Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mitől jön elő mindig húgyúti fertőzés? Mi a legjobb gyógyszer rá, az antibiotikumot kivéve? fórum

Mitől jön elő mindig húgyúti fertőzés? Mi a legjobb gyógyszer rá, az antibiotikumot kivéve? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
35. c1e9612cd3 (válaszként erre: 33. - Gingerr)
2009. nov. 22. 19:04

a Cifran az egyik legjobb antibiotikum húgyútira! Azt tenyésztés nélkül is felírják, mert kimondottan arra van. Amúgy meg, mire megjönne a tenyésztés eredménye, akkorra már kórházban lennél vesemedence gyulladással, ha nem kapnál csak azért gyógyszert, mert nincs tenyésztés eredmény.

Álltalában E. Coli bakt. okozza az ilyen húgyútikat. Ez a bélben él, így bármikor, bárhol összeszedhetted. Én legelőször, amikor benyaltam, a koli wc-jében kaptam el, ebben biztos vagyok. Gondolom nem volt a wc sem rendesen takarítva (ugyan, ismervén Julika néni takarítási mentalitását, ez 100%), én is menstruáltam, és akkor nem nehéz egy tamponcserénél megfertőzni magamat. Évekkel utána meg az akkori párom okozta a bajt.

Minden esetre, amióta menszesz közben fertőződtem meg, azóta mindig van nálam intim törlőkendő, vagy popsitörlő kendő a táskában, hogy ha arra kerül a sor, akkor meg tudjak törölközni tamponcsere közben is, és a kezem is meg tudjam törölni, mielőtt cserélném a tampont. Így menszesz közben azóta se lett bajom.

34. lilluska25 (válaszként erre: 33. - Gingerr)
2009. nov. 21. 04:48
igaz sajna,bár nekem sosem volt véres stb,de az a baj hogy itt vizelet tenyésztés kéne ,és az után irni antib. ot mert nekem is ez volt ,és amikor kijött vmi,nem is volt jo rá a cifran...szal nem hasból adni.de az is igaz h vmit meg adni kell...de a tenyésztés mindenképp kéne.
2009. nov. 20. 18:16

sziasztok!

most először szenvedek ettől. Tegnap semmi tünet nem volt, ma már véreset pisiltem, és iszonyúan fájt a húgyhólyagom körül. De nem csípett. Folyamatosan az az érzésem volt, hogy "nyom", pisilnem kell. Munka után egyből elmentem orvoshoz, csinált egy pisitesztet, ami kimutatta, hogy gennyes a vizeletem. Fogalmam sincs, hogy mitől lehet. Vasárnaptól tegnapig menstruáltam, az is lehet, hogy ezalatt fertőződtem meg. Plusz 1 hónapja hörghurut gyulladásom volt, amire antibiotikumot kaptam, gondolom az se tett jót. 2 éve élek szexuális életet, ugyanazzal a partnerrel, fogamzásgátlót szedek 1 éve. Szerintetek mi az oka ennek a fertőzésnek? Az orvos cifrant írt fel...ismét antibiotikum, aminek nem örülök, de azt mondta, hogy muszáj beszednem, mert amúgy vesemedence gyulladásom lehet.

32. c1e9612cd3 (válaszként erre: 31. - Lilluska25)
2009. okt. 20. 22:02

mindig azt, amit az orvos felírt. viszont akkor jöüttem rá, hogy a fő bibi nem nálam van, hanem az akkori páromnál, amikor zakítottunk, megszűnt mindenféle testi kapcsolat, és elmúlt az állandó fertőzés. Addig, az antibiotikum is csak elnyomta a tüneteket. Mire abbahagytam a gyógyszert, mindig fellángolt. Hetente min. 1x vittem a pisit az urológushoz, ami tiszta vér, genny, és fehérje volt. Már tumort kerestek, már mindent csináltak, mert senki nem értette, hogy mi van, miért kezdődik elölről az egész, mire véget ér a gyógyszeres th. Mondom, akkor jöttem rá, amikor szétmentünk az exemmel, és megszűnt az állandó fertőzés. Utána még párszor fellángolt, 1/2 évente 1x, vagy pár havonta, de tavaly nyáron nephrologushoz mentem vele, aki még a tenyésztés eredménye előtt azonnal Zinnatot írt fel lódózisban. A gyomrom szétment tőle, de azóta semmi bajom "húgyútilag". Előtte annak, hogy az exem folyton visszafertőzött, az lett az eredménye, hogy beette magát a veseállományomba a coli, és bizonyos időközönként, amikor arra alkalmas volt neki a klíma, fellángolt. Nem kívánom senkinek azt, amin átmentem akkor.......

Állítólag a tőzegáfonya nagyon jó a húgyutak tisztítására. Rengeteget kell inni mindenképpen, hogy mossa kifele a veséből a dolgokat a folyadék! De ezt minden nap! És nagyon jó vesetisztító még a spárga!

31. lilluska25 (válaszként erre: 30. - C1e9612cd3)
2009. okt. 20. 17:53
és te szedtél rá vmit ?
2009. okt. 7. 05:43

A colira jellemző, hogy nagyon nehéz kiírtani! Beeszi magát a veseparenchimába, és akár évekig is fel-fel lángolhat! Én kb. 2 évig küzdöttem vele, mire végre mostmár 1 éve tünetmentes vagyok!

Amúgy, saját tapasztalatom az, hogy téged hiába kezelnek ki, ha a szexuális partneredre a kutya rá se néz! Engem folyton visszafertőzött az akkori párom, már vért pisiltem, kórházba akartak fektetni,, már minden volt, mert folyton fellángolt. Aztán szakítottam a sráccal, és megritkultak a fellángolások, de mondom! (hogy lekopogjam) Mégcsak 1 év és pár hónap telt el azóta, hogy egyszer sem jött elő! És 2006-ban kezdődött...

De volt ismerősöm, akinek a mandulája csinálta a feszkót, azért volt állandó húgyútija. Ő is hónapokig járt urológushoz, nődokihoz, ÁNTSZ, stb., mire kiderült, hogy mandula baj van.

2009. okt. 7. 05:08

Menstruációs betétek használata során megnő a hüvely, a méh és a húgyútak felé a fertőződés lehetősége.

A baktériumok elszaporodnak, és szabadon vándorolnak.A tamponok használatával kapcsolatban mégrosszabb a véleményem.

2009. aug. 5. 22:43
90 % ban a coli tól ami a nök 80 % ának van sajna.a dokik azzal magyarázzák h közel van a 2 luk de ez baromság.sztem elöször (nekem )nögy ferrtözésem lett és ez terjed tovább .a nök hugycsöve ugyanis nagyon rövid.ez a nögy urologiai gond ez ide oda megy és sajna a dokik is egymásnak ellent mondanak....tapasztalat.
2009. aug. 5. 22:42
na erre én is kiváncsi vagyok...idán rengeteget kinlódam sajna.
26. c337a23ed8 (válaszként erre: 25. - Antikaa)
2009. máj. 27. 17:01

Mivel sikerült kilábalnod?


Sajnos nálam is többször fordul elő mostanában.:(


Próbálj meg te is sokat inni naponta.

Próbálkozom én is,de néha nem sok eredménnyel.

25. antikaa (válaszként erre: 24. - C337a23ed8)
2009. máj. 27. 13:52

Igen, úgy néz ki sikerült..

Kérdés, hogy mikor jön újra elő.. :(

24. c337a23ed8 (válaszként erre: 22. - Antikaa)
2009. ápr. 18. 21:06
Sikerült kilábalnod belőlle?
23. MelisUK (válaszként erre: 22. - Antikaa)
2009. márc. 13. 16:24

Orvos javaslata: rengeteg folyadék, de tilos a narancslé! Igyál tőzegáfonyalevet, vagy rengeteg kamilla és/vagy csalánteát. Ezektől jó sok lesz a vizeleted, így a bacik hígulnak, nem fog csípni. A sok wc-zéstől teljesen ki fognak ürülni a bacik belőled. Így gyorsan el fog múlni a hólyaghurutod. Többféle hólyaghurut is van, van, aminek jót tesz a mozgás, van, aminek kifejezetten árt. A legtöbbnek a pihenés és a meleg tesz jót, tehát vagy dőlj neki a radiátornak, vagy melegvizes palackkal nyomás az ágyba. Orvoshoz csak akkor kell menni, ha véres a vizeleted, akkor viszont azonnal. Egyébként ezzel a betegséggel nem kell orvoshoz fordulni.

Amíg csíp, addig minden pisilés után mosakodj meg langyos vízzel, esetleg kamillás vízzel.

2009. márc. 13. 15:20

Nálam is visszatérő ez a hólyaghurut..

Most is épp ettől szenvedek..

És nem akar javulni, úgyhogy sztem hétfőn doki..

de addig is túl kellene élnem a hétvégét..

Van ötletetek??

21. agis
2009. márc. 5. 14:02
Bocs, most láttam, hogy no antibiotikum. Szóval akkor cickafarkfű és kamilla (bármilyen patikában beszerezhető) zokniba tömni, leforrázni, ülőfürdő, s egy óra múlva bajod sem lesz. Keress rá a neten Maria Treben-re....találsz okos dolgokat
2009. márc. 5. 13:58

Tőzegáfonya kapszula,Rowatinex kapszula v.rowatinex csepp


Sok-sok csalántea szintén hatásos tud lenni

19. Lilly1 (válaszként erre: 5. - C337a23ed8)
2009. márc. 5. 13:34
Állítólag a medveszőlőlevél a leghatásosabb gyógynövény felfázásra. Fontos, hogy szódabikarbónát kell bele tenni! Anyósomnak nagyon bevált, őt már össze-vissza antibiotikumozták. (Neki a gyógyszerek közül csak a Nitrofurantoin nevű vált be, ami enyhe antibiotikum. A többit nem bírja, ő is gombás lesz, stb.)
2009. márc. 5. 12:36
Kérj beutalót urológiára, ha sokszor előjön, szerintem érdemes csinálni egy uh-t. (ha eddig még nem csináltál)
17. 6ebf587766 (válaszként erre: 12. - C337a23ed8)
2009. márc. 5. 12:15
en DM-ben szokom venni,epp olyan mint amit patikaban veszek dragaert.
16. agis
2009. márc. 5. 12:09
Ciprobyte
2009. márc. 5. 12:08

Ha előjön a hólyaghurutod, az baktériumoktól van, csak nagyon kicsi százalékban okozza valóban felfázás. Én is gyakori hólyaghurutos vagyok, így kikérdeztem a nőgyógyászt, hogy mi a teendő ilyenkor. Amikor előjön, akkor sok folyadékot kell inni, a legjobb a tőzegáfonya lé. Ha nem megoldható, akkor kamillateát, csalánteát kell inni amennyit csak tudsz. Pl fél óránként-óránként egy bögrével. Ettől szépen el kell múlnia. Orvoshoz csak akkor kell fordulni, ha véres lesz a vizeleted, akkor kell csak az antibiotikumos kezelés.


Mitől alakul ki a hólyaghurut?

Olyan baciktól, amik a végbélben vannak és ha wc-zés után nem jó irányba törlöd ki és nem mosod meg utána a popid vagy nem törlöd addig popsitölrővel, míg tiszta nem lesz, akkor ki vagy téve a fertőzés veszélyének. Sőt, már akkor is, ha benedvesedik a bugyid, ha beleizzadsz, stb. Ilyenkor egyből cserélni kéne a bugyit, hogy a bacik ne tudjanak vándorolni. És persze meg kell mosni vagy intim törlőkendővel vagy popsitörlővel meg kell tisztogatni magad.

Ezen kívül közösüléskor is bejuthatnak ezek a bacik a húgycsövedbe, épp ezért kell közösülés után mindenképp pisilni, hogy kijönnenek.

És azért, hogy ne tudjanak elszaporodni még véletlenül se, jó sok folyadékot kell nap mint nap inni, akkor is, ha nincs panaszod.

14. c337a23ed8 (válaszként erre: 11. - 88e297a0b8)
2009. márc. 5. 12:04
Ez gombára való mikor már "itt van" vagy mint megelőzésképen?
13. c337a23ed8 (válaszként erre: 10. - 88e297a0b8)
2009. márc. 5. 12:02

A hugyuti fertőzést lehet átadni a partneremnek?Ezt nem is tudtam.

Köszönöm az infót.

12. c337a23ed8 (válaszként erre: 9. - 6ebf587766)
2009. márc. 5. 12:00
Én most cran -c t használok de mióta abbahagytam pár hétre rá megint visszajött.
2009. márc. 5. 11:59
Gombára pedig: Heti egy floragyn kúp. Ez nem tartalmaz hormont, mint a többi vacak, amit gondolkodás nélkül felírnak, és DM-ben is kapható már. Jobbulást! És, attól hogy egy címeres ökör a háziorvosod, még fordulj szakorvoshoz! Urológiára legjobb tudomásom szerint nem kell beutaló. De egy telefon, és kiderítheted.
2009. márc. 5. 11:57

Nálam még alapszabály: Sosem törlöm ott meg törölközővel, (fürdés után)csak tiszta papírral.

És ami nagyon fontos ám!!! A barátod lehet beteg úgy, hogy kutya baja! Ha Te beteg vagy, Neki is végig kell szednie a gyógyszert. Te szépen kikezeled magad, ő meg visszaadja Neked a legközelebbi szex alkalmával! Ping-pongot játszotok.

El kell cipelni, ha van barátod urológushoz. Ez közös nyavaja, nem a TE betegséged!!!

2009. márc. 5. 11:52
nekem az afonya kapszula segit,azota semmi bajom.az elott mindig fel voltam fazva,szinte havonta...
2009. márc. 5. 11:52
Kell egy vizelet-vizsgálat, hogy ne csak vaktában lőjenek a baktériumodra. Nem minden baktériumra jó uaz az antibiotikum. A volt Honvéd Kórháznak remek urológusai vannak. (BP) Ha nem kezelik ki, végső esetben komoly vesebetegségre számíthatsz.
2009. márc. 5. 11:50
Úgy tudom, hogy az áfonya leve is jó hatással van.
2009. márc. 5. 11:48

Sokmindentől lehet: pl. felfázás, mosószer allergia, uszoda, közös törülköző, de szextől is.

Együttlét után ajánlott pisilni, valamint intim mosakodó használata.

Teafaolaj és levendulaolaj cseppentése a fürdővízbe, esetleg a fehérneműre.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook