Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ismertek olyan antibiotikumot amelyik nem okoz gombás fertőzést? fórum

Ismertek olyan antibiotikumot amelyik nem okoz gombás fertőzést? (tudásbázis kérdés)


21. eandi78 (válaszként erre: 12. - Agis)
2013. márc. 26. 22:22

Erre már én is gondoltam többször, de ha megnézem, hogy mennyi gyógyszert ír a betegtájékoztató egy gyereknek ttkg-onként és azt megszorzom a 60kg alatti felnőtt súlyommal, megkapom, hogy nem a szokásos felnőtt adag 500mg kell nekem, hanem 900.

Sokszor úgy érzem a gyerekadag van eltúlozva. Nurofenből 200mg 30kg gyerek adagja, az többnyire nekem is elég a majdnem dupla súlyommal. Ha nem, a 45kg-osnak előírt 300mg biztos. Persze ez nem antibiotikum.

20. caravell (válaszként erre: 17. - Agis)
2013. márc. 26. 20:23

Így van, a széles spektrumú antibiotikumok sokkal több bacira hatnak, nagyobb valószínűséggel hatásosak az adott betegségre és sokkal több hasznos bacit is elpusztítanak.


Túladagolásról nemigen beszélünk, az adott gyógyszernek van ajánlása, amiit a gyógyszergyárnak rá kell írni a kezelési útmutatóra. Ettől nemigen térnek el az orvosok. Általában egy dobozban egy kúra van. Nem szoktak többet felírni, mert az OEP számon kérheti rajtuk.

2013. márc. 26. 15:24
Nekem is mindig gombát okozott....Az a probléma, hogy nekem ez az arcüreg kb. 10 éve fenáll. Volt, hogy kaptam rá antibiotikumot, kicsi javult tőle, de sosem múlt el. Tulajdonképpen már meg is szoktam és nem is mentem volna el vele most sem, de már 2 napja csak füstszagot érzek az orromban ezért mentem el. a doki olyan "trutyit" szedett le a szájpadlásomról, hogy én is csak néztem. Azt mondta ettől is érezhetem a szagot. Remélem nem agydaganat...
18. Hannapanni (válaszként erre: 16. - Caravell)
2013. márc. 26. 13:48

"semelyik antibiotikum nem okoz gombat, ha ttkg-nak megfeleloen van adagolva."

Nos nekem mindig gombát okozott.

17. agis (válaszként erre: 16. - Caravell)
2013. márc. 26. 13:39

Nem irtam le ennyire reszletesen, de eppen ezert adagoljak inkabb tul, mintsem kevesebb adjanak.

Kulonbseg van a kombinalhato es a szelessprektumu AB kozott is. Elobbi nem okoz olyan mertekben huvelygombat.

16. caravell (válaszként erre: 13. - Hannapanni)
2013. márc. 26. 12:58
Ezt honnan veszed? Az antibiotikumnak az a dolga, hogy elpusztítsa a baktériumokat. Ezt megfelelő dózisban meg is teszi. Nem tud különbséget tenni jó és rossz baci között. A testsúlykg-onkénti adagszámítás csak arra jó, hogy feleslegesen nagy mennyiséget ne adjunk. Az alacsony dózisú vagy elégtelen ideig adott antibiotikumok hihetetlen károkat okoznak, ellenállóbbá teszik a baktériumokat!
15. sawora
2013. márc. 26. 12:40

persze! A propolisz!

Lórúgás adagban! :) Priviben bővebben :)

14. agis (válaszként erre: 13. - Hannapanni)
2013. márc. 26. 12:38
Az orvosok szeretik tuladagolni....
13. Hannapanni (válaszként erre: 12. - Agis)
2013. márc. 26. 12:20
Akkor nekem soha nem adták megfelelő adagban...
12. agis
2013. márc. 26. 12:13
semelyik antibiotikum nem okoz gombat, ha ttkg-nak megfeleloen van adagolva.
2013. márc. 26. 12:06

Nekem hála az égnek még egyik antibiotikumtól sem volt gombám!

Bár leggyakrabban az augmentint kaptam.

10. dejavu77 (válaszként erre: 6. - Mkjudit)
2013. márc. 26. 12:06

Az antibiotikum mellé MINDEN ESETBEN szükséges pre- és probiotikumok szedése. Az antibiotikum és a "hasznos bacik" bevétele között legalább 1 órának el kell telnie, különben úgy hatásos.


Illetve az élőflórás, natúr joghurtos ülőfürdő is segít a hüvely PH-értékének beállításában.


Mióta ezeket betartom, azóta megszűntek az általad is leírt problémák.

9. caravell (válaszként erre: 2. - Mkjudit)
2013. márc. 26. 11:55

Az antibiotikum (és a kemoterapikum is) elősegíti a gombás fertőzéseket az egyensúlyt fenntartó hasznos baktériumok kipusztításával.

Ha el akarod kerülni, csak az alternatív gyógymódok maradnak, homeopatia, kül. lámpák )színterápia, infra lámpa stb), feltétlenül javaslom az inhalálást, kamilla forrázat és konyhasó oldat, valamint tegyél bele a végén egy kis szódabikarbónát, annak lúgos a gőze, folyósítja a váladékot, ki tud ürülni. Az aroma terápia is játszik ilyenkor, eukaliptusz, mentol és társai. Feltétlenül melegen maradni nem kimenni a hidegbe. Belsőleg gyulladáscsökkentők, lehetőleg természetes, ha más nincs, akkor aszpirin. Immunrendszer támogatása vitaminokkal, c vit. az alap, sok folyadék. Természetes antibiotikumok nem drasztikusak (pl. fokhagyma)

2013. márc. 26. 11:29
Amúgy elég messze van a péntek, akár a szervezeted is le tudja küzdeni a fertőzést.
2013. márc. 26. 11:01

A gombák is és a bacik is bennünk élnek, jó esetben harmonikusan működik a szimbiózis. Én sem szedek be már régen antibiotikumot éppen amiatt, mert utána rohangálhattam a nődokihoz.

Esetleg nézz utána a Süsszler-sóknak, az nekem nagyon durva dolgokból is kigyógyította a gyerekeket, ahol a hagyományos dokik antibiotikumot adtak volna. (direkt alternatív gyerekorvost választottunk így ugyan utazunk 20 km-t, de egyik sem kapott még semmi ilyen durva gysz-t)

2013. márc. 26. 10:58
Attól félek, hogy ezek a hüvelyflóra helyreállítók gyengébbek, minthogy meg tudnának küzdeni az antibiotikummal. Használok ilyeneket rendszeresen, de antibiotikumot én sem szedtem már emiatt évek óta!
2013. márc. 26. 10:52
Az antibiotikum kiöli a hasznos baktériumokat is, ezért szaporodik a gomba. Érdemes jobb féle probiotikummal együtt szedned. Én is nagyon érzékeny vagyok az antibiotikumra, úgy megy a hasam, hogy a lakásból nem merek kilépni. Szoktam mondani, és próbálnak olyat választani ami nem visel meg annyira.
4. Katinkaboszi (válaszként erre: 2. - Mkjudit)
2013. márc. 26. 10:50

Mondjad csak nyugodtan, én már tizensokéve nem vagyok hajlandó antibiotikumot beszedni.

Adjon mást.

Régen is voltak olyan gyógyik, amitől meggyógyult a beteg, jó,nem 5 nap alatt, de gyógyult.

2013. márc. 26. 10:49
Használj lactofel gelt, és nem lesz gombád elvileg...
2013. márc. 26. 10:47
Arcüreg gyulladásom van, pénteken megyek vissza az orvoshoz, de félek, hogy antibiotikumot fog felírni, amitől tutira gombás fertőzést kapok majd. Tök ciki a gégésznek erről beszélni...,de biztos muszáj leszek megmondani neki...
2013. márc. 26. 10:46
Ismertek olyan antibiotikumot amelyik nem okoz gombás fertőzést?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook