Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mozaik családban fórum

Mozaik családban (beszélgetős fórum)


1 2
2013. febr. 4. 07:59
5 gyerek mellé én eleve nem akarnék szülni még egyet, főleg ebben a felállásban. Írod, hogy fix munkád sincs. A párod meg majd dolgozhat látástól vakulásig, hogy előteremtse az anyagiakat. Az állandó meló meg hajtás csak feszültséget szül. A végére meg szétmentek, aztán pisloghat mindenki, hogy család ugyan nincs, de van egy halom gyerek.
16. G.Garbo (válaszként erre: 7. - Anygma)
2013. febr. 4. 07:54

Nem nekik kell ledönteni, ez igaz. De előbb meg kellene fejteni hogy miért ellenzik ennyire a témát: talán félnek, talán nincs meg az érzelmi biztonságuk az új családban.

Utána pedig hatékonyan kikezelni ezt. Ne sérüljön a család egy tagja sem.

15. bubinana (válaszként erre: 9. - Anygma)
2013. febr. 4. 07:50
Egek! 14 évesen már szültél??
14. Naplemente. (válaszként erre: 7. - Anygma)
2013. febr. 4. 01:22
Azt nem a gyerekeidnek kell eldönteni, hogy akarnak-e testvért, ez csak a te és a párod dolga.
13. 8ed46bf585 (válaszként erre: 4. - Anygma)
2013. febr. 4. 00:10
Külön kassza egy családban? Ilyet még nem hallottam! Szerintem nincs is rá szükség,ha együtt éltek! Anyáméknál mindenkinek volt egy kis spórolt pénze (ajándékra,hobbira),de mindent közösen fizettek,a velünk kapcsolatos kiadásokat is (anyám 2 gyereket vitt,és egy közös lett).
2013. febr. 4. 00:07
Bocsi,csak az utolsó hozzászólást láttam előszőr,már képbe kerültem!
2013. febr. 4. 00:03
Megnéztem a képeidet,ott 6 gyereket látok! Mind a tiétek?!
2013. febr. 4. 00:00
Mióta vagytok együtt?
2013. febr. 3. 23:50

30 vagyok

nem járok sehova nem iszom nem dohányzom, most nem is dolgozom, mert csak olyan melóm lehetne ahol többműszakban kell járjak. Apucink melózik rendesen sőőt, még többet mint eddig. Emelett lovai vannak mikor nincs itthon én intézem őket is. Ha dolgoznék, nem is tudom mi lenne.. Szerintem szét is hullanék. Nem megy olyan flottul minden , hogy bátran elmehessek valahova.

2013. febr. 3. 23:47
Szeretnék é is oylan műmutter lenni mint amiyen a te műfaterod volt/lett.. De valahogy a lelkem mélyén azt érzem, hogy soha nem fogják értékelni/vagy elismerni mait megteszek értük.. CSak majd ha késő lesz.
2013. febr. 3. 23:46
Én is nagyon vágyom egy babára, de a 12 éves fiú és a 16 éves lány nagyon nagyon ellenzik...
2013. febr. 3. 23:42

Gyerekként éltem ebben! De a műfateromat inkább hívom apámnak! 13 voltam,mikor anyámék összejöttek,rögtön hugom is lett belőle! Előszőr nagyon elutasító voltam,de aztán ez megoldódott: a műfaterom nem erőlködött,nem nyomúlt,hogy legyünk gyorsan egy család,hanem hagyta,hogy én nyissak felé! Sokat segített,hogy mindeközben azt éreztem,bízhatok benne,és egy esetleges családi vitánál (anyám és köztem) arra az oldalra állt,ahol valóban igazságot sejtett! Mivel anyám kötöttebben dolgozott,elég sokat volt velünk az "öreg",mondhatni,átvállalta a nevelésünket,és jó volt,hogy partnerként kezelt!

Mennyi idős gyerekekről van szó a Te esetedben?

2013. febr. 3. 23:40
Én egy éve élek a párommal, nekem van egy 6 éves és egy 9 éves lányom, Neki egy 16 éves lánya egy 12 éves fia és egy 9 éves fia. A két 9 éves egy suliba és egy osztályba járnak.Több problémát is ki szeretnék vesézni.. De elsőként azt hogy nekem mit lehet, mit szabad, és mit kell tennem ahhoz hogy ne érezzem kihasználva, de érezzem elismerve magam ebben a családban.
2013. febr. 3. 23:36
Működik -e a klönkassza ha neked kettő neki három gyereke van..pl
2013. febr. 3. 23:36
Ebben élsz? Mióta? Miylen tapasztalataid vannak a párod gyermekeivel vagy azok nevelésével kapcsolatban? Mit lehet mit nem? Hol a határ? Hogyan lehet optimális a viszony?
2013. febr. 3. 23:33
Pontosan mire vagy kiváncsi?
2013. febr. 3. 23:31
Sziasztok! előző fórumunk kicsit más vizeken evezett(sajnos egy éve nem nagyon volt hozzászólás.. azt gondolom el is halt már), de konkretizálva a mozaikcsaládok életébe szeretnék jobban belelátni. Magam is egy ilyenben élek. Azt hiszem segítségre lesz szükségem. Esetleg én is adhatok pár jó tippet másoknak. Jelentkezzetek, osszuk meg egymással amit tudni érdemes.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook