Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Most tényleg lefogyok! fórum

Most tényleg lefogyok! (beszélgetős fórum)


1 2
2021. dec. 22. 08:13
Töröltettétek a hozzászólásomat, úgy látszik az értékre itt semmi szükség. Ezért nem pazarlok több időt rátok, kell az nekem sok szépre és jóra.
55. Cidanoi (válaszként erre: 54. - 55Judit)
2021. dec. 21. 13:47
Köszi! Az ajánlott kalóriamennyiség az átlagemberé, azaz 2000 kalória. Amit majd a fogyással csökkenteni kell. Még egy jó tanács: Az elhízottság nem elsősorban kalória, hanem hormonális egyensúlytalanság. Enélkül nincs fogyás, ha van az fájdalmas lesz, sok lemondással. Aki fogyni akar a hormonjait rendbe kell tennie. Én minden rendbe tettem, heti 1.10 kg az átlag, úgy hogy nem töröm magam össze a mozgással. Sok hormon van, az inzulin a legfontosabb, de vannak vetélytársak ;)
54. 55Judit (válaszként erre: 53. - Cidanoi)
2021. dec. 21. 08:17

Ügyes vagy!

Aki végképp nem ismer határt, annak valóban érdemes kalóriát is szemmel tartani. Én azért nem tartom ezt magam részéről fontosnak, mert én nem eszem túl magam ilyen szempontból.És azt is tudjuk, hogy a kalória minden tápanyagféléből máshogy hasznosul. Nekem a szén hidrát a gyengém, csak erre kell figyelnem. Én évekkel ez előtt ismertem fel hogy elhízhatok és lehetne ezt máshogy is csinálni. 2-3 fogyókúrán is át kellett esnem mire levontam a következtetést.

Ahogy mondod. Az életmódváltás a megoldás ha normál testsúlyra és egészséges életre vágyunk. nekem megy, és már nem mérlegelek csak nagy ritkán.

53. Cidanoi (válaszként erre: 39. - 55Judit)
2021. dec. 20. 22:31
Pontosan! Nem a kalóriát kell számolni, de érdemes. Amit számolni érdemes, a cukor. Nőknél 24 gramm a max, férfiaknál 26 gramm. És a cukor mindenben ott van. ;) Egy éve kezdtem életmódváltást. Talán összejön a -56 kiló, karácsonyra. Most -55.5 kg. Nem egyszerű, de én irányítok :)
52. 55Judit (válaszként erre: 51. - Felhasznalo1026)
2021. dec. 5. 09:50

Én minden délután gyorsgyaloglok, közben keveset kocogok 1 óra hosszáig. 66 éves vagyok.


Mikor elszántam magam a súlyzós edzésre, pont megfájdult a vállam, még mindig kezelem, ha jó lesz, akkor belevágok.


Ezt nem csináltam rendszeresen mert a kerti munkák és egyebek kivették belőlem az erőt, de most hogy beszorultam a lakásba, már rendszeresen végzem amint jó lesz a vállam:

[link]

Csak ha nézed, akkor tűnik könnyűnek. 😀

2021. dec. 4. 21:28
Lanyok, ti mit mozogtok?
50. 55Judit (válaszként erre: 49. - Self08)
2021. dec. 2. 14:49
De sajn álom! Mielőbbi teljes gyógyulást kívánok neked! Vigyázz a kisfiú el ne kapja!
49. Self08
2021. dec. 2. 14:36

De ügyesek vagytok!!!! Hajrá!


Én sajnos nagyon csúnyán lebetegedtem hétfő estére....2 napig 40 fokos lázzal fetrengtem , lázcsillapitók se sokáig hatottak.... ha hatottak egyáltalán (nem igazán vitték lentebb) Szerencsére nem covid, csináltam teszet...sztem influenza lehet.


Mára kicsit jobban vagyok, igy bele kellett vetnem magam a munkába, nagyon sok elmaradás lett ez alatt a két nap alatt, - sajnos nincsen helyettesem....


Az étkezéseimre sem tudtam igazán figyelni, mert örültem, hogy egyáltalán kimászni kibirtam az ágyból, hogy gyerkőcöt elvigyem oviba , ill. délután ugyancsak nagyon meg kellett feszitenem magamat, hogy elmenjek érte... :(


Ha helyre jöttem, utána lesz időm és energiám megint elmenni vásárloni a fogyihoz kellő dolgokat. Most is van ez meg az, csak éppen nem elég - tehát nem jut minden étkezéshez megfelelő fajta étek. :(


További ügyes fogyizást! És vigyázzatok magatokra!

48. 55Judit (válaszként erre: 45. - Nőjetek.nagyra)
2021. dec. 1. 07:55

Mióta tartod?

Én nem vagyok híve ilyesminek, de drukkolok, ha neked ez egyenlőre megfelel, akkor hajrá!

47. 37e1ff8723 (válaszként erre: 46. - 37e1ff8723)
2021. dec. 1. 06:52
túlvagyok... Elnézést.
46. 37e1ff8723 (válaszként erre: 18. - 37e1ff8723)
2021. nov. 30. 19:47
Három súlyzós edzésen túl vagyok. Pedig viccnek szántam.
2021. nov. 30. 19:32

Sziasztok :)

Csak egy rövidke helyzet jelentés: a kalória deficitemet eddig sikeresen tartom, ami jó hír. Az edzés a front mellett egyelőre kicsit nehezen megy, mert sokat fáj a fejem, de próbálok minden nap minimum 30 percet mozogni valahogyan.

Kezdek visszatérni az időszakos böjtöléshez, és nagyon élvezem, érezhetően javult a koncentrációm nap közben és, minthogyha kevesebbet puffadnék, mert sikerül hasonló időben ennem, hasonló mennyiségeket naponta :)

44. 55Judit (válaszként erre: 43. - 55Judit)
2021. nov. 30. 10:00

Amiről azt írtam életem első csirkemell sonkája volt, most hogy írtam róla meg is kívántam. 😀 Már a sütőben figyel. 😀


Mostani ízesítés: só, bors, őrölt fűszerkömény, pirospsrika, fokhagyma, petrezselyenzöldje, fél zöldpaprika.

Húsdarálón ledaráltam, fűszereztem, az apróra vágott zöldpaprika és fokhagyma lazít is az állagon nem csak ízesít. Ez lesz a vacsora hordóskáposztával, 1 fél sajátsütésű rostban gazdag zsemlével. :) Egy jóllakós vacsora kb. 15 gr. szénhidráttal.

43. 55Judit (válaszként erre: 42. - Self08)
2021. nov. 30. 08:00

A kinagyított képen jobb egér gombra katt, majd a kép címének másolása, aztán ide bemásolása. Ha így teszel nekünk keresés nélkül látható, te pedig 1-1 tányért itt mindjárt kommentálni is tudsz ha van hozzáfűznivalód. Aki a sokat is megnézné, 2 kattintással az adatlapodon van.


[link] Ez a retek nálam termett. Ilyesmit lehet enni bőségesen. :)


Párizsit készíts 1 egész csirkecombból. Másféle zöldséget is hozzátehetsz mint a videóban látni. 1 órát főzöd annyi vízben hogy a végén ne maradjon sokkal több mint 3 dl, hogy ne kelljen kiönteni. Mikor a lébe öntöd a zselatint, nagyon gyorsan kavard, a csomót azonnal nyomd szét az edény falán ha van. Szerintem kell a 3 dl, az is harapnivaló lesz, has telik vele. :) Ha nem darálod a húst és a zöldségeket hanem kicsi darabokra vágod, szebb lesz a párizsid. Az első után majd jönnek az ötletek hogy mimindenből készíts szalámit. A zselatin bármit összefog.. Kicsit jobban sózd meg mintha leveset ennél, mert a zselatin kissé tompítja az ízeket.


Ez volt az első csirkemell sonkám, nagyon finom:

[link]

Az oldalon sokan mutatják a sajátjukat is.


Hogy minél változatosabb legyen, itt nézzél szét. Ezek nagyon könnyen elkészíthetők és a legtöbbhöz zselatin se kell: [link]

42. Self08
2021. nov. 29. 20:56

Üdv Lányok/Hölgyek/Csajok ;) Senkit nem akarok megsérteni.


Üdv Huawi és Nőjetek.nagyra :)


Örömmel veszem csatlakozási szándékotokat.

Meg is oszthatjátok itt velem/velünk adott napon miket ettetek (kár hogy itt képeket nem lehet csatolni a hsz-ekhez) Elmondhatjátok, éppen hogyan érzitek magatokat....nem feltétlen csak az étkezések kapcsán.... :) Vagy sztorizhattok, ami eszetekbe jut a kaják/fogyókúrák kapcsán, ahogyan én is tettem már lentebb....minden hszt örömmel veszek.

Hajrá! Csináljuk, ne adjuk fel! Ha becsúszik egy-egy bűnös nap/fogás, akkor sem szabad úgy felfogni, hogy kudarc...lehet tovább folytatni, vagy előlről kezdeni, ki minek akarja nevezni :) (előbbi megnevezés nekem szimpibb, mert akkor azt érzem, az erőfeszités mégsem volt hiábavaló eddig sem....)

És akkor itt ragadom is meg az alkalmat egy vallomásra.

Tegnap kisfiammal bűnöztem....inkább le sem irom, miket ettem össze :(


Mindemellett, sajnos ma nem sikerült egyik étkezésemről sem fotót készitenem, nem mindig jön össze, hogy szépen elkészitsem (pláne ma első munkanap lévén...inkább hagyjuk is :D) , olyan hánya-veti tányérról meg nem szivesen tennék fel képet.


Judit, köszönöm a kedves elismerő szavakat az étkek megjelenitését illetően :) ) és köszönöm a tippeket, tanácsokat.

1. az a házi párizsi recept nagyon tetszik, gyűjtöm az elhatározást, hogy elkészitsem. Gondolom, ezt sem lehet 1-2 max 3 napnál tovább tárolni a hűtőben....mennyi alapanyagból csináljam, hogy egyedül 3 nap alatt el is fogyasszam és ne kelljen kidobnom.. elvem, hogy kaját kidobni kb soha... lehet, ez is benne volt az elmúlt évek hizásában.... mert inkább gyorsan megettem, mig nem romlott meg vmi, mint lehúzzam a klotyón :(

2. Nem tudok minden ételt költeményként elkésziteni, főként idő hijján, igy pedig fotózásra sem tartom őket érdemesnek, de eszem midnennap valamennyi szénhidrátot. Anékül tuti K.O. lennék. De azért próbálom minél kevesbbre szoritani...(pláne a tegnapi után :( )

41. 55Judit (válaszként erre: 40. - 9562f49336)
2021. nov. 29. 15:07
Hagyd az ilyet a fenébe. Azt se érdemli meg hogy leköpd. Az egészségedért fogyjál le. Az a legfontosabb. Addig jó amíg van.
2021. nov. 29. 13:43

Sziasztok, én is kemény elhatározásba kezdtem,hogy lefogyok most már azéris!

Sajnos a 168 centimhez 86 kiló társul, de a centik hervasztóbbak :( minimum 20 kilót szeretnék leadni, legalább nyárig, de a centik jobban izgatnak :)

még 2014-ben volt egy nagyobb fogyásom, akkor kb 17 kilót adtam le, de akkor 78 kilóról indultam, és rengeteget Péntek Enikőztem,+éhgyomri edzések és sok infraszaunázás,meg kalóriabázis használata voltak. Akkor emlékszem,hogy április környékén kezdtem el a dolgot, de már nyáron estek le rólam a rövidnacijaim, a végleges súlyom az 63 kiló volt valamikor 2014 telén. Onnan akármit csináltam már nem akart lentebb menni.. de azzal is nagyon elégedett voltam már, utána sokáig 67 voltam, az is top forma volt,rengeteg súlyzós edzéstől,tök kockás volt a hasam már :)

Hát ez már nem most volt,azóta sokminden történt velem is, de a lényeg,hogy jó ideje már 80 felett vagyok, a 86 kilómat múlt héten mértem. Már pár hete nem eszek este 6 után semmit, és odafigyelek mikor mit eszek,mondjuk semmi pékáru, semmi édesség,tészta krumpli és társai se, és néha vezetem a kalóriabázis oldalán a napjaimat, csak ez gyakran kimarad. 1 hete kezdtem el megint HIIT edzést csinálni éhgyomorra kora reggel meló előtt, nekem annak idején ez vált be, ebben hiszek most is. Van,hogy délutánonként is edzek egyet,így nagyon bízom benne,hogy sikerül elérnem a célom.

Sajnos egy fájdalmas szakításon vagyok most túl, és utólag az is kiderült,hogy exem a szemét is elhagyta mikor velem állt le, mert eddig minden csaja jobb volt :/ legalábbis ezt hallottam vissza. Na ez odavert,de így még inkább kidolgozom majd a testem, hogy lássa mit veszített :) jó kis motiváció,nem is kell ettől jobb :D

2021. nov. 29. 13:28

Self08! Nézegettem megint mit eszel. Bár minden étkezést nem látok, de az feltűnt hogy rendkívül kevés szénhidrát van a tányéron általában. Van hogy nincs is.

Arra ügyeljél, hogy minimum 120-140 gr. szénhirátot egyél meg naponta, mert ha nem, az izmaid fogják bánni. Ennyi feltétlen kell az izommunkához.


Én folyamatosan csökkentett szénhidrátttartalmú étkezéssel éléek, de a 140-160gr. mégis megvan naponta. Ez annyira kevés hogy ennyivel is lehet fogyni. Kibírnám kevesebbel is, de nem kibírni akarom az étkezést hanem élvezni, és jól akarok lakni, miközben tudom hogy szép lassan lemegy ami a fogyókúrák során feljött.


Eleinte mikor elkezdtem ezt a fajta étkezést, néhány napig számoltam a ch tartalmat. Aztán már lehet tudni nagyjából.


Nem a kalóriát kell számolni. Az egy tévedés. A kalóriák máshogy hasznosulnak fehérjéből, szénhidrátból és zsírból is.

Ha pl. megeszel 200 kalóriát fehérjéből akkor fogyni fogsz, ha ugyanennyit szénhidrátból eszel, akkor hízni.


Úgy mint sokan abban a tévhitben élnek, hogy a mozgással kalóriát égetnek. Nem. Mozgás közben a szénhidrát ég, az ami a vérben és az izmokban van. A fogyás pedig nem edzés közben megy végbe, hanem éjszaka mikor alszol.


Tetszenek a tányérok, finomak és nagyon gusztusosan tálalsz. Picicel több szénhidrát azért kellene, hogy ne gyengüljenek az izmaid. Legyen energiájuk.

2021. nov. 29. 08:02

Köszönöm, jól esik.


Nézegessed Self08 adatlapján a képeket, azt mondta naponta lefotózza amit eszik.

[link]

Nem semmi a csaj. :)) Én biztos idegrohamot kapnék a mennyiségtől, na meg amellett hogy én viszonylag kevés szénhidrátot fogyasztok, az ő adagja még nekem is kevés lenne. Biztos hamar leadja azt a 2-3 kilót amit szeretne, de tartok tőle nagy nehézség áránt tudja majd megtartani. Persze drukkolok neki. Én is csináltam annó hasonló kúrákat, aztán mindig azon streszeltem hogy jaj mit egyek hogy vissza ne szedjem ami lement. De nem egyformán működik a szervezetünk, hátha neki sikerül ez után rögtön az életmódváltás is.


Hajrá neked is, remélem sikerrel jársz. Azért nézzél szét jól, mert vannak ám receptek ami mellett nem kell fogyózni hogy lecsusszanjanak a zsírpárnák. Ez valóban csak egy váltás, ami nem okoz streszt, csak egy állandó jó közérzetet.

37. nőjetek.nagyra (válaszként erre: 36. - 55Judit)
2021. nov. 28. 19:30

Helyes! Szorítok neked hozzá! Meg mindenki másnak is :)

Valóban az életmódváltás az egyetlen megoldás erre, a fogyás az majd jön, mikor benőtt a fejünk lágya.

Nekem is nehéz volt az elején, és szaladtam egyik extrémből a másikba, mondván "na most mit hagyjak el az étrendemből, hogy gyors eredményt lássak?". A válasz, semmit. Csak meg kell tanulnom, hogy mit, mikor, milyen mennyiségben szabad. :) Most én is nagyon elhatározott vagyok, hogy visszanyerjem a régi alakomat.

36. 55Judit (válaszként erre: 35. - Nőjetek.nagyra)
2021. nov. 28. 13:55

Légy üdvözölve a csapatban!

Én csak drukkolni vagyok jelen. Bár nekem is kell fogyni, de én koromnál fogva már sokféle fogyókúrán túlvagyok. Többen már nem veszek részt.


Amire jutottam az az, hogy amint abbahagyunk egy kúrát és visszatérünk az eredeti étkezéshez, ugyanaz lesz az eredmény, mint előtte. Illetve nem teljesen. Minden fogyókúra után több jön vissza az eredeti túlsúlynál, és mivel az anyagcserénk lassul az évek folyamán, egyre nehezebb ismét leadni a pluszt ami egyre több is ráadásul.


Persze a fogadalmak mindig megszületnek, miszerint ha vége a fogyózásnak, azonnal életmódot váltok. Ez nem szokott sikerülni többnyire senkinek, mert az életmódváltás egy hosszú és lassú folyamat. Az akarat n em lanyhul, viszont mire érzi a szervezet a valódi váltást, annyi idő eltelik, hogy addigra vissza jönnek a kilók. Na, ez tapasztalat.

Valamikor +3 kilóval kezdtem, a fogyókúrák hatására már +15-nél tartok.


Egyszercsak rájöttem hogy nem fogyóznom kell, hanem folyamatosan lecserélni az étkezésemben bizonyos alapanyagokat. Régen csinálom, még mindig rart, a zsírpárnácskák pedig szépen, lassan olvadnak lefelé. Ha olyan lassan adjuk le amilyen lassan felszedtük, nem hiszem hogy lesz visszahízás. Mert nem hagyjuk abba az egészséges táplálkozást mint egy kúrát. Végleges marad. Legalábbis nálam.


Sok sikert neked is!

2021. nov. 28. 12:03

Sziasztok! :)

Én teljesen új vagyok az oldalon. Nekem nagyon tetszik ez az ötlet, hogy itt támogassuk egymást a fogyásban!

Ahhoz, hogy elérjük a céljainkat, tűzhetnénk ki ide havi célokat és megírjuk egymásnak, hogy ki hogy halad

34. Csillagszem38 (válaszként erre: 1. - Self08)
2021. nov. 26. 17:21
🤣🤣🤣🤣🤣🤣
33. 55Judit (válaszként erre: 32. - Self08)
2021. nov. 26. 17:15

Én nem azért vagyok túlsúlyos mert elengedtem magam és túlzabáltam. Hanem azért, mert kipróbáltam számtalan fogyókúrát, és úgy mint te, biztos voltam abban, hogy ha 2-3 hét után abbahagyom mert lefogytam, utána már "csak" meg kell tartani a súlyomat. Na ez nem megy. Mit gondolsz, miért küzd a nők több mint fele a súlyával? Mert a fogyókúra után lehetetlen megtartani a súlyt, minden fogyózás után több jön vissza mint ami lement. Tudom, most az gondolod, hogy nem baj, neked biztos hogy sikerül. Hát kívánom így legyen. de sajnos 1 éven belül visszajön kamatostúl, és minden későbbi fogyás egyre nehezebb. Ezt tapasztalatból mondom. Én a helyes úton most járok. lassan fogyok, de ez már nem fog visszajönni mert nem változtatok.


Sejtem milyen nehéz egyedülállóként felnevelni egy gyereket. Én is egyedül maradtam az enyémmel 2 éves korában. Bizony nagyon nehéz, bele is rokkantam a sok munkába. Na de vége, és remélem te is sikeresen veszed az akadályokat. Hamarosan azt veszed észre, hogy a fiad egy kész férfi. :)


A baromfi szalámi ideje annyi mint egy húsleves, + néhány perc.

A videó bemutatja, de én ezt is lerövidítem:

[link]

Annyit hozzáteszek hogy elég 1 órát főzni, nem mell pépesíteni se, elég apró darabokra vágni. Még jobban is néz ki.


Sok sokert!

32. Self08 (válaszként erre: 31. - 55Judit)
2021. nov. 26. 16:38

Ha két (3) hetet birom, az már jó, mert utána már nem cél a további fogyás, csak a szinten tartás. :)

Talán 2-3 hét alatt azért nem fog a szervezetm taccsra menni, ha eszem bolti felvágottat...(ha nem fogyózok, akkor is szoktuam hébe-hóba ) Sajnos idő se lenne házit csinálnom....mint azt irtam az első posztjaim valamelyikében, egyedülálló anyaként nem egyszerű mindent ellátni, ill. megoldani.

Talán egyszer a házi felvágott készitésre is átállok, de mivel a kisifam amugy se nagy húsevő fajta (még a felvágottakat se nagyon eszi ) igy csak magamért luxus lenne erre időt szánnom...

(nem mintha tudnám, mennyi idő elkésziteni otthon ilyesmit :D, úgyhogy csak "kifogás" gyártásnak tűnhetnek- még magam számára is - fentebbi indokok....) :)


Mindemellett, azt irja a vércsoport szerinti étkezés guide, hogy nekem, mint A (Rh negativ) vércsoportúnak, amugy is a vegetáriánus étkezés lenne a legmegfelelőbb.... hm, hm.... kérdés, akarnám én ezt, birnám én ezt? Elhiszem én ezt? ;) Sok kérdés, de egyik válaszán sem gondolkodtam még el....

31. 55Judit (válaszként erre: 30. - Self08)
2021. nov. 26. 14:51

Kevés kalóriát eszel az biztos, nem is hiszem hogy így sokáig fogod bírni.


Nézd ezt meg! Bár nem írtad hogy valamilyen protein port is fogyasztasz. Én igen. Csíráztatott barnarizs fehérjét, a vaníliásat. Szóval ezt a palacsintát nézd meg, vacsorára is jóllakhatsz vele, ha túróval töltöd.

[link]


A felső menüsorban könnyen elkészíthető recepteket találsz, melyek illenek fogyókúrába. Változatosabbá tudnád tenni 1-1 étkezésedet.


A virsliben alig van hús, ellenben tartalmaz egy csomó egészségtelen adalékot, köztük szóját és ízfokozókat. Még a sonkaszalámikat is gyorspáccal készítik, ami szintén egészségtelen nagyon. Mi már régen nem eszünk ilyesmit. De én készítek baromfipárizsit és sertéshúsból is szalámit, mind nagyon egyszerűen.


Virsli helyett süssél meg inkább egy csirkecombot, vagy roston egy csirkemellet. Egyszerű, finom, és adalékmentes.

30. Self08
2021. nov. 26. 14:22

Khm, hát bevallom, ma kissé módositottam a menün, de nem feltétlen "rossz" irányba.


Ez kellett volna az eredeti 2007-es listában előirtak r alapján


péntek:

Reggeli: 2 db főtt virsli, 2 db pirítós, 2 dl tejes kv (cukor nélkül)

Ebéd: 20 dkg párolt csirke, 1 adag gyors rizs

Vacsora: 2 db alma


Módositás

Reggeli - 3 szelet pulykamellsonka, 1 piritós és tizóraira 1dl tejes kv

Ebéd - 10 dkg párolt csirkemellfilé jégsalátával és ruccolával

(fotók a galériámban)


Fentiek miatt lehet, vacsira nem szimplán almát fogok enni.... hiszen kalóriában nem kevéssel ettem eddig kevesebbet.

2021. nov. 26. 10:50
Nagyon ügyes vagy! Figyellek!
28. Self08
2021. nov. 25. 18:34

Mától igyekszem feltenni képeket az oldalamra a fogyasztott ételekről, dátummal megnevezésssel.

Ha időm engedi, hogy izlésesen elkészithessem őket. :)


Ma csütörtök van.

Fogyókúrám 2. napja.


Súlyt nem mérek, azaz mérek, de nem irom ki ide, mert tisztában vagyok vele, hogy felesleges még ennyi idő után messzemenő vagy akármiylen következtetéseket levonni, bármennyit is mutat a mérleg :) Persze, az is jó érzés (mégha tudom, eddig csak kb a viz az, ami távozik, aztán meg az izom.. :D ), hogy a mérleg kevesebbet mutat picivel naról napra... De a legjobban majd akkor fogok örülni, amikor laposodik a hasam és vékonyodik a combom meg a hátsóm - amúgy alma tipus vagyok)


Alábbi étkeket fogasztottam


Reggeli - 2db tükörtojás, 2 db pritiós, jégsaláta


Ebéd - 20 dkg párolt zöldségköret, 5dkg zsirzsegény trappista sajttal


Vacsora - 4 szelet pulykasonka (5 dkg) 1 közepes alma, pár szál ruccola (utóbbit sztem ma még fogok enni :) ) Utóbbi fotója a galériámban


További szép estét mindenkienk :)

27. Self08
2021. nov. 25. 18:20

köszönöm a hozzászólásokat. Azér tén maradok az általam választott módszernél. :)


16 éve egyszer sikerült lefogynom 2 hét alatt 10 kilót. Persze nem önszántamból, legalábbis akkor, hanem egy akora trauma ért lelkileg, hogy 2 hétig kb semmit nem ettem, csak ittam, üres teát, kb naponta 1x birtam enni pár falatot, de amugy egész nap aludtamm ha meg fenn voltam bőgtem...utáltam felébredni.... a "vicc" az egészben, hogy utána 7 évig tartottam a súlyomat, minden erőlködés nélkül, csak annyi hogy nem ettem magam degeszre. (66 kg-ról fogytam le fentebbi emlitett két hét alatt 56 kg--ra) Viszont hét évvel később leszoktma a cigiről és akkor indultak meg a kilók....

Terhességem alatt nagyon meghiztam - 77 kg - majd mire visszamentem dolgozni 17 hónappal a szülés után, már 61 kg voltam. A 8 kg az elmúlt 4 évben rakódott vissza rám.... mert mint azt az elején irtam, elengedtem magam, nem volt semmi önkontroll, ha valami izlett...inkább nem részlezetném.

Viszont, bárki bármit is mond, ÉN ISMEREM magam, hiszem, tudom, ha újra lefogyok 60 kg-ra és figyelek megitn az étkezésemre, azaz nem habzsi dőzsi minden este mindennap, akkor sikeresen tartom majd a súlyomat. Az elmúlt kb két évben próbáltam ama életmódváltást, nem kifejezetten fogyókúra volt tehát, de nem hozta meg azon idő alatt, mig próbáltam átállni, a várt jobb érzést.... mert számomra most a jobb érzés önmagammal kapcsolatban akkor jönne el, ha megitn csinposnak látnám magamat a tükörben. Akkor a motiváció is meglenne, hoyg gyakoroljak önkontrollt, mert megéri és a napi 20 perc torna is úgy érezném, a szint fenntartásához megéri....


Midnen bizonynal többen lesznek/vannak, akik nem értenek egyet, vagy szimplán nem értenek, esetleg nem akarnak megérteni. :) szive joguk.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook