Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kb. 5 hetes terhes vagyok, szexeltünk levegő került a hüvelyembe lehet baja a magzatnak? fórum

Kb. 5 hetes terhes vagyok, szexeltünk levegő került a hüvelyembe lehet baja a magzatnak? (tudásbázis kérdés)


29. Júlia91 (válaszként erre: 1. - Talóka)
2022. júl. 22. 15:46
Logikusan gondolkodva ha így lenne, akkor alap lenne hogy terhesség alatt tilos a szex, hisz valamennyi levegő bejuthat bármely együttlétnél.
28. Greeneyed (válaszként erre: 26. - Alnisa)
2022. júl. 19. 08:51

1. Vitatkozz a cikkek szerzőivel.

2. Azt írtam lejjebb, hogy minimális az esélye.

Nem érdemes ilyesmiktől tartva (nem) élni az életet. A fejünkre is eshet egy tégla, mégis kimegyünk az utcára.

3. Miért is kell tahónak lenni?

27. Alnisa (válaszként erre: 22. - Papája)
2022. júl. 19. 08:33

Aha, igen és mind ezt úgy, hogy előtte nem vizsgálta senki csak a kórházban. Teljesen hihető....


Gondolkozzatok már kicsit. Nem került levegő a nyílt seben keresztül a véráramba. Ha így lenne, már kihalt volna a népesség fele, bár ahogy olvasom az okos gondolatokat, lehet nem ártott volna......

26. Alnisa (válaszként erre: 23. - Greeneyed)
2022. júl. 19. 08:29
Akkor Te se szexelj, baszki......
25. 23f06ac886 (válaszként erre: 12. - Talóka)
2022. júl. 18. 21:41

Mindenki csak a saját szintjén tud véleményt nyilvánítani.


A hüvelybe kerülő levegő félig meddig természetes jelenség. Például a szülés után fellazult hüvelyizom miatt, de túlzott izgalmi állapot is okozhat olyan hüvely tágulást, hogy szinte levegőt szívbe.

Ha nem volt orvosi beavatkozás, akkor a méhszály egyik alapvető funkciója, hogy kontrollálja a méh és a hüvely közti áramlást köztük a levegőt is.


Ha szúró, nyílaló fájdamlat érzel 24, vagy 72 óra után is akkor keressél fel egy nőgyógyászt.


További bizonytalan témákban ajánlom a sote digitális könyvtárát.


[link]

24. andi6020 (válaszként erre: 1. - Talóka)
2022. júl. 18. 21:29
Ne szexelj. Ennyit tudok hozzáfűzni a dologhoz.
23. Greeneyed (válaszként erre: 17. - Alnisa)
2022. júl. 18. 21:23
2022. júl. 18. 17:09

Nagyon régen olvastam Orvosi Hetilapban mint ritka eset ismertetését hasonlót.


A leírt esetek (mindössze néhány) arról szóltak, hogy a párok szülés után nem várták ki a 6 hetet, sőt ennél jóval kevesebbet.

A méhszáj ilyenkor még nem zárt, ezen keresztül levegő került a méhbe - nem csak a hüvelybe.

A méhfal sebén keresztül oxigén kerülhet az erekbe, illetve a bekerült levegő feszítő fájdalmat okozott.

Egyik esetnél a fájdalom jelentkezésekor a férj motorkerékpárral vitte a párját a kórházba. Mire odaértek, elmúlt az asszony fájdalma. Megállapították,hogy valószínű a rossz rázós út miatt távozhatott a levegő, így megszűnt a fájdalom.

2022. júl. 18. 16:29

Köszi a segítő válaszokat.

Igen, arra gondoltam, amit Greeneyed ír.

Én is olvastam bővebben, az embriót/magzatot védő tényezőkről, csakhogy a levegő volt itt a kérdéses.


2010-ben még azt sem tudtam, hogy van gyakori kérdések.

Attól, hogy ez felmerült bennem, mint kérdés nem érzem magam butának.


Mindenesetre tényleg köszi az értelmes választ. :)

2022. júl. 18. 15:56

Miert alukal az a kepzeletbeli bebi a huvelyedben ?

Nincs méhed , nincs mehszajad ?

Magzatvized combikadat nedvesiti , vagy valami burok tartja ?

Ekkora kamuzast . Buta vagy . itt joszandeku emberek vannak . Visszaelsz a segiteniakarassal . Idot lopsz es netszemetet termelsz .

Megtalaltam a 2010-es topikot a gyakorikerdeseken... Talalj mar jobb temat , ha mindenaron dumalni akarsz valamirol....

19. Groot (válaszként erre: 7. - Piroska52)
2022. júl. 18. 13:58
🤣😂😁
18. Alnisa (válaszként erre: 9. - Talóka)
2022. júl. 18. 13:48
Ezer hülyeségről ezer oldalak vannak a neten. Gondolkodni!
17. Alnisa (válaszként erre: 16. - Greeneyed)
2022. júl. 18. 13:45

Ilyen nem létezik! Ne legyetek már ennyire naivak, kicsit gondolkodni kellene. Ha ez ilyen egyszerű lenne, akkor ha megkarcolod a kezed is bejuthat a levegő......

Bakker nem hiszem el......

2022. júl. 18. 13:24

Rákerestem, létezik olyan, hogy árthat, de elsősorban neked (rajtad keresztül a magzatnak is, persze, de olyat nem találtam, hogy csak a magzatnak árt).

A neve levegőembólia, légbuborékok kerülnek az érrendszerbe. Ez a hüvelynél úgy történhet meg, ha valamilyen sérülés van, amin keresztül bejuthat a levegú az érrendszerbe. Azért ha belegondolsz, ennek elég minimális az esélye.

Másrészt levegő amúgy is (nem csak szex közben) kerülhet a hüvelybe, főleg ha a hüvelyizomzat nem túl erős. Az, hogy nem hallunk róla, hogy egy kis, khm, puncifingnál nagyobb problémát okozna, szintén arra utal, hogy ez egy marginális probléma.

15. 5236d12e25 (válaszként erre: 1. - Talóka)
2022. júl. 18. 13:10
Nehéz szavakat találni, anélkül, hogy ne bántsalak meg.. Inkább nem fejtem ki, mi is jár most a fejemben. 😶
14. New(l)
2022. júl. 18. 12:53
Én ezt most így nem írnám be a keresőbe, de érdekel, te mit találtál. Mi baja eshet egy 5 hetes embriónak a hüvelybe került levegőtől?
13. f6e17c1dbe (válaszként erre: 9. - Talóka)
2022. júl. 18. 12:51
Szűrni kell az oldalakat, hogy melyiken van releváns információ, melyiken nem. Sajnos már azokon az oldalokon is vannak hatásvadász cikkek, amik még régebben színvonalasnak számítottak.
2022. júl. 18. 12:36

Hagyjuk szerintem. Azért gáz, hogy kérdezni sem lehet. A kérdés maga normális. Miért kell lekezelni, ha valaki feltesz egy buta kérdést? Nem tudhat mindenki mindent. Ettől függetlenül lehet, hogy egy másik témában te tennél fel olyan kérdést, amit mondjuk én sokkal jobban tudok, te pedig hülyeséget kérdezel. Nekem pl nem az lenne az első, hogy jé hát ez ekkora balfék? Na akkor rúgjunk belé még egyet, hanem válaszolnék normálisan.

Annyira örülök, hogy normális ember lett belőlem, de tényleg.

Akinek nem inge nem veszi magára.

Azért megkérdezem hátha: érted, hogy min vagyok kiakadva?

11. Bichi (válaszként erre: 9. - Talóka)
2022. júl. 18. 12:23
Pedig ha ilyen kérdéseket teszel fel, és normális választ vársz, akkor szerintem csalódni fogsz :)
2022. júl. 18. 11:50

Ha beírod keresőbe*

Így értelmesebb a mondat.

2022. júl. 18. 11:49

Ha beírod magára a googleba meglátod, hogy több oldalt kiad, amin ezt leírja.


Ezért kérdeztem meg.


Ne kelljen ebbe az oldalba is csalódnom kérlek.

2022. júl. 18. 11:13
Többet fog pukizni.
2022. júl. 18. 10:44
Jézus szent ereje.
6. f6e17c1dbe (válaszként erre: 4. - Alnisa)
2022. júl. 18. 10:06
Gyakori kérdéseken 😂
2022. júl. 18. 09:44

INTERNET

De már tudom, hogy hogyan van.

4. Alnisa (válaszként erre: 1. - Talóka)
2022. júl. 18. 09:39
Hol olvasol ekkora marhaságokat?????
2022. júl. 18. 09:23

Hát a drága internet.

De azért bízom benne, hogy megmarad mindentől függetlenül.

2. Bichi (válaszként erre: 1. - Talóka)
2022. júl. 18. 09:19
Hol olvastál ilyeneket? Kizárt, hogy ettől bármilyen baja lenne a gyereknek, de egy 5 hetes magzat még egyáltalán nem biztos, hogy megmarad ettől függetlenül...
2022. júl. 18. 08:52
Vannak alhasi fájdalmaim, plusz derékfájdalmam, de csináltuk. És miközben csináltuk levegő került a hüvelyembe, megijedtem, mert azt olvastam, hogy ez káros lehet.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook