Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mitől köhög mindig a gyerekem? fórum

Mitől köhög mindig a gyerekem? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
2007. nov. 4. 15:55
Az előző lakásunk penészes volt, állandóan köhécseltünk mindannyian. Mióta elköltöztünk elmúlt.
31. 09ca1d3343 (válaszként erre: 30. - Vikike1980)
2007. nov. 2. 11:15
Nálunk még nem volt allergia-vizsgálat,mert a gyerekorvos szerint még pici (15 hó) hozzá. Azt nem mondta,hogy meddig akar vele várni.
30. vikike1980 (válaszként erre: 28. - 09ca1d3343)
2007. nov. 2. 09:56
sajna a benti teregetés miadt páralecsapódás van nálunk és ezmiadt sajna néha penész is de az allergia vizsgálat nem mutatott ki a penészre semmit sőt anti allergén ágyneműje is van úgy hogy nem tudom mi lehet a gond
29. vikike1980 (válaszként erre: 27. - 120c31c524)
2007. nov. 2. 09:53
szia hol lehet kapni ezt a csodaszert?
2007. nov. 1. 06:47
Talán allergia? Egy gyerekorvos szerint lehet rejtett penész is a szobában,ahol alszik, vagy az ágy körül,ágyában allergén anyag. Nekünk is van hasonló problémánk...sajnos.
27. 120c31c524 (válaszként erre: 19. - Corinna)
2007. okt. 31. 18:12

AZ ÉN KISLÁNYOM IS ALLERGIÁS."PORATKA ALLLERGIÁJA VAN".

ASZTMÁS,,,

GYAKORLATILAG SZÜLETÉSE ÓTA,2 HÓNAPOSAN,BEKERÜLT A KÓRHÁZBA,3 HÓNAPOS VOLT,MIKOR A GYEREK ORVOSUNKNÁL,ÉN VERTEM KI A HISZTIT,HOGY ADJON BEUTALÓT ALLERGIA VIZSGÁLATRA.MINDIG AZT MONDTA,HOGY ILYEN PICINÉL NEM CSINÁLJÁK MEG UGYSEM.

NA,ÉN ELÉRTEM,HOGY MEGCSINÁLJÁK.

OTT KI IS DERÜLT,HOGY A POR A BIBI.

MOST 5 ÉVES MÚLT,KÖZBE KIDERŰLT,KOGY A FÉMRE IS ALLERGIÁS.

ELŐSZÖR ÚGY KEZDTÜK,MIKOR KISSEBB VOLT,HOGY NAPI 3X INHALÁLÁS, + AZ ANTIALLERGIKUM,+ AZ ORRSPRAY MINDIG!

FÉL ÉVENTE JÁRUNK KONTROLLRA,1 ÉVENTE VAN FELÜLVIZSGÁLAT.

A SOK GYÓGYSZER MIATT,ÉNIS ÚGY DÖNTÖTTEM,KIPRÓBÁLOK VALAMI MÁST.

ÍGY A GYÓGYSZEREK HELYETT,ADTAM NEKI HUZAMOSABB IDEIG A FOREVER LIVINGES ALOE VERA BERY NEKTAR GÉLT.AZ EGY "CSODASZER"

NAGYON NAGYOT LENDÍTETT RAJTA,JÓ IRÁNYBA,AZÓTA SOKKAL JOBBAN VAN.

SOKKAL KEVESEBBSZER BETEG!

NÁLUNK IS ÚGY VOLT,1 HETET MENT OVIBA 2 NEM.

MOST KB 6 HÓNAPJA,EGYÁLTALÁN NEM VOLT BETEG!

LE IS KOPOGOM GYORSAN!

TÉNYLEG NEM FELTÉTLENŰL MINDIG AZ JÓ AMIT A DOKI MOND!

ÉN EZT A SZERT MINDENKINEK CSAK AJÁNLANI TUDOM!

2007. okt. 28. 16:17
Lehet allergiás valamire ! Nézesd meg szakorvossal .
25. vikike1980 (válaszként erre: 24. - Kolibri)
2007. okt. 25. 16:55
nem tudom hogy az lehet e a dolog most nem jár oviba és mégis köhög különben nem értettem félre
2007. okt. 24. 16:35

Vikike!

Tudom, akkor ez mar nem tema, de tenyleg ne ertsd felre, nem ugy ertettem, hogy nem veszed eszre a kulonbseget a valodi es kamu kohoges kozott, de en arra gondoltam, amikor meg a gyerek sem tudja, hogy "kamu-kohog", mert annyira nem tudatosan reagal valamire igy tiltakozasul (pl.ovi).

2007. okt. 23. 20:00
mi is maszek dokihoz járunk mert a házi dokija olyan régi módian gondolkodik mi is voltunk röntgenen tavaj megírnád privilen hogy merre felé laksz? meg milyen dokihoz szoktad vinni? köszi szia
22. 5cb4354c81 (válaszként erre: 15. - Vikike1980)
2007. okt. 23. 16:01
Voltunk allergia vizsgálaton, de máshol nem. Maszek dokihoz vittem, ő mulasztotta el neki az orrsprayvel, meg e belélegzőporral, meg az aeriussal. Az orrmanduláját kivették 2 éves korában, volt arcüreggyulladása is, amit ez a maszek doki vett észre röngten után! Ez miatt, mert enm vették észre időben, meg van vastagodva a jobb arcüregében a nyálkahártya. Ennyit tudunk jelenleg. Most fogom újra elvinni ehhez a dokihoz.
21. vikike1980 (válaszként erre: 16. - Kolibri)
2007. okt. 23. 14:11
semmi gond de szeret menni oviba egy hetet megy kettőt meg sajnos itthon van bár múltkor csak 3 napot ment és kezdődőtt az egész előről meg tudom különnben külömböztetni a kamus meg a valódi köhögést
20. vikike1980 (válaszként erre: 17. - Rozália)
2007. okt. 23. 14:03
szerinted az orvos mit mond rá ?azt hogy a náthától köhög akkor van szerinted értelme elvinni?
2007. okt. 23. 12:47

jessus mi lesz ezekkel a gyerekekkel, hamár óvodás korukban allergiagyógyszerekkel tömitek!? Miért hisztek ezekben a gyógyszerekben? Ezek csak a tüneteket enyhítik, meggyógyítani nem fogják öket! Én 5évig szedtem allergiagyógyszert, majd megelégeltem, hogy a doki szerint "ezzel kell élnem"! Felkerestem egy természetgyógyászt egy szerdai nap, csütörtökön már nem kellett gyógyszert szednem. Kezelésen vettem részt, majd adott allergiára teát és immunerősítőt, ami németországból való!Persze több kezellésen is voltam, mert más problémáim is voltak, de még a doktornő is meglepődött, hogy az allergiám szinte megszűnt! Ott tartok most ha nem iszok teát se jön elő az allergiám!!!

(csak segíteni szeretnék, nem bántani titeket!!!)

2007. okt. 23. 12:36
Lehet hogy kezdetleges asztmája van! A keresztlányomnál ez volt a baj oka!
2007. okt. 23. 05:59
Már három napja - vagy még több -köhög, miért nem viszed orvoshoz?
2007. okt. 22. 21:13

Bocsanat, hogy ilyen feltetelezessel jovok, de nem lehet, hogy nem szereti az ovit a kicsi? Nincs kulonbseg, ha jon a hetvege vagy a het eleje esetleg szunet, amirol o is tud?

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy nem valodi kohoges, csak van erre is pelda az ismeroseim kozott.

2007. okt. 22. 20:08
szia most éjjel mi nem aludtunk annyira köhögött de lehet hogy a náthátol mert kicsit az nyáron neki sem volt semmi baja csak mindig télen jön ki rajta a közösség álltal mi tavaj használtun egy csomó orrsprayt közte aeriust is és belélegző port is de a vége az lett hogy ki kellett venni az ormanduláját nekünk az orvos mindig a náthára fogja ti voltatok valamijen vizsgálaton?
2007. okt. 22. 19:59
Sziasztok! Az én lányom is rengeteget köhög, kb.4 éves kora óta. Most 7 éves. Főleg este, és olyan mélyről jövő, ugatós a köhögése. Allergiás a parlagfűre, macskaszőrre, és a macskaverejtékre. Macska nincs a közelünkben, parlagfű sajnos van. De amikor nincs fű, akkor is rájön a köhögés (pl.:télen). Kaptunk orrsprayt, belélegző port, és Aerius nevű gyógyszert. Ezektől elmúlott, de időnként visszajön neki.
2007. okt. 22. 16:52
sziasztok mindenkinek nagyon köszönöm a hozzászólását
2007. okt. 22. 14:10
Lehetséges hogy a fűtés miatt száraz a levegő. Tegyél párologtatni vizet egy edényben a fűtőtestre.
2007. okt. 21. 06:19
Feltétlenül ki kell vizsgáltatni.
10. LoLiNa
2007. okt. 21. 06:08
nem lehet a nedves lakás miatt?
9. 754c7e07c3 (válaszként erre: 8. - Vikike1980)
2007. okt. 20. 22:26

Ha mentek felülvizsgálatra, illetve allergológushoz vissza, akkor ha neki elmondod tudja mit kell megnéznie. Mi Ventolint használunk, van hozzá üvegünk, hogy le tudja szívni. Ezt csak doki írhatja fel, kivizsgálás után. Mi immunerősítőnek ribomunylt használunk, eddig nagyon bevált.

A hidegallergia nálunk azt jelenti, hogy köhög a gyerek, ha nagy lehűlés jön, illetve erős hidegfront van. Olyankor fújunk napi 1-2-szer, és mindjárt jobb. Évekig szedtünk ilyenkor köhögéscsillapítót, és ideig-óráig használtak, elnyomták a köhögési ingert. Amióta a spray van, azóta megkönnyíti a beszűkült hörgőket, így kap levegőt rendesen, és nem köhög, fullad. Én mindenképp orvoshoz (pulmonológus vagy allergológus) vinném a gyereket, hogy kivizsgálja. Írd fel, mikor jelentkezik a köhögés, milyen, meddig tart, ez segítség lehet.

8. vikike1980 (válaszként erre: 7. - 754c7e07c3)
2007. okt. 20. 21:54
nem győzün orvoshoz járni de különben nyáron nem volt semmi bajja Broncho-Vaxom az immunerősítő neve ti milyen sprayt használtok?mert tavaj rengeteg félét használtunk mi is milyen az a hideg allergia?
7. 754c7e07c3 (válaszként erre: 5. - Vikike1980)
2007. okt. 20. 21:45

Mondtad ezt dokinak?


Nálunk is volt ilyen. Enyhe allergiával kezdődött, és szinte mindig ugatóan köhögött. Azt mondták, allergiás asztmája van. A másik doki szerint kruppos. (elmúlt 7, egész 3 éves korától kínlódtunk) Kapott spray-t, amit használnunk kellett, ha így köhögött. De, én gyanítom, hogy hidegallergiája van, mert amint hűvősődik az idő,vagy hidegfront jön, akkor csinálta. Nos, a spry használt, szerencsére úgy néz ki, hogy el is múlik. Tehát én azt ajánlom, dokival beszéld meg, mert sosem lehet tudni. Főleg kicsi gyereknél.

Milyen immunerősítőt szed?

2007. okt. 20. 21:44
Az enyém kb 4 éves volt és csak köhécselt. A másikkal voltam fül-orr-gégésznél, amikor megkértem a dokit nézze már meg, nincs-e valami baja. Idült arcüreggyulladása volt. Fel kellett szúrni:(( Azóta rendben van.
5. vikike1980 (válaszként erre: 4. - 754c7e07c3)
2007. okt. 20. 21:39
szárazzan néha ugatóssan és mindig fúja az orát és nemjön belölle semmi most jelenleg immunerősítöt szed hát reméllem nem asztmás
4. 754c7e07c3 (válaszként erre: 3. - Vikike1980)
2007. okt. 20. 21:35

Szedtek az allergis ellenin kívül vmit?

Esetleg vmi asztma elleni spray-t. Ha egyáltalán az. Hogy köhög? Fulladozva, hurutosan, ugatva?

2007. okt. 20. 21:34
sziasztok szeretnék tanácsot kérni a kérdésre amióta bement oviba azóta megin előjött neki a köhögése idén áprilisban kiszedték az orrmanduláját szóval attól már nem lehet, allergia gyógyszert is szedünk mert kis mértékben allergiás a kutyaszörre úgy hogy márt teljesen tanácstalan vagyok ez ügyben ha tudna valaki okosat mondani nagyon megköszönném neki
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook