Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mivel kell ápolni a gátsebet szülés után? fórum

Mivel kell ápolni a gátsebet szülés után? (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. nov. 13. 12:26
Tyúúúúú! Nekem is nagyon de nagyon fájt! A zuhanyoztatás segített rajta(m). Még éjszaka is kijártam és zuhannyal hűsítettem. Algopirin ampullát ittam.
43. Zimmi (válaszként erre: 39. - Jucimami)
2009. nov. 12. 18:55
Hydrogén peroxiddal tisztítjuk ki a sebet,és Merbrominnal(sebészeten lehet felírtani) ecseteljük be.Ez a merbromin fertőtlenítő,szárító hatású szer.
42. borbelya (válaszként erre: 41. - Tildus31)
2008. szept. 20. 12:13
Bocsi, akkor összekevertem valami másik multileveles céggel
41. Tildus31 (válaszként erre: 38. - Borbelya)
2008. szept. 19. 21:37
Szia, nem az amway terméke, de tényleg nagyon jó, én gyantázás után is szoktam használni és égési sebekre nagyon jó. erre fejlesztették ki. és bőrnyugtató hatású.
40. a9e1c02a7b (válaszként erre: 39. - Jucimami)
2008. szept. 17. 12:52

Nekem pont így volt. Szétnyílt a varrat, nem varrták utána már össze. Hidrogén peroxiddal kezelték a kórházban, nem kellett befeküdnöm, csak bejárnom. Utána az Aloe First-öt, meg a Bepanthen krémet ajánlották itthonra. Nem akarlak ijesztgetni, de nekem nagyon sokáig tartott a gyógyulás. 2-3 hónapig ülni sem tudtam, járás is nehezemre esett. Teljes gyógyulás csak 10-12 hónap elteltével volt. Bár nekem valami baci is belekerült a sebbe, úgy tudom.


Remélem, jobban vagytok már, látom, egy hónapja írtad.

2008. aug. 6. 15:20

A lányom 16 napja szült, a varrat kivétele után egy nappal kinyílt a gátseb kb. 2 cm hosszúságban.

Az orvos kezelte, nincs talán gyulladás, vérzés, stb., de még nyitva a seb, az orvos hipermangános kezelést ajánlot, ami nyugtatja, majd egy óra elteltével és minden WC használat és mosakodás után be kell szórni sebporral.

Mikorra várható, hogy begyógyul és ülni tud, ill. kicsit tovább tud fájdalom nélkül fenn lenni, s nem hiányzik a fekvés?

2008. jún. 26. 20:16
Én alapvetően nem vagyok ezeknek a multileveles termékeknek a híve egy kivételével, az amwaynek van egy terméke a First, minden zuhanyzásnál ezzel fújtam. Pikkpakk rendbe jött.
2008. jún. 25. 23:22
Én ugyan nem szültem még, de a Tesóm igen és Ő kamillás főzettel kenegette be, ami gyulladáscsökkentő és jó volt rá!
2008. jún. 25. 19:51

A kórházban hypermangános vízzel kezelték.

Itthon gyakran zuhanyoztam, gyorsan meggyógyult.

A második szülésnél nem vágtak, pedig 4150g, 57 cm volt a kisfiam.

2008. jún. 25. 18:29
Én nem kezeltem semmivel sem, csak naponta többször zuhanyoztattam a sebet.
2008. jún. 25. 18:25
Ahol szültem ott mindig volt gát kezelés .Hypermangános langyos viz!
2008. ápr. 18. 21:00
Aloé vera first nagyon tuti rá, még az aranyeremet is elmulasztotta, a seb pedig hip-hop begyógyult.
32. sodrak
2008. márc. 18. 09:56
Én biotron lámpával kezeletem naponta többször-már a kórházban is.Nagyon jó volt és hamar meg is gyógyult. Szülés után 3 nappal úgy ültem, mint a többiek, akik nem szültek.
2008. febr. 28. 13:01
hipermangánnal vizben feloldva
2008. febr. 26. 15:31
Én semmi különöset nem csináltam vele, persze, ha begyullad esetleg, akkor azt kezelni kell. A langyos zuhany viszont olyan jól esett, utána kicsit megkönnyebültem. Az első gyerek utáni sebhely időnként fájt, az időjárás változást éreztem meg vele, de később kinőttem... :-) Most a negyedik után az aranyér jobban fájt, mint a gátseb.
2007. dec. 8. 20:41
Nekem azt mondta a doki, ne sajnáljam magam, üljek csak bele (magyarán ne üljek direkt féloldalasan) és jó alaposan mossam meg. Így három napig fájt csak. Amúgy minden wc után intimkendővel is áttöröltem.
28. cicka1
2007. dec. 8. 20:04
Én tisztán tartottam, és Oxicort spray-vel fújtam be.Hamar meggyógyult, nekem inkább az aranyerem fájt nagyon.
27. Éfi
2007. dec. 8. 18:22

Szia totYY.

Én nem használtam rá semmi különöset,naponta többszöri zuhanyzás jót tesz.Az első szex.......

hááát mint az "első".Szó szerint,de aztán minden ok,bejáródik.

26. Mocori
2007. nov. 3. 10:29
Vannak homeopátiás szerek is erre, lehet kapni a gyógyszertárba homeopátiás könyvet, ott minden le van írva, hogy mi, mire jó.
2007. nov. 3. 09:11
rivanol
2007. aug. 27. 11:44

Sziasztok!

Nekem két gyerekem van, az elsőnél mélg szülés után is hetekig nem tudtam ülni csak féloldalasan és párnán.A másodiknál begyulladt már a korházban és jegelnem kellett.Sokat zuhanyoztam,amikor csak tehettem,a doki azt mondta varrat szedéskor, hogy tusfürdővel, lemosóval mossam, hogy száradjon.Ha lesz még gyerekem valószínüleg Aloénak a First-jévek fogom spriccelgetni.Most van illetve volt egy csúny seb a lábamon anyutól kaptam és használom, nagyon jól szárít és előtte hámosít.De szerintemmindenféle fertőtlenítő jó rá.Most jut az eszembe, hogy az elsőnél kaptam rá hintőport aminek a neve azt hiszem Dermaflorine.A másodiknál nem kaptam semmit.

23. szulim
2007. aug. 23. 11:52
Nekem 3 gyermekem van,2-nél volt gátseb,és a 2.-nál begyulladt sajna:(De a kamilla segitett,meg sok furdés és aztán bekentem rivanollal
2007. júl. 27. 11:42
sziasztok!Két gyermekem van, az elsővel nagyon fájt a gátsebem, nehezebben gyógyult, de a második bébyt 3 hete szültem, egyáltalán nem fáj már szinte nem látszik.Mikor hazaértem a korházból, meleg kamillával mostam le naponta reggel és este, nagyon jó volt rá!Mindig zuhanyozom, egészségesebb, mint ha beleülnék egy kád vízbe!...
2007. júl. 27. 07:16
Neomagnolos vízbe kell ülni naponta legalább kétszer. Gyógyszertárban kapható.Hamar elmúlik a seb és a fájdalom, mert remek fertőtlenítő és gyulladáscsökkentő.
2007. júl. 18. 20:24
Nekem akkor Oxicort sprai-t írt a doki, azzal fújdogáltam. Nem kaptam röhögőgörcsöt.
19. LoLiNa
2007. júl. 18. 07:00
hintőporra! alkoholt nem használtam neki!
18. Sofiona (válaszként erre: 17. - LoLiNa)
2007. júl. 17. 23:18
Az alkoholra gondolsz? Vagy a hintőporra, Mi csak ezeket kaptuk a köldökére.
17. LoLiNa
2007. júl. 10. 08:05
első szülés után sima tisztántartás volt. második után viszont betadínes ,locsolgatás, napi 2x , plusz 2x fürdés. hozzáteszem, hogy szétnyílt két öltés közti rész. szigorú fekvés volt sokáig. amúgy amit a baba kap a köldökére, az nagyon jó a gátsebre!
16. sello5
2007. ápr. 16. 18:31
szivesen segitenlk de én császárral szültem mind a kettöt
2007. márc. 23. 13:15
Két szülésem volt az elsö borzalmason fájt ,és sokáig ülni sem tudtam .Rengeteget helyileg zuhanyoztam ,és sok idö után helyre jött .A második szülésemnél már kellemes meglepetésben volt részem ,nagyon felvoltam készülve,hogy ujra nagyon fog fájni de már 3 nap után ülni tudtam ,és nem volt gond.Igy volt tapasztalatom mindkét esetben .
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook