Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Most fogom elkezdeni a Clostilbegyt. Mikor lesz rendes peteérésm tőle? fórum

Most fogom elkezdeni a Clostilbegyt. Mikor lesz rendes peteérésm tőle? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
60. monicacruse (válaszként erre: 59. - B9b65d264a)
2007. okt. 10. 12:58

Na szia!

Nagyon örülök neki,hogy babát vársz!!!!!!

Képzeld el,hogy 1-én kezdtem el szedni a Clostit napi 2* és 8.-án voltam ultrahangon ahol a doki azt mondta,hogy nagyon is használt a gyógyszer,ugyan is voltak megérett petéim.

Felírt nekem egy szurit amit azonnal kiváltottam és be is adta.Ez a szuri arra való hogy segít megrepedni a tüszőknek,ezért lehet is babával próbálkozni!!!!

Úgy örülök neki,mert adott egy kis erőt nekem!!!!

Remélem hamarosan én is dicsekedhetek neked!!!

Ja bocsi.hogy most válaszolok,de költözközdem és nem volt időm.Ha gondolod írj vissza aztán dumcsizunk!! SZIA

59. b9b65d264a (válaszként erre: 57. - Monicacruse)
2007. szept. 28. 17:45

Szia.

Szerintem a hőmérőzés nagyon jó dolog.Én is kipróbáltam,meg a párnás dolgot is.Elvileg pé-kor 37 felé megy a hő és ha sikerült a megtermékenyités akkor ezen a szinten marad végig.

Nem tudom hogy párna nélkül is sikerült volna,de jelenleg 11 hetes vagyok:))

Ja én is szedtem a clostyt,nekem nem volt mellékhatása csak HATÁSA!!

2007. szept. 28. 17:15

Sziasztok!

Én még soha nem írtam ide, sőt mi több most vagyok ezen az oldalon először. De olvasva a beszélgetéseteket és egyáltalán a témát, úgy gondoltam, hozzászólok a témához.

A lényeg, hogy nekem maradt meg 5 doboz Clostilbegyt tabletta, és egy Norculot, amit én valakinek nagyon szivesen nekiadnék (csak a postaköltséget kellene fizetni). De csak tényleg olyannak, akinek az orvos amúgy is felírta, csak nincs pénze kiváltani vagy vmi.

A történetemet röviden leírom, amiből kifolyólag megmaradtak:

Több mint 4 éve kezdődött, abba hagytam a fogamzásgátló szedését és kb. fél évre rá csúszott, majd teljesen leállt a peteérésem. A doki azt mondta PCO, műtét. Nem mentem bele. Elmentem másik dokihoz, ő gyógyszerekkel (Clostilbegyt, Norculot és Bromocriptin Richter- ilyen is van még csak pont ebben a hónapban lejár a szavatossága) kezdte de nem voltam megelégedve vele, mert még csak meg se vizsgált (csak az előző doki leleteit nézte) és a gyógyszereket is mindig rosszul írta fel! valamiből mindig kevesebbet írt fel. De hála a jó égnek, ugyanis nekem ez hozta meg a várva várt kibabát. Ugyanis azt gondoltam várok egy hónapot a szedéssel, és utána kezdem, hogy mind egyszerre fogyjon el.

Igen ám, de pont ekkor terhes lettem az én gyönyörű kislányommal, ugyhogy mikor legközelebb orvoshoz mentem (már egy harmadikhoz) ő már a terhességet állapította meg! ( A doki még a szülés után is azzal engedett haza, hogy milyen mázlista vok.!)

Most október 15-én lesz két éves a kislányom és a legszebb dolog az életemben.

És egyébként kb. egy éve megint rendszereződött a menszeszem, úgyhogy ezért nincs szükségem a gyógyszerekre.

Remélem ha majd pár év múlva szeretnénk másik babát akkor sem lesz!

Úgyhogy akkor az elsőnek aki jelentkezik (vagy amíg el nem fogy) elküldöm.

Sziasztok!

2007. szept. 28. 09:53

Megint én vagyok!

Szerintetk jó ötlet,hogy a gyogyszer szedése közben mérjem a lázam mindenn reggel mérjem a lázam,és ha megugrik a hőm akkor már lehet is próbálkozni?

A kispárnás dolog az valóban használ??

Mennyi az ideális hőmérséklet peteéréskor???

2007. szept. 28. 09:43

Na sziasztok!!

Még 3 nap és elkezdem szedni a Clostit.

Mindenkinek voltak mellékhatásai tőle?

Ha igen akkor milyenek,és lehet őket kezelni?

55. monicacruse (válaszként erre: 42. - Pirosalma)
2007. szept. 28. 09:40

Én nem igazán értem ezt a dolgot!

Az orvosom elküldött 2* vérvételre és lehet,hogy hormon vizsgálat volt. Az orvos azt mondta a második után,hogy ez nem fog 10 fölé menni.Az első volt 5,6 a második 6.

Ezért kell szednem a Clostibegyt.

Bocsi,hogy csak most válaszolok!!!

54. Pirosalma (válaszként erre: 53. - 91da1d93eb)
2007. szept. 24. 17:05
Ok, köszi:-) Tényleg érdekel, mert endokrinológiával szeretnék majd foglalkozni, és zavar, ha valamit nem értek:-/
2007. szept. 24. 17:03

Majd holnap megírom a dolgot bővebben. Reggel 7:15-től vagyok.


helló

52. Pirosalma (válaszként erre: 47. - 91da1d93eb)
2007. szept. 24. 16:54
Dehogynem igaz, csak attól függ, milyen ciklushoz. Az 50 naposhoz mondjuk, már nem passzolna:-)
51. Pirosalma (válaszként erre: 48. - 91da1d93eb)
2007. szept. 24. 16:53
Vagy ahhoz közeli.
50. Pirosalma (válaszként erre: 46. - 91da1d93eb)
2007. szept. 24. 16:53

Ok, ezek szerint "extrém" esetről van szó. Még nem hallottam róla, azért kérdeztem rá.

Persze jobban örülnék, ha írott formában, indoklással is olvashatnék erről:-) Nincs vlami jó cikk erről?


Ha az ovuláció a menstruáció előtt mondjuk, 2 nappal következik be, akkor miért van menstruáció? Vagy ha 2 nappal utána, akkor előtte hogy lehetett menstr.? Hormonálisan nem stimmel, és nem tudok rájönni, mi a megoldás.


Azért ugye normális esetről van szó (tehát nincs gyógyszerezés) az ilyen extrém eltérésekben?

2007. szept. 24. 16:49
Ja igen. A clostit a harmadik naptól adják amennyiben a peteérés ideje rövid ( 12 napnál rövidebb ). Eredményesebb a 3. naptól. Én is a 3. naptól napi kettőt szedtem. És mondom a 43. napon volt 2cm-es érett tüszőm. Abból lesz a babócám!!!!
2007. szept. 24. 16:46
Ez a tankönyv, de nem az élet. Mondom ez azoknál van akiknek szabályos 28 napos a ciklusuk. Mindig állandóan.
47. 91da1d93eb (válaszként erre: 45. - Pirosalma)
2007. szept. 24. 16:44
Ez így nem igaz:-))
2007. szept. 24. 16:44
Figyelj! Nagyon régóta benne vagyok a dologban. Te tudományosan írod a dolgokat. De az orvosom és számos internetes cikk is azt állítja amit én mondok. Ovuláció bekövetkezhet közvetlenül a mensi előtt vagy után is. Amit leírsz az a tankönyv szerinti ciklusú nőknél van. De az átlagnak nem 28 napos. És simán előfordulhat hogy a mensi alatt újra érik a tüsző és az a fázis rövid vagy túl hosszú. Egyébként nálam peteérés elősegítőt használtak. A 43 napon volt érett tüsző.
2007. szept. 24. 16:40
A peteérés a menstr. után, ill. előtt (mivel a folyamat ciklikus) 10-14 nappal van.
44. Pirosalma (válaszként erre: 43. - 91da1d93eb)
2007. szept. 24. 16:36

Szia!

Szerintem elbeszélünk egymás mellett:-)

Menstruáció után közvetlenül ovuláció nekem érdekesnek tűnik.


Az "alap" (általános) a "0." nap menstruáció kezdete, 14. nap ovuláció, utána a sárgatestfázis (ez így 28 napos ciklus, de ált. 22-32 napig normális, de az általad említett dolog egyikbe sem fér bele).

Amit te írsz, az hormonális okok miatt - a menstruációt a lecsökkenő ösztrogén- és progeszterinszint okozza, a peteérést meg az agyalapi mirigy hormonjainak csúcsa) kizárt (szerintem).


Így már csak azért sem lehetséges, mert a teherbe esés, pontosabban a beágyazódás esélytelen.


Legalábbis ismereteim szerint. Bocs, tényleg nem kukacoskodni akarok, csak érdekel a dolog.


Nem lehet, hogy félreértelmezted (vagy rosszul emlékszel), amit Czeizel mondott?


Hány napos a ciklusod?

2007. szept. 24. 16:17
Peteérés normális akkor is ha közvetlenül a mensi után van az ovu, meg akkor is ha előtt ekét nappal. Ezt Czeizel Endre is megmondta.
42. Pirosalma (válaszként erre: 33. - Monicacruse)
2007. szept. 24. 15:27

Szia!

A peteérésed max. egy héttel a menstruáció előtt? Amennyire én tudom, ez nem normális így. Ez már kórosan rövid sárgatestfázis.


Mit értesz kevés peteérésszám alatt?

Ált. csak egy pete érik meg, ritkábban több (--> többpetéjű ikrek).


A Clostibegytet ha van ciklus, akkor ált. annak 5. napjától kezdve kell szedni, 5 napig (napi 50 vagy 100 mg). A peteérés (tüszőrepedés) - ha eredményes volt a kezelés - a 11-15. napon következik be ált. Ha a kezelés eredménytelen, a köbetkező ciklusban ugyanígy kell eljárni, de 50 helyett 100 mg-mal, majd ha az sem jó, akkor még egyszer a 100 mg-os procedúra. Ezek után még egy kísérletet szoktak csinálni, 3 hónap szünettel a kettő között.


Az adatok tájékoztató jellegűek, nem helyettesítik a szakorvosi konzultációt és felügyeletet!

2007. szept. 24. 10:54

Szia.

gYere csak.

2007. szept. 24. 10:53
Szióka! Puszi
2007. szept. 24. 10:50

Hát akkor az 5. től kezdem.

Bocsi de most lekell lépnem mert van valami sürgős dolgom.Délután visszajövök ha valaki fojtatni akarja ezt a beszélgetést,mert én igen.

Sziasztok!!!

2007. szept. 24. 10:42
A tájékoztatóban is ilyesmi van írva.
2007. szept. 24. 10:42
Nem vagyok szakértő, de erre következtettem, amikor hallottam valakinek 3. valakinek 5. naptól adják
2007. szept. 24. 10:40
Egyébként Mókicának igaza van. A késői pé miatt kapod az 5 naptól. úgy szedd!!4
2007. szept. 24. 10:36
Nekem a dokim azt mondta hogy egy hónapban egy pete érik meg. De nekem most több érett meg.
34. Mókicaaaa (válaszként erre: 33. - Monicacruse)
2007. szept. 24. 10:36
Gondolom igen. A doki azért mondta neked is az 5. napot, mert biztos hosszú a ciklusod
2007. szept. 24. 10:33

Igazából én már nem is gondolok arra,hogy terhes vagyok amióta az orvos mondta ezt a peteérés dolgot.

Peteérésem a mensim elött szokott lenni pár nappal,max egy héttel elötte.

Ha kevés a peteérés szám,akkor is teherbe lehet esni??????

32. Mókicaaaa (válaszként erre: 27. - Monicacruse)
2007. szept. 24. 10:30
Szióka! Én az 5. től szedtem
2007. szept. 24. 10:27
Hány napos a cilusod? És kb mikor van a péd? Nem lehetsz babás? Mikor kell megjönnie?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook