Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mitől lehet ecet szagú a hüvelyem? fórum

Mitől lehet ecet szagú a hüvelyem? (tudásbázis kérdés)


1 2
11. 7a23ed9179 (válaszként erre: 9. - Fd8e423e9e)
2011. szept. 18. 20:53

:)))

te jóisten, talán jobb volt, míg nem tudtam, mit nyalatok apival :)))) nyák meg bacillus :D

10. Babeck
2011. szept. 18. 20:52

Szerintem az egészséges hüvelyváladéknak nincs szaga...


Egyébként az állaga és a mennyisége változott?

2011. szept. 18. 20:49

ez a normális, ugyanis a hüvely ph-ja savas, így persze, hogy savanykás ízt érzett a párod (döderlein bacilusoknak köszönhető)


Egyébként így írja a szakirodalom:

A hüvelyváladék

A hüvelytartalom a serdülőkor után és a klimax előtt normális viszonyok között savanyú vegyhatású, megközelítően 3,5-5,5 pH-értéket mutat. (A pH a savasság és lúgosság mértéke bármely oldatban, melyet 1-14 skálán fejezünk ki. A kisebb számok az aciditást - savasság -, a nagyobbak az alkalinitást - lúgosság - jelölik, a pH 7 a neutrális - semleges - vegyhatás.) E savasság létrejötte és fenntartása a következőképpen megy végbe: a szexuális érettség idején a működő petefészkek által termelt ösztrogén a hüvelyfal bazális sejtjeinek gyors osztódását eredményezi. Ezek az aktívan növő sejtek glikogénszemcséket raktároznak sejtplazmájukba (glikogén: két összekapcsolt szőlőcukor-molekula). Bizonyos baktériumok, melyeket a német nőgyógyász, Albert Döderlein nyomán Döderlein-bacillusoknak neveznek, és a hüvely normális baktériumflórájához tartoznak, tejsavbaktériumok; a glikogént tejsavvá képesek bontani. A tejsav jelenléte felelős a hüvelytartalom alacsonyabb pH-értékéért.


A normális hüvelyváladék tiszta, savanyú folyadék, melyben lelökődött felületi sejtek, Döderlein-bacillusok és kis mennyiségű, a méhnyak mirigyeiből származó nyák található. A váladék savassága a vastag hüvelyhám ellenálló képességével együtt védi a hüvelyt a veszélyes baktériumok fertőzésétől, és ez teszi a hüvelyt sokkal sérülékenyebbé fertőzésekkel szemben a serdülőkor előtt és a menopauza után. A Döderlein-bacillusok a normális hüvelyműködés számára nélkülözhetetlenek. Kémiai fogamzásgátlók, antibiotikumok, túlzott irrigálás megzavarhatja vagy tönkreteheti e baktériumokat, így hüvelyfertőzések sokkal könnyebben bekövetkezhetnek.


Jah, és örüljön ennek a párod (és Te is), mert úgy tűnik egészséges vagy. További jó kóstolgatást kívánok.

2011. szept. 18. 20:49

A cukorbetegségnél aceton-szagú a lehellet...

az nem egyenlő az ecetszaggal...

7. 77f8dd8592 (válaszként erre: 5. - F7040a3a1e)
2011. szept. 18. 20:46
Amikor folyásom volt (hál isten ritka :)) akkor a nyalakodást mellőni szoktuk :) irány az orvos
2011. szept. 18. 20:44
Cukorbetegségnél a lehelet az ami rossz, bár ki tudja, férfiaknál is sok mindent befolyásol az étkezés, lehet, hogy egyes betegségek hatnak oda is.
2011. szept. 18. 20:42
Nem én, a párom észlelte :)
2011. szept. 18. 20:42

igen megyek oda is, csak előbb a vérvételen esek át kedden. Csak érdeklődnék hogy volt e már hasonló tapasztalat. Máshol is tettem fel a kérdést, de ott elég idióta válaszokat kaptam, mint például nem használjak ecetes üveget.

Azért is kérdezem, hogy kicsit lenyugodjak, hogy semmi komoly

2011. szept. 18. 20:41
az íze??? Már bocs, de te megkóstolod?
2011. szept. 18. 20:40
Hát ezt inkább nőgyógyásztól kéne megkérdezned.:)
2011. szept. 18. 20:36

...és a folyásom íze is ehhez hasonló, de érezni benne vasat is .

volt olyan akitől azt hallottam cukorbetegség, de nem vagyok az, bár holnapután megyek vérvételre, azért érdekelnének vélemények

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook