Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mitől tolódhat ki a menses 28-30 napról majdnem 55 napra? fórum

Mitől tolódhat ki a menses 28-30 napról majdnem 55 napra? (tudásbázis kérdés)


26. Herbatea (válaszként erre: 25. - Herbatea)
2009. okt. 19. 14:46

ja és mégegy!

a pcos NEM nőgyógyászat probléma, hanem endokrin vagy belgyógyászati!

25. Herbatea (válaszként erre: 19. - Elfelejtett jelszó)
2009. okt. 19. 14:44

pcos kezelhető gyógyszerrel, metformin tartalmú tablettákkal.

pco-szindroma.hu


a pcos a felnőttkori diabétesz előszobája.......

24. cuncika73 (válaszként erre: 23. - Elfelejtett jelszó)
2009. szept. 16. 15:35
Barátnőm is igy járt.Volt neki egy kis folyása,irány sztk,doki felirt valamit,visszarendelés X idő múlva,másik doki,másik szer,ismét vissza megint más doki más gyógymód és mondanom sem kell nem múlt el a panasza,igy maszek alapon elment a "család" nőgyógyászához,azóta jól van.Én akkor is tanácsoltam neki,hogy menjen ahhoz a dokihoz akihez tesói,anyukája is jár,de ugye az pénzbe kerül,de tanult az esetből,azóta elmegy az évi "kötelezőkre" is maszek alapon.Orvosa válogatja,7-10 körül mozog.Én amikor annó sztk-ra jártam,volt olyan,hogy az asszisztens sem tudta megmondani(8 óra után!!!,késöbb fog kezdődni a rendelés) ki lesz az orvos!!!Majd valakit leküld a kórház,szokta mondani.Tök jó,volt úgy,hogy fél kilenckor sehol senki,9-re meg menjél dolgozni,de azért lásson orvos.Na,ezt old meg,ha tudod.Úgyhogy eldöntöttem,inkább maszekra járok.
23. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 21. - Cuncika73)
2009. szept. 15. 08:07

Igen az sztk-val -a futószalagon kívül- nekem is az volt a legnagyobb gondom, hogy soha nem tudtam visszamenni ahhoz a dokihoz aki elkezdett kezelni. És sokszor ha másikhoz mentem, rá is beszéltek egymásra hogy pl ezt meg azt nem igy kellett volna csinálni. Na mondom remek!

Még arra sem képesek, hogy egy rendelési beosztást kifüggesszenek tájékoztatásul, mert nem hiszem el, hogy ezt nem tudják előre!

22. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 21. - Cuncika73)
2009. szept. 15. 08:02

Hát igen ez volna az ideálisabb megoldás, csak sajnos a pénz,a pénz.. Én most magam fizetem a tb-met, ami igy többe kerül mintha suli, munkahely stb. fizetné ráadásul ha nem használom ki, a magánba megyek akkor még ezen felül is én fizetek mindent.

Felétek mennyit kérnek a dokik?

21. cuncika73 (válaszként erre: 19. - Elfelejtett jelszó)
2009. szept. 14. 20:54
Ajjaj,nehéz dió,mert ha sztk-n mész tényleg futószalagon érezheted magad,meg az sem biztos,hogy az esetleges visszarendelésen is azt a dokit fogod ki akinél voltál.Mondjuk én maszek alapon járok dokihoz,nem szeretem ezt az sztk-s megoldást.Igy legalább nem stresszelek,hogy nehogy valami "barbárjóskát" fogjak ki,hanem a megszokott dokimhoz megyek aki már ismer.Mondjuk,most váltottam én is ,nem azért mert gond volt az előzővel,őt is imádtam,hanem tapasztaltabb szaktekintélyhez pártoltam át.
2009. szept. 14. 20:38
a mensi problémával még nem voltam nála, mert ez csak mostanában kezdődött.
19. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 17. - Cuncika73)
2009. szept. 14. 20:37

Pajzsmiriggyel gond van, szőrösödés, akné stimmel, a hormonszint enyhe tesztoszteron túlsúly(épp a felső határ) doki szerint nem muszáj kezelni, de ha akarom... Kaptam speckó foggátlót, de nem bírta a szervezetem. Uh negatív volt akkor. (jó egy éve volt)

Azóta elég sokat szúrkáltak a petefészkeim is meg kéne nézetni de olyan nehezen szánom rá magam.. nincs egy normális orvosom. Választhatok az sztk-s futószalag és a csillagászati magánrendelő között.

2009. szept. 14. 19:29
Vagy ultrahangon megnézheti,hogy fennáll-e a pco lehetősége
2009. szept. 14. 19:24
Nődokival beszéltél már erről a problémádról?Mert ő kérhet speci labort,ahol hormonszintet,pajzsmirigyműködést is néznek
16. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 15. - Cuncika73)
2009. szept. 13. 20:04
lehet, pco-gyanús vagyok :(
15. cuncika73 (válaszként erre: 14. - Elfelejtett jelszó)
2009. szept. 13. 19:37
Lehet,hogy hormon okozza a késést
2009. szept. 13. 17:06
nekem is egyre többet késik, most olyan 38-42 napos ciklusaim vannak
2009. szept. 13. 16:56
Nekem a szoptatás végleges elhagyása után volt így (20 hónapig szoptattam),de csak 1x,utána visszaállt,ahogy szokott.
12. cuncika73 (válaszként erre: 8. - Dorina22)
2009. aug. 27. 20:15
Szia Dorina!Egy hét az talán még nem olyan nagy baj,ha más tüneted nincs,a női nem egyébként is kiszámithatatlan:)Sok minden befolyásolja a ciklusunkat,lelki dolgok,hold állása,súly ingadozás és még lehetne sorolni mi minden.Hogy megnyugtasd magad,menj el a nőgyógyászodhoz,lehet,hogy kér egy laborvizsgálatot,mert elképzelhető,hogy egy kicsit megborult a hormonháztartásod.
2009. aug. 27. 20:08
Szia ritamoto!Van valami fejlemény?Voltál orvosnál?Lehet,hogy a hormonjaidat kell egy kicsit helyre pofozni.Szakorvos kérhet ilyen laborvizsgálatot,akár a nőgyógyászod is kiirhatja.Majd ird meg mit intéztél,szia
2009. aug. 25. 12:49
endokrinológus szakorvost keress fel, hogy küldjön el vérvételre, hátha kiderül, hogy mi a probléma, vagy a nőgyógyászod és utána ő irányít tovább.
2009. aug. 25. 12:49
Nekem a hirtelen fogyástól maradt ki 1 hónapig:S
2009. aug. 25. 12:48

Nekem is ilyen problémám van, mindig késik, most már második hete.

Amugy minden hónapban majdnem egy hetet szokott késni.

2009. aug. 25. 12:45
Nekem is volt ilyen problémám és kiderült, hogy elsőnek, cystam van, megmütőttek, másodjára pedig myomát állapítottak meg. Szóval menjél el nőgyógyászhoz mielőbb!
2009. aug. 25. 12:45

Lelki oka lehet? Eddig nagyon akartam babát,nem sikerült, de most már mennem kell vissza dolgozni, mert letelik a gyesem.

És nem védekezünk, de nem szeretnék most teherbe esni.

5. ritamoto (válaszként erre: 2. - 99279bb06f)
2009. aug. 25. 12:42
Gyakran felfázok, de nem okozott eddig ilyen zavart.
2009. aug. 25. 12:42
Szia!Lehet,hogy a hormonjaid felborultak egy kicsit.Nézesd meg,vérvételt kell kérni,de azt nem tudom,háziorvos kérheti-e vagy csak szakorvos.Beszéld meg a nőgyógyászoddal.
2009. aug. 25. 12:40

Már 2. hónapja kitolódik a mensesem 30 nap helyett majdnem 50 napra jön meg.

Volt egy pici felfázás, megfázás, de nem hinném , hogy ettől.

2009. aug. 25. 12:39
Gyulladástól, fertőzéstől...
2009. aug. 25. 12:38
Mitől tolódhat ki a menses 28-30 napról majdnem 55 napra?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook