Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mosódió por fórum

Mosódió por (beszélgetős fórum)


1 2
59. hamyka
2012. ápr. 2. 23:42
persze ettöl függetlenül a mosodiohéj ugyan olyan jo csak nincs akkora hatása...
58. hamyka
2012. ápr. 2. 23:28

lehet de csak lehet hogy az a legjobb ha folyékony mosodioval mosunk kombinálva marha epe szappanal/ ez a marha epe van folyékonyban is.....


Nagyon jonak mondják ezt a marha epét.... bár nemtom hogy a porral milyen eredményeket lehet elérni...


Az tuti hogy folt tisztitásban ez a marha epe izé a legjobb mert drágább mint a többi.... nah de nem sok kell belöle....


lehet inkább nem is mosodiot veszek hanem folyékonyat marha epével meg lehet mellé ugytudom mosoparfümöt is ha jo illatos ruhát szeretnénk...


van illatositot folyékony mosodio is de azt irják hogy nem érzödik annyira mint a mosoparfüm...


hát igen: egy vagyon de legalább cserébe normálisan tisztit nem marad foltos a ruha, nyilván akkor ebbe az irányba érdemes menni!!


irjatok és üdv: hamyka :)

57. hamyka
2012. ápr. 2. 23:17

Sziasztook!!


ismét één :D :D


Nah szoval:


Ha a mosodió héjat használjuk akkor ugye majdnem mindig használnunk kell a gáztüzhelyet,és a mai világban a gáz sem olcso....


lehet de csak lehet hogy még tán a poros változat is joh,és nem kell olyan sürün venni.. nem tudom.... filterböl láttam olyat is ami állitolag 2-3 vagy akár 4 mosást is kibir... hát nem tudom, eléggé szkeptikusan állok hozzá.... minden esetre elég olcson láttam a többi bolthoz képest.... 36 db-os kiszerelésben lehet kapni...


ha mondjuk kibir 4 mosást mindegyik ilyen kis tasak akkor kb:4x12=36mosás egy dobozzal... nem tudom hogy a többi milyen még egyiket sem probáltam csak jo lenne megtalálni a legjobb mososzert.... ebben az esetben jol jöhet a folyékony mosodio mit gondoltok??


irjatok és üdv: hamyka

56. hamyka
2012. ápr. 2. 16:25

és hülyeséget sem akarok mondani!!


Segitséget kérünk elakadtam

55. hamyka
2012. ápr. 2. 16:25
sajna a port sem ismerem,de nem akarok ugyjárni a porral ha megvenném mint a tea esetében...
54. hamyka
2012. ápr. 2. 16:24

nem tudom melyik lenne a legjobb megoldás..


az biztos hogy a por az hamar elfogyna,nemtudom, bizonytalan vagyok, csak probálok agyalni hogy lenne a legjobb :D :D


szerintetek??


Nemtudom hogy a mosodióhéj kitudná-e ezeket váltani:


fürdés/hajmosás/felmosás/ablaktakaritás/ lehet jobb lenne a folyékony belöle?? szerintetek??


irjatok és üdv: hamyka


ui: aki javasolta a Mandala mosodiót nekem kérem öt is hogy segitsen nekünk!! :)

53. hamyka
2012. ápr. 2. 15:52
Sajnos Mandala mosodiót nem láttam :(
52. hamyka
2012. ápr. 2. 15:51

Sziasztok :D


Képzeljétek voltam ma gyógynövényes boltban, és hááát mikor megláttam az egyik mosodiót majd el dobtam az eszem, kicsike,a másik azért már nagyobb volt....a harmadik meg olyan hogy 20 mosásra elég és 1500ft mondom magamba: áááá ezek megörültek??


akor van filteres is, sajna nem tudom megmondani hogy mekkora filter mivel zsákba van, 50 db-os... nah ha valaki ezzel mos 50 nap és vehet ujat...


a mosodió porrol/filterröl/folyékonyrol ez a véleményem:



Nagyon jo fele halad az elgondolás csak sajna sokba kerül...... a csomagolás/örölés sincs ingyen és veélünk fizetetik meg, pláne mégha elkezdenék raklámozni, akkor vagy 4-5x lenne szerintem a mostani árakhoz képest...


A mandala mosodióról ez a véleményem:


Nagyon jo lehet, még nem probáltam,csak kérdés hogy hány szem kell egy mosáshoz ill kioldodik-e belöle a szaponin vagy micsoda, én szerintem kevesebb kell belöle ugyannyi mosóhatás eléréséhez mint a kisebbel...


szerintem a kicsiket csak dobálnánk kifele egymás után... Nem tudom hogy a Mandala hány mosás szor használhato fel....


ez csak az én hülye eszem elmékedései hangosan :D :D


Én mindenképp kifogom probálni minnél hamarébb a mandalát és fel irogatom hogy mosásonként/tisztálkodásonként/takararitásonként mennyi mosodió kell és elöbb vagy utobb kiderül az igazság...


Remélem ti is igy fogjátok csinálni hogy nah felirjátok hogy mennyi mosódiót használtatok el ill mihez mennyi vizben oldotátok fel és hányszor tudtátok azt a fözetet felhasználni... remélem értetek engem!!!


irjatok és üdv: hamyka :)

51. hamyka
2012. ápr. 2. 02:10

jaaj. ezer bocsánat/ benéztem :D


nem 3 kilo mosodio van jo árban, hanem ugyvan hogy 1 kilo mosodio+1kg moszóda+1kg fehéritö por+ ajándék marha epe szappan...


hát nem tudom...


elnézést hogy benéztem :D


irjatok és üdv: hamyka

50. hamyka
2012. ápr. 2. 02:07

Sziasztok :)


ujabb hirek hamyka nyomozotol: :D


szoval: épp az elébb láttam meg olyan honlapot hogy 3 kiló mosodiót ad baromi jo áron, csak hát kérdéses hogy mennyire is jo az a mosódio....


akit érdekel (és nem felejtem el az oldal cimét) megadom az oldalcimet!!! nyomozzunk együtt továbbra is!!


irjatok és üdv: hamyka:)


ui: félek hogy ez a 3 kilo mosódio hamar elfogyna mert nem bir ki annyi mosást vagy hogy hamar kikopik belöle a szaponin... csak ovatosan vásároljatok és okosan!!:)

49. hamyka (válaszként erre: 48. - Maya75)
2012. ápr. 2. 01:22

jaaj, nagyon szivesen...


Csak kérdés hogy érdemes-e vele foglalkozni mármint ezzel a mosódio filterrel... Nincs az tulságosan megörölve?


Vigyázzni kell nagyon mert a marketing nagyon ügyes!!!


Erre mondok egy nagyon jo példát!!!


Hallottam hogy a lipton tea huu de finom meg minden.... hát nekem ez a lipton tea olyan mint hallottnak a csok... hogy miért??


azért mert tulságosan aprora van darabolva, valamenyire érzödik rajta hogy minöségi tea és nem szutyok,de nekem baromi gyenge...


félek hogy a mosódió filternél is ez a helyzet....


én nem mondom azt hogy nem joo, de ha bele gondoltok/belegondolunk halálra van örölve, és semmi erelye sincs... de mint mondtam a marketing ügyes és ezt fel lehet tüntetni elönyként is!!!


idáig a legjobbnak azt hiszem a mosódió héjat tartom mert többször felhasználhato.....


és akár meddig eláll szárazon, a folyékony csak félévig áll el.....


olvastam a neten hogy drágábbra jönki a folyékony mosószer.. persze azért mert keresni akarnak rajta....


Természetesen nem vagyok senki ellen/ azt sem mondom hogy a termékek nemjok, jok egy bizonyos szintig(lásd lipton te esete)/ de át kell gondolni hogy mire is adjuk ki a pénzünket mert ez a mosás-takaritás még roszabb mint az élelmiszer piac( bár ottsem jobb a helyzet) szal az a lényeg hogy vigyázzni kell mire adjuk ki a pénzünket kinél vásárolunk és mit, mert sokan szerintem abba hibába erednek hogy ooh, pepecsel vele a franc, jo lesz nekem ez is, aztán lehet hogy pofára esik (lásd: tea)


sokan pl: nem szeretik a kimérös teát mert hogy bibelödni kell vele, megveszi a filterest megfözi, aztán mikor megkostolja azt hiszi hogy ooh de finom tea, aztán mikor megkostolja rádöben hogy ez a tea huu de pocsék meg stb stb és bántsa a lelki ismeret hogy mérnem vett jobb teát....


a kimérös teának valoban jobb az ize!! hogy miért? kérdeznétek tölem...:


azért jobb a kimérös tea mint a boltban kaphato szutykok, már elnézést de igyvan....


mert valodi igen!! tényleg valodi összetevökböl áll az a tea, igaz az ára borsos...


erre megint a lipton tea kerül a képbe...


van nekem itthon lipton tea eukaliptuszos teám, baromi gyenge, ez bolti filteres.. akciosan vettem aaa...... boltbol (nevet nem irok) és kiszámoltam hogy kb: 40.000 ft lenne kiloja nah erre én azt mondom hogy ebböl a pénzböl érdemesebb jobb teát fözni!! az hogy ki hogy fözi a teáját az már más tészta....


én elárulom hogy ugy csinálom hogy csinálok forro vizet a mikroban aztán teszek a vizbe 2-3 esetleg 4 kiskanálnyi teát ez kimérös, és nem egyböl iszom meg hanem hagyom hogy ázzon benne a tea, persze sokáig nem érdemes benne hagyni mert belebüdösödhet.. én kb olyan 10-20 percig szoktam áztatni de van hogy tovább is, aztán rá kis mézet és kész...


nah de ennyit a teárol..... aszem nyitotam ilyen forum részt is hogy tea.....


Ez a forum rész a mosódióról szól!! tehát aki tea ügyben tud praktikákat megosztani, ne ide irja hanem a megfelelö forum részbe elöre is köszönöm :)


irjatok és üdv: hamyka :)

48. maya75 (válaszként erre: 44. - Hamyka)
2012. ápr. 1. 12:49

hali!


mosódiófilterről még nem olvastam,de ezek után körülnézek,minden ilyen érdekel.

Köszi.:)

Maya

47. maya75 (válaszként erre: 39. - Hamyka)
2012. ápr. 1. 12:47

Szia!


Én a saphos-t vettem,mert az volt abban a bioboltban ahol néztem.

De majd utánanézek a többinek is hogy mi lehet a különbség köztük.

Nekem eddig nincs ezzel bajom,mosószódával együtt szépen mos.

Köszi az infókat.

További jó nyomozást! :)

Maya

2012. ápr. 1. 08:45
Ja igen, próbáltam a mosódió filtert, jó volt, de a héj sokkal gazdaságosabb, olcsóbb.
45. Lilibeth59 (válaszként erre: 43. - Hamyka)
2012. ápr. 1. 08:44

A mosódió a szappanfafélék családjába tartozó fán nő, Dél-Kelet –Ázsiában, pl. Indiában és Nepálban terem. A szappanfafélék családjába mintegy 2000 faj tartozik. A Saponinda mukorossi Gaertn. fa kb. 25 m magasra nő, lombja 5 m átmérőjű is lehet.


Indiától Japánig őshonos, tengerszint feletti 200-1500 m-ig fordul elő.


Szerintem ne akarj mosódió fát nevelni, nálunk nem maradna meg.

Egyébként is 9 év, mire termőre fordul, ládában nem tudod tartani, mert kb. 25 m magasra is megnő.


A terméshéjban szaponin képződik, mellyel a növény védekezik az esetleges gombák vagy rovarkártevők ellen – mi is utánozhatjuk, ha tetves lenne valamelyik növényünk egyszerűen permetezzük le mosódióhéjból főzött oldattal. A héj kb. 15%-a nagy koncentrátumú szaponin.


A mandala mosódióval én 3x mosok. Úgy értem, a zacsiba tett 6-8 szem mosódióhéjat háromszor használom fel. Az első és második mosás után megszárítom (csak kilógatom valahová, nem csöpög)

A harmadik mosás után ki lehet dobni, vagy be lehet a komposztba tenni, ha van Neked ilyen.


Én nem kísérletezem különféle mosódió héjakkal, nekem a mandala bevált, nem akarok váltani.


Az oxigénes fehérítő és folttisztító só kell hozzá, valamint a mosószóda is, én a fehér mosásnál még szódabikarbónát is keverek a mosószódába.


Nagyon jó még a háziszappan reszelék mosópor helyett, ezt is keverem mosószódával.


Próbálgass, és a saját tapasztalataiddal többre mész, mintha másokra hallgatnál. Kinek ez jön be, kinek az, a víz keménységétől is függ a mosás hatékonysága, minél lágyabb a mosóvíz, annál hatékonyabb a mosószer, mosódió, mosószappan stb.


A mosódió lágyít a vízen, a mosószóda is.

44. hamyka
2012. ápr. 1. 04:02

sziasztok :)


ujra én :D


most láttam a neten mosodió filtert is :D érdekes :D


probáltátok már? errl is kérek véleményt meg a folyékonyrol is meg a porosrol :d hogy melyik alegjobb



és ne feledjétek: hamyka nyomoz :D

43. hamyka (válaszként erre: 41. - Lilibeth59)
2012. ápr. 1. 03:11

Szióka :)


esetleg elárulod hogy hol vetted a mandala mosódiót??


Mik a tapasztalataid vele? ezt ugy értem hogy a neten ugy olvastam hogy ennek a (mandala) mosodiónak van a legnagyobb szaporin tartalma nehezebben oldodik ki belöle... ezt lehet ugy is értelmezni hogy:


1. nem jönki belöle a szaporin,vagyha ki is jön belöle nehezen


2. Kijön belöle a szaporin de nem kopik ki olyan gyorsan mint a többi mosódióbol.....


nos??


Bocsika a kérdésért,nem vagyok kétkedö,de szeretném tudni az igazságot!!!


tényleg nyomozó lettem :D hamyka nyomoz :p


a választ lehetöleg ide irdle a közösbe, a bolt cimet pedig nekem privátba oks?? mivel ide nem lehet bolt cimet irni a közösbe ugytudom!!


ill anyi még a kérdésem ezzel a mandala mosódioval kapcsolatosan hogy hány szem van 1 kiloban? használtál elötte másfajta mosódiot is? ha igenarrol is kérek hosszu beszámolot ha lehet!!!


Én is a mandalát tartom a legjobbnak... Majd hamarosan megprobálok venni mosódiót és összevetni egy másik mosódióval, ezt a tesztet megfogom csinálni ez tutiii!! és akkor majd megirom hogy mik a fejlemények!!


Tudjátok, hot elegem van abból ill lett, hogy mindegyik gyárto ugyanazt igéri és ha nem jot választ az ember akkor bukta :(


a másik kérdésem az lenne méég hogy ebböl a mandala márkáju mosodióbol ugyan annyi héj kell mint a többi márkájájubol?? egy adagra valo mandalás mosodiót hányszor sikerült felhasználod?? és már az elején erös volt a hatása vagy csak a vége fele??


illetve ebben a mandala márkáju termékben van-e mag,illetve elöfordulhat-e mag, vagy ha nem honan lehetne szerezni mosodió magot hogy lehessen otthon is termeszteni?? lehet egyáltalán otthon termeszteni?? ha lehet otthon termeszteni mik a feltételei a termesztésnek?? és kertben vagy inkább ládában érdemes tárolni??


Bocsi a sok kérdésért de mindent tudni szeretnék, és tényleg elegem lett abbol hogy lehuzzák az embereket a gyártok sok-sok pénzel hogy ök meg gazdagodjanak.... Legyünk mi reálisabbak a gyártoknál és segitsük egymást hogy ne dobjunk ki annyi pénzt feleslegesen!!


irjatok és üdv: hamyka :)


ui: és bocsika a hosszu irományomért :D :)

42. hamyka (válaszként erre: 40. - Lilibeth59)
2012. márc. 31. 23:13

szioka :)


hüüü, de jooo leirás,köszönö szépen :)


ezeket láttam én is kb leirva a neten de jobb igy hogy egybe leirtad:) köszönöm szépen még egyszer :)


Érthetö nyelven irtad le hogy méég a ,,láma-kezdö,, felhasználok is megértsék.....


szappanfü?? ohh, erröl még nem hallottam, megértem hogy nem szedted le én sem szedtem volna le ha tudom hogy ilyen ritka.....


szoval a mosószoda/oxygénes fehéritö/himaláya só/ tényleg környezet barát, de sajnos ezek is ,,mérgek,, max nem annyira mint ami a boltban van pl: domesztos meg ilyesmik....


a mosódioval sincs semmi baj/söt egyiktermékkel sincs semmi bajom,csak ha már arrol beszélünk hogy öko- az az mosás természetesen (nyitotam ilyen forum részt is olvass bele)


akkor már tényleg legyen öko és ne legyen semmilyen méreg a mosásban....


nekem idáig ami nagyon megtetszett az a citrom, hogy szinte mindenre jo, egyvalamit leszámitva: sajnos a boltokban nem lehet mindennap friss citromot kapni,és nemtudni hogy mivel volt lepermetezve/lekezelve... Sajna a mai boltokban még a rohadtat is eladják,mert tudom, ebben nem tudtok megcáfolni!!


Egyik boltban láttam (nem irok nevet nem akarok belöle bajt) hogy pl: a krumpli ott volt összerohadva kihelyezve hogy majd valaki megveszi és a rendes árat elkérte érte ami kb: 100ft/kg, nah ezt már pofátlanságnak tartom...


Nekem nagyonjo a szemem az ilyesmihez,szerintem simán elmehetnék minöség ellenörnek :D :D eléggé finnyás a szemem, ezt ugy kell érteni hogy eltudom dönteni hogy jo vagy sem, ill az orrom is elég finnyás, ha nem vagyok megfázva minden szagot megérzek még azt is ahogy recsentek :D xd lool,de komoly!! méég azt is megérzem ha a szomszéd begyujt valamivel,én már a szobábol érzem :D :D


nah a lényeg: jo lenne olyan szer ami univerzális és nem kell hozzá hetvenhét anyagot meg izét használni hozzá,mert igy elsöre nekem kicsit összetetnek tünik eza öko mosás....


Olyan uiverzális szer kellene ami olyan mint a citrom hogy nem mérgezö ha beleiszunk vagy kis gyerek bele iszik nem lesz töle baja és nem kell menni a sürgösségire....


a másik kérdésem még az lenne hogy akkor én a hajdu márkáju régifajta mosogépemet mivel mossam át? mert olyat hallottam hogy aki mosódiót akar használni ecettel kell kimosni,de olvastam más megoldást hogy pl: trisot meg mit tom én mit bele....


Nem szeretném a mosogépemet elcseszni, vagy lehet hogy bele se vágok az egészbe mert félek hogy a mosogépemet elcseszem,és nem állok ugy anyagilag hogy egy uj mosogépet vegyek...


nekem az ecetet javasolták ugy hogy félig öntöm a mosogépemet forró vizzel majd bele 2 üveg 20%-os ecet és igy 20 percig járassam meg ruha nélkül... szerintetek?? ez igy jo?


annyiféle mososzer van már a piacon hogy elveszek a kinálatban :D


meg hallottam erröl a marha epés szappanrol is... nálam ez legendás, azért mert sok jot hallottam rola nem tudom igaz-e, még nem probáltam, ti már probáltátok máár? tényleg sok mindent kivesz?? ill minden foltot és mindent kivesz??


esetleg házilag nem lehetne megcsinálni ezt a marha epés szappant??


a mosódiora is váro a válaszotokat!!


bocsánatot kérek ha tul hosszu lettem volna, de nálam nem ugy megy hogy hoopsz bele ugrok akérmibe is, én mindenre szeretek utánna kérdezzni!! Lehet más minenbe bele ugrik én nem :) Tudom most hülyének néztek hogy ennyi mindent kérdezek... Tudjátok szeretek biztosra menni!!


irjatok és üdv: hamyka :)


ui: bocsika még egyszer ha tul hosszu lettem volna!!


ja és ha lehet ajánjatok boltokat hogy honan érdemes vásárolni ill hogy ti hogyan és mi modon mostok érdekelne!!


irjatok!!


Várom válaszaitokat/tapasztalataitokat/ véleményeiteket akár ide a közösbe akár privátba!!


szlogenem: éljünk egészségesebben és környezet tudatosabban!!!!

41. Lilibeth59 (válaszként erre: 39. - Hamyka)
2012. márc. 31. 22:56

A Mandala mosódióra szavazok, nekem bevált. Az ára is nagyon kedvező.

A marhaepe szappant használom régóta, nincs az a folt, amit ki nem venne!


Ha foltos a ruha, vizezd be a foltot, a marhaepe szappannal dörzsöld át, úgy tedd a mosógépbe a ruhát.

A mosódióból 6-8 szemet tegyél a zacsiba, előtte kicsit törd meg, úgy jobban kioldódik a szaponin.

Folttisztító sót vagy a ruhák közé a dobba, vagy a mosószer adagolóba tegyél kb. egy evőkanálnyit.

A mosószódát érdemes meleg vízben feloldani, öntsd a dobba a ruhákra.

40. Lilibeth59 (válaszként erre: 27. - Hamyka)
2012. márc. 31. 22:51

Nem, nincsen sajnos ilyen növény, de hogy is lehetne? Gondolkodj egy kicsit!

A Himalája só pl:

A himalájai kristálysó ismereteink szerint a legtisztább és legjótékonyabb só. Megközelítőleg 250 millió évvel ezelőtt keletkezett. A Nap elpárologtatta az Ősóceánt, az óceántól elkülönülő öblökben teljesen tiszta kristálysót hagyva hátra. Ezek a só-szigetek a Himalája hegység keletkezésekor, körülbelül 70 millió évvel ezelőtt részben a föld mélyére kerültek, ahol nagy nyomás alatt összepréselődtek. Így a ez a só azokból az időkből származik, amikor a Föld még ősi, természetes egyensúlyban volt, nem a jelenkor szennyezett tengereiből nyerik lepárlással. Ma ez a kristálysó a Himalája mélyén eltemetve található, és a mai napig természetes módon, kézzel bányásszák.


A mosószóda egy évezredek óta ismert környezetbarát tisztítószer, aminek kémiai neve a nátrium-karbonát. Már az egyiptomiak is ismerték ezt a jellegzetes anyagot, ami tulajdonképpen nátriumtartalmú kőzetek bomlásának melléktermékeként keletkezik. Az ókori népek a legszélesebb körben alkalmazták; leggyakrabban tisztításra, tartósításra, balzsamozásra, valamint gyógyászati célokra is egyaránt.


A mosószóda:


1861-től terjedt el széles körben a mosószóda használata, mikor Ernest Solvay kémikus kidolgozta a Solvay-eljárást, mely során a mosószódát sós vízből és mészkőből állítják elő. Különböző hevítési eljárások során keletkezik tehát a mosószóda, a fenti eljárás szerint.


Az trisó néven ismert fehér por állagú szert is hasonló célokra lehetett használni,mint a mosószódát, azonban az 1970-es évek elején betiltották a használatát, mivel a természetes vizekbe jutva komoly algásodást idézett elő. A trisó használatát a mosószódával, valamint a mosódióval helyettesítik.


Az oxigénes fehérítő só:

100% nátrium-perkarbonát)

Természetes fehérítőként és a beszürkülés megakadályozására használjuk a mosódió mellé(mivel a mosódió önmagában nem fehérít!).


A mosószappan a legősibb mosószer. Kémiai meghatározással a szappan karbonsavak nátriumsója.

A régi időkben mindenki odahaza főzte hamuból és állati faggyúból a szükséges szappanmennyiséget. A XV. században már különbséget tettek a fürdésre és a tisztításra való szappanok között.


Talán egy növény van, ami nálunk is honos, a szappanfű, aminek a levele, ha meleg vízbe áztatjuk, habzik, tehát fürödni, hajat mosni, mosni lehet vele, csak nagyon sok kellene belőle, és bizony egyre ritkul ez a növény is, mint sok társa a környezetszennyezés, vegyszerezés miatt.

Én találtam egy viszonylag tiszta helyet, ahol tenyészik ez a növény, de nem volt szívem leszedni, had szaporodjon, talán nem pusztul ki, amíg az ember bele nem avatkozik...........


Szóval használd inkább a felsorolt termékeket, ezzel is segítesz a környezetet védeni.

39. hamyka
2012. márc. 31. 14:44

sziasztok!!


nah szoval:


Mosódióbol ezek a márkák léteznek:


-mandala


-indus


-saphos


probáltátok már ezeket??


nem tudom itt a forumon van-e esetleg olyan emberke aki probálta az összes fajta mosódiót, ill hogy melyik hogy váltbe neki mivel kombinálta stb...


Olvastam erröl a marha epe szappanrol is,tényleg olyanjo??


ötleteket várok hogy mit és hogyan lehet kombinálni a mosódióval!!!


irjatok és üdv: hamyka :)


ui: hamyka ( az az én) nyomoz :D


körmükre fogok nézni a márkáknak hogy melyik is a legjobb ill hogy a legjobb mosni :D

38. hamyka
2012. márc. 31. 04:06

Az indus mosódiobol egészet kéne felhasználnunk??


a vastag falubol lehet hogy elég lenne csak a fele??


szerintetek??


irjatok és üdv: hamyka :)

37. hamyka
2012. márc. 31. 04:02

sziasztok!!


nah ilyesmit találtam a neten:


Nem mind egy hogy milyen mosodiót veszünk ilyenek vannak:


Sapindus Trifoliatus: ez is jo,de kevesebb szaponint tartalmaz.....


a másik fajta a : Sapindus Mukorossi de az sem mind egy hogy indiai vagy hogy Nepál vagy hogy Indonéziai


Az indiai általában kisebb, mint az indonéz rokon, de ismerjük a mondást: kicsi a mosódió, de sok benne a szaponin! A Sapindus Mukorossin belül, a nagy és vastaghéjú mosódió sem mindig a siker garanciája. Főleg a "jobban megéri, mert nagyobb" hangzik furán, miután súly után fizetünk. Ha a vastagabb héjút veszed, valószínűleg több hatóanyagot (szaponint) tartalmaz, de egyben nehezebben is oldódik ki belőle. Ez esetben mindig érdemes összetörni használat előtt a héjakat


és héjasat vegyünk, ne olyat amibe benne van a mag


a héjas azért jobb mert azonnal felhasználhato mig az egész ki kell belöle bányaszni a magot mert csak a héj kell.....


a héjas drágább mig az egész olcsobb.....


na kb ilyesmit találtam a mosódióról....


szerintetek??



Én szerintem egész jonak tünik a vastagabb héju csak hát ugye lassaban oldodik ki belöle az a szaponin vay micsoda, viszont ha vékonyabb héjut veszünk akkkor meg tul hamar ki oldodik belöle a szaponin....


szerintetek melyik a jobb? hallottam közepes méretü mosoiórol is...


Mit tudtok erre mondani??


Kérem hogy tapasztalt emberke válaszoljon erre aki már régóta mosódiózik!!


irjatok és üdv: hamyka :)

36. hamyka
2012. márc. 31. 02:54

sziasztok!!


ahogy láttam a neten több márkáju mosódió is van.... melyik a legjobb??


irjatok és üdv: hamyka

35. hamyka
2012. márc. 30. 15:30

van aki szidja az ecetet....


ecetem az még akad itthon, csak azt nem tudom hogy menyi ecettel vagy hogy ill hogy menyi vizzel....



irjatok és üdv: hamyka


ui: a mosogépemet nem szeretném tönkre tenni!!!


még nem vágtam bele!!!!


tapasztalt emberke irjon!!

34. hamyka
2012. márc. 30. 15:28

szisztok!!!


Olyan kérdésem van hozzátok hogy mielött használnék mosódiot, hogyan és mivel takaritsam át a mosogépemet??


a mosogépem nem automata, tehát csak be kapcsolom és megy, a márkája hajdu....


irjatok és üdv: hamyka


ui: a neten sok megoldást láttam, pl: ecet meg citrom meg olyat is olvastam hogy:


1kg trisó + 5L ecet + 6kg Calgon + 3L sebbenzin 90°C-on kifőzve vele a gépet. Utánna 30kg rostált sóder + 10kg cement 60°C-on.


meg ehez hasonlok.....


tehát én külön melegitem a vizet,nem a mosogépben....


remélem értetek engem!!


irjatok és üdv: hamyka

33. hamyka
2012. márc. 30. 14:20

sziasztok :)


jaj de hogy irogattok :)


tudnátok nekem boltokat ajánlani? :)


nagyonjo lenne, persze privátban,gondolom ide nem nagyon lehet irni cimet a közösbe.... vagy lehet??


irjatok és üdv: hamyka :)

32. maya75 (válaszként erre: 31. - Gicza4)
2012. márc. 30. 14:09

Szia!

Én is örülök,sokkal jobb mint a mérgező anyagok!Már totál elegem van azokból...és ráadásul sok féle ki sem szedi a foltot.stb...

Ha erre előbb találok,már egy ideje ezt használnám.

Üdv:Maya

31. Gicza4 (válaszként erre: 30. - Maya75)
2012. márc. 30. 10:57

Szia!

Örülök, hogy Te is természetesre tértél!

Üdv.: Gicza

30. maya75
2012. márc. 30. 08:54

Sziasztok!


Tegnap vettem mosódióhéjat,meg mosószódát is és kipróbáltam.nem gondoltam volna hogy nálunk a bioboltban is találok.

1570.- volt/fél kg/ a dió,370 /1kg/a mosószóda.

Szerintem jó!Örülök h megvettem

Ellenben folyékonyat nem láttam,de majd még körülnézek,ha van 5 liternél kisebb kiszerelés akkor azt is kipróbálom.

Köszönöm hogy megerősítettétek a hatékonyságát.

Anyukáméknak is viszek le hogy kipróbálják..:)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook