Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A szekrényben álló megsárgult ruhákból hogy lehet kiszedni a foltot? Főleg a színes ruhákból, amiket nem lehet fehérítőbe tenni fórum

A szekrényben álló megsárgult ruhákból hogy lehet kiszedni a foltot? Főleg a színes ruhákból, amiket nem lehet fehérítőbe tenni (tudásbázis kérdés)


2012. okt. 10. 09:39

Ha vizes a ruha bele teheted még hypoba is.


A szines ruhákat is .

14. gne2 (válaszként erre: 13. - 3aad3b800d)
2011. márc. 5. 20:06

Most néztem vissza, bocsi!

Fehérek, és fehér hímzésesek. Kipróbálom, bár már más fehérítővel nem jártam sikerrel. :(

13. 3aad3b800d (válaszként erre: 12. - Gne2)
2011. febr. 27. 17:15

Színesek vagy fehérek?

Mert a Clorox kímélő mindent kivisz nekem a fehérekből.

Most ugrott be, hogy a Dr Becks folttisztítók között van kimondottan sárga foltokra való, na az például tuti jó.

12. gne2
2011. febr. 27. 16:41
Én a férjem nagymamájától kaptam nagyon szép, hímzett ágyneműket. Vadiújak, csak régóta tartogatta, rakosgatta már. Itthon kibontva láttam, hogy sárgák a hajtásoknál, azóta is hiába próbáltam mindenfélével kiszedni. :(
11. Banita76 (válaszként erre: 10. - 3aad3b800d)
2011. febr. 27. 16:40
Köszi
10. 3aad3b800d (válaszként erre: 5. - Banita76)
2011. febr. 27. 16:36

Az én gyerekem ruhái is besárgultak az állásban, megjegyzem, soha senki nem gyújtott rá a lakásunkban.

Én Clorox színesbe áztattam őket mosás előtt, kivitte.

A Vanish nekem soha semmiféle foltot nem vitt ki sehonnan, úgyhogy én azzal biztos nem próbálkoznék.

9. Banita76 (válaszként erre: 8. - Namama)
2011. febr. 27. 16:32
Köszi, kipróbálom. A családban senki se dohányzik, és a vendégek is csak az udvaron. A ruhák szemeteszsákban vannak a szekrényben néhány éve, mióta a nagyobbik lányom kinőtte őket.
2011. febr. 27. 16:28
Hali. Sajnos ifi koromban velem is előfordult ilyen,hogy megsárgultak a ruhák.Azóta már tanultam az esetből,Nincs dohányzás a lakásban,még a vendégeknek sem.Mindent amit ritkán használunk,-bezacskózok.Nagy méretű szemeteszsákot húzok még a vállfás ruhaneműre is.A nagyszüleimtől kapott ágyneműim is csoda szépek,sehol egy sárgás elszíneződés.de csak így tudod megvédeni a szép öröklésre váró ruhákat.Nos,hogy én mivel próbálkoznék,hát talán a szódabikarbónás áztatás segít.vagy a színesekhez ajánlott clorox.
7. Banita76 (válaszként erre: 6. - 5758a48989)
2011. febr. 27. 16:26
Köszi a válaszod
2011. febr. 27. 16:22

Kedves Banita!


Úgy tudom, hogy a ruha a szekrényben akkor sárgul be foltokban, ha véletlenül enyhén nedvesen tettük a helyére vagy maga a szekrény nem szellőzik kellő képen és ezért nedvességet kap a ruhanemű, és ezért be dohosodik fehéres sárgás foltot hagyva a ruhán.


A következő tippeket a netről kerestem meg neked, mert jó magam sem tudom, hogy miképpen tehetünk az ilyen foltok ellen: :)


-A friss kakaófoltot meleg sós vízzel mossuk át, majd langyos vízzel öblítsük ki az anyagot.


-A fűfoltot világos színű ruhákból úgy tüntethetjük el, hogy az anyagot egy napig aludttejben áztatjuk, majd meleg vízben kimossuk. Másik lehetőség, hogy friss citromlevet csepegtetünk rá, majd erősen dörzsöljük. Régebben keletkezett foltnál a száraz textíliát enyhén megnedvesítjük alkohollal, és citromsavval vagy citromlével bedörzsöljük.


-Ha kávé cseppen az anyagra, meleg vízben oldjunk fel sót, és ebben áztassuk ki a szennyeződést a ruhából. Szükség szerint dörzsöljük. Ha a folt eltűnt, langyos vízben öblítsük ki a textíliát. Friss kávéfoltot jól tisztít a tejbe áztatás is. Utána alaposan öblítsük ki meleg vízben az anyagot.


-Kávéfoltot tojássárgája és kevés vízből álló keverékkel is hatásosan tisztíthatunk. Utána langyos vízzel mossuk ki.


-Általános folttisztítóként aceton helyett az ecetsavat, citromsavat, vagy a citromlevet próbáljuk ki.


-Az ammóniatartalmú folttisztítókat helyettesíthetjük bórax-szal, nátrium-bikarbonáttal, ecettel. A bórax fehérítő hatással rendelkezik, tehát csak fehér textíliáknál alkalmazzuk.


-A csokoládéfoltot citromlé segítségével maradéktalanul eltüntethetjük.


-Ha tinta cseppen a ruhánkra, gyorsan dörzsöljük be meleg tejjel, de hatásos a citromos kezelés is. Szükség esetén többször cseréljük a tejet.


-Gyümölcs és zsírfoltot puha zsemlével tüntethetünk el a szövetből úgy, hogy a friss zsemlét sütőforróra melegítjük, és a meleg zsemlebéllel azonmód kidörgöljük a foltokat. Ezután természetesen meleg vízzel öblítsük át a ruhadarabot.


-Ha kezünket befogta a tinta, paradicsom- vagy citromlével könnyedén orvosolhatjuk a problémát.


-Ha véletlenül tea borult az abroszra, néhány csepp citromlé segítségével könnyen eltüntethetjük.


-Rozsdafoltra öntsünk citromlevet, majd öblítsük ki.


-Vörösborfoltot sóval, kevés citromlével, vagy langyos tejbe áztatással távolíthatunk el. Só helyett fehér ruhákhoz bóraxot is használhatunk. Fél órát hagyjuk rajta, majd mossuk ki.


-Vérfoltot hideg sós vízzel tüntethetünk el. Utána öblítsük ki a textíliát.


-Az izzadságfoltot ecettel távolíthatjuk el.


-A friss zsírfoltot burgonyakeményítővel szórjuk be, pár órát hagyjuk rajta, majd keféljük ki.


-A kötött holmin keletkezett zsírfoltot többször spricceljük be szódavízzel, majd egy tiszta nedvszívó ruhával itassuk fel.


-Mustárfoltot glicerines ronggyal dörzsöljük be, hagyjuk állni, aztán szappannal és hideg vízzel mossuk ki.


-Gyümölcsfolton segít a gyors leforrázás.Azoknál a gyümölcsfoltos ruháknál, amiket nem szabad forrázni, ecetet vagy citromot használjunk tisztítószerként.


-Néhány csepp citromlé kiveszi az abroszból a teafoltot.


-Koromfoltot óvatosan dörzsöljünk át friss kenyérbéllel.


-A spenótfoltot mosás előtt pár percre nyers burgonyapéppel dörzsöljük be.

5. Banita76 (válaszként erre: 4. - Zebracsikó)
2011. febr. 27. 16:18
Mosással nem jön ki, már próbáltam. Ariel folttisztítóval sem jön ki. Nem dohos a szekrény, fogalmam sincs mitől lettek sárgák, de nem minden csak egy-egy darab. Ezek a nagylányom ruhái voltak, tisztán elraktam a szekrénybe, és most veszem elő a kicsi lányomnak, és némelyik sárga foltos.
2011. febr. 27. 16:14

lehet, hogy kijön mosással is, mosóporral

vagy tegyél inkább hozzá vanisht, eetleg színes ruhákra ajánlott cloroxot


mitől lettek sárgák??? penészes-dohos volt a szekrény?

2011. febr. 27. 16:14
Nem is kell fehérítő. Wanish 1-szer kétszer átmosva csodákat tesz. :)
2011. febr. 27. 16:11
Senkinek nincs ötlete?
2011. febr. 27. 15:50
A szekrényben álló megsárgult ruhákból hogy lehet kiszedni a foltot? Főleg a színes ruhákból, amiket nem lehet fehérítőbe tenni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook