Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mitől folyhat egyfolytában egy kisbaba orra? fórum

Mitől folyhat egyfolytában egy kisbaba orra? (tudásbázis kérdés)


2012. júl. 17. 04:56
Sziasztok! Köszi a hozzászólásokat!
16. Sanka02 (válaszként erre: 14. - Kitrákotty)
2012. júl. 16. 19:01

pulmonológiai magánrendelésen írta ki a doki.

Nem is olvastam végig a tájékoztatót.

2012. júl. 16. 18:21
Nasivinnek van 1 éves kor alatt adható változata is, de csak náthás orrfolyásnál segíti az újratermelődést orrszívás után. Én akkor szoktam használni ha náthásak a gyerekek a következő szerint: tengervizes orrspray-orrszívás-Nasivin (3 napnál tovább nem érdemes használni, mert hozzászokik a gyerkőc)
14. kitrákotty (válaszként erre: 13. - Sanka02)
2012. júl. 16. 17:25
NAsonexet 6 éves kor alatt nem lehet használni!
2012. júl. 16. 16:14

Az orrszívás helyett megpróbálnám a sós orrsprayt.

Mondjuk nekem 4.5 éves a fiam, és a hónapok óta tartó taknyoskodást az orrmandula okozza.

A dokink sós orrsprayt ajánlott, és Nasonexet írt, ami jó allergiás orrfolyásra.

12. kitrákotty (válaszként erre: 10. - 001269bfc9)
2012. júl. 16. 16:03
... és figyeljetek oda, mert nasivint is csak meghatározott ideig (tán 5 napig) szabad használni folyamatosan.
11. c1e9612cd3 (válaszként erre: 2. - Haj.Katus)
2012. júl. 16. 15:58

egy ismerősöm is napi szinten szívta a ygereke orrát, és náluk kiderült, h pont amiatt volt állandóan trutsmós a nózija a ygereknek, mert már túl volt szívva.... nem jó ha természetes módon nme tud tisztulni, foylamatosan irritálva van a szívóval!

A másik lehetőség, h allergia.

2012. júl. 16. 15:44
Kislányomnak a foga miatt folyt egy ideig az orra, akkor az orvos Nasivin orrcseppet ajánlotta, ami 1 éves kor fölött jó. Ez csökkenti az orrfolyást. Nekünk pár nap alatt hatott. Van olyan is ami már pici babáknak is adható, de az orvossal mindenféleképpen meg kell beszélni előtte, hiába vény nélküli!
2012. júl. 16. 15:11
Én is az allergiára gondoltam.
2012. júl. 16. 15:00

Lakásban vagy kint is ugyanúgy?

Valami allergia lehet. Valami irritálja.

2012. júl. 16. 14:55
Homeós orvos. Van kimondottan fehér színű orrfolyásra Schüssler só, de nem akarom leírni a nevét, mert lehet hogy más szerre van szükség. A homeopátia mindenre kínál megoldást. Próbálják meg, veszíteni való nincs, hiszen ártani nem árthat, csak használ (ha nem jó szert választ, nem árt, hanem nincs hatása).
2012. júl. 16. 14:48

valamilyen tejterméket kap, s az erősen nyákosítja


bébipuding vagy hasonlók?

2012. júl. 16. 14:36
Keressenek egy jó homeopátiás orvost!
2012. júl. 16. 14:25

Ööööö, a nózijára sajnos nincs ötletem, én még csak 3hetes anyuka vagyok. :)

De tuti, hogy azt a dokit messziről elkerülném, ha nekem szólna be ilyet! :(

3. kitrákotty (válaszként erre: 2. - Haj.Katus)
2012. júl. 16. 14:13

A folyamatos, gyakori orrszívás is ingerli a nyálkahártyát, így még több váladék termelődik. Álljanak le az orrszívással.


ha még utána is folyik, és nem színes, akkor keressenek fel orvost (másikat).

Lehet allergia (szopik még a baba?), érzékenység porra, bármire.

2012. júl. 16. 14:11

Egy kedves ismerősöm gyermeke 8 hónapos és 7 hónapja egyfolytában orrszívást kell alkalmazniuk, mert nyálkás, fehér színű váladék jön az orrából. Voltak már gégészeten, és a foga sem jön. Nagyon el van már keseredve és nem tudja mit tegyen. A doki azt mondta, hogy "neki már agymenése van attól, hogy ennek a gyereknek mindig szörcsög az orra!!!" Szegényeknek nagy segítség...


Várom az ötleteket!

2012. júl. 16. 14:10
Mitől folyhat egyfolytában egy kisbaba orra?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook