Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mosógép alkatrészre lenne szükségem, tudtok segíteni? fórum

Mosógép alkatrészre lenne szükségem, tudtok segíteni? (beszélgetős fórum)


29. ducky (válaszként erre: 28. - D4b0dd2692)
2010. ápr. 4. 10:25
köszönöm szépen, neked is kellemes ünnepet kivánok!!:)
28. d4b0dd2692 (válaszként erre: 27. - Ducky)
2010. ápr. 4. 00:29
Örülök a jó hírnek! Kellemes ünnepeket!
27. ducky (válaszként erre: 26. - D4b0dd2692)
2010. ápr. 3. 23:24

képzeld meghozta a szerelő a gépet. nem kapott hozzá dobot, ezért megragasztotta. kicsit szkeptikus vagyok, de az első mosást kibírta:)

(kop-kop-kop)persze állítólag továbbra is vadássza hozzá az alkatrészt, kiváncsi vagyok fog e jeletkezni.

26. d4b0dd2692 (válaszként erre: 25. - Ducky)
2010. ápr. 1. 23:38
Szivesen,csak összejön valahogy!
25. ducky (válaszként erre: 24. - D4b0dd2692)
2010. márc. 30. 17:05
nos igen, biztos van a méh telepen kívül olyan hely, ahol még foglalkoznak a beteg gépekkel, köszönöm az ötletet:)
24. d4b0dd2692 (válaszként erre: 23. - Ducky)
2010. márc. 30. 00:33
Ha új mosógépet veszel,az áruház köteles átvenni a használtat és gondoskodni arról, hogy a megfelelő helyre kerüljön.Azt lehetne még megtudni,hogy hová szállítják ezeket a gépeket.Lehet,hogy egy autóbontóra hasonlító hely van,ahonnan lehetne alkatrészt szerezni? Én még ezen a nyomon megpróbálnék elindulni.
23. ducky (válaszként erre: 22. - D4b0dd2692)
2010. márc. 29. 15:31

már én is adtam fel hirdetést hogy keresek ilyen mosógépet. de ugye várunk a szerelőre, ma is hívtuk és persze még nincs alkatrész. a párom beszélt vele, de az a lényeg hogy még mindig várni kell....röhej...

mosógépes bolt van de addig mig a szerelő nem mondja azt hogy nem tud szerezni alkatrész használtan addig nem akarok újat venni, használt cuccos boltról nem tudok...

22. d4b0dd2692 (válaszként erre: 21. - Ducky)
2010. márc. 29. 00:46

Azóta jó a sütőm.Úgy gondoltam,ha cserélem,akkor modernebbet veszek,de az majd 200ezerbe kerülne.Olcsóbb volt a javítás,még így is.

Láttam olyan hirdetést hogy alaktrésznek kínálnak mosógépet.Ha hírdetnél? Vagy nincs közel használt mosógépkereskedő?

21. ducky (válaszként erre: 20. - D4b0dd2692)
2010. márc. 25. 13:11

köszönöm a válaszodat. látom te is jól jártál a frankó szerelőkkel...a mi mosógépünk is már benne van egyszer a vétele 3 ezer plusz a csapágyazás, 11400 és most még dobot is kell bele szerezni....

az ország másik végégn van egy hasonló mosógép és még ha el is mennék érte és megvenném, lehet hogy nem illene bele, hiába az a fajta mint ez. mert állítólag attól is függ hogy hol gyártják a gépet...nem ragaszkodom új alkatrészhez én csak azt szeretném hogy jó legyen végre....

20. d4b0dd2692 (válaszként erre: 19. - D4b0dd2692)
2010. márc. 25. 12:09

Ja,és reggel 9-10 ig,össz egy órát dolgoztak a cserén,leszámítva az előző napi,felesleges kukkolást!Jó órabér 15ezer Ft,nem? És persze nem a város túlsó végéből hívtam őket,hanem a postaládánkba volt bedobva a szórólapjuk.Gondoltam,hogy olcsóbban megúszom,ha közelről jönnek!

Egyébként,vannak olyan üzletek,aholhasznált mosógépeket árulnak,kb. 6 hónap garanciával.Egyszer vettünk így mikor hirtelen tönkrement és nem volt gondunk vele.Ez is egy lehetőség,ha a dobcsere nem jön össze.

19. d4b0dd2692 (válaszként erre: 9. - Ducky)
2010. márc. 25. 12:04
Szívesen! Én novemberben cseréltettem ki a beépített sütőm felső fűtőszálát.15 ezret fizettem a kiszállásért és javításért.Mondtam a telefonban,hogy felülről nem süt,valószínűleg kiégett a felső fütőszál.Ki tudják-e cserélni?Mondtam a tipusát.Igen,persze4Kijöttek,belenéztek:kiégett a felső fütőszál.Kicserélik?Nekik nincs alkatrészük és idejük sincs beszerezni,meg nincs is ehhez a tipushoz.A telefonban mondtam,hogy 9 éves,minden infót megadtam,mielőtt kijöttek.Mondtam,hogy de,tudom hol lehet kapni,utánanéztem.Azt mondták,ha beszerzem,visszajönnek és beszerelik másnap.De első nap elkérték a kiszállást,mert ezt ugyan csak akkor kell fizetni,ha nem rendelem meg a munkát,de biztos ami biztos!Kérdeztem,mennyiért rakják be?10-12 ezer,attól függ mennyire kell szétszedni.Szóval összesen 15 lett a vége+ az alkatrész 6500 volt,ami én szereztem be.Szóval,kalkuláld bele a szerelési költséget is,ha magad nem tudod kicserélni.Nekem 21500-ért lett új felső fűtőszálam,a 9 éves sütőmben.
18. ducky (válaszként erre: 17. - Kefekötőke)
2010. márc. 25. 11:49

igen, végülis igazad van:)

nálunk is így van, jobban járunk ha a párom pakol. úgyhogy ez is "férfi munka."

17. kefekötőke (válaszként erre: 15. - Ducky)
2010. márc. 25. 10:38

Te tudod (vagy nem )mit a legjobb.Megelőlegeztem,hogy a forgótárcsás javaslat nem lesz nálad nyerő.A helyhiányok megoldásában doktori értekezést írtam már.Ha a feleségem azt mondja a hűtőben nem fér el valami ,jövök és megoldom.Ha autóval kempingezni indultunk 1 hónapra a csomagolást én csináltam,igaz egy melltartót ketté kellett vágnom a sikerért.

Szóval ha Nálad nincs hely az is megoldható ,mert a meghalt régi gép helyet cserélne a forgótárcsással,az meg mehet a lomiba.

Egyébként nem egészen szerelő vagyok ,de bebújtam már néhányszor elromlott gépbe ,mire kijöttem megjavult.

16. ducky (válaszként erre: 14. - 12eea710ce)
2010. márc. 25. 10:09
ari vagy:)
15. ducky (válaszként erre: 13. - Kefekötőke)
2010. márc. 25. 10:09

el sem fogod hinni, de sokáig volt forgótárcsásunk:) csak a helyhiány is gond, nem nagyon tudnám hova tenni, az udvarra meg mégsem rakhatom ki.

ma rácsörgök a szerelőre, mert már megint nagyon elhallgatott, jó lesz kicsit megsürgetni a dolgokat....

te egyébként szerelő vagy? a szavaidból valahogy úgy jött le:)

2010. márc. 24. 21:37
Hali! :-) Hozzám jöhettek mosni :-D
13. kefekötőke (válaszként erre: 12. - Ducky)
2010. márc. 24. 19:30

Közben nem voltam gépközelben.

Az ötletem ha most nem akarsz 100 eFt os gépet venni,és ahogy írtad már nagyon kéne mosni,vegyél egy hagyományos,forgótárcsás gépet 30000 Ft és ha majd lesz automatád , jó lesz biztonsági tartaléknak!

Tudom ez manapság nem népszerű sokaknál,de egy mély belegondolás után még egyet is érthetsz.

12. ducky (válaszként erre: 11. - Kefekötőke)
2010. márc. 24. 17:39
igen, már így is költöttem rá eleget..mi az a nem szokásos ötlet?
11. kefekötőke (válaszként erre: 10. - Ducky)
2010. márc. 24. 14:11

Akkor megvan a válasz a problémára.

Amit írtam már Ritka kivételtől eltekintve a mai háztartási gépeket nem úgy gyártják mint a régi "béke időkben".

Bármit szétszedek tele van fröccsöntött műanyag fogaskerék,kallantyú,tolattyúval.Szinte rá van írva :kidobni ,újat venni ,mert különben a gyárunk bezár!

Ha jól értem a halott géped már külföldön fiatalabb korában is rájött ,nincs helye ebben a világban,szerintem vegyél példát külföldről!

Tudom 80-150 eFt nem kevés pénz csak úgy gyorsan,(ha ez lenne a gond)de hidd el a javíttatás sokkal többe van!

Van egyéb nem szokásos ötletem is.Nem biztos ,hogy elfogadnád.

10. ducky (válaszként erre: 8. - Kefekötőke)
2010. márc. 24. 10:34
1-4 között van mert ez egy használt mosógép, külföldről jött és ott egy telephelyen várt a sorára aki leadta az pedig garanciálisan vitt helyette egy újat, tehát kb 1-2 éves lehet.
9. ducky (válaszként erre: 7. - D4b0dd2692)
2010. márc. 24. 10:33
nagyon köszönöm a tippet, jó hogy segítettél:)
8. kefekötőke (válaszként erre: 1. - Ducky)
2010. márc. 24. 08:25

Hány éves a " beteg" mosógéped?


Ha a válasz 1-4 között van,a géped a tipikus fogyasztói társadalomnak gyártódott,a mosógépgyárban munkanélküli családanyák kerülnek az utcára ha nem veszel újat.


Ha 4-10 éves akkor kiszolgálta az idejét,a mosódob fődarabnak számít a cseréjekor egyéb alkatrészeket is kell cserélni.A végösszeg megközelíti egy új árát.


Ha 10 évnél idősebb,mire bezerzed a hozzávalókat éppen 11 éves lesz.

Szóval számolj,aztán rájössz mi a jó választás!

7. d4b0dd2692 (válaszként erre: 1. - Ducky)
2010. márc. 23. 23:55

Szia!

Szerintem,indulj el az Indezit márkaszervíztől.Hívd fel őket,hogy hol kapható alkatrész hozzád legközelebb.Lehet,hogy nem tudják megmondani,de továbbirányítanak a megfelelő helyre.

2010. márc. 23. 20:04
ráállítottam őt is a témára, de nem tudott garantálni semmit...azt mondta talán... de nekem sürgős lenne, ezért kérdezlek titeket, hátha van egy jó tippetek.
5. 9c8432d068 (válaszként erre: 4. - Ducky)
2010. márc. 23. 19:58
A szerelő nem tud dobot szerezni bontott gépből????
4. ducky (válaszként erre: 3. - Dóry87)
2010. márc. 23. 19:57
sajnos még mindig nem, pedig már költöttem rá eleget, és már nagyon kéne mosnom....
2010. márc. 23. 19:56
Bakker, még mindig nemjó a mosógépetek???GRRRRR:S
2010. márc. 23. 19:55
Adj fel hírdetést! Bpesten még talán tudnék ajánlani helyet...
2010. márc. 23. 19:54

Sziasztok!

Van egy mosógépem( indesit WD125T ) és ehez szeretnék venni alkatrészt( mosódob), Somogy vagy Zala megyében.Segítenétek nekem, hogy merre menjek vagy hol kaphatok ilyet olcsón?

nem muszáj újnak lennie.

Válaszotokat előre is köszönöm:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook