Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mitől alakulhat ki zuhanyzás után bőrviszketés? fórum

Mitől alakulhat ki zuhanyzás után bőrviszketés? (tudásbázis kérdés)


1 2
30. katácskák (válaszként erre: 27. - 6190a5cfb4)
2009. jan. 2. 06:31

A Lányomnak is ezt kellett kiskorában használnunk:

vizhiányos volt a bQre- ez helyre hozta-fürdés, zuhanyozás után.

2008. dec. 23. 16:43
A sok vizfertotlenito (klor) szarithatja a borodet...Talan...:)
2008. dec. 20. 09:11
Gombás fertőzés lehet. Jobban meg kéne gondolni mikor és mivel tisztálkodsz.
2008. dec. 20. 08:51
Köszi az ötletet, vettem a patikában fürdetőkrémet, fürdés előtt bekenem azt a foltot, és azóta nem viszket. A piros folt is halványult.
2008. dec. 13. 18:25
Na nekem a fürdés után van ilyen gondom, de kizárólag télen, amikor a zoknis korszak kezdődik.....és csak a lábam szárán, elől, nem a vádlim. De csak este, csak fürdés után, csak a lábam, csak télen......ez mitől lehet????
25. rasza
2008. nov. 8. 19:27
Szárítja a meleg víz a bőrödet.A rossz tusfürdő is száríthatja.Kend be magadat testápolóval minden fürdés után.
24. gaby70
2008. nov. 8. 11:04
Egyébként a zuhanyszűrő is tényleg nagyon hatásos
2008. nov. 8. 09:35

Évek óta szenvedek ezzel a problémával.

Pár hónapja elkezdtem babafürdetőt ill. babakrémet használni....azóta semmi gondom:)))))))

Próbáld ki,talán segít Neked is.

22. gaby70
2008. nov. 7. 16:16
A klór a forró víz hatására felszívódik a bőrbe,ez okoz viszketést,allergiát.
2008. nov. 7. 15:03
Én akkor tapasztalom hogy nagyon viszket a bőröm,mikor klórozzák a vizet.Általába egyből észrevesszük párommal mert egyszerre jön ránk a viszketés!De 1-2 hét alatt elszokott múlni.Vagy lehet hogy az egyik tisztálkodószeredre van ilyen reakciója a bőröd.
20. niko76
2008. nov. 7. 14:57
A viz száritja a bőrt
2008. szept. 23. 11:06
Szia Imre gy, sajna teljesen átérzem amit írsz. Nekem ugyanez volt a problémám egészen addig amíg nem vettem egy zuhanyszűrőt a kristalytisztaviz.com oldalon. Ezt nem a cég direkt promójának számon, de tényleg elégedett vagyok a termékükkel. Amióta használom mind a párom mind az én bőröm letisztult (előtte voltak mindkettőnkön kis pattanás szerű dolgok), és már csak kéthetente kenem magam testápolóval, amikor előtte naponta kellett. :)
2008. aug. 28. 15:35
Tavaly költöztem Pécsre,soha sem volt víz problémám (sem Szerbiában, sem Pesten, sem Németországban-csak Pécsett). Az előbb is zuhanyozás után olyan viszketés fogott el, amit egyszerűen nem lehet leírni! Már több testápolót is próbáltam,de hiába… Pedig mondhatom,hogy nem vagyok „anyámasszony katonája”,de ez nagyon kikészít és nem tudok mitévő lenni. Min. 30 percig tart a viszketés. Egyébként itt Pécsen annyira vízköves a víz,hogy a vízforralóban használat után le lehet pattogatni a vízkövet a forraló oldaláról…
17. emagdi
2007. dec. 28. 20:13

nekem akkor szokott viszketni, ha nagyon kiszárad a bőröm.

egy jó testápoló ilyenkor sokat tud segíteni:)

2007. dec. 28. 19:19
A vizz lehet legtobszor az oka a viszketesnek,mert mar elo fordult nalam is.furdes elott semi csak utana kezdodott a viszketes.
2007. dec. 2. 18:23
Lehet, hogy arra a tusfürdőre allergiás vagy. Próbálj meg többfélét kipróbálni. Én pl. a fenyőillatú tusfürdőkeket nem bírom elviselni, mert attól én is viszketek. De az is lehet, hogy az a tusfürdő, amit használsz, nagyon kiszárítja a bőröd. Nagyon sokfélét lehet már kapni, olvasd el, hogy melyik milyen hatású. Én a Dave-t nagyon szeretem, és be is vált.
14. LoLiNa
2007. okt. 21. 06:16
nekem volt ilyen.. éjjel majd megörültem a viszketéstől, nem egy álmatlan éjszakám volt emiatt.. már orvosnál voltam, nem e vmi "lakóim" vannak.. közben meg a viz volt a ludas.. extaérzékeny és allergiás a bőröm, igy mégcsak nem is testápolózhattam, meg semmi krém.. költözés oldotta meg a dolgot
13. Hacika
2007. okt. 20. 09:16
Én is ettől szenvedek(téllen rosszabbodik).Nekem a babáknak való fürdető,amit gyógyszertárban lehet kapni(ha érdekel a nevét megadhatom)és a gar...extraszáraz bőrre való testápolója fürdés után sokat használ.
12. LoLiNa
2007. okt. 20. 07:08
ha túl forró vízben fürdik az ember, attól is lehet
2007. okt. 20. 06:43
Nem megfelelő tusfürdőt használsz.
2007. okt. 19. 16:32
A klóros, nem éppen tiszta víztől.
2007. okt. 18. 09:48
klóros víztől
2007. okt. 18. 09:08
Nem megfelelő a tusfürdőd. Fordulj bőrgyógyászhoz vagy kozmetikushoz/pénztárcafüggő/.
2007. aug. 7. 07:12
Bőrgyógyásszal irass fel fürdőkrémet és testápolót.
2007. aug. 6. 20:51
próbáltál már biokozmetikumot? sok nőtől hallottam, hogy amiatt tért át ezek használatára, mert minden mástól allergiás volt, de ezeketől nem. Ha gondolod szívesen ajánlok 1-2 félét.
2007. aug. 4. 20:22
forró víz, plusz a keménysége. ezt képzeljétek el tetézve allergiával. semmit nem kenhetek magamra.
2007. aug. 2. 20:18
A kmény víztől, de lehet akkor is ha túl meleg vizet használsz és sok tusfürdő is szárít. Minden zuhanyozás után használj érzékeny bőrre való testápolót.
3. badonyimariaeva (válaszként erre: 1. - E1fd3ab8d8)
2007. aug. 2. 20:14

Testápolóval kend be magad tusolás után.

Én csak a tusolást szeretem,de nekem nincs ilyen problémám.

2007. aug. 2. 18:03
A víz klórtartalmától elég erősen lehet viszketni. Ha a gyógyszertárban kapható un. fürdetőkrémet használod, jelentősen csökkenhet a viszketés. Hacsak más okod nincs :)
2007. aug. 2. 17:25

Küzd-e más is ilyen gonddal?

Miután zuhanyzom, a végtegjaim, s többnyire csak azok, elvétve a hasam, anniyra viszket, hogy néha majd frászt kapok. Ha fürdöm, akkor nem. Teljesen mindegy milyen tusfürdőt/szappant használok, azt is kipróbáltam, hogy karom, lábam csak vízzel mosom le, minden teljsen mindegy, irgalmatlanul viszketek. Az is mindegy Pesten vagy az ország más részén tehát enniyben a vízzel sem függhet össze.

Érdekes, hogy ha nagyon meleg vízben fürdöm, ami pedig sokkal jobban szárít, akkor nincs ilyen gondom.

Más ismerősöm is küzd ezzel a gonddal, gondoltam megkérdezlek titeket, tudtok-e megoldást, illetve hogy egyáltalán mi okozza ezt?

Köszi előre is!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook