Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mivel tudom helyettesíteni a tojást a rántott húsban ha elvagyok tiltva a tojástól? fórum

Mivel tudom helyettesíteni a tojást a rántott húsban ha elvagyok tiltva a tojástól? (tudásbázis kérdés)


2014. jan. 21. 14:50
Töltsd le a netről: "nóri mindenmentes konyhája" rengeteg recept van benne akár cukrosoknak, liszt-tojás-tej-érzékenyeknek, vegáknak és bárkinek! Te is megtalálod egész biztosan benne mindazt, amire kíváncsi vagy!
2011. febr. 13. 17:01

Kedves betegtársak


Hófehér majonéz

100 ml tej (1,5 %-os is lehet)

200 ml növényi olaj - vagy olívaolajjal:

50 ml olívaolaj

150 ml napraforgó olaj

½ mk só

bors, frissen őrölve

A fokhagymás majonézhez plusz:

2-3 gerezd fokhagyma

½ mk só

bors, frissen őrölve


Egy magas edénybe teszem a fokhagymát és egy kevés tejet. Botmixerrel keverem, amíg egy kissé habosodik. Ekkor lassan hozzáöntöm a tejet, de a botmixerel mindig keverem tovább. Vékony sugárban hozzáengedem az olajat (még jobb, ha az olajat egy pici kiöntő kannába tesszük, amiből kényelmesebb adagolni) és türelmesen mixelem tovább. Türelem, sokáig úgy néz ki, mintha nem is történne semmi, de pár perc múlva az olaj felveszi a tejet és a krém sűrűsödni kezd.

Természetesen fokhagyma nélkül is készíthető és bármivel ízesíthetjük, amivel jól esik. Ugyanúgy adhatunk hozzá egy pici cukrot és savasságot is, mint a hagyományos majonézhez.

Ha betesszük a hűtőbe, a majonézünk még sűrűbb lesz és napokig eláll.

300 ml fehér majonéz / 1.900 kcal / 201 g zsír / LF30 94%

10. 48aad0a7c4 (válaszként erre: 8. - Márti5)
2011. febr. 12. 15:56
A majonéz recept így kezdődik: 1 tojás sárgája...
2011. febr. 4. 02:27

Lehet kapni tojás pótló port,leginkább bioboltokban.

Az egész tojás tiltva van?Mert a sárgájában sok fontos anyag van,olyan is ami másban nincs.Egy darabig a koleszterin miatt nem ajánlották a tojást,de rájöttek,hogy mértékkel mégse árt.

2011. febr. 4. 01:22
Én a csirkecombot,szárnyat így szoktam(ha a majonéz OKÉ NEKED). Befüszerezem, bekenem majonézzel és berakom a hütőbe. Másnap (csak) zsemlemorzsában beforgatom és kiolajozott tepsiben megsütöm.ISTENI mire megsül piros ropogós és puha.
2010. márc. 17. 19:43
én joghurttal próbálnám helyettesíteni a tojást.
2010. márc. 17. 15:53
Sárgaborsó lisztet keverj ki vizzel tojás sűrűre. A panírozás menete liszt, sárgaborsóspép, morzsa. Utána mehet az olajba. Tehetsz bele vegetát v sót. A panír kicsit keményebb ropogosabb lesz de nem észrevehő a különbség. A fiam tojás érzékeny neki így készítem.
2010. márc. 17. 13:10
Hát azt konkrétan semmivel.Pont olyan nem lesz mással.
2010. márc. 17. 13:10
szója-készítmény, mustár, mustáros-tej
2010. márc. 17. 13:10
Szerintem is tejjel tudod csak.
2010. márc. 17. 13:08
esetleg tej?
2010. márc. 17. 13:06
Mivel tudom helyettesíteni a tojást a rántott húsban ha elvagyok tiltva a tojástól?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook