Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mitől függ az, hogy lesz-e tejem, ha megszületik a baba? Van-e valami, amit ha megteszek, akkor garantáltan lesz tejem. Mert akkor megteszem fórum

Mitől függ az, hogy lesz-e tejem, ha megszületik a baba? Van-e valami, amit ha megteszek, akkor garantáltan lesz tejem. Mert akkor megteszem (tudásbázis kérdés)


1 2
11. bfdf3bfd09 (válaszként erre: 7. - 9cb35398ff)
2008. aug. 24. 12:16

Igen, ez fontos! Nekem csak krémem volt és először tényleg nagyon fájni szokott a szopi, szóval erre készülj (azért félni nem kell, nem törvényszerű), de a részemről szerintem amíg el tudod viselni a fájdalmat, addig műcicit ne használj, mert megszokja a babád.


És tényleg az a legfontosabb, hogy mindig mindenkinek van teje!

2008. aug. 24. 12:15

Szia, én a kislányom születésekor már sírtam, hogy szegény gyerek éhen fog halni, mert a 3. napon még nem volt tejem. A barátnőm adott egy kézi mellszívót (üvegtölcsér, gumipumpával kb 1000 Ft) és azzal kezdtem etetés után sanyargatni magam, plussz a babát rögbilabda fogásban tettem cicire és láss csodát beindult a tej. A kisfiamnál már készültem, az első pillanattól volt tejci-csodálkoztak is a csecsemősők.

Ja és sok víz meg laktóherb tea és pihenés!!!

2008. aug. 24. 12:13

Szia ! Ne idegeskedj az a lényeg, nekem a kisfiam 7h elmúlott és még mindig szoptatom!!!

Az legyen benned igen is én szoptatni fogom!!!!Ne azon sopánkodj még most,hogy mi lesz ha nem lesz tejem!!! Mert akkor tuttira nem fog lenni!!!!élvezd ki a terhességet ameddig lehet aludj nagyokat és mikor eljön az ideje akkor se idegeskedj rajta!!! Csak pozitivan!!! Én nem ittam olyan teákat ,meg nem szedtem kapszulákat!Ha megvan a picuri akkor is normálisan étkezzél és igyél minden nap.És minden rendben fog lenni

2008. aug. 24. 12:13
Miért ne lenne??Ugyan má!Persze hogy lesz!Ez csak természetes!Ne légy pesszimista!Sok folyadékbevitellel és tejtermelést serkentő teával lehet fokozni a mennyiséget!NYUGI!!!A terhesség alatt szerintem semmi teendő nincs,majd szülés után pár nappal beindul a dolog.Ha lehet mikor megszületik minnél hamarabb próbáld megszoptatni,persze ez nem bizos hogy jelentős mennyiség lesz,de mindenképp jót tesz mindkettőtöknek.Jó egészséget kívánok!És csak nyugi,minden oké lesz!
2008. aug. 24. 12:12

Szia !

Mindenkinek lesz teje szülés után, ne aggódj.

Igyál sok folyadékot, és pihenj amennyit csak tudsz. A babát pedig igény szerint szoptasd.

Én császár után mentem át a rooming-in-be hogy éjjel is tudjam etetni a picit, pedig már sebes volt a mellbimbóm! Mindenesetre készülj mellbimbóvédővel és kenőccsel, vidd magaddal a kórházba is. Szükséged lesz/lehet rá!

2008. aug. 24. 12:12

A tej akkor teremlődik, amikor a baba szopizik, vagy ha fejsz. Minél többször stimulálva vannak a melleid, annál inkább termelődik a tej. Tehát valóban az a legjobb, ha a lehető legtöbbet mellre teszed a babádat. Én is így tettem és rengeteg a tejem hála Istennek.

Sok sikert!

2008. aug. 24. 12:11
Nekem az idegességre kellett vigyáznom. Természetesen az enni-inni való számít.Hála-Istennek 6 hónapig sikerült szoptatnom.Boldog, egészséges éveket NEKTEK.
4. edek
2008. aug. 24. 12:09
Vedd természetesnek,h. lesz,Mert,ha rágódsz rajta,meg idegeskedsz,akkor lehet tényleg nem lesz.
2008. aug. 24. 12:08
Szerintem az egyik legfontosabb, hogy ne aggódj emiatt. Szülés után mindig mindenkinek megindul a teje. A legjobb ha rooming szobában fekszel és óránként cicire tudod venni a kisbabádat, vagy ahányszor kéri. Ugye a másik osztállyal az a gond, hogy 3 óránként viszik csak a kicsit enni. Szerintem így nehezebb beindulnia a tejnek. Vegyél laktoherb teát és igyál sokat. Szülés után napi minimum 3 liter folyadék. Ez is segít. De a legfontosabb, hogy tudd, lesz tejed!
2008. aug. 24. 12:06
Még egy kicsit odébb van a szülés, de egyik dolog, amitől félek az, hogy nem lesz tejem. Én nagyon szeretném szoptatni a kicsit.
2008. aug. 24. 12:04
Mitől függ az, hogy lesz-e tejem, ha megszületik a baba? Van-e valami, amit ha megteszek, akkor garantáltan lesz tejem. Mert akkor megteszem
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook