Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mivel lehetne megszüntetni a ruhákból a szekrény szagát? fórum

Mivel lehetne megszüntetni a ruhákból a szekrény szagát? (beszélgetős fórum)


2010. dec. 14. 16:58
Még egyszer köszönöm a tippeket mindenkinek!
2010. dec. 13. 20:57

Ebben az időben nehéz megcsinálni, de nyáron mindenképpen. Először is mindent kiszedsz a szekrényből, több soron áttörlöd és hagyod kiszáradni. Persze az sem mindegy, hogy miből készült a bútordarab. Az sem ártana, ha jó szellős helyre lenne rakva, 1-1 óra napsütés nem ártana meg neki.(A napsütés fertőtlenít!!!) A ruhákat átmosni, tisztítani, szellőztetni. Levendula, dohány, diófalevél, szegfűszeg, fahéj mind mind illatosító, molyirtó.

Természetesen legyenek összhangban az illatok. Az pedig természetes, hogy az erős illatok egy idő után elillannak a ruhákból. Lehet házilag is illatpárnákat csinálni; pl. narancs, citrom és almahéjat apróra csipkedni és úgy megszárítani, nem használt textilbe kötni és úgy betenni a szekrénybe.

2010. dec. 13. 20:11
Köszönöm a tippeket, látom nem csak én vagyok így ezzel a kérdéssel.
6. dorka79 (válaszként erre: 1. - Nagybibi)
2010. dec. 13. 20:01
Szia!Én illatpárnákat teszek a ruhák közé,nekem ez nagyon bevált!
2010. dec. 13. 19:59
Én az évszaknak megfelelő ruhákat hordás előtt ujramosom. Szerintem más megoldás nem nagyon van, ha valami fél évig áll, az elveszíti az illatát ... :(
2010. dec. 13. 19:53
Ez nem penész csak a ruha illata nem tetszik.
2010. dec. 13. 19:52
Újramosás... sajnos nekem csak ez jött be, sok mindenünk penészedik ilyenkor...
2010. dec. 13. 19:52
Tegyél a szekrénybe levendulát. Kellemes illata van.
2010. dec. 13. 19:50

Rendszeresen szellőztetem a szekrényt is meg a ruhákat is. Még is érzem a ruhákon a szekrény szagát.

Hogyan lehetne ezt megszüntetni. Van valami ötletetek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook