Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Most nem kell fizetni a bankok felé? fórum

Most nem kell fizetni a bankok felé? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
83. szőkelédi (válaszként erre: 78. - Channa*)
2021. máj. 12. 23:25
Holnap pontosan leírom ,postán kaptam .
82. szőkelédi (válaszként erre: 79. - Globus)
2021. máj. 12. 23:23
Én is visitottam,mert azt írta a bank semmi teendő nincs ,nem kell nyilatkozni ha fizetem . Szorgalmasan fizettem is,április -december hónapokban. Aztán januárban fizessem ki 2 hónap alatt amit ők jóváírtak, elmaradt kamatot ! WTF? Csak nem tudok képet feltenni ,hogy hátha okosabb valaki ☹️ már én érzem magam totál hülyének amiért fizetek becsülettel.
81. szőkelédi (válaszként erre: 78. - Channa*)
2021. máj. 12. 23:16
Ez a hitelmoratorium 2 . Remélem 2078ig sz@rakodnak vele 🤔 megint írok egy levelet ,hát komolyan mutasson már egy jogszabályt végre 😒
80. Channa* (válaszként erre: 79. - Globus)
2021. máj. 12. 21:24

Biztos nem sikerült a moratóriumos fejlesztés a rendszerben;)


Lölö támogatása helyett ezt kellett volna tenniük, és nem csak úgy csinálni, mintha tennének valamit.


Mert ezzel a húzással az ügyfél nem kap semmit, csak annyit, hogy nem kell x ideig törlesztenie, a bankok viszont majd egyszer jutnak hozzá a hitelek utáni jutalékhoz, ami ugye perpillanatban veszteség a banknak.


Azaz, ha itt valaki támogatta az ügyfeleket, akkor az a bank és nem a fentiek.

79. globus (válaszként erre: 74. - Channa*)
2021. máj. 12. 20:57

Hááát, az átvállalás nem rossz ötlet, de nagyon körbe kellene, kellett volna járni. Ismerek olyant, aki visított az örömtől, hogy végre megcsinálhatja a fürdőszobát, mert nincs hitel...neki keserű ébredése lesz.

Kicsit mi is befürödtünk, mert először nyilatkoztunk, hogy törleszteni akarunk, darabig ment is, aztán rosseb tudja mi történt, de átment a számla nemtörlesztőbe annak ellenére, hogy ugyanúgy mentek a részletek. Állt a számlán, nem vették le. Valamikor ősz vége felé, mert februárban szerettem volna extrát betenni, akkor derült ki. Majd' felrobbantam.

78. Channa* (válaszként erre: 77. - Szőkelédi)
2021. máj. 12. 20:50

Már megint mi a fene ez?

elvileg a moratóriumnak június 30-án van vége, addig még is mire ugrál a bank?

Még semmit nem is tudunk, azaz még kérdéses, hogy vége lesz e. Le kell e zárnunk a moratóriumot vagy még megy tovább mindenkinek, aki eddig benne volt, vagy csak egyeseknek?

77. szőkelédi (válaszként erre: 75. - Vidéki3)
2021. máj. 12. 18:55
Nekem nem tolták ki,csak közölte a bank 2 hónapom van fizetni . Úgyhogy azt sem tudom mit meg mire🤔😠 levelezek velük,de egy épeszű magyarázatot nem adnak . Pfff pupom teli
76. mostmúltam (válaszként erre: 71. - Szőkelédi)
2021. ápr. 9. 13:55
Várom az elszámolást. Tavaly november-január között emelték, csökkentették, emelték. Minden alkalommal panaszt írtam. Nem is tudom melyik volt a parádésabb. Megérkezett a panaszra a válasz, hogy a törlesztő emelése csak a moratóriumot igénylőkre vonatkozik én meg nem esek ebbe a körbe. Ugyanazon a napon internetbankban dokumentum "tájékoztatás moratórum alatt lévő hitel"-ről. Ismét panasz telefonon/írásban. Most akkor moratóruim alatt van a hitelem, vagy nem. Utána csökkentették egy szabadszemmel alig látható összeggel és kitolták a futamidőt.
75. vidéki3 (válaszként erre: 71. - Szőkelédi)
2021. ápr. 9. 13:13
Személyi hitel havi törlesztője 10 ezer alatti, ezer forinttal emelték. Ők nem vonták a törlesztőt 2 hónapig, erre 3300 Ft kamatot számoltak. Lehet ezért, lehet másért, nem tudom. A futamidőt is kitolták 2 hónappal, pedig az általuk nem vont törlesztőt utalással rendeztem. Kifejezetten kértem, pontosan melyik üzletszabályzat mikori módosítása alapján történt a számítás. Szigorúan betartva a válaszadás határidejét utolsó napi keltezéssel küldtek egy 2 oldalast választ, mindenféle rendelet/üzletszabályzat hablattyal. Ismerem a mondást, hogy nem tartottak senki fejéhez pisztolyt. Egyébként gondolom, nem a semmiért kapnak átlag 2 hetente bírságot. Ahogy látom, általában fél év alatt születik meg a felügyeleti határozat.
74. Channa* (válaszként erre: 71. - Szőkelédi)
2021. ápr. 8. 23:23

Tehát, 15 hónapig nem fizetik a hitelüket, akik moratóriumosok.


A cikkben az illető havi 95 ezret nem fizet meg havonta.

Az ügyfél kapott egy elszámolást, ami azt veszi alapul, hogy a teljes moratórium alatt nem fog fizetni az ügyfél, azaz 15 hónapig. A cikk író 14*95000=1.330.000Ft-ról ír, azaz az ügyfél pont ennyit nem fizetett meg elvileg és ahhoz, hogy a törlesztése ne legyen magasabb a futamidőt meg kell hosszabbítani, annyival, hogy a hitel az eredeti törlesztő összeggel ki tudjon futni.

Mondjuk azt nem értem, hogy miért 14 hónapra számolnak és nem 15-re...


Azt kellene megérteni, hogy a kormány nem olyan rendeletet hozott, hogy az ügyfeleknek nem kell megfizetniük a moratórium alatt be nem fizetett törlesztő összegeket, hanem olyat, hogy x hónapig nem kell fizetni, de utána pótolni kell.

Ráadásul a kamatszámításnál a 15 hónap moratórium után a kamatok úgy számolódnak, hogy csökkent a tőketartozás, hiszen tőkét sem törlesztett az ügyfél...


Nem is értem a cikk íróját és az ügyfelet, hogy miért csodálkozik azon, hogy a meg nem fizetett 14*95eFt-ot, pontosan ilyen összegben meg kell fizetnie, azt meg végképp nem értem, hogy miért csodálkozik a futamidő hosszabbodásán, amikor ezt is egyértelműen leírták, hogy a törlesztés nem lehet több, mint a moratórium előtt.


Egyébként, senkinek nem kötelező a moratóriumot igénybe venni. És bár tudom, hogy az ügyfelek azt gondolják, hogy ez a bankoknak mennyire jó, de tévednek, mert arról senki nem beszél, hogy a bankok ezért hatalmas összegeket fizetnek ki, mert a programot módosítani kell, illetve sok-sok banki dolgozó napi szinten ellenőrzi a számlákat, hogy az ügyfelek ne járjanak rosszul, és persze a bankok ezért nem kapnak semmit, csak az ügyfelektől a szidást...


Ha az ügyfeleknek az a problémájuk, hogy az általuk meg nem fizetett összeget nem engedték el a bankok, akkor ezt ov-vel kellene lejátszaniuk, hiszen ő csinál úgy, mintha valami szuper támogatást nyújtott volna az embereknek ezzel.


Persze, valóban sokaknak segítség, hiszen nincs munkájuk, nem tudnak miből fizetni, és ha nem lenne ilyen lehetőség, akkor bizony, már sok hitel kapcsán indult volna behajtás.


Szerintem, ha annyira segíteni akarták volna az embereket, akkor az állam átvállalhatta volna a törlesztéseket, ahelyett, hogy mindenkinek csak gondot csinálnak.


Ez kb. ugyan olyan, mint a hatalmas vendéglátós támogatás, ami kb. 10-20 ezer ft havonta. Szerencsétlen vendéglátós (és persze azok is, akik igényelhettek ilyeneket), ha meg tartották, akkor nem elég, hogy keveset kap, de még másik melót sem tud vállani, hogy legyen miből megélnie...

73. Channa* (válaszként erre: 72. - Szőkelédi)
2021. ápr. 8. 22:55
Igen, ha gondolod megnézem, de kellene ismernem hozzá a kondíciókat is, bár kb-re talán így is látom, hogy mi történt.
72. szőkelédi (válaszként erre: 67. - Channa*)
2021. ápr. 8. 21:50

Ha megkérnélek egy szivességre , ma már nem mert akkora a fejem mint egy káposzta :)

Holnap teszek fel képet az elszámolásról ,hátha te megérted ,és elmagyarázod nekem paraszti módon,talán fölfogom :))

Számolgattuk de nem tudunk rájönni mi a búbánatos mennykőt számoltak .

71. szőkelédi (válaszként erre: 68. - Mostmúltam)
2021. ápr. 8. 21:46

függetlenül attól, hogy tartozását a szerződés szerint a továbbiakban is folytatja, a moratórium időszaka alatt elszámolt díjakat és kamatokat minden esetben automatikusan korrekciózzuk.


"Mivel a kormányrendelet azt határozta meg, hogy a moratórium minden hitelkártyás ügyfélre kiterjed, aki 2020. március 17-e előtt rendelkezett hitelszámlaszerződéssel, így minden ügyfél esetében beterhelésre és jóváírásra kerülnek a díjak és vagy kamatok. A moratóriumnak való megfelelésként ezen működést egyénileg sem tudjuk módosítani, azt minden hitelkártyás ügyfélre érvényesítettük, azonban biztosíthatjuk, hogy ezzel anyagi kár nem éri.


Azért ez már elég pofátlanság így leírni ,aztán mégis átverni az ügyfelet !


Végül neked mennyi lett így a részlet ? Azt tudod hogy 6 hónap újra szívás lesz ,mivel meghosszabbították? Dühös vagyok ... de mit szóljon akinek ez milliós tétel :(

70. Guruljka (válaszként erre: 67. - Channa*)
2021. ápr. 8. 21:38
Magasabb nem lehet, de hosszabban fizetheti vissza.
69. szőkelédi (válaszként erre: 68. - Mostmúltam)
2021. ápr. 8. 21:35
Jajjj ne is mond :( borzasztó lehet ennyit ráfizetni. Olvastam én is több család járt így . Az még ok lenne ha a nem fizetett összeget kérnék utólag ,de ennyit pluszban ?:( ezért mondtam hogy átverés az egész . Persze én még csak kifizetem ,nem ver a földhöz de mégiscsak bosszant,hogy fizetem aztán mintha nem fizettem volna ... ez nem hagy nyugodni . Nagyon sajnálom aki nem tudta fizetni :( ez nem segítség ,inkább tolták volna ki a a futamidőt nekik .
68. mostmúltam (válaszként erre: 60. - Szőkelédi)
2021. ápr. 8. 16:48
Tudom, Téged sem vigasztal, de vajon mennyien jártak sokkal rosszabbul? [link]
67. Channa* (válaszként erre: 66. - Szőkelédi)
2021. ápr. 8. 13:57
Ez nem a kormányrendelet, hiszen az arról szól, hogy aki akar az lehet moratóriumba, és annak végén az általa meg nem fizetett törlesztéseket futamidő hosszabbítással fizeti meg úgy, hogy a törlesztése nem lehet magasabb, mint moratórium előtt.
66. szőkelédi (válaszként erre: 65. - Channa*)
2021. ápr. 8. 13:28
Á☺️ már ott is jártam.. természetesen nem tudnak mit tenni . Meg is lepődtem volna. Lényeg a lényeg,hogy átverés az egész. Korrekció aztán terhelés,mit tudok tenni,semmit. Egyre többen írják,hogy így jártak,annak ellenére,hogy fizettek. Mindegy is,úgyis megmagyarázzák. Más is járt így ,de neki engedélyezte a bank,hogy fizessen. Kérdeztem,hova mehetek a panaszommal ,sóhivatalba?😆 Hát ez a kormányrendelet. 😆 Esetleges pozitív változás esetén azért írok majd ide a fórumra.
65. Channa* (válaszként erre: 64. - Szőkelédi)
2021. ápr. 8. 11:33

Akkor nincs felkészítve a rendszerük a moratóriumra...


Érdekes.


Nálunk nem így van.


Rénylegérthetetlen a tájékoztatás.

Vannak ötleteim, de nem szeretnélek félrevezetni.


Ez egyébként megérne egy MNB-s panaszt...

64. szőkelédi (válaszként erre: 63. - Channa*)
2021. ápr. 8. 11:23

Márpedig van ,idézem a BB Bank válaszát:"minden ügyfél esetében beterhelésre és jóváírásra kerülnek a díjak és vagy kamatok. A moratóriumnak való megfelelésként ezen működést egyénileg sem tudjuk módosítani, azt minden hitelkártyás ügyfélre érvényesítettük, azonban biztosíthatjuk, hogy ezzel anyagi kár nem éri."

Nem volt kártyadíj.


"Tájékoztatjuk továbbá, hogy abban az esetben is, ha a tartozást a szerződés szerint a továbbiakban is folytatják az ügyfeleink, a moratórium időszaka alatt elszámolt díjakat és kamatokat minden esetben automatikusan korrekciózzuk a tárgyhót követő hónap elején. A moratórium időszakának lejáratát követően a bank által kezdeményezett jóváírásokat utólag szükséges megfizetni az érintett ügyfeleknek, tehát utólagosan ellenőrizni fogjuk a rendszeres fizetés tényét."


Ez az egész nekem egy katyvasz,hiszen fizettem végig . Miért kell korrekció ezesetben? Vagy valóban ennyire hülye lennék,hogy nem értem ? :):) Nem akarom az egész levelezést bemásolni ,de nagyon úgy tűnik az ügyintéző sem tudja miről van szó .

63. Channa* (válaszként erre: 62. - Szőkelédi)
2021. ápr. 8. 11:01

Olyan nincs, hogy kötelező a moratóriumba lenni, azaz nem kényszeríthetnek rá.


Én arra tudok gondolni, hogy a program nincs felkészítve s moratóriumra.


Ja, éves kártyadíjat nem terhelték?

62. szőkelédi (válaszként erre: 61. - Channa*)
2021. ápr. 8. 09:55

Nem kértem a moratóriumot ,de kötelezően rátették a hitelkártyáimra. Hiába telefonáltam ,írtam a banknak el kell fogadnom ,mert ez van .

Ezért is fizettem havi 1000 ft-ot ugyanúgy mint eddig,mégis eltűnt a befizetés. A két kártyámra tettek összesen kb 20 ezret. Kamatperiódus itt nincs , a fennáló tartozás minimum 5%-át kell fizetni .


Tehát az egyik kártya:

November : minimum fizetendő összeg:337ft

hitelkártya:6741ft

Felhasználható hitelkeret :218259ft

December:minimum fizetendő összeg :279ft

hitelkártya :5583

Felhasználható hitelkeret :219417

Aztán januárban az elszámolás:

Minimum fizetendő összeg 5013

felhasználható hitelkeret :210667ft


Június 12 óta irogatunk egymásnak,de érdemi választ senki sem tud adni . Mire fel lett a fizetendő összeg 279ft-ból 5013 ft?

61. Channa* (válaszként erre: 60. - Szőkelédi)
2021. ápr. 8. 07:55

Akkor te nem vagy moratóriumos, ha jól értem.


És a szerződésedben mi van? Kamatperiódus?

Gondolom nem 20 ezret vágtak rád emiatt sem, ha valóban változott a kamat.


Egyébként az látszik, hogy mire számoltak fel +20 ezret.

2021. ápr. 7. 18:10
Igazán nem tudok hogy köszönetet mondani ,amiért rám vertek pluszban közel 20 ezer forintot kamat/költség stb . Nem is értem miért mondták azt ,hogy aki tudja fizesse,így sem jártam jobban. Azt hittem valaki eltudja magyarázni ,mire fel ,de tévedtem . Szokásos sablon duma,ez a törvény . Jóváírni aztán újra ráterhelni ? Mire fel ? Remélem ha vége a moratórium2 -nek megint megküldenek plusz költséggel,akkor már mínusz 40 ezer ,hála a nagy segítségnek . Ez nem más,mint átverés . De ugye kellett lökni a sódert,hogy nem származik belőle anyagi kár :D :D! Egyáltalán hova lehet fordulni ilyen ügyben ??
59. mostmúltam (válaszként erre: 58. - Szőkelédi)
2021. márc. 18. 13:08
Egyre szebb ez. Felemelték a törlesztőt, majd csökkentették, majd újra felemelték. + 2 hónappal kitolták a futamidőt úgy, hogy az ő hibájukból nem vont törlesztést utalással rendeztem. Addig nem indítottak beszedést míg nem kértem "előtörlesztés"-t. Azt mondták/írták ingyenes. Mégis felszámítottak ezért is díjat. Tudom, felügyeleti hatóság. Kb fél év a határozathozatal.
58. szőkelédi (válaszként erre: 57. - Szőkelédi)
2021. febr. 9. 16:36
Nos ,a pár száz Ft-os minimum törlesztő 5000 fölé emelkedett. Hogy a viharba lehetséges ,hiszen folyamatosan fizettem ?😡 Ez csak egy 200ezer Ft-os hitelkártya,mennyi egy lakáshitel? Nesze semmi fogd meg jól.
57. szőkelédi (válaszként erre: 56. - Mostmúltam)
2020. dec. 22. 18:35
Nekem azt ígérte a bank,hogy nem lesz belőle hátrányom . Jó hogy leírta legalább.MNB mossa kezeit. Nem is értem miért van az ,hogy egyik ügyfélnek ezt mondják a másiknak már az ellenkezőjét :(
56. mostmúltam (válaszként erre: 54. - Channa*)
2020. dec. 22. 16:49

Köszönöm, hogy ennyit foglalkozol a témával. Értem, amit írsz. Ha jól emlékszem onnan indult, hogy a moratórium miatt + költséget számolnak a bankok. Az egyik biztos:

"Ha úgy látja, hogy háztartása bevételei továbbra is lehetővé teszik a törlesztést (tartozások megfizetését), akkor további rendszeres törlesztéssel elkerülheti, hogy a fizetési moratórium miatt kamatnövekmény keletkezzen és a futamidő hosszabbá váljon." Tehát a moratórium ideje alatt nem fizetett törlesztőrészletekre is kamatot számít fel, az eredeti szerződésben, apróbetűs közleményekben, bubor, meg mittomén min felül is. Egyébként megérkezett az értesítés a törlesztő emeléséről, futamidő változatlan. Korhatárosként ezzel is számoltam. Tényleg nem érdemel több szót.

Inkább süssünk, főzzünk, díszítsünk, sétáljunk, tornázzunk. :-)

2020. dec. 21. 23:33
Én viszont szerettem volna fizetni ,mégsem engedték.A tájékoztatóban egyik szöveg ütötte a másikat. Úgy tűnik,az sem értette aki leírta,vagy én vagyok a hülye. Kíváncsi leszek mi lesz januárban. Fizettem tovább azért ,bár amit fizettem jóváírták ,mintha nem fizettem volna . Másképp nem tudom leírni 😀 remélem nem tolnak ki velem megint . Hitelkártyákról van szó. Nem jutottam dűlőre velük 😕
54. Channa* (válaszként erre: 53. - Mostmúltam)
2020. dec. 21. 18:38

"Az ily módon meg nem fizetett törlesztő részletek kamattartalmát majd a moratórium után egyenlő részletekben szükséges megfizetnie a törlesztő részletekkel együtt."


Sokan azt gondolják, hogy a törlesztőrészlet nem tartalmaz kamatot, vagy nem tudom...


Tehát, ahogy már írtam, a törlesztőrészlet a következőkből áll: tőke+kamat+költségek. A moratórium alatt nem csak tőkét nem fizeti az ügyfél, hanem kamatot és költségeket sem, így ha vége van a moratóriumnak, akkor mindent ki kell fizetni, azaz kamatot is.


Szerintem erre gondolnak ők is.

Nem tudom, hogy működik a programjuk, mert ugye a bankok a moratórium miatt fejlesztették a számlavezetőt, hogy ne kelljen minden nap kézzel, számlánként módosítani, ne esedékeztesse a program a törlesztéseket, és ne kezelje elmaradásnak ezeket a részleteket, valamint ne számoljon a program késedelmi kamatot erre az időszakra.


Mivel a bankoknak kb. 12 napjuk volt arra, hogy a programot felkészítsék a moratóriumra, ami kevés volt, így lehetnek bakik, de a moratórium végén csak azzal az összeggel hosszabbodhat a futamidő, ami nem lett megfizetve a 10 vagy 16 hónap alatt.


Ha valakinek 12 hónapig kellett volna még fizetnie 20 eFt-ot havonta, de moratóriumos volt, akkor 2021. júliusába újra indul a hitele, azaz innentől 12 hónapon át 20 eFt-ot kell fizetnie.


Ennek így kell működnie.


Remélem érthető, amit írok.;)

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook