Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mitől jön elő mindig húgyúti fertőzés? Mi a legjobb gyógyszer rá, az antibiotikumot kivéve? fórum

Mitől jön elő mindig húgyúti fertőzés? Mi a legjobb gyógyszer rá, az antibiotikumot kivéve? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2012. márc. 14. 13:54
gombás fertőzésre....akkor menjek urologushoz?...hát már anniyra kilátástalan ez az egész :S
64. farah
2012. márc. 14. 13:51
Ne könyveld el magadban, hogy nem lesz jobb ! Nekem is azt mondta az urológus, de szerencsére nem lett igaza. Lehet coli fertőzés is, egy barátomnak az okozta a tüneteket. Ne add fel ! A nőgyógyász mire csinált tenyésztést ? Nekem az volt a gond, hogy az első nőgyógyászati vizsgálat, amikor ezekkel a tünetekkel mentem streptococcust mutatott ki, és azt hittem attól van. Arra kaptam antibiotikumot, de nem lett jobb tőle. Urológusnál voltál ? Nálunk oda nem kell beutaló.
2012. márc. 14. 13:33
voltam nődokinál ö kért tenyésztést...de nem vizeletet...és az nem mutatott ki semmit!...vki azt mondja ez már nem lesz jobb csak enyhiteni tudom ha sokat iszom....csak én már unom h minden együtt lét után ez van...és már félek együttlenni a párommal mert tudom h mi lesz a vége:S
62. farah
2012. márc. 14. 12:36
Igen, sajnos nekem is ez volt, a háziorvos nem volt hajlandó további vizsgálatokra. Nem volt gyulladásra utaló jel a vizeletben csak egy kis vér, azzal meg nem foglalkoztak. Az urológus felállított egy "fantasztikus" diagnózis, miszerint be van görcsölve egy izmom lent, attól kell állandóan pisilnem. Persze ő sem csinált újabb vizelet vizsgálatot. Mondanom sem kell, hogy egy idő után mennyire befolyásolta a pákapcsolatomat, és majdnem depressziós lettem. A chlamydia az éves rutin rákszűrésnél derült ki, a doki szólt, hogy nem tetszik neki a méhszájam, így szűrtek le és pozitív lett. Biztos hülyének néztek, hogy örültem a pozitív leletnek, de legalább kiderült, hogy mi az oka, lekezeltek rá és elmúlt. Persze lehet, hogy neked egészen más bajod van, de tudom milyen rossz ez, ezért szeretném javasolni mindenkinek, akinek visszatérő tünetei vannak, hogy gondoljon erre a lehetőségre is.
2012. márc. 14. 11:36
Már nem egyzser jártam emiatt dokinál...de egyzser nem küldte el a vizeletemet tenyésztésre....igy nagyon azse tudhadta h milyen baktérium okozza...csak találomra irt fel gyogyszert...azért röhej h nekem kell mondanom egy orvosnak h küldje el tenyésztésre...
60. farah
2012. márc. 14. 11:09
Javaslom a chlamydia szűrést. Nekem attól volt, és mióta beszedtünk rá a párommal antibiotikumot (3 napig) azóta semmi bajom. Előtte 1 évig szenvedtem a folyton visszatérő tünetektől: állandó vizelési inger, hasfájás, csípős érzés. Én is próbálkoztam a tőzegáfonyától kezdve mindennel, de már megtanultam, hogy legjobb, ha orvos tárja föl az okot, mert felfázásos tüneteket sokféle fertőzés okozhat, és nem mindegy milyen antibiotikummal kezelik.
2012. márc. 14. 07:48
Sziasztok! Folyton visszatérő hugyuti fertőzésem van...és általába akkor kezdődik amikor együtt vagyok vkiwel...amikor ezt elöször vettem észre mindenhol jártam nődokinál is...ő felirta bETADINE kupot...aztán félévig nem voltam senkiwel miwel akkor az akori párommal vége lett! Most van uj párom együtt voltunk és megint....nem értem...ilyenkor mi van? velem van a baj...??!!! mi lenne a megoldás? többet ne feküdjünk le?? :SS aki tud segitsen...háziorvos antibiotikummal letudja az egészet..pillanatnyi megoldásnak jo...
2011. aug. 10. 22:25
Én már öt éve szenvedek visszatérő véres vizelettel. Próbáltam már ezer meg egy fajta gyógyszert és még mindig visszatér. Sok orvosnál jártam és sajna egyik sem tudott kigyógyítani belőle.Sőt mi több még nevet sem tudnak neki adni csak találgatnak. Pontosat senki nem mond, már az is jó lenne ha valaki azt mondaná vesehomok. Most már évente 3-4 alkalommal jelentkezik. Valaki nem tud rá valami csodaszert????????
57. nikletty (válaszként erre: 56. - Pampampam)
2011. máj. 3. 11:29

visszatérő probléma esetén szerintem is mindenképp kell a fiúnak is vizsgálat, urológia...

Bátyáméknál volt így, bár más bacit találta nála mint a bartánőjénél, mégis az ő kezelése is kellett a megoldáshoz.!

2011. máj. 3. 11:23
Sziasztok, nekem éveken át visszatérő hugyuti fertőzésem volt, mire egy nagyon jó doki elküldött genoid, genetikai vizsgálatra és kiderült az ureaplasma. Ezt bárhol el lehet kapni, de a partnereddel passzolgatjátok egymásnak így sosem múlik el. Tehát nem elegendő csak a nő kezelése, a férfit is ki kell kezelni még ha nincsenek is panaszai. A barátom és én Tarividet szedtünk 1 héten keresztül és megszüntek a panaszaim. Nekem már serdülőkoromban is volt ilyen problémám évente többször is, lehet hogy évekig lappang, vagy csak néha néha tör fel. Mindenesetre az, ha csak a nőt antibiotikumozzák semmit sem ér.
55. lilluska25 (válaszként erre: 53. - Lilluska25)
2010. ápr. 9. 20:25
erröl még nem hallottam
54. tonz
2010. ápr. 9. 05:08
Az e.coli okozta húgyúti fertőzésre szerintem az egyik a leghatásosabb a d-mannóz.A d-mannóz egy egyszerű cukor, de rövid időn belül kiürül a vizelettel, viszont bevonja az e.colit és a húgyutak nyálkahártyáját így az e.coli nem tud megtapadni, és simán kipisiled. Nekünk bevált, nem kellett több antibiotikum. Régebben állítólag injekcióba is adták húgyúti fertőzés esetén.
53. lilluska25 (válaszként erre: 52. - Csibefalat2008)
2009. nov. 24. 11:19
tudom,rengetegen mondják róla hogy Jó
2009. nov. 24. 08:57
Hogy mitől jön elő nem tudom, de nekem a dokom + a védőnő is tőzegáfonya-kapszulát ajánlott. Bevállt, nézdd meg a neten mi mindenre jó még, hasznos ha van belőle otthon:-)))
51. lilluska25 (válaszként erre: 47. - 9dda89be73)
2009. nov. 24. 08:39
igen ez is igaz...
50. lilluska25 (válaszként erre: 48. - C1e9612cd3)
2009. nov. 24. 08:39
hát nemtuidom most kapok ugyanugy Kliont meg kliont de tabi meg Kúp.na ezt jól leirtam :) ennek ez a szere.
2009. nov. 24. 07:25
Sumetrolim tbl és nagyon sok folyadék.
48. c1e9612cd3 (válaszként erre: 46. - Lilluska25)
2009. nov. 24. 00:57
valószínűleg, csak elnyomták a trichomonas-t, azért volt negatív.Nem ürült még ki belőled rendesen. Viszont, azzal, hogy benyaltál egy fertőzést, legyengült az immunrendszered, és az meg újra fellángolt.
2009. nov. 23. 22:30

Húgyúti fertôzés:

Nekem az a bizonyos "mézesheti hólyaghurut" szokott lenni a bûnös.

Pontosítva aki nem ismerné, gyakoribb szexuális együtt lét lehet okozója, felsérülnek a húgycsônyílás hámszövetei ami természetesen kedvez a baciknak.

Ezek után csakis a házasélettôl való tartózkodás ami segíthet igazán.

Ez az én tapasztalatom.

46. lilluska25 (válaszként erre: 45. - C1e9612cd3)
2009. nov. 23. 22:13

ki de az más fájás azt megismerném.

ez egy nem kikezelt vmi,ami sajna viszajött.trichomonas is,ujra Pozitiv,pedig negativ volt,és nemis voltam senkivel....érdekes.

2009. nov. 23. 21:48
és az endometriózis miatt nem fájhat a hasad? Végül is az is szétszórt méhnyálkahártya. Mi van, ha az gyulladt be? Amennyire tudom, attól, hogy műtöttek vele, még kiujjúlhat.
2009. nov. 23. 21:41
vagy petefészek gyulladás
43. lilluska25 (válaszként erre: 41. - C1e9612cd3)
2009. nov. 23. 21:41
nincs,de van sok más.endometriozissal mütöttek...de az más.ez vmi gyulladás és amig nem célzott a kezelés addig ez van...
42. lilluska25 (válaszként erre: 40. - C1e9612cd3)
2009. nov. 23. 21:40
nekem nincs senkim
41. c1e9612cd3 (válaszként erre: 38. - Lilluska25)
2009. nov. 23. 21:40
nem lehet véletlenül chlamydiád? Ha ennyire fáj a hasad...
40. c1e9612cd3 (válaszként erre: 39. - Lilluska25)
2009. nov. 23. 21:39

elmúlt. Sokat szenvedtem vele akkor, amikor az exemtől kaptam el, de szerencsére elmúlt. Hamarabb is szakíthattam volna vele, akkor kevesebb szenvedéssel megúszom a folyamatosan visszatérő húgyútit :)

(na jó, de most nem azt mondtam, hogy te szakíts a tieddel! Az enyém akkor már régen gajjra ment kapcsolat volt)

39. lilluska25 (válaszként erre: 35. - C1e9612cd3)
2009. nov. 23. 21:25
és neked elmult ?
38. lilluska25 (válaszként erre: 35. - C1e9612cd3)
2009. nov. 23. 21:24
de ez is igaz amit irsz,mire megvan a tenyésztés az ezer év. én azért tartok itt most nöi bajokkal,mert egy az hogy elöször elkeveredett a papirom,uténa kenet és csak utána tenyésztés,kb egy honapja már,a hasam meg fáj ugyanugy,
37. lilluska25 (válaszként erre: 35. - C1e9612cd3)
2009. nov. 23. 21:22
hát ez a baj,persze kell vmi ,de nekem is felirta a cifrant,és amikor kijött a tenyésztés ,az is kijött hogy a cifranra pont nemvolt érzékeny.szoval nem mindig jo...
2009. nov. 22. 19:35
rowatinex gyöngy!!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook