Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mitől függ az, hogy lesz-e tejem, ha megszületik a baba? Van-e valami, amit ha megteszek, akkor garantáltan lesz tejem. Mert akkor megteszem fórum

Mitől függ az, hogy lesz-e tejem, ha megszületik a baba? Van-e valami, amit ha megteszek, akkor garantáltan lesz tejem. Mert akkor megteszem (tudásbázis kérdés)


1 2
41. Szamó
2008. dec. 1. 07:47

Sok folyadék, rendszeres, tápanyagdús étkezés, nyugalom, gyakori szoptatás-fejés (felváltva), tejszaporító teák.....


Nekem bevált! (pedig volt miért idegeskednem....)

40. Alexa77 (válaszként erre: 34. - Szecsilla)
2008. dec. 1. 07:36
Ja, még annyit: az itteni bábák nem várják el, hogy megmagasítsd az ágyat, ők akár a földön csúsznak-másznak utánad, csak az számít, hogy neked és a babádnak jó legyen. Hihetetlen, csodálatos, önzetlen és segíteni vágyó emberek, akik mindent megtesznek azért, hogy te és a kisbabád a lehető legszebb élményekkel éljétek végig a születést.
39. Alexa77 (válaszként erre: 38. - Kostyi79)
2008. dec. 1. 07:32

Bizony! A La Leche Ligát pont erre találták ki, szenzációsak, hozzáértők, segítenek mindenben! Aki tőlük tanulta a szoptatás fortélyait, annak sose volt még gondja a tejcsivel vagy magával a szopival.

Én mindent úgy csináltam, ahogy tőük tanultam és nem hiszem, hogy szerencse kérdése az, hogy immáron 4hónapja szoptatok gond nélkül, gyulladt, kisebesedett mellbimbót csak hírből ismerek, a szoptatás nálunk egy meghitt, csodálatos együttlét a picurommal, sohasem gond, sohasem teher, mindig jóleső érzés.

2008. nov. 30. 21:24

Meg egy gondolat a temaval kapcsolatban. Mar terhesen felkereshetsz egy szoptatos csoportot, ahol ellatnak jo tanacsokkal. Valoszinu van szoptatasi tanacsadojuk is, akivel ha megbeszeled, meglatogat teged a korhazban, es segit mellre tenni a babat. Nem gyozom hangsulyozni, hogy minden a kezdesen mulik! Sikeres kezdet utan nem lehet semmi gond a kesobbiekben.

Raadasul kesobb is, amikor mar meg van a babad, ellatogathattok a csoportba. Jo dolog, ha van lehetoseg egy kis tarsasagi eletre a kicsivel.

2008. nov. 30. 16:29
ja és még csak annyit, hogy (és ezt azért tudom, mert a párom az USA-ban egészségügyben dolgozott hosszú ideig, eü fősulit végzett) Amerikában olyan dolgokért, amik itt természetesek, mert mindenki fejet hajt, simán beperelnék az orvost, a kórházat és meg is nyernék a pert.
2008. nov. 30. 16:27

Magyarországon fantasztikus bábák vannak, csak sajnos a közvéleményt a televízió nagyon negatívan befolyásolja. Az átlag emberek semmit se tudnak az otthonszülésről és feltételeiről, csak azt a hülyeséget szajkózzák, amit a tv-ben hallanak.

Mindenki szüljön ott, ahol a legjobbnak, legbiztonságosabbnak érzi, én is ezt vallom. Ha a kórházban, akkor ott. Csak nem szabadna megalapozott ismeretek nélkül ítélkezni az otthonszülés fölött sem.

2008. nov. 30. 12:41

Magyarorszagon en sem vallalnam az otthonszulest. Minden elismeresem azoknak, akik bevallaltak, de en egyszeruen nem ereznem magam biztonsagban. Persze azert jo dolog, ha van valasztasi lehetoseg. Mindenki szuljon ott, ahol neki kenyelmesebb.

Azzal teljesen egyetertek viszont, hogy a korhazban mindenkinek tudnia kell az erdekeit ervenyesiteni.

34. szecsilla (válaszként erre: 32. - Alexa77)
2008. nov. 30. 12:25
igen, tudom, nekem is vannak holland barátaim, a lány most várja már 3ik gyerekét. ha minden igaz ez is otthon szülés lesz. De azért van némi különbség. Például a biztosító csak akkor téríti meg a szülés költségeit, ha az otthon történik, vagy a korházban indokolt esetben, tehát ha bármilyen veszély fennáll. Ehhez orvosi indoklás kell. plusz biztosítva van bizonyos ideig egy személy aki segít orrhon neked is meg a babával is. Ennek egyetlen feltétele megmagasítani az ágyat bizonyos mértékben, hogy az ápoló ne terhelje a hátát vagy derekát. Hol van itt ilyensmi?
33. kostyi79 (válaszként erre: 31. - Alexa77)
2008. nov. 30. 11:29
Mar csak ezert is jo, ha valaki ott van melletted, aki kiall erted. (Parod, fogadott szuleszno) Az ember ilyenkor annyira kiszolgaltatott helyzetben van, es biztos, hogy ilyenkor nem az erdekervenyesites az elso, ami foglalkoztatja.
32. Alexa77 (válaszként erre: 26. - Szecsilla)
2008. nov. 30. 11:26

A magyarországi és a külföldi otthonszülés között csak földrajzi különbség van. én ugyanis nem sajnáltam időt és fáradtságot, hogy információt gyűjtsek. Hollandiában élő magyar barátainknak két kisfia otthon született, a bába/szülésznő/nővér (minden országban máshogy nevezik, de ugyanarról van szó, ugyanolyan képesítéssel, tudással) pontosan ugyanazzal a felszereléssel érkezik, mint itt Magyarországon, háttérkórház semmivel sincs közelebb, mintnálunk egy átlagos településen. De felvettem a kapcsolatot (itt a Hoxán is, meg ezen kívül is) USA-ban, Kanadában, Angliában és még pár egyéb európai országban otthon szült anyukákkal, semmiféle lényeges különbséget nem láttam. Az egyetlen, hogy volt olyan hely, ahol a szüléskísérő nővér fájdalomcsillapító gázt is tudott volna prezentálni, tehát volt az autójában ehhez szükséges felszerelés, de nem használták.

Egy szó mint száz: semmivel se veszélyesebb itthon otthon szülni, mint máshol, de - szintén összehasonlítás, és tisztelet a nagyon kevés kivételnek - sokkal veszélyesebb itthon kórházban szülni, mint tőlünk nyugatra bárhol.

31. Alexa77 (válaszként erre: 27. - Kostyi79)
2008. nov. 30. 11:19
Magyarországon is elvileg jogában állna az embernek, csak mivel a dokik nem szeretik az igényeket kielégíteni (istenségi státuszukat érzik veszélyeztetve, ha nem életveszélyes dolognak tűnik a szülés, na meg a pénztárcájuk is üresen marad mondjuk otthonszülés esetén)ezért nem is tájékoztatják a kismamákat a lehetőségeikről, sőt, durván megsértik az újszülött és az anya jogait... Ez van. Amíg nem szólunk elegen ellene, ez is lesz.:-(
2008. nov. 30. 10:13
Kepzeljetek el, hogy itt egyaltalan nem furdetik a babat, csak egy kicsit torolkozovel attorlik. Akkor furdettem eloszor, amikor hazajottunk. Es a vedono is azt mondta, eleg hetente 1x megfurdetni. Hat, azert en furdettem minden nap. Minden esetre erdekes...
29. 1e958693ca (válaszként erre: 28. - 1e958693ca)
2008. nov. 30. 10:09
itthon=Magyarországon, közkórházban, bocsánat így egyértelmű .
28. 1e958693ca (válaszként erre: 26. - Szecsilla)
2008. nov. 30. 10:07

A legfőbb, hogy ne idegeskedj, hogy lesz-e elég tejed! Nyugalom!!!

Nekem sajnos nem mondták, hogy a tejbelövellés nem 1-2 napon belül következik be szülés után, úgyhogy nagyon rosszul éreztem magam, hogy nem tudom a gyerekemet etetni. Pedig az igazi tejbelövellés majd a szülés utáni 7-10 napon következik be, addig az előtej van, ami mennyiségre nem sok, viszont zsírdús, és így a kevéstől is jóllakik a baba. A babák amúgy is cseresznyemagnyi gyomorral születnek, kevés is elég nekik az első pár napban.

Én itthon szültem, nem volt fogadott dokim, de a születése után közvetlen a mellemre tették, igaz csak olyan 10 percet. Utána elvitték lefürdetni, és felöltözve visszahozták, cicire.

27. kostyi79 (válaszként erre: 26. - Szecsilla)
2008. nov. 30. 10:04

En ugy tudom, hogy Magyarorszagon is jogodban all magad mellett tartani az ujszulottet. Persze nem vagyok jogasz. Ebben talan v.ki mas tudna segiteni?

Celszeru kesziteni egy szulestervet, amit meg tudsz beszelni az orvosoddal, nagyon sok orvos kifejezetten szereti, ha v.kinek vannak elkepzelesei/elvarasai.

A fogadott szuleszno szerintem brillians otlet, sokkal tobb hasznuk van, mint az orvosoknak. (Ezt senki ne vegye sertesnek, az orvosnak nem is az a dolga, hogy vegig veled legyen szules alatt. Az istapolas a szuleszno feladata.)

Sok sikert, remelem pozitiv tapasztalatokat hallunk majd a szules utan!

26. szecsilla (válaszként erre: 25. - Kostyi79)
2008. nov. 30. 09:56
Ahogy elolvastam a hozzászólást már tisztában voltam vele, hogy nem AMgyarországon laksz. Én korházban fogok szűlni, mert sajnos itt még nem bízok az otthon szülésbe, de fogadok szülésznőt és megpróbálom vele megbeszélni, hogy amig lehet hagyják ott a babámat. aztán kiváncsi vagyok.
25. kostyi79 (válaszként erre: 24. - Alexa77)
2008. nov. 29. 19:30

A lanyomnal mi is otthonszulest terveztunk, de mivel terhessegi cukorbetegsegem volt, a gyerekorvos 24 orara meg akarta figyelni. Hat, 1 ora alatt szuletett meg, fel orara lakunk a korhaztol. Az osztaly ajtajan kezdodtek a tolofajasok.

Itt nem furdetik a babakat egyaltalan, nem vegeznek gatmetszest, nincs reflektorozas, olyan poziciot valasztasz, amilyet csak akarsz, a koldokzsinort csak akkor vagjak at, ha mar nem luktet, es egybol mellre teheted a babat, nem viszik sehova. A lanyommal 2 oran keresztul meg volt a borkontaktus. Soha semmi gond nem volt a szopival.

Most ismet terhes vagyok, de ezuttal a szuleszno azt mondta, hogy nem enged az otthonszulesbol. Veszelynek tenne ki engem is es a babat is, ha elindulnek a korhazba, es ut kozben szulnek. Remelem, hogy igy is lesz.:)

24. Alexa77 (válaszként erre: 23. - Kostyi79)
2008. nov. 29. 19:13

Én többek között ezért is szültem itthon. Senki nem vette el a babámat egy pillanatra sem, így most van egy semmitől nem félő, nem ijedős, tiszta anyatejes, nagyon nyugodt és kiegyensúlyozott kislányom. Nem csak a szopi, hanem minden szempontból iszonyúan fontos az első együtt töltött óra. A babának az kell, hogy kibújása után azonnal (nem fürdetés, mérés, törölgetés stb. után, hanem tényleg abban a pillanatban) az anyukája hasára kerüljön. Ez kell és valóban csodásan beindul a tejtermelés, azonnal megnyugszik a baba, stb.

Szerintem nem véletlen, hogy nem a nagyanyámék korosztálya kérdezgeti tőlem, hogy van-e elég tejem, mert természetes, hogy van. Vajon ők mit adtak volna a gyerekeiknek, ha nem szoptatnak? A "nincs elég tejem" a mai kor népbetegsége és teljes hazugság. Megfelelő körülményekkel és hozzáértő csecsemősökkel, orvosokkal, védőnőkkel (sajnos alig van ilyen) mindenki gond nélkül szoptatna.

23. kostyi79 (válaszként erre: 21. - Judit0625)
2008. nov. 29. 16:48

Ezert irtam le az elso ora fontossagat. Nem vagyunk egyformak. Az elso gyerekemet en sem tudtam szoptatni, mivel szules utan kb. 2 orara elvittek mellolem, es a tejtermeles szempontjabol legfontosabb elso ora kimaradt. Van, aki ettol fuggetlenul is kepes lesz szoptatni, nekem minden probalkozasom ellenere nem sikerult. Ilyenkor alapozodik meg a hormontermeles, ha ez kimarad, sokan soha nem leszunk kepesek szoptatni.

Nem tudom a szulesed kurolmenyeit, de ha neki sikerulne a leiratak szerint indulnia, akkor tobb, mint valoszinu, hogy hosszu ideig sokaig kepes lesz szoptatni. Ismet mondom, tapasztalatbol tudom. A lanyomnal egy jo kezdes utan minden ment, mint a karikacsapas.

Sajnalom, hogy rossz tapasztalataid voltak. A kesobbi immunrendszer es a szoptatas kozott pedig szerintem sincs osszefugges.:)

2008. nov. 29. 16:36
köszönöm a hozzászólásokat, már lassan lassan kiderül hogy mi lesz. Én nagyon pozitivan bízok benne, hogy minden rendben lesz. már 2 hó sincs hátra ha minden igaz.
2008. nov. 29. 16:30

Hát én örömmel olvasom ezt a sok pozitiv élményt a szoptatásról. Én a a lányom születésénél kb. 1 hétig tudtam szoptatni, utána már kevés volt a gyereknek... A fiam sokkal később /13 évvel/ született.. Mindent megtettem: nyugalom, mivel nem első gyerek, már rutinosnak gondoltam magam. Most aztán mindent bevetek... Az első 3 nap után ödémás lett a a cicim... Nem baj... Bimbóvédő.... Akkor nem fáj nekem... A lényeg, hogy szopizzon a gyerek... Mellette literszámra ittam a tejtermelést serkentő teát, + még egy homeopátiás készitményt is, amit Amerikából kaptam... Állitólag hatásos... És én biztam benne... Nem stresszeltem, azzal voltam, hogy ez biztosan hatni fog.... Ettem is, persze nagyon sok gyümölcsöt, zöldséget, csupa egészségesnek mondott dolgot.... Ezzel együtt kb. 2,5 hétig tudtam szoptatni a fiamat. Próbáltam fejni is, mert azt mondják, annál jobban termelődik a tej.... A barátnőm semmit sem tett, mégis folyt a teje mindkét gyermeke kb. l,5 éves koráig... Szó szerint folyt... Mivel nem volt aki igényt tart rá, volt olyan nap amikor fél litert a csapba öntött... Már nem tudott vele mint kezdeni....

Kár, hogy nem együtt szültünk...

Szóval ennyit arrót, hogy nem ADOTTSÁG KÉRDÉSE!!!!!Én már tudom, hogy jómagam bármit is teszek, nem lesz tejem!!!!!! De ez nem jelenti azt, hogy te is igy jársz. A lényeg, hogy nem görcsölj!!!!! Egyik gyermekem sem szopizott, mégis csak nagyon ritkán látogatjuk a dokit, egyáltalán nem betegesek.

20. kostyi79 (válaszként erre: 19. - Alexa77)
2008. nov. 29. 16:12
Jo neked! En soha nem tudtam. De azert igy is eleg volt!:D
19. Alexa77 (válaszként erre: 18. - Kostyi79)
2008. nov. 29. 16:10
Nagyon egyetértek veled! Mondjuk én csak egy mellből szoptatok, így is bőven elég a tejcsi, de ezen nem fogunk vitázni. A többiben mélységesen egyetértünk. :-)
2008. nov. 29. 16:05

Szia!

Szules utan legalabb 1 oran keresztul ne engedd, hogy elvigyek a babadat. Ilyenkor a legerosebb a szoporeflex. Ez az ora donto lehet a szoptatas kesobbi sikerere nezve. Minel elobb tedd mellre a babadat, es hagyd, hogy olyan sokaig szopjon, ameddig csak akar. Egy ora alatt nem fog se hizni, se fogyni, raernek kesobb is merlegelni. Lehetoleg ne legyen ruha a felsotesteden es a baban sem, persze azert egyutt betakarozhattok, hogy ne fazzatok.

A kesobbiekben is ragaszkodj hozza, hogy a baba a kozeledben lehessen.

Soha ne vard meg, hogy sirjon! Nincs annal nehezebb, mint siro babat mellre tenni. Az ehseg jelei, ha a baba a szajaval szopo mozgasokat vegez, oklet szajaba gyomoszoli, fejet forgatja, szemeit gyorsan mozgatja. Ilyenkor egybol probald meg mellre tenni. Meg igy is eleg nehez lesz, amig bele nem tanultok. Ne szegyelj segitseget kerni hozza!

Ne aggodj, ha a babad a 3. napon meg nem szopik merhetot! Nagyon sok nonek a 4-5. napon indul be a tejtermelese. Addig a baba colostrumot szopizik. Eleg neki, nem kell potolni sem cukros vizzel (korhazban teakent adjak a babaknak), sem tapszerrel.

Az elso ket het-nincs mit szepiteni- maga lesz a pokol. Az lesz az erzesed, hogy a baba allandoan a melleden van. Ilyenkor ne azzal stresszeld magad, hogy nincs eleg tejed! Van! Mindig arra gondolj, hogy igy lesz meg tobb. Minel tobbet fog szopizni a baba, annal tobb lesz.

Tevhit, hogy csak 1 mellbol kell szoptatni. Nagyon keves nonek adatik meg, hogy egy mellbol tudjon szoptatni. Minden alkalommal meg kell kinalni a masikbol is. Ilyenkor a kovetkezo szoptatasnal azzal a mellel kell kezdeni, amelyikbol utoljara szopott. Ha ket mellbol etetsz, meg tobb tejed lesz.

Ha csak nem alszik sokat a babad (es nem akarsz tejleado lenni), folosleges fejni. Igy pont annyi tejed fog termelodni, amennyi a babanak kell. A baba a legjobb fejogep. Nala jobb munkat meg az elektromos sem vegez.


Ha esetleg meg felmerulne barmi kerdesed, szivesen valaszolok akar priviben is! Sok sikert, es jo babazast a kesobbiekre!

2008. nov. 29. 15:42
Szerintem ez alkati kérdés.
16. 1eb84e4bad (válaszként erre: 15. - Szecsilla)
2008. aug. 24. 12:39
Mindenképp tedd cicire a picit amikor csak akarja, vagy egy picit is nyüszög, és nem alszik!!! Nekem volt tejem eleinte, de ott rontottam el, hogy a kórházban a csecsemősök járkáltak körbe, és cseszegettek mindenkit, aki nem 3 óránként, a megadott időpontban szoptatott. Vagyis "még mindig szopizik? Már be kellett volna fejezni!", illetve "Már megint szopizik? 1 órája hagytuk abba!" És én hülye hittem nekik, mert akkor aniyra természetesnek vettem, hogy van tejem és a babának elég a 3 óra. Szóval ha ma szülnék, nem törődnék senkivel, csk a picivel és magammal. Tehát a lényeg a lényeg, amit már előttem is írtak, hoyg jó sokat tedd cicire, és lesz tejed!! Sok egészséget nektek :-)
2008. aug. 24. 12:34
Na jó, ez egy kicsit nyugtató, mert minden nap elképzelem, ahogy tartom az ölömben és szopizik. Szerencséd vagyok, mert itthon lehetek és készülhetektestestől lelkestől. de köszönöm a válaszokat, tudjátok első baba, és hát sok mindent hall az ember.
14. Raistlin Majere (válaszként erre: 13. - Raistlin Majere)
2008. aug. 24. 12:28
Bocs!! :-) Abban nem kételkedtem, hogy fogok tudni szoptatni!! :-)
2008. aug. 24. 12:27

Csatlakozva az előttem szólókhoz én is csak azt tudom mondani, hogy nyugalom és önbizalom kérdése leginkább (95%). Én egy pillanatig sem kételkedtem abban, hogy nem fogok tudni szoptatni. nem szabad meghallgatni, a kétkedőket, rosszakarókat, stb...

Ne görcsölj azon, hogy rendetlenség van, vasalni kellene stb... Pihenj sokat és lény nyugodt, próbálj stresszmentes lenni. Tudom, hogy ez nem könnyű, de a családod biztosan segíteni fog.

És soha ne kételkedj önmagadban !!!

12. cilus
2008. aug. 24. 12:25
Fő a nyugalom!!De tényleg!!Megfelelő folyadék bevitel,rendszeres evés.Kicsi fiam 18 hós és még mindig szopizik:))
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook