Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hajleszívás után, mivel érdemes ápolni a hajat? fórum

Hajleszívás után, mivel érdemes ápolni a hajat? (tudásbázis kérdés)

2012. okt. 20. 08:32

Sós tengervíz, klóros strandvíz, hőség, UV-sugárzás, megannyi veszély leselkedik nyáron a hajra. Így nem csoda, ha veszít rugalmasságából, hidratáltságából. Hoztam egy mélyhidratáló receptet, mellyel a haj ismét visszanyeri egészségét.


A haj hosszúságától függően az összetevők:


4 rész kondicionáló (általad használt)

1 rész méz

1 rész aloe vera


Melegítsd meg a mikróban pár másodpercig, míg meleg nem lesz, majd alkalmazd nedves vagy száraz hajra, különösen a hajvégekre. Törölközővel bugyoláld be, s hagyd 30 percig hatni. Majd tiszta vízzel alaposan öblítsd le.


A végeredmény hidratált és csillogó haj.


Valamelyik kondicionáló nem a legalkalmasabb ehhez a hidratáló recepthez, mert csomósodhat, vagy nehezen lehet kiöblíteni. Sajnos ki kell tapasztalni, hogy melyik a legalkalmasabb ehhez.

2012. okt. 19. 10:38
nekem is volt egy ilyen hajú vendégem, második festésre lett nagyon szép a haja akkor tüntettük el belőle ezt a vöröses narancsot, akkor 6.1 és 7.1 festék keverékével,
14. 74740b7c7c (válaszként erre: 13. - Aquatica)
2012. okt. 19. 10:14

Nem volt fekete, egyenletesen szívódott le, ha erre gondolsz.

Ilyen narancsos-szőke volt a hajam, amire a festék került.:)

2012. okt. 19. 10:11
és a natúr hajad volt ilyen fekete ?
2012. okt. 19. 10:10

otthon semmi képp se nyúlj hozzá, menj vissza a fodrászhoz és mondd el neki h neked nem tetszik az a vörösen ő tudni fogja mit kell tenni,

de ne fesd be semmivel, max tehetsz rá egy kis hamvasító sampont, azt a kéket elméletileg az kiüti a vörös színt,

11. Ekka (válaszként erre: 9. - Aquatica)
2012. okt. 19. 10:03

12%-os oxival volt leszedve, és szép egyenletes lett. (fodrász csinálta)

Aztán festékkeveréket csinált. (volt benne világosszőke, középszőke, meg 2 féle barna)

Nagyon jó kis színe lett a hajamnak, egy árnyalatnyi rezes beütéssel, tényleg profi lett, mert nagyon egyenletes, csak valamiért a frufrumnál ilyen vöröses, vagy nem is tudom, olyan gesztenyebarna.

Nem szembetűnő, de én látom, olyan, mintha a frufrum direkt más színű lenne.:)

Ide nem kenhetnék valamit magamnak, nem fedhetném le valami szőke színnel?:)

2012. okt. 19. 09:53
és igazából az első festés sosem lesz az igazi.majd a 3ik, az már szebb jobb.
2012. okt. 19. 09:50
Nem tudom hogy otthon festettétek e a hajad vagy fodrásznál de mivel sötét haj volt leszívás után gondolom megmaradtak a vöröses sötét pigmentek, ezt jó technikával és festékkel lehet közömbösíteni.nem tudom mivel volt festve vagy hányas oxival szőkítve, ezt írd le :)
8. Ekka (válaszként erre: 7. - Aquatica)
2012. okt. 19. 09:42

:) Köszönöm:)

Ha már fodrász vagy, akkor annyi kérdésem lenne még, hogy az mitől lehet, hogy mindenhol szép egyenletes a hajszínem, a frufrumban viszont elég rendesen van vörös beütés, és olyan, mintha 3 árnyalattal sötétebb lenne.

2012. okt. 19. 09:33
Ja és nem csak ilyen boszorkány konyhás házi fejlesztés hanem fodrász vagyok és onnan tudom ezeket :D.
6. Aquatica (válaszként erre: 4. - Ekka)
2012. okt. 19. 09:30
Hát én kb 4 naponta használtam fekete hajból lettem szőke és nem akartunk rámenni azonnal a festékkel kb 2 hétig ápoltam olajokkal, utána festettünk :) és jó lett de ez kb 4 éve volt azóta szőke vagyok hisz az alaphajszínem is szőke:)), de a fekete nem volt az én színem. azóta is használok ilyen olajokat és szeretem.
2012. okt. 19. 09:28
Mivel a festés megváltoztatja a haj szerkezetét ezért különös ápolást igényel, színmegőrző sampon és balzsam ami lezárja a haj szerkezetét, plusz valami vízmegőrző olaj amivel a nedvességet meg tudod tartani a hajban ezáltal nem szárad ki.
4. Ekka (válaszként erre: 3. - Aquatica)
2012. okt. 19. 09:24

Milyen gyakran használjam?

Lehet, hogy buta a kérdés, de eddig nem volt szükségem semmiféle 'csodaszerekre':)

3. Aquatica (válaszként erre: 2. - Ekka)
2012. okt. 19. 09:23
Pálma olaj, amikor én leszívattam akkor ezt használtam és nagyon szerettem, vagy az oliva olajat, kókusz olaj ami neked tetszik.
2. Ekka
2012. okt. 19. 09:18

Fekete szín lett leszedve a hajamról, most sötétszőke a hajam (a köztudatban világosbarna:))

Alapvetően erős a hajam, szép fényes és egészséges, de ez a művelet megtépázta szegénykémet, száraz lett és törik is.

Mivel ápolja, ill. milyen gyakran? A fodrászom azt mondta, hogy a következő festésig, csak ritkán mossam, mert a szőke, leszívatott haj, nagyon dobja a festéket.

Most mit csináljak?:))

1. Ekka
2012. okt. 19. 09:16
Hajleszívás után, mivel érdemes ápolni a hajat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook