Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mosódió por fórum

Mosódió por (beszélgetős fórum)


1 2
29. hamyka (válaszként erre: 28. - F799cac10e)
2012. márc. 29. 13:27
uhh :( jo meeszi vagy :( csak mondom.....
2012. márc. 29. 13:22
bio bolt nálunk gyöngyösön a Főtér melletti kis utcában volt még májusig ennyibe kerül.
27. hamyka
2012. márc. 29. 13:22

az jutot eszembe hogy tudtok-e olyan növénykéét amivel helyettesiteni lehetne a mososzodát/trisot/aktiv oxigénes fehéritöt/ mososzappan-t és a folt tisztito sot ill a himaláya sot is...


jo lenne ha lenne egy ilyen növényke :)


irjatok és üdv: hamyka :)

26. maya75 (válaszként erre: 23. - F799cac10e)
2012. márc. 29. 13:01

Merre laksz hogy ott annyiba kerül egy kiló?

Hol lehet venni,milyen boltban?

Mert én vatin(aukciós oldal,licitálós)láttam.és ott egy kg:2600ft

2012. márc. 29. 12:52
rendes biobolt de nálunk csak ennyi mivel nálunk minden olcsóbb amúgy is
24. hamyka (válaszként erre: 23. - F799cac10e)
2012. márc. 29. 12:43

oha, de olcso :)


sajna a neten drágább :(


furálom hogy felétek ilyen olcso....


irj és üdv: hamyka

2012. márc. 29. 12:33

nálunk 1 kg 1700 ft a dióból

adnak hozzá egy kis tasakot is.

2012. márc. 29. 11:50

Szia!


Én is a mosódió héjat használom. Nekem a 1/2 kg kb fél évig elég. Veszek mellé még mosószódát és fehérítő sót, ezeket 1300 ft- ért vettem, mindegyik 1-1 kg. Ebből is nagyon kevés kell, 1-2 evőkanálnyi, szóval ez is takarékos. Öblítőnek meg mosóparfümöt és ecetet. Ugyan az egy kicsit drága, de ebből sem kell sok. 3 hónapja használom és még több mint a fele megvan.

Nem csináltam még pontos számítást, de szerintem kb 5000 ft-ra jön ki a fél éves mosás, úgy hogy heti 4 adag ruhát mosok.

Sokan a mosószódával takarítanak is, és ha teszel belőle a mosóporod mellé, akkor abból is kevesebb kell.

21. hamyka
2012. márc. 29. 11:49

mi a véleményetek a Tisztító víz röl??


kicsit drágább mint a mosodio, ez folyékony és állitolag nem kell belöle sok...


aki esetleg probálta irja meg milyen....


azt nem tom hogy lehet-e vele fürödni ill olyan-e mint ez a mosodio...

20. hamyka
2012. márc. 29. 11:32
az árat félkilora értem
19. hamyka
2012. márc. 29. 11:31

nah:


fogtam magam és kimértem félkilo lisztet és elkeztem számolni hogy hány kávéskanálnyi a félkilo.... kb: 100 (kicsit több de igy könyebb számolni)


a százat oszuk el öttel igy kb: 20 mosás, ha jol számoltam ez igy nem joo akkor marad a héjas :)

ha kb: 2400 ft-ba kerül akkor 120 ft/mosás,


csak a héjas a jobb :D

18. hamyka
2012. márc. 29. 11:08

oks értem köszy választ!!


ha kb 160 szem van benne, akkor tételezzük fel hogy 5 szemet használsz/160:5=32


a 32-t szorozdmeg hárommal ez kb 96 mosás, ha mindennap mosol ez kb 3 honapig elég, nem rosz teljesitmény...


árban kb: 20 ft/mosás...


jo lenne ha a poros verziorol is irnátok hogy milyen.... irjatok és üdv: hamyka

17. Gicza4 (válaszként erre: 16. - Hamyka)
2012. márc. 29. 10:56

Sosem számoltam meg pontosan, de kb 160 szem lehet. Először én próbacsomagot vettem az 25 gr-os és nyolc szem van benne, ami egy adag. Tehát akkor az 500 gr-ba kb 160 szem van.

Ha jól számolok....

Mosogatáshoz főzök belőle 3-4 szemet és kész a mosogatószer (igaz a makacs szennyeződést nem szedi le-ahhoz marad a cif)

Sampont is szoktam belőle készíteni, abban csak annyi a "kellemetlenség", hogy nem habzik, de használható.

Elég sokat mosok (5 éves gyerekem van....) tehát nem mindegy mennyiből jön ki egy mosás, illetve környezetvédelmi szempontból is meggondolandó, hogy mit eresztünk le a lefolyón.

16. hamyka (válaszként erre: 13. - Gicza4)
2012. márc. 29. 10:41

szia!!


jaj de joo hogy irsz :)


hány ilyen héj van abba a félkilosban?? hol vetted? mos rendesen? csak kérdezem,mert hallottam olyat is hogy némelyik mosodio nem mos rendesen.....


ha elárulod hogy hány ilyen héj van bene akkor kb ki tudom számolni hogy menyire jönki 1 mosás...


igyvan mosó szoda is jo hozzá meg aszem trio so is meg valami oxygénes izé is kellhet de nem biztos...


takaritáshoz mit használsz?? esetleg ismered a himaláya sot?? ha ismered probáltad már?


ha probáltad mik a tapasztalataid vele??


bos ha egyszerre sok lenne a kérdés,és ,,láma,, lennék de ezeket szeretném tudni...


irj és üdv: hamyka :)

15. f799cac10e (válaszként erre: 10. - Maya75)
2012. márc. 29. 09:44
ja és a felhasználáshoz azt írja hogy jók az illóolajok is az öblítő részébe, de én maradtam az öblítőnél
14. f799cac10e (válaszként erre: 10. - Maya75)
2012. márc. 29. 09:30
igen jó. sokáig elég az 1 kg.
13. Gicza4
2012. márc. 29. 09:08

Sziasztok!

Én is mosódiót használok a mosáshoz és teljesen meg vagyok vele elégedve. A fehér ruhákhoz kell hozzá mosószóda-szerintem. Bár anélkül nem is próbáltam nehogy sárga legyen a fehér ruha. Nekem jók a tapasztalataim és szerintem elég gazdaságos a mosódió héj (én héj alakban veszem).

A fél kilós kiszerelés 90-100 mosásra elég és az ára 2000 Ft. Szerintem totál megéri.

12. maya75 (válaszként erre: 11. - Hamyka)
2012. márc. 29. 08:51

Szia!

Én egyiket sem ismerem igazán, csak nemrég találtam rá egy aukciós oldalon,és úgy gondoltam jobb mint a mosószerek...és gazdaságosabbnak tünik.

Sokat olvastam róla eddig is..és köszönöm a segítségedet is.

nem keveset mosok...úgyhogy jobb lenne valami iagzán jó és gazdaságos mosószer ami sokáig elég.

Valószínú hogy ezek után biztos kipróbálom.

Köszi a Jó tanácsot! :)

11. hamyka (válaszként erre: 10. - Maya75)
2012. márc. 29. 08:12

szioka :)


de jo hogy te is irsz :)


szerintem porban veddmeg ugy adagolod ahogy akarod :) már ha fontos az hogy gazdaságos legyen :) nem tudom hogy menyit mosol havonta, még én sem vettem...


de gondolj/gondoljatok bele: ha a folyékonyat választjátok nem anyira gazdaságos mint a por...


de ez csak egy jo tanács,mindenki azt vesz amit akar

10. maya75 (válaszként erre: 9. - F799cac10e)
2012. márc. 29. 08:03

Szia! Tényleg olyan jó a mosódió??Én még csak most találtam rá,és fontolgatom a vásárlását.megéri megvenni???

Válaszod Köszi.

2012. márc. 29. 07:21
én mosódiót használok nagyon szeretem.
8. hamyka (válaszként erre: 4. - Lilibeth59)
2012. márc. 29. 06:38

persze értelek!!


melyik fehéritöt ajánlod nekem a ruhákhoz??


de olyat ajánj ami hatásos és kiados...


irj és üdv: hamyka

7. hamyka (válaszként erre: 6. - Hamyka)
2012. márc. 29. 06:31
ill lö heted :D
6. hamyka (válaszként erre: 4. - Lilibeth59)
2012. márc. 29. 06:31
betegségekre is jo himaláya so, meg az orrodba is lö lehet :D :D
5. hamyka (válaszként erre: 4. - Lilibeth59)
2012. márc. 29. 06:29

szerintem porban gazdaságosabb!!! mosásonként 3-4 db is kell a mosogépbe és max 3 mosásra használhatod azt a adagot amit bele tetél a mosogépbe....


hány db van egy kilo moso dioban??


szerintem jobb a por mint mondtam....


a himaláya so biztos hogy jo a ruháknak is ha jo az emberi szervezetnek jonak kell lenie a ruháknak is :D :D


irj és üdv: hamyka


ui: olaj deritöröl mi a véleményed??

2012. márc. 29. 06:09

Miért nem jó a mosódió héj? Azt összetörheted, ha akarod, olcsóbb, mint a por.

A folyékony mosódió t is ajánlom, próbáld ki!


A folttisztító só és a Himalája só két külön dolog, az egyiket mosásnál fehérítésre használjuk, a másikat pedig az ételek sózására, ill. még sófürdőre stb. használjuk.

2012. márc. 29. 05:41

nem tudom hogy a himaláya sonak van fehéritö hatása? csak van...


nah szoval: himaláya so+mosodio por= ut az egészséghez.... ennnél jobb kombot aszem nem tudok..... jah meg+ a olajderitö


a himaláya sot elöször drágáltam de annyi mindenre jo.....


ennél jobb kombot tényleg nem tudok elképzelni....


tudok is szerezni himaláya sot net nélkül juhéé :D


csak a mosodio por a kérdéses... irjatok és üdv: hamyka

2012. márc. 29. 05:28

rere :)


Láttam a neten a moso szodát meg hugo folt tisztito so nevü akármit, szerintem jobb lenne a himaláya so, és jobban megéri mint a hugo folt tisztito....


szerintetek??

2012. márc. 29. 05:23

Sziasztok!!


Épp azon filozok hogy szerintem elég lenne a mosodio, hisz mindenre joh (étkezésre nem alkalmas :D :D )


ugy olvastam hogy méég a korpát is kiüzi :D igaz ez?


szerintem beruházok egy mosodio porra :)


max postaköltséggel kell megvennem....


ahol drágább az jobb minöség?? bár nem hiszem hogy minnél magasabb az ár annál jobb....


szerintem azért drágább néhol mert van aki kevesebb és van aki magasabb profitot akar....


vagy szerintetek szükség van ezekre?:


-borax/ecet/citromlé citromsav vagy mi/szappan/


a mosószoda szerintem maradhat meg a szodabikarbona maradhat....


szerintem a többi felesleges szerintetek?



irjatok és üdv: hamyka


ui: bocsika a láma kérdésért de tudatos vásárlo akarok lenni aki nem dobja ki az ablakon a pénzt :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook