Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Rossz a mosogatógép-tabletta? fórum

Rossz a mosogatógép-tabletta? (beszélgetős fórum)


1 2 3
80. rekusi (válaszként erre: 77. - Vikibaba)
2012. júl. 24. 12:45
Mi hír a gépedről? Megoldódott a probléma?
79. Sylvia81 (válaszként erre: 75. - Vikibaba)
2012. júl. 18. 20:32

Szabályozható a sóadagolásod? :O Az enyém automata, a régi is az volt, meg anyósé is olyan... Tudtommal legalábbis. :)


El nem bírom képzelni, mitől lehet keserű mindened, ha nem az öblítőtől... :(


Remélem, rájössz hamarosan! :)

2012. júl. 18. 16:32
Ősrégi gépem van. :) Nekem a DM-es mosogatópor a splendides só és öblítő jött be.
77. Vikibaba (válaszként erre: 74. - Rekusi)
2012. júl. 18. 16:22
Rekusi! Köszi ezt még kipróbálom: "Indíts el mosogatás után egy sima öblítőprogramot. Ha az után is keserűek, sósak az edények valószínű hogy a gép hibás."
76. Vikibaba (válaszként erre: 73. - Rekusi)
2012. júl. 18. 16:20
Akkor lehet, hogy nekem is ez lenne a problémám, mert már kipróbáltam azt is, hogy az öblítésnél és a sóadagolásnál is 0-án volt a mutató és akkor is kesernyés volt minden!
75. Vikibaba (válaszként erre: 72. - Sylvia81)
2012. júl. 18. 16:16
Szia Sylvia81! Az öblítő tartályon is és a sótartályon is 1-es van beállítva. Egyébként kipróbáltam az ecetes öblítést is és ugyanaz volt vagy rosszabb! :( Már tisztítottam is a gépet többször is és még így is van az az utóíz! Már nem tudom mi lehet a baj!
74. rekusi (válaszként erre: 71. - Vikibaba)
2012. júl. 18. 12:53

Indíts el mosogatás után egy sima öblítőprogramot. Ha az után is keserűek, sósak az edények vlószínű hogy a gép hibás.

Bár valószínűnek tartom hogy túl sok öblítőszert (inkább annak van kesernyés íze) adagol a gép, azt vedd a minimumra.

Egyébként öblítésre én is ecetet használok.

73. rekusi
2012. júl. 18. 12:51

Sziasztok!

Megoldódott a "sósedény" problémám. Sajnos a hiba a gépben volt, elromlott a sóadagoló szelep. Pontosabban már így hibásan vásároltam. Most, hogy a szervíz megjavította újra normálisan mosogat a gépem.

72. Sylvia81 (válaszként erre: 71. - Vikibaba)
2012. júl. 14. 14:01

Szia!


Én használtam öblítőt, sosem volt kesernyés íze semminek. Ha márkát is váltottál, akkor a mosogatógéppel lesz a gond...

Esetleg azt próbáld ki, hogy öblítő helyett ecetet teszel abba a tartályba. Ha savanykás lesz, akkor az öblítőtartállyal van a gond. Lehet, hogy nem zár vissza a szelepe.


De csak találgatok, sosem találkoztam ezzel a problémával.


Ecet: én mindig 20%-os ecetet használok öblítő helyett.


Jajj, most jutott eszembe:

Az öblítőtartály belsejében is van egy szabályzó!!! Nem lehet, hogy 5-ösön van, és túl sok öblítőt mos ki?

Ahová öntöd az öblítőt, a nagy lyukban van egy másszínű kis műanyag, azt lehet tekergetni. Ahol meg tudod fogni, hogy tekerd, az egyik végén van egy kis nyilacska, az mutat a számokhoz...


Bocsi, nem hülyének nézlek, vagy ilyesmi, csak látatlanban elég nehéz kitalálni, mi lehet a baj. :)

2012. júl. 12. 13:42
Sziasztok! Nekem abban kéne segítség, hogy miért marad mindig keserű íz az edényeken és poharakon az egész mosás, öblítés, szárítás után? Folyton külön vízben le kell öblítenem az edényeket, különben az étel vagy folyadék is keveredik ezzel a keserű ízzel! :( Használok sót, tablettát és öbltőt is! Már változtattam is ezeknek a márkáján, de a végeredmény mindig ugyanaz! Tisztítani is szoktam! Az lehet a baj, hogy az öblítő rászárad?
70. rekusi (válaszként erre: 69. - Sylvia81)
2012. jún. 14. 10:21
Köszi az utánajárást és a kimerítő választ! :) Még a mai mosogatást megvárom és ha a dolog változatlan a szervízhez fordulok.
69. Sylvia81 (válaszként erre: 68. - Rekusi)
2012. jún. 13. 23:26

Most megkérdeztem Felemtől is, de szerinte is a sóadagolóval van gond... Úgy gondolja, talán nem zár rendesen az adagoló. Vagy elromlott az érzékelő és túl sok sót adagol.

Vagy az is lehet, hogy mosogatás közben, a mosogatás után, az öblítés előtt nem záródik be a szelep, így továbbra is mosódik só a vízbe.

Itt jött az én kérdésem: de ha nyitva marad, akkor a sima öblítésnél is nyitva kéne még lennie, nem?

Felem azt mondta, hogy valszeg úgy működik a mosogatógép, hogy a program végén leáramtalanít belül, tehát áramtalanítja a szelepet is, ami így bezáródik. És mivel átállítod öblítőprogramra, nem kell kinyitnia a szelepet, ezért akkor nem maradnak sósak az edények.

De igazából mi is csak tippelni tudunk!!!

Lehet, hogy jobb lenne inkább valami szakival megnézetni...

68. rekusi (válaszként erre: 67. - Sylvia81)
2012. jún. 13. 21:34

Már mindent ellenőriztem, de semmit nem találtam. A rendes mosogatóprogram után el kell indítanom még egy öblítőprogramot így lesz csak tiszta minden.

Egyszerűen nem tudok már mire gondolni.

67. Sylvia81 (válaszként erre: 66. - Rekusi)
2012. jún. 12. 18:13

Hülye kérdés, de nem csavartad félre a sótartály tetejét?

Tutira a sóadagolóval van valami, a foltok a túl sok sótól vannak.

66. rekusi
2012. jún. 12. 12:15

Sziasztok!

Eddig minden rendben volt a gépemmel. Most pedig a program végére az edények foltosak és sóízüek maradtak, immár sokadik próbálkozásra is.

A mosogatótabletta ugyanaz. A só és az öblítőszertartály fel van tölte. Az adagoláson sem változtatt.

Tapasztaltatok már hasonlót?

65. 706217a8a2 (válaszként erre: 62. - K_nm)
2011. dec. 4. 15:07

Köszönöm szépen válaszod.Én már ilyen megrögzött Mami vagyok.A lányomnak is állandóan mondogatom hogy nagyon vigyázzon ne hogy valami betegséget kapjanak a gyerekek/vegyszer maradékokra gondolok/.Én már nagyon félek,régen nem voltak ilyen csudaszerek.Azért vettem magamnak mosogatógépet mert az unokáimmal 5 évig voltam NAGYMAMA GYESEN és rengeteget dolgoztam,és igy segítettem magamon.Iker unokáim vannak,igaz már 12 évesek lesznek.Igy amikor velük voltam amig a gép mosogatott tudtam velük foglalkozni.BOSCH márkát vettem az aránylag jó minőségű.


Üdv:Juditmama.

2011. dec. 4. 00:39
Én Claro-t használok most, ez valami ÖKO-cucc, legalábbis a cimkéjére az van írva. A Calgonitnál olcsóbb kicsit.
63. simple (válaszként erre: 3. - Lilimami)
2011. dec. 3. 19:28
A Calgonit finish nálam is pocsék munkát végzett. A Dm-est viszont imádom.
62. k_nm
2011. dec. 3. 19:26
nem marad vissza semmi, mert elég hosszú az öblítöprogram. A lényeg, hogy nem szabad úgy pakolni, hogy egymást fedjék az edények. Szóval csak nyugodtan élvezd, ahogy ö lögyböl, te pedig nem áztatod a kezeidet.
2011. dec. 3. 17:44

Nekem 9 teritékes mosogatógépem van.Nem tudom ahhoz van-e tabletta.Ugyan is nagyon félek hogy

sok mosószer maradvány rakódik le az edényekre.És ez káros is lehet.Nagyon örültem amikor kaptam agyerekeimtől,de félek ,hogy a gyomornak nem káros -e a visszamaradt vegyi anyagok.

Adjatok tanácsot.

Köszi Juditmama.

60. 92422a8764 (válaszként erre: 1. - Lilimami)
2011. márc. 31. 20:44

[link]


Én ezeket próbálgatom:)

59. Kis Cidri (válaszként erre: 58. - Sylvia81)
2011. febr. 22. 15:32

Nagyon szívesen

Sok sikert a továbbiakban.

58. Sylvia81 (válaszként erre: 57. - Kis Cidri)
2011. febr. 22. 15:30

Nem sófoltosak. :D

Komolyra fordítva: semmi változás. Azaz annyi talán mégis, hogy most egy kicsit tisztábban mos a gép, de ezt mindig észrevettem, ha tisztítóprogramot csináltam.

Mindenesetre, ha az összes sót ki is mosta a gép a tartóból 3 mosás alatt, most legalább tutira leszedett mindent a belsejéről. Bár én nem nagyon láttam rajta semmit előtte sem, de hát ugye vannak olyan dolgok, amik szabad szemmel nem láthatók.


Köszönöm szépen a sok-sok jótanácsot.

Majd kerítek valahonnan egy új sótartály-fedőt, aztán meglátom, mennyit dob a dolgon. :)

57. Kis Cidri (válaszként erre: 56. - Sylvia81)
2011. febr. 22. 15:18
És észrevettél valami változást az edényeken?
56. Sylvia81 (válaszként erre: 55. - Kis Cidri)
2011. febr. 22. 15:10

A 3. mosogatás már sótlan volt. :D

Nem igazán feküdtem ám rá a problémára.

55. Kis Cidri (válaszként erre: 52. - Sylvia81)
2011. febr. 22. 14:24
Sikerült megoldanod a problémát?
54. Kis Cidri (válaszként erre: 52. - Sylvia81)
2011. febr. 19. 12:45
Szervizet kell keresni a gépedhez, és ott kell érdeklődni. Elvileg kellene.
53. Kis Cidri (válaszként erre: 51. - Sapienta)
2011. febr. 19. 12:44
Nemcsak a foltosodás miatt kell a só, hanem a géped védelmében is. Szerintem inkább használj. A foltosodás ellen az öblítőt szokták ajánlani.
52. Sylvia81 (válaszként erre: 50. - Kis Cidri)
2011. febr. 19. 09:41

Mikor takarítottam a gépet, láttam, hogy a sótartó teteje el van repedve egy helyen. A menet végénél, kb. 2 centi hosszan. És ahogy rácsavarom, szerintem kicsit meg is nyílik. Lehet, hogy ez a baj.

Egyébként semmi állíthatós lehetőség nincs a sóadagolónál.

Vajon lehet venni külön fedelet a sótartályhoz?

51. Sapienta (válaszként erre: 43. - Kis Cidri)
2011. febr. 19. 09:15
én nem is használok sót, mégis minden edényem szép csillogós lesz, semmi sem foltos.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook