Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mosogatógépbe való sótól elromolhat a készülék? fórum

Mosogatógépbe való sótól elromolhat a készülék? (tudásbázis kérdés)


19. mattek
2014. máj. 21. 15:56

Sziasztok!


Hátha valaki tud segíteni?

Bosch mosogatógépem a a program elindítása után szivattyúz (ahogy normálisan is kell) kb 2-3 liter vizet, majd abbahagyja a szivattyúzást és leengedi a lefolyóba. Ezt ismételgeti amíg ki nem kapcsolom. nincs valakinek valami ötlete hogy mi baja lehet?? A készülék beépített nincs kijelzője idő visszaszámlálója, só adagolás beállítója semmi, csak 3 programválasztó és egy bekapcsoló gombja.


Amit eddig megnéztem:

-kitakarítottam a belsejében lévő szűrőt

-ellenőriztem a csövet amin keresztül kapja a vizet

-próbáltam az összes programot, mindegyiknél ez a tünet


Előre is köszönöm az ötleteket.

18. Csipkerózsika (válaszként erre: 17. - Losievi)
2013. máj. 18. 17:27
:)
17. Losievi (válaszként erre: 16. - Csipkerózsika)
2013. máj. 13. 06:02

Sziasztok!

Gondoltam szólok, hogy megoldódott a problémám. :) Úgy vélem nem csak akkor kell itt írni, ha segítség kell, hanem, ha megtaláltuk a megoldást is.

Először is köszönöm mindenkinek, aki hozzászolt és segíteni próbált.

pl.Csipkerózsika a nagyszemű nehezen oldódó sójával.

Ez lehetett a probléma egyik oka, szerencsére nem sokat tettem bele.

Köszönöm!:)

Talán lesz olyan, akinek hasonló gondjai akadnak majd, és neki is segíthet.

Nos a megoldás a használati útmutatóban találtam meg, amit valamiért papír formában én nem kaptam. Illetve nem ezt a részletest, amit a neten találtam.

Bár adódnak rejtéjes momentumok ettől függetlenül, pl. miért másfél év után, és miért nem hamarabb jött ez elő?

Nyilván erre is megvan a válasz, de ezt már nem keresem. :)

Tehát ez a gép tud egy olyan beállítási lehetőséget is, ami egyébként nem egyértelmű, mert nincs külön jelzéssel gomb rá. Be lehet állítani a víz keménységének megfelelően a gépet, ami alapján gondolom kezeli a só illetve az öblítő adagolást vagy.... valahogy másként, de hatott. A kezelő panelen az indítógomb+ még egy másik megnyomásával lehet ezt beállítani. 1-10ig, ha jól emlékszem. Ez nekem valószínűleg el lett nyomkodva, és azért tapasztaltuk ezt. Nálunk a 7.-re lett beállítva, ahol maradéktalanul megoldódott a probléma. :)

Korábban a sóadagolót és az öblítőszer adagolót is elállítottuk már valószínűleg, így azt is módosítottam. 1,5 kg APRÓ szemcséjü sót öntöttem bele. :)(könnyen feloldódott, szinte egyből, ahogy öntöttem)

Lehet, hogy gyárilag volt anno benne valami, mert eddig semmit nem tettünk bele, még az üzembehelyezésnél sem. (Kivéve természetesen azt az esetet, ahol elkezdődött ez az egész történet.)

Itt nem tudom feltölteni azt az anyagot, amit találtam, de privátban szívesen elküldöm bárkinek akinek kell. (Electrolux)


Mégegyszer köszönöm mindenkinek!

További szép napot!

16. Csipkerózsika (válaszként erre: 14. - Losievi)
2013. ápr. 26. 23:08

Az nagyon jó, ha tudsz mosni, meg mosogatni is. :)

Mi meg segíteni próbáltunk, mert tettél fel egy kérdést. Szóval nem kell megsértődni.


A sótól mindenesetre semmiképp nem romolhat el a gép.

Esetleg az öblítő adagolásával kísérletezhetsz még, hogy többet vagy kevesebbet teszel, illetve állítasz rajta, ha automata adagolós.

Tablettát nem váltottál mostanában?

Volt olyan fajta, ami nekünk nem akart feloldódni normálisan és szemcsésen kicsapódott a gép oldalára (mintha só lett volna).

15. Losievi (válaszként erre: 9. - Zebracsikó)
2013. ápr. 26. 22:49
Annyi jutott, még eszembe, hogy tisztának a poharak,(zsírtól és egyéb kosztól) csak a vízcsappak látszanak meg a száradás után.
14. Losievi (válaszként erre: 10. - Csipkerózsika)
2013. ápr. 26. 22:42

Lhetséges , hogy vízkő, nem látok bele a gép rejtett részeibe, de ha az, akkor eddig miért volt tiszta? Foltmentes? Az imént írtam az egyik hozzászóláshoz, hogy nekünk a mosógépünk sem volt 6 év után sem vízköves. Szerintem tudok mosni és mosogatni is. Szó szerint, mintha a só jönne ki a vízkivezető lyukakon és odakövül. Olyan tablettát használok, amihez nem kell külön öblítő. Eddig mondom, hogy minde rendben volt. Két hónap viszont túl sok idő, hogy nem múljon el ez a tünet.Ecettel már kimostam, speciális tisztítóval is. Ezért nem értem. A sótartály felvolt öntve vízzel, tehát feloldódhatott....

Mindenesettre aggaszt.

13. andi6020 (válaszként erre: 11. - Losievi)
2013. ápr. 26. 22:39

Értem.

Hát, ha szigorúan maradunk a tudásbázis kérdésnél, én azt mondanám, rendeltetésszerű használat mellett csak a mosogatógépbe való sótól nem elromolhat el a készülék.

De ez természetesen csak személyes vélemény.

2013. ápr. 26. 22:33
Esetleg még az lehet, hogy a só nem oldódott fel a tartályban. De 1-2 mosogatás után mindenképp feloldódik.
11. Losievi (válaszként erre: 4. - Andi6020)
2013. ápr. 26. 22:33
A tisztító programról annyi jut még eszembe, hogy a mosógépembe sem használok külön plussz vízlágyítót, mégis hibátlan a gépem. A Hat éves gépünktől amikor megváltunk, azt hitték alig volt használva, mert nem volt vízköves. Talán, ha nem vettem volna meg a sót, még akkor, amikor a gépet megvettük, akkor sose sóznám, és ezután sem fogom, csak legyen újra tiszta. Nem a takarítással vagy a tisztítással van a bajom, hanem ezzel a sózással.
10. Csipkerózsika (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2013. ápr. 26. 22:32

Az infók alapján én is ezt tartom valószínűnek.


Én mindig (mindkét gépben) folyamatosan használtam sót, egyébként a használati útmutató ezt is írta. Attól még, hogy a gép belseje szép fényes, a többi alkatrészben, csőben simán megül a vízkő. Aki látott már sok éves mosógépet szétszedve, az tudja miről beszélek. Pedig ott is a dob látható része fényes, szép marad.

2013. ápr. 26. 22:26

Szerintem vegyél mosogatógép-tisztítót és próbáld ki, hátha azután megszűnik a dolog.


Nincs jobb ötletem! :(


Az is lehet, hogy öblítőhiány miatt opálosak a poharak. (bár én azt sem használok)


Esetleg pár alkalomig mosogass még nagyobb hőfokon, vagy cserélj mosogatószert.


Én ezeket próbálnám ki.

8. Csipkerózsika (válaszként erre: 6. - Losievi)
2013. ápr. 26. 22:26
Talán le kéne futtatni még egy üresjáratot, ecettel.
2013. ápr. 26. 22:23

Az én mosogatógépem kijelezte, ha sót kellett adagolni a tartályába, ez kb. 4 havonta fordult elő.

A fátyolosság tényleg elmúlik, ha öblítőszert is használ az ember, vagy olyan tablettát, amiben az is van.

De ettől teljesen függetlenül nálam is időnként elkezdett "koszolni" a gép és ilyenkor - kb. 2 havonta - szoktam tisztító mosást csinálni, meg a lefolyó szűrőjét ellenőrizni, kimosni.

A tisztító mosást tényleg üresen kell elindítani, illetve mikor már engedett vizet, akkor kinyitni és önteni a "rakterébe" 1-2 dl ecetet. Ezután teljesen rendben szokott lenni.

6. Losievi (válaszként erre: 3. - Dejavu77)
2013. ápr. 26. 22:23

dejavu77

Alapból nem szoktam öblítőt használni, mert olyan tablettám van, amihez nem kell. Igen szoktam tisztítani a gépet. Alapjában semmi bajom nem volt eddig vele. Most használok már öblítőt is. A tabletta és az öblítő adagolása szerintem jó. Vizkövesnek tűnnek a poharak.

Kimostam a gépet spevóciális tisztítóval, szódabikarbónás -ecetes mosással... a belső fala tiszta foltmentes. A vízkivezető helyeken viszont kiül a só. Köszi a segítséged.

5. Losievi (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2013. ápr. 26. 22:16

Kedves andi6020!Nem tudom. Talán mert éppen egy ilyen reklámot láttam. :) Egyébként semmilyen folt, semmi kosz nem volt a gépen, egyetlen egy mosogatás után sem. Nem maradt a gép mázgás, foltos. Egyszerűen úgy gondoltam ártani nem árt. A víz nálunk viszonylag elfogadható, de a mosogatógép tisztára, foltmentesen mosogatot, tehát józan paraszt ésszel(nálam), nem akartam bele tenni a sót külön, csak sokaltam már azt az időt amióta megvettük, hogy még mindig olyan tökéletesen tisztít egyetlen sózás nélkül. Mivel a rendszeres vagy alkalmankéti sózást lehet olvasni mindenhol, én az alkalmankétire szavaztam. Tény hogy másfél év lett belőle. de ha visszafordíthatnám az időt, akkor nem tennék bele sót. Mivel nem áll módomban ezért fordultam ide segítségért. Nyugodtan gondolhatsz bármit, sőt kritizálhatsz is, nem zavar, de én segítégre várnék igazából, ha megoldható.

Mivel ez az első gépünk, és az ismerőseink sem egyformán állnak a sózással, így magatól a középutat választottam. Remélem megértesz. Azért kösz a kritikát.

4. andi6020 (válaszként erre: 3. - Dejavu77)
2013. ápr. 26. 22:10
Szerintem tisztítóprogramot sokkal sűrűbben célszerű lefuttatni, mint másfél év.
2013. ápr. 26. 22:07

Öblítőt tegyél bele. Annak a hiánya miatt opálosodnak be a poharak, ha nincs elég öblítő, akkor lesz "fátyolréteg" rajtuk. Nem tudom, hogy egyre gondolunk-e.


Illetve 1,5 év után célszerű mosogatógép tisztítóval is rendesen átmosatni, üresjáratban. Azt milyen időközönként szoktad csinálni?

2013. ápr. 26. 22:02

Talán nem közel másfél év használat után kellett volna sót rakni bele, hanem mondjuk az első használat előtt.


Egyszerű paraszti ésszel úgy gondolom, hogy dolgozik a só, és feloldja a másfél éve lerakódott vízkövet.


Egyáltalán honnan az ötlet, hogy eddig nem, de eztán igen, mikor eddig minden tökéletesen működött?

2013. ápr. 26. 21:58

Sziasztok! Másfél éve vettünk egy mosogatógépet, kb 2 hónappal ezelőttig nem raktam bele külön sót. Szépen mosogatott, tökéletes volt. Viszont egyszer úgy éreztem ideje lenne sót adnom a gépbe, ha már megvettem annó hozzá. Nos azóta tiszta kosz az összes pohár. Olyan, mintha vízköves lenne minden poharunk. Porszerű réteget hagy maga után. Már mindennel kitakarítottam, de még mindig nem a régi. Elrontottam? Pedig 50ml nem több sót tettem bele. Mi lehet a gond? Mit tudnék tenni, hogy újra merjek mosogatni vele?

Várom a válaszotokat, és előre köszi a segítséget.

További szép napot mindenkinek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook