa* (válaszként erre: 34. - Evelyn2)
2019. máj. 18. 07:20

Valóban nem jó a gerincnek a gördülő talpú cipő. Itt is a rugózás a rossz...

Nem próbáltam, de a nénikém igen.


Ezeket a sokszor kifejezetten gerincbetegeknek kitalált cuccokat tuti, hogy nem gerincbetegek tesztelik...

36. soyle74 (válaszként erre: 35. - Evelyn2)
2019. máj. 17. 14:31

Én sem tudom, hogy végülis mi mutatja ki biztosan, hogy van-e porckorongsérv vagy nincs.

Nem jártam végig az SZTK-procedúrát, nem volt türelmem hozzá, mert mindig csak az időpontokat adják, a neurológiai vizsgálatokra ráadásul több hónapot is kell várni sokszor, szóval ezért próbálom majd meg a csontkovácsot inkább.


Igen Budapesten kerestem csontkovácsot, két szimpatikust már találtam is, csak még nem tudom eldönteni, hogy melyikükhöz menjek majd el.


Gördülócipőm nekem is van már több éve, de nem vettem észre, hogy használt volna, ugyanúgy leszakad a derekam, ha rajtam van hosszabb egyhelyben állás után.

35. evelyn2 (válaszként erre: 33. - Soyle74)
2019. máj. 17. 09:38

Szerencsére nekem sem diagnosztizálták orvosilag a porckorong problémát, sőt a reumatológusok nem is gyanakodtak rá. Végül is mivel mutatják ezt ki, röntgen, MR? Vagy a gyógytornász tényleg el tudja dönteni az ide-oda hajlongásból?

A masszás izom lazitásra jó, az biztos. Viszont ha rossz helyen vannak a csigolyák, vagy csipő, akkor ugyanúgy rosszul terhelődnek utána.

Budapesten keresgélsz csontkovácsot?

34. evelyn2 (válaszként erre: 30. - Viva70)
2019. máj. 17. 09:28
Szia! Sajnálom hogy Neked is hasonló 'élményeid' vannak. Mások is javasolták már a gördülős talpú cipőket. Bár másfelől meg azt olvastam, hogy nem jók a gerincnek. Szerintem ez is egyén függő, van akinek bejön van akinek nem. A csontkovácsnál milyen tapasztalataid voltak?
33. soyle74 (válaszként erre: 29. - Evelyn2)
2019. máj. 16. 15:47

Hát bátorságom az nem nagyon van, és bár egy ideje már készülgetek rá, de még nem volt elegendő lelki erőm rászánni magam a kezelésre...


Igen sajnos sok a pofátlan orvos meg egyéb gyógyító, és inkább csak a pénzre mennek, ezért kerestem olyan csontkovácsokat, akik lelkiismeretesek, aránylag olcsón dolgoznak, és nem kell járni hozzájuk hetekig-hónapokig.

32. soyle74 (válaszként erre: 26. - Evelyn2)
2019. máj. 16. 15:43

Hát igen, az ember kipróbál mindenfélét, bízva abban, hogy valamelyik megoldás csak segít majd.


Én is tartok kicsit a csontkovácstól, de SZTK-alapon kész tortúra az egész, végig kell mászni a szamárlétrát úgymond, hogy végre legyen valamilyen eredmény...


A masszázs is jó, bár attól nemigen kerülnek a helyükre az esetlegesen elmozdult csigolyák.

31. soyle74 (válaszként erre: 24. - 0adc8842b1)
2019. máj. 16. 15:39
Egyelőre nekem szerencsére még nincs orvosi diagnózisom arról, hogy gerincsérvem lenne, de azért én szeretném lehetőleg elkerülni a műtétet, ha mégis odajutnék esetleg...
30. viva70 (válaszként erre: 29. - Evelyn2)
2019. máj. 16. 14:08

Szia! Nekem "csak" 8.000 Ft-ért írta fel a szintén semmit nem sokat érő Keplat tapaszokat az ortopéd doki.😁

Amúgy nem vagy egyedül az összetett mozgásszervi problémáiddal. Sok éve küzdök már velük én is. Le sem írom mi, minden összejött nekem is az évek során már...😕

Nekem van lúdtalpbetétem, de azt sarokprobléma miatt hordom elsősorban. Jónak érzem, alátámassza szépen a lábaimat. De a gördülőtalpas lábbelik szintén jók.

Ezen kívül voltam már többször csontkovácsnál, plusz két heti rendszerességgel járok gyógymasszőrhöz. Próbáltam a súlyfürdőt, fizioterápiás kezeléseket, vízitornát, denevérpadot, továbbá járok rendszeresen úszni. Tartós javulást azonban nem hozott semmi sem. Vannak jobb/rosszabb időszakok. Ülő munkám van az igaz. Várom a jó ötleteket én is...🙂

29. evelyn2 (válaszként erre: 23. - Soyle74)
2019. máj. 16. 13:00
Bátor vagy hogy elszánod magad a csontkovács kezelésre. Remélem segiteni fog. Azon és is kiakadtam, mennyire lesajnálják az embert a dokik, pedig elmentem jó pár magán dokihoz is, aki a honlapján csoda doktornak hirdette magát. Az első ortopédus pl. 10,000 ft-ot kért el azért, hogy azt mondja, ragasszam be Flector tapasszal
28. evelyn2 (válaszként erre: 13. - Channa*)
2019. máj. 16. 12:53

Szia! Ponz azért járok gyógytornészhoz, hogy a gerinc melletti izamokat megerősitsem, meg javitsam a tartásom. Azért ad 6 hetente másokat, hogy mert mindig az aktuális problámámmra ad gyakorlatokat. Betanitja és naponta csinálom, 1 óra ahogy mondod. A probléma meg is szűnik, csak előjön valami más, ezt kezdem unni. A hajolás - ülés - fekvés - cipő viselésre vonatkozókat is tudom. Mint irtam párszor már elhagytam a futást több hónapra, és nem javult semmi, sőt rosszab lett, mert be is depreszióztam.

Ez a jó, hogy Neked segitett a gyógytorna.

27. evelyn2 (válaszként erre: 11. - Dfe84b50c9)
2019. máj. 16. 12:35
Igen a pilatest sokan dicsérik és azok alapján, amit leirsz, nagyon hatékony, ha célirényosan csinálod és tényleg a te problémáidra kihegyezetten.
26. evelyn2 (válaszként erre: 9. - Soyle74)
2019. máj. 16. 12:32

Nekem is van mindenféle párna, henger párna, ékpárna, meg az autóban is ilyen háttámla. A munkahelyemen is van McKenzie párnám a hátam mögött alátámasztásra.

A csontkovácsoktól eléggé tartok, bár már gondolkodtam a yumeinho masszázson, ami a svéd masszázs, a manuálterápia és a csontkovácsolás ötvözete. De pl egy gyógymasszőr ismerősöm, meg a gyógytornászok is elégéé ellene vannak ennek az irányzatnak. Tényleg nagyon jó csontkovácsot kell találni, különben csak ront a helyzeten. Sőt még egy jónak is lehet egy rossz pillanata, rossz mozdulata.

25. evelyn2 (válaszként erre: 8. - Guruljka)
2019. máj. 16. 12:25
Szia, köszi szépen a linkeket, utána fogok járni ennek is
24. 0adc8842b1 (válaszként erre: 22. - Soyle74)
2019. máj. 16. 12:02
Nem akarlak semmire rábeszélni, de én másnap felkeltem már. 8 nap kötelező volt, hogy bent tartsanak. Igaz, az ízületek kissé lassabban kezdenek visszamenni a helyükre. Olyan, mint amikor egy vezeték beakad egy hasadékba és azt kiszeded és utána hosszában visszarendeződik. A vádli még tud fájni, de erőltetni kell a járást. Felkelni nem felülve, hanem hosszában megfordulni hasra és úgy felállni ha lehet egyből. Maga a műtét nekem jó egy óra. Ne félj tőle, HA KELL. Sokkal jobb, mint egy rossz kezelés és helyrehozhatatlan bénulás.
23. soyle74 (válaszként erre: 19. - Channa*)
2019. máj. 16. 09:57

Igen, nagyon nem mindegy a csontkovács személye sem.

Én régebben egy ideig jártam egy kiropraktőrhöz kezelésre, de max. 10 perc alatt lerendezett mindig, és mindezt alkalmanként 5000 ft-ért, szóval ott is hagytam egy idő után, ennek nincs értelme.

Ha nem szán elég időt a páciensre az orvos vagy a csontdoki, akkor az csak a pénzre megy sajnos.

Talán fél év után lenne eredménye, de a fél vagyonod rámegy. :/


Én azért megpróbálkozom majd egy csontkováccsal, hátha tud segíteni.

Pár kezelés után ha érzek javulást, akkor oké, de ha ott sem, akkor passz... :/

SZTK-alapon sincs túl sok értelme elindulni, ott meg csak ide-oda küldözgetnek: neurológia, ortopédia, reumatológia, EMG-ENG vizsgálat, stb..., igazából sose lesz így vége a dolognak... :/

22. soyle74 (válaszként erre: 20. - 0adc8842b1)
2019. máj. 16. 09:49

Hát én meg pont a műtéttől félek, mert olvastam, hogy sokaknak utána még rosszabb lett minden.

Bár tudom tulajdonképpen mindenki szervezete másképpen reagál egy műtétre.


Igen az átlósan nyújtózkodás hasznos, a gyógytornán is betanították ezt.

Kalciumot nem szedek olyan sokat, inkább csak akkor, ha fájnak a csontjaim, inkább magnéziumot szoktam.


Köszönöm, neked is minden jót, és mindenkinek! :)

21. 0adc8842b1 (válaszként erre: 20. - 0adc8842b1)
2019. máj. 16. 08:40
Még annyit. Műtét óta semmi gond. Futás, mászás, hajolni nem szabad, hajolva emelni tilos és az ülés az ellensége a gerincnek. Nem mindig lehet betartani.
20. 0adc8842b1 (válaszként erre: 9. - Soyle74)
2019. máj. 16. 08:36
Nekem is hasonló volt mint neked. majd jött a lábba az az éles (mint ha késsel hosszában vágnák a lábadat)fájdalom, és nem kerültem el a sérvműtétet. Jó lett vagy 4 évig. Majd én voltam a hülye és segítettem cipelni egy ismerősnek. Rá 3-5 hét múlva ismét sérv lett. Ismét műtét. Azóta semmi gond. (János kórház Idegsebészet csak dicsérni tudom őket.) Viszont legalább hetente 15-30 perc lábujjhegyen, és ugyanennyi sarkon járás. Ha ezek nehezednek, gyengülnek, zsibbad, az már sérv lehet. Akkor hanyatt fekvés a parkettán és átlósan nyújtózkodni: Jobb láb és bal kéz, vagy bal láb és jobb kéz. Tilos kalciumot szedni, mert a csigolyáknál is lerakódik és beszorítja az ideget, ízületet. Talán kap annyi kalciumot a szervezet, amennyi élelmiszerben van. Jó egészséget.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook