Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mitől van az ha sűrűn fáj a gyomrod? fórum

Mitől van az ha sűrűn fáj a gyomrod? (tudásbázis kérdés)


2014. nov. 7. 18:59
tényleg egyénfüggő, én pl. hosszú évek óta megszoktam, hogy eszpresszóval kezdem a napot (tej nélkül, egyetlen kocka nádcukorral), mert alacsony a vérnyomásom, és ettől tudok csak magamhoz térni; de mindig mondják, hogy ez mennyire nem jó, nem tesz jót a gyomornak, fokozott savtermelést vált ki, amiből fekély lehet, satöbbi.... ezért - bár nekem nem szokott égni a gyomrom soha az éhgyomorra kávétól -, párszor megkíséreltem, hogy előbb reggelizem valamit, és csak azután jön a kávé, például legutóbb sokmagvas tk bagettet reggeliztem Philadelphiával, és mást nem is (nem akartam terhelni korán reggel a gyomrom), és hát mit ne mondjak, úgy elkezdett égni a gyomrom, hogy rohantam is ki a kávémért azzal a lendülettel a konyhába, és: el is múlt a gyomorégésem egyből, még savlekötő se kellett, pedig elővettem a dobozt azért, hogy ki tudja, hátha kell... nah, hát erre mondjatok valamit, ez milyen már? ;)
21. 2cc786c515 (válaszként erre: 1. - Niko76)
2014. nov. 7. 11:09

...reggelente zabpelyhet eszem joghurttal keverve. Nagyon jó a gyomornak és a bélrendszernek is.


Mennyit és mit vacsorázol?

2014. nov. 7. 10:51
tulzott idegeskedes is okozhatja,vagy sok alcohol,vagy kave is.
2014. szept. 25. 16:11

h az enyém mitől fáj, azt tudom.

egyénfüggő.

18. Lona55
2014. szept. 25. 14:41
Ha savtól van akkor a pattogatott kukirica jó megoldás lehet. A HB-t speciális antibiotikum pusztítja ki.
2009. márc. 16. 15:32
es mi van ha van helikobakteri de nem tudok semilyen antibiotikumal megszabadulni tole mit lehet tenni ???????????????????????????
2009. jan. 11. 16:53
rossz fogak is okozhatják.ha az ember fogai nem jó,akkor nem úgy tudja megrágni az ételt és sokszor a falatok egészben kerülnek a gyomorba,ahol viszont nehezen emésztődik.
2009. jan. 11. 16:50

Okozhatja a gyomorban található baktétium is/ Helicobakter pilory/Izotóplaborban egy teszt segítségévél mutatják ki,levegőt kell fújni egy zacsiba/mintha lufit fújnál./Ha pozitiv,antibió-kúra követi.

Ha elhanyagolják,gyomorfekély,majd abból gyomorrák alakulhat ki.

Ezért érdemes orvoshoz fordulni.

Még annyit,hogy ennek a baktériumnak a jelenléte bőrproblémákat is okozhat,nemcsak gyomorfájást.Így én a bőrgyógyásztól kerültem erre az izotópvizsgálatra,ahol megtalálták a bacit.

2009. jan. 11. 12:26
Nekem akkor fájt nagyon amikor gyomorfekélyem volt.
2009. jan. 11. 06:40
Mindenképpen megnézetném szakorvossal, ugyanis ez csak egyre rosszabb lesz, mindenféle súlyos betegség fejlôdhet ki belôle, fekély, vérzô fekély, daganat, krónikus gyulladása a gyomorfalnak,stb.
12. katácskák (válaszként erre: 11. - Jekaterina)
2009. jan. 11. 06:00
igazad van.. én még annyit tennék hozzá, hogy az sem mindegy milyen hangulatban eszünk?!- nekem már megszünt :) jobbulást Mindenkinek.
2009. jan. 11. 04:36
Sok sav, stressz, túl gyorsan eszel. Sok oka lehet, én már szinte minden végigmentem.
10. genlips (válaszként erre: 5. - Júlia*)
2009. jan. 9. 09:00
éhgyomorra cigi? :D ez most komoly?
2009. jan. 9. 08:49

Nekem az allergiától fájt. Érzékeny lettem egy rövid időre a tejcukorra és a lisztre.

És ha sok cukrosat eszem, utána is szokott.

2009. jan. 9. 08:26
Az Orvos látogatás indokolt lenne, ha sürün visszatérő a probléma.
2009. jan. 9. 08:22
Miért kerülöd az orvosodat, ha már hosszabb ideje fáj a gomrod?
2009. jan. 9. 08:20

lehet allergia is valamelyik ételfélére.

lehetsz lisztérzékeny, vagy tejre is lehetsz érzékeny. sőt, lehet hogy egy konzerválószer nem tetszik a gyomrodnak.

2009. jan. 9. 08:13

Sok a sav.


Rágcsálj keksz féléket,

és mellőzd éhgyomorra a kávét, teát, cigit.

2009. jan. 9. 08:13
Lehet hogy azt teszem
2009. jan. 9. 08:12
Sok minden okozhatja. Gyomorsavtúltengés, stressz, gyomornyálkahártya gyulladás, gyomorfekély, stb. Vizsgáltasd ki magad!
2009. jan. 9. 08:12
Idegesség, gyomorsav túltengés.
2009. jan. 9. 08:10
Mitől van az ha sűrűn fáj a gyomrod?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook